Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

deniskajakubko
28. mar 2009

Anet - hudobná škola YAMAHA vôbec nie je na východnom Slovensku. Tá hudobná škola YAMAHA je zameraná na hudobnú a nie na tanec, tak neviem.

deniskajakubko
28. mar 2009

Holky neviete náhodou čo treba robiť, keď mi tvrdne brucho? mám z toho šoky, pri Jakubkovi som to vôbec nezažila a dnes mi prvý krát začalo tvrdnúť brucho a mám aj bolesti. Dala som si NO SPU, ale neviem či to je na tvrdnutie brucha. ☹

monky1
28. mar 2009

deni, neporadim ti, ja som to nezazila....neskusala si pozriet na nete cez google?

alcapalca
28. mar 2009

deniska nechcem robit paniku ale na tvojom mieste letim do nemocnice na pohotovost, rovno tam kde chces rodit
viem ze v poradni a aj v nemocke na vizitach lekarova prva otazka bola ci vam netvrdne brucho
a kedze som sa v porodnici nalezalal dost zazila som tam pacientky ktore boli hospitalizovane iba pre tvrdnutie bruska a hned im nasadzovali magnezium cez infuziu
tvrdnutie bruska- to su vlastne stahy maternice
takze moja rada radsej necakaj ale chod

aneti78
28. mar 2009

Kubi, nie, nemali, to bolo tak, ze asi dva tyzdne pred touto nasou poslednou chorobou mali taku virozu - Tamka sople asi tri dni, znicili sme coryzaliou a teplota okolo 38 (pri viroze je ale bezne,ze az do 39), no a Jakub jeden den vracal asi trikrat, dala som diazepam a preslo. no a potom stale sem-tam pokasliavali az to prepuklo do takej anginy, kedy uz im dala ATB. ved ak si este nedala ATB, tak pockaj, ak by to trvalo viac ako tri dni a nelepsilo sa, tak az potom daj, ale ty uz mas asi rozrobeny sirup 😒tak neviem...

Deniska, mne tvrdlo asi od 34.tt kazdy den tak pat-sest krat, dr. hovorili, ze ak to nie je viac ako desatkrat denne a nie su pritom bolesti, tak je to ok, ze to len maternica si nacvicuje porod 😀 tiez som sa zo zaciatku bala, hoci som bola pod dozorom,ale potom som si uz zvykla, akurat som nemala ten pocit rada. nospa je dobra, to mi davali, vlastne to davali skoro kazdej, co bola v nemocke, to je take na uvolnenie, no a dobre je brat magne B6 a mne este davali cosi oxy....uz nepamatam 😅

alcapalca
28. mar 2009

deniska pisala ze ma aj bolesti, radsej nech ju prezru ci krcek je ok, spravia sono, a nasadia magnezium

co ste dnes porabali? my sme boli u babky, chlapci sa hrali vonku cely den, isla som ich skontrolovat aoni v psej bude, ta buda je taky mensi domcek lebo mama ma velkeho psiska, lev burger, no som myslela ze ich podobijam 😀
a podvecer boli dalsi pozerat byt, uz niekedy lutujem ze sme sa na to dali, tie navstevy a obkukavacky ma unavuju

sisi kinder zakusok je mnamky, kazdy chvalil 🙂

aneti78
28. mar 2009

aleni, sak jasne, najlepsie je pre pocit kludu ist k dr. a hlavne, ked ma bolesti a 30.tt je dost malo.

my nic, sme boli doma, som prechladena, bola tu babka, deti sa hrali, celkom klud. sme si kupili lcd telku do spalne hore na stenu sme ju primontovali a teraz nerobime s muzom nic, len lezime v posteli a kukame tv 😅 a deti - jeden na jednom laptope, druhy na druhom maluju online 🤐
a ma to este jednu vyhodu - ked napr. dnes on chce pozerat jojku,tak pozera v spalni a ja nevestu pre milionara v obyvke 😀
ale ked si prerobime obyvku, tak telka bude len v spalni 😉

deniskajakubko
28. mar 2009

Alenka, Anetka, ďakujem za radu, no teraz neviem, Jakubka nemáme s kým nechať, nemáme ani auto. Tak to asi nechám na zajtra a budem dúfať, že to nie je nič vážne. A to tvrdnutie brucha, už teraz som ako cvok mám to dnes prvý krát tak sa radšej spýtam, to je taký pocit a aj na dotyk úplne tvrdé brucho, alebo stačí len trocha zmena oproti normálnemu brušku. A nemôžem to mať aj z toho, že sme boli dnes na zahradke a šľapali sme aj do kopca asi takých 30 min?

aneti78
28. mar 2009

Deniska, ja som mala brucho ako kamen, ked mi stvrdlo, a ked napr. obaja boli natlaceni na jednej strane a v tom mi stvrdlo, tak bolo take krive a asi tak 20 sekund, kym to povolilo. zaroven sa mi vtedy aj tazko dychalo.

deniskajakubko
28. mar 2009

No ja ani teraz neviem či to je tvrdnutie brucha, už som z toho mimo. Ale zajtra skočíme na pohotovosť, nech mi spravia sono či je všetko v poriadku.

deniskajakubko
28. mar 2009

monky diki práve to čítam, ale to tvrdnutie ono to je tak, že tvrdne a potom prestane, lebo ja ho cítim stále také ako keby bolo nafuknuté a nemám také že stvrdne potom prestane ono stále je ako keby tvrdé

deniskajakubko
28. mar 2009

"to je v podstate kontrakcia, kedy sa "napne" maternica, ja to citim ako velku gucu - cela je tvrda, po chvili to prestane," - tak toto písala jedna holka a ja to tak necítim

