Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

janazuza
7. aug 2008

ahojte. my sme sa boli trochu prejsť( prechadzka spojená s nákupom a mala som objednané lieky- ale neprišli.)
Anetka Ty pracuješ doma? Ja tiež niečo zháňam a nedarí sa.
Koncom septembra sa sťahujeme, ak všetko vynde, ale našim sa ešte nepodarilo predať byt. mama je s toho hotová, už nevieme čo robiť. ☹ ....
Dobré a pekné pyžamká mali aj pri nemocnici a kamoška kupuje v monobloku 🙂

aneti78
7. aug 2008

Kubi, tesco ma vypredaje uz davno,ale nie na vsetko. na dievcatka su ale krasne veci, Tamke som kupila leginky za 133 - 2pack 😉

Aleni, ak chces kvalitu, co nebude mat hned zmolky,tak nekupuj fakt odtial,sice boli lacne,ale co z toho. mozno ale vsetky take nie su. tie cherokee sa mi vidia velmi dobre, dufam,ze nebudem nadavat. ale ostatne veci maju super,tak snad aj pyzama,ved to je este dolezitejsie, nez nejaka mikina,nie? a gatky,slipky nasi maju tiez z tesca a su paradne. akurat ponozky som im vela nakupila v Gate v Maxe a som spokojna.

kubanka
8. aug 2008

ahojte
aneti diky
janazuza este ste nepredali mamin byt? Tak drzim palceky, nech sa to podari.

Ja som bola vcera vecer na kolieska a faaajne bolo, taky prijemne sviezi vzduch, vobec nie horuco.

sisi1
8. aug 2008

Ahojte,
to tu nik nebol cely den? Flakate sa po kupkach? Muzik pozera zaznam z otvorenia LOH, ja tu este pokukujem...nejako som nemala cely den cas, klasika, pracka, upratovanie a nakupy.

Anet: az dnes som si vsimla ten obchodik so spod. pradlom ...sranda, vobec som o nom nevedela a chodim okolo... 😅

jani: nechce sa mi verit, ze mamina nemoze predat byt, ved stale v schranke nachadzam, ze "kupim byt v tejto lokalite"...hmmm...a cez realitku ste neskusali?

kubi: ta ty tak, debaty s mojim muzikom... 😀 Dlho ste boli?

kubanka
9. aug 2008

kde dlho? s tvojim muzikom ci na kolieskach? 😀 ........asi hodinku

sisi1
9. aug 2008

Kubi: na kolieskach 😉
To mame dnes pocko, co? Ja musim okna umyvat, uz nam lesenie zo zadu zlozili a okna spinave jak na stavbe 😅

alcapalca
9. aug 2008

no sobota vydarena

janazuza
10. aug 2008

Ahojte. Konečne je pekne . pojdema na nové ihrisko malý sa teší.
Sisi také v schránke máma aj my. Sú to realitky a vykupujúbyty, ale strašne pod cenu. naši si už dali aj na reality a zatiaľ nič. ☹
Aj mne treba umyť okná, ale neviem či sa oplatí, ked sa sťahujeme 😀 ....

sisi1
11. aug 2008

Ahojte,
tak ste sa nejako odmlcali... ☹ Timo ma este stale sopliky, pokasliava, uz je to omnoho lepsie, hadam to uz o par dni pominie, v sobotu ideme na svadbu mojmu bratrancovi...som zvedava ako to mlady pan zvladne...cakame na oblek, ktory ma prenho dorazit tento tyzden...Vcera sme boli v Nay-ku kupit dar na svadbu, kupili sme mixer s otocnou miskou, myslim, ze je to uzitocne...
Okna som stihla v sobotu, aj zaclony juj, vytesovala som sa z krasnej vone po byte...

Ako sa mate? Kubi, Anet....hmm? Nejako nepisete...

jani:a kedy sa planujete stahovat?

aneti78
11. aug 2008

caute

Sisi, no ja nestiham 😒 ale na druhej strane som rada,ze mam robotu, v podstate nemam toho az tak vela, ale deti ked su doma, tak nestiham nic. mama dnes spi po nocnej,takze som ich nemala kde dat. zajtra uz ich dufam vezme.

aky mixer ste kupili? ja mam furt len ten ponorny a chystam sa robit detom tortu na narodky. jednu im spravi mama, ale ked pridu svokrovci, tak chcem tiez aby bola torta.minuly rok boli vsetci naraz a nebolo sa kde pohnut a ja som ani nesadla. tak tento rok som povedala, ze budu dve oslavy, aspon si to aj deti viac uziju. z netu som objednala marcipanove figurky na tu maminu tortu,ta bude obdlznikova - polka dievcenska polka chlapcenska, tie figurky nemaju chybu 😀 ale nebudem prezradzat 😉
no a ja chcem robit okruhlu a ozdobim haribo zele cukrikmi,n asi ich maju radi aj su velmi pekne.

ja som dnes upratovala tiez, po vikende je tu horsie nez pred vikendom. a prezliekala periny a este som sa aj porezala do prsta, ked som robila zel.salat, tak mam dost, dnes uz nerobim nic 😀

sisi1
11. aug 2008

Anet: kupili sme Etu, ono to je vlastne slahac, mixer je asi nieco ine....ma to otocnu misu a stojan, nemusis to drzat a aj ponorny mixer...ale mali tam Zelmer, trosku lepsi, ale az tolko penazi som nechcela dat... 😒
Apropo, ja sa chystam muzikovi na narodky robit tu potahovanu tortu, marshmallows uz mam, nedas prosim link kde sa daju zohnat ozdoby na torty? Ja pripadne nahodim na to len nejake srdiecka, len by som ich chela tmave cokoladove...a ta hmota bude svetlomodra...tak neviem. Tiez bude okruhla, na prvykrat si ani na inu netrufam...

aneti78
11. aug 2008

sisi, ja som kupila odtial
www.peceniehrou.sk

tie potahovane su krasne, ale skor pre dospelych,nie? na www.katherine.sk som videla recept ako urobit tu hmotu aj doma.

alcapalca
11. aug 2008

ahojte ako sa mate?
idete vypekat? sikulky 🙂
dnes sme dostali pozvanie od Mesta na privitanie Tedyho, s dvojkami som nebola vy ste boli ked sa vam narodili babatka? sa oplati?

janazuza
11. aug 2008

Ahojte.
alenka ja som nebola s malým v meste na uvítanie do života a ani sa nepamätám , že ma volali. 😕
Dnes sme boli znova na Sigorte, malému sa páči a ja relaxujem aj s našimi . Som rada, že sa nemusim pražiť v bytovke, v lese je fajn a TICHO. 😀
Sisi, mali by sme bývať v "novom" od 1.10., takže ma čakajú perné chvíle a balenie a nemam ani 1 krabicu 😉

aneti78
11. aug 2008

Aleni, my sme boli, dostala som ruzu a deti takych plysovych mesiacikov 😉 mame to aj natocene na kamere 😀 nic extra, skor to brali vazne ti, co nekrstili, niektori mali dokonca potom aj hostinu v restike 🙂

aneti78
12. aug