Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

aneti78
1. mar 2008

Aleni pane boze 😨 dve hodiny na chodbe 🙄 za mnou prisiel osobne primar, to som uz mala kyticu od manzela na stoliku-pochvalil ho, ze na mna mysli. a ze bol za detmi ze su krasne 🙂 bolo to velmi mile. dr. boli tiez dost mili a stale sa usmievali. sestricky - uz som skor pisala moje zazitky. ale v den porodu bolo vsetko ok a kazdy sa mi venoval. navyse tam boli bakalarky, co mali prax, tak tie obskakovali.

alcapalca
1. mar 2008

ach anetka primar uz neprisiel ani na vizitu,a pritom mal zaco a ked som isla domov tak deti som mala prepustene a ja som na 10. den este mala stehy, som behala po nemocnici a prosila doktorov aby mi ich niekto vybral

alcapalca
1. mar 2008

takze od vtedy som mala rok porazenu psychiku....manzel sa ma rok nedotkol lebo som sa bala ze otehotniem
vravela som si ze nikdy viac do novej por., ale vraj tam je teraz vsetko ine, odkedy vymenili vedenie

janazuza
1. mar 2008

aj mi sme mali na izbe buducu sestričku, mali sme sa jak v nebi, obskakovali nás už pri najmenšom pohybe na posteli 😀 😀
mna chodili prvý den konrolovať asi kažých 5-10 minút,ja som sa strašne dusila chcela som sa posadiť ešte na operačnom stole , potom som mala ruky modré od remeňom čo som bola pripútaná ☹

aneti78
1. mar 2008

aleni ☹
musim povedat, ze my sme nikomu nic nedali. ked uz boli deti na svete, tak odniesol manzel dr. co robil sekciu (nie primar) kavu a whiskey a nieco sladke tusim. ziadne prachy.
ja mam najvacsi hnev na sestricky co mi mali objasnit kojenie dvoch deti, nemala som vtedy pristup na net. potom som si precitala, ked jeden viac taha, druhy sa pri nom zvezie, lebo mlieko strieka samo. vtedy mi to nikto nepovedal. dali im bebu a mna sa nepytali. hneva ma to, lebo velmi som ich chcela kojit dlhsie.
ty si kojila?

alcapalca
1. mar 2008

heh je keby som nedala prachy tak neviem ci drobec je tu , niekdy mozno do IP napisem, ale vlastne teraz je to uz zbytocne
primar bol moj lekar cele tehoten., on mal vtedy rizikovu, cize ja som si ho nevyberala
a kojeni to je tiez na dlho, zbytocne ssa uz stresovat teraz, takisto mi prisli aj s bebou, hodili mi dve flasky beby aj adve rozkricane decka a odisli tie mile sestricky

aneti78
1. mar 2008

no nasich zacali dokrmovat bebou a ja blba som sa este aj isla pytat, ci netreba kupit, ved nech mi netrpia hladom. potom uz mali davky odo mna, tak mi povedali, nech doma uz bebu nekupujem, ze staci ked ich nakojim. vysvetli Jakubkovi 😀 Tamarke stacilo moje mlieko, kym sa nezistil reflux a supli jej AR mlieko (tiez som netusila ze existuje nieco na zahustenie MM) no a Jakub bol uz od porodnice zavisly na Bebe - hodinu prisaty na mne a potom este mama dorob 30ku beby 😀
ved hej, je to uz jedno, su zdravi a to je podstatne, ale ja som velmi chcela kojit. bolo by to take krasne - oboch naraz 😉

alcapalca
1. mar 2008

ja som kojila presne mesiac + dokrmovanie, potom sa mi uz vobec nechceli prisat, a po mesiaci som im menila bebu na sunar , ten mi bez problemov pili do 1 roka
no dnes sme si dali temu............prepacte ze som sa tak rozpisala, ale uz mam strach v sebe ked viem co ma caka

aneti78
1. mar 2008

neboj, uz bude vsetko ok. ja uz idem k muzikovi 🙂
my sme sa kojili dva mesiac aj s dokrmovanim, mne sa prisali, len mlieko akosi mizlo. ale nie su chorlavi, plavali sme, otuzovali, snazila som sa velmi ten prvy rok. a nutrilon pili do dvoch rokov.