No už to nechám asi tak, aj tak to teraz nevyriešim a zajtra pôjdem na pohotovosť nech ma prezru tak držte palce.

deniskajakubko
28. mar 2009

idem si ľahnúť no zasa sa mi nechce spať, včera resp. dnes som zaspala až po 4-tej a budíček mi spravil Jakubko o 6.30 takže nič moc spánok

zade
29. mar 2009

sisi1 - aj my by sme sa pridali... 😉

monky1
29. mar 2009

ahojte.....co s nacatym dnom....obed mame hotovy......vonku je nejak pochmurne 😒 ...asi si pojdeme nieco dobre upiect 😵

kubanka
29. mar 2009

sisi kedy stretko?

monky my uz sme upiekli kolacik....kysnuty s vinickami, jablkami a posypkou......muzik ide do ke pozerat na hokej a my pojdeme s babkou ku mojmu dedkovi

zade
29. mar 2009

aj my sme piekli - teda chladnicka. Robili sme mrazenu piskotovu torticku. Boli sme rano v mestsko Tescu a kupila som si vo vypredaji silikonovu formu. Normalne to davam iba do chladnicky, no manzel ma rad mrazene....
Oslavujeme prvy rok kupy nasho bytiku 🙂

aneti78
29. mar 2009

ahojte

tak u nas posun casu funguje - dvojky stale spia a budu asi dlho, lebo dnes sa rozdelili - Tamarka v detskej, Jakubko vstal asi po pol hodine, ze on ide do spalne a tam pokracuje v spani 😀 chcu mat asi sukromie 😉
ale snad vecer nebude problem nejaky velky, lebo aj minule Tamka spala skoro do stvrtej a vecer isla normalne po osmej spat a nevymyslala, tak uvidime

Deniska, ako si dopadla?

monky1
29. mar 2009

a my sme pecenie vzdali a urobili sme si koktejl...cely den len lenosime-vlastne len ja, Hanka je stale v pohybe 😀

ivana82
29. mar 2009

Ahojte, tak ja som tu, nebojte sa, len vas citam, akosi nie je cas pisat...ak som sa niekedy stazovala, ze sa nudim, tak beriem spat... 😉 maly je uz riadne sidlo a stale by uz len sedel a akosi sa taha na nozky, prevalovat z boka na bok ako - tak...
cez tyzden by sme mozno aj my dosli na stretko, ale niekde na sekcove, keby bolo mozne, lebo akosi my sme s kociarikom este busikom nesli 😖 az sa za seba hanbim, lebo vsade chodime kociarikom alebo autickom (uz novym) 🙂

prajem pekny vecer ...nezabudajte, ja so tuuuu. 😀

monky1
29. mar 2009
ivana82
29. mar 2009

vyzera to jednoducho a predsa dobre ...dakedy vyskusame, dnes bola na programe babovka 😀

monky1
29. mar 2009

deniska, ako?

sisi1
29. mar 2009

Ahojte,
uz sme doma, este sme dne oslavili aj muzikove meninky... 🙂

monky: skvele, s listkovym cestom sa dobre a rychlo pracuje, urcite sa inspirujem....

alenka: aj ja som ho robila v sobotu, som rada, ze aj vam chutil 😉

Stretko - no zajtra nestihame a neviem ako je Lalke.....Kubi, napis, kedy by bola teoreticky fit a nejako dame termin.
Co sa tyka stretka na Sekcove ....neviem ako by dosli cezpolne...hmm...rozmyslam ale kde by sa deti pohrali, lebo v HT v Parlamentke sme ich mali poblizku a aj trosku pokoja kym sa hrali....Ivanka a kebyze vas vezmem autom? Nemusela by si ani kocik brat....

zade: super keby ste dosli aj vy 🙂

deniska: mne v poslednych tyzdnoch casto tvrdlo brusko, dostala som akurat magnesium....ale nebolo stale tvrde ako ty pises....daj vediet ako sa mas!

ivana82
30. mar 2009

Ahoj Sisi, dakujem za ponuku, ale niekedy musim ist aj sama busom, tak by som to skusila...pripadne by so mnou niekto isiel... uvidime, podla dna, ktory dohodnete 🙂

zade
30. mar 2009

ivana82 - jej, ty si sikulka, ranostajka. Alebo skor Tonko?
Kazdopadne, krasne uprsane ranko prajem. O pol siedmej som vsak zbehla do potravin a az take hrozne, ako spoza okna to vonku nie je. Nas teplomer ukazuje 15 st., len prsi.

ivana82
30. mar 2009

Bre ranko zade, to skor moj synacik, bol dnes v noci hore kazde dve hodinky...tu cajik, tu mliecko, tu prebalit a pod. a to zaspal skoro o pol deviatej a vstal uz o 5:50... 😒 takze uvidim, ako rychlo zalomi teraz...ale posledne dva dni spinka iba dva - trikrat denne po 45 minut a asi mu to staci...

monky1
30. mar 2009

no dievcata, prsi nam, prsi....

u nas v bloku sa vymienaju stupacky v bytovom jadre....smrad neskutocny, lebo to zvaraju...a v stredu navstivia aj nas, tak som cela hapy......takze my v stredu nemozeme na to stretko - ak by sa teda uvazovalo o strede 😒

ivana82
30. mar 2009

Monky, tak to ti nezavidim ... my zas zajtra ideme cvicit,potom do kosic na socialku, od byvalej roboty a ku nasmu krstnemu ... tak mame behaci den 🙂