dobru nocku vsetkym

alcapalca
1. mar 2008

dobru noc aj vam

janazuza
1. mar 2008

no , viem čo asi prežívaš. Ja ked som čakala malého ani som nechyrovala o internete 🙂 super vec 😀 maš s kým "
"pokecať" 😀 😀 😀 ( ja som celé tehotenstvo preležala , teda poctivo asi od 3 mesiaca ležala stale.... a len čítala a čumela na telku, myslela som že sa zbláznimod ničnerobenia 😕

alcapalca
1. mar 2008

😀 ja som vysivala, aj teraz vysivam, tak sa zo mna uz cela rodina smeje ze uz budu vediet keby som este bola tehotna, ze ma najdu vtedy vysivat

janazuza
1. mar 2008

konečne mi dopralo, mam plný balkon, ani štipce už nemam a ani špendlik tam nevojde, ešte objednať počasie 😀 😀 😀 nech to vyschne a nemusim prevešovať na sušiak 😠

janazuza
1. mar 2008

som si teraz spomenula ked som bola tehu ako som ukazovala mužovi ako ma vešať pradlo, všetko som mala zakazane aspn že som mohla dýchať 😀

janazuza
1. mar 2008

tak sa majte dobru noc 🙂

aneti78
3. mar 2008

no caute 🙂

pekny novy tyzden prajem.

tie moje deti su po vikende nabite tolkou energiou...a mne sa nic nechce. ale dnes idu k babke a my do mesta. huraaa 😀

alcapalca
3. mar 2008

anetka no vam je hej,
ja som dnes bola objednana s vlasmi, ale drobci od vcera teplotuju , maju 39 teploty a ziadne ine priznaky, tak dnes som radsej s nimi isla k doktorke, ci nieco nemaju v sebe skryte, a nic nenasla, vsetko ciste este pre kontrolu im vysetrila aj moc a bol ok
tak neviem, co to ma byt, ci to je zase len tym pocasim

kubanka
3. mar 2008

Dobry den mamicky, to je ale den, konecne sa vycasilo, len neviem dokedy 🙂

aneti78
3. mar 2008

aleni, tak snad len nejaka viroza, teraz je ich plno v tomto pocasi, virusy maju raj na mnozenie 😠

adypo
3. mar 2008

.. ahojte .. ako mamicky a deticky ???

.. ja pracujem, mala je po tyzdni v jasliach, lebo ja som bola nachladena, tak aj na nu to preslo, tak sme trosku soplili ... dodala som nove foto ...

.. boli sme na 3D ultrazvuk, ale drobcek - potvorka sa nam nechce predstavit, ci dievcatko ci chlapcek, zatial sa citim velmi dobre ... dnes rano mi brali krv z prsta .. boooze radsej zo zily ako z prsta, to je take hnusne ... 😉 😉
.. sisi ..boli ste pozriet v jaslickach ??? 😉

.. tak sa drzte .. a pekny den prajeme ...

aneti78
3. mar 2008

ahoj Adypo, to je super, ze sa mas ok.

ja som predala do Medvedika obe postielky 😉 bola tu majitelka po nich, bola moc zlata, detom doniesla kopu sladkosti 😨 😉 a vravela, ze do dobre skolky idu, ze je tam fajn, tak som rada 🙂

adypo
3. mar 2008

aneti .. a teraz "dvojky" na com spia ??? 🙂 no hej kupovali tam postielky, lebo tam chodia iba rocne deticky a potrebuju este dva krat do dna spinkat, tak aby ich tie vacsie nerusili ... a niektore dokonca este ani nechodia .... ja som velmi spokojna z jaslami aj tie majitelky su super a aj ucitelky ... fakt vysoka spokojnost .. a potom od dvoch rokoch pojde Elly do sukromnej skolky Elby a tam sa mi to tiez velmi paci ... ono dnes je uz si z coho vyberat fakt nooooo . 😉 😉

denik
3. mar 2008

caute

som citala, ze ste sa bavili o PCOS.. neviete mi dat tip na stranku, kde by som nasla viac info? moja naj kamoska sa snazi o babo, sice este len rok, ale uz je z toho dost na nervy, tak ukecala lekarku, urobila jej nejake testy a ma zvyseny prolaktin a este niektory hormon stitnej zlazy, nedozrievaju jej vajicka a na sone jej potvrdili PCOS, len jej nik nevysvetlil, co to znamena.. ja som o tom cosi citala uz skor, ale chcela by som nejake kompletne info, kym jej to vysvetlim, lebo ona ma aj Crohna, tak sa jej to trosku koplikuje.. poradite mi?

inak maminky aky je vas jedalny rezim? lebo moja mala cosi vymysla,posledny tyzden som do nej skoro nic nedostala.. viem, ze okolo roka deti papaju menej, ale az nic?? a mixujete im este papecko, ci len pucite, alebo ako? Veronka hryzie jablko, chrumky, tycinky ale ked jej dam kasu s kuskami, tak ju natahuje, obed pokrajany nadrobno vypluva, musim jej pomixovat na jemnu kasu ako babatku 😀 😝

tufa
3. mar 2008

Ja som malej mixovala jedlo asi 2x a ma to prestalo bavit 😖 bolo viac bordelu ako osohu, tak potom som jej zeleninku struhala najprv na jemnom potom na hrubom struhadle asi tak 2 mesiace a odvtedy len rozpucim vidlickou alebo uz rovno na kusky jej davam, sak uz ma zubale tak nech ich pouziva 😀 😀
dnes zjedla aj vacsie kusky masa, tie mi doteraz furt vypluvala 🙂

tufa
3. mar 2008

sa musim pochvalit Terezka mi 1x sama zaspala v postielke 😀 😀 hura, nech je to tak kazdy vecer 🙂

aneti78
3. mar 2008

Adypo, no predsa uz v detskej na velkych posteliach 😉 oni tam uz davnejsie spia, ale som si myslela, ze postielky nechame, hoci len skladovat. potom som objavila ich inzerat no a ze by vzali obe, tak nech ich beru, nam su uz na nic a ak by som aj nejakym zazrakom mala este babo, tak by som si kupila uz inu krajsiu 😉

Denik, teraz je v Mama a ja dost dobry clanok o PCOS, ale ja som dost info zbierala z www.neplodnost.cz. tam je dost velke forum a da sa napisat aj odbornikom.

sisi1
3. mar 2008

Ahojte mamkule,
konecne sa vam troska povenujem,
mal sme sai fajn, dokonca sme sa az dnes vratili, akurat pocko bolo riadne na figu a v tom blate sa veru ziadna prechadzka do lesa nekonala. Akurat sme trosku s muzikom v sobotu vecer vypadli na drink a zahrali futbalek, babina strazila Timka 🙂

tufa: to je dobre, ze tak sama zaspi, nas Timko uz asi dva mesiace takto zaspava a je to supeeeer, som stastna, ze si takto zvykol, aj my sme menej nervozni, ked ho nemusime hojdat, nosit...atd...

adypo: ahoj, pozeram, ze ste boli troska chorucki, ale uz je to ok, vsak? Super, ze sa tam Ellinke paci...my sme este neboli mrknut, chystame sa...este neviem ako s robotou, lebo ta ucka, ktoru som zastupovala nastupi v sept...a vlastne som ani nechcela tam ist, kde som bola...a je to zavazne ak tam dietatko prihlasim? Co ak nahodou zostanem doma?

denik: my jedlo uz nemixujeme, len roztlacam vidlickou, no tolko to trva, kym to popapa, tak ked ma niekedy trpezlivost prejde, tak mu to troska zamixujem 😅 A tiez nejako menej papame, neviem cim to je, ale mam pocit, ze ani chudacisko nema cas, bo furt musi len dokolecka po byte behat a rozvlacat vsetko co mu pod ruku pride a potom nic nemozeme najst 😠 😅

Vsetky vas pozdravujem a prajem peknucky vecer 😉

alcapalca
4. mar 2008

Ahojte mlade damy
co varite?

alcapalca
4. mar 2008

🙄
co vsetky ste pri sporaku zeby?

janazuza
4. mar 2008

ahojte, kde ste všetci? to sem nik nechodí.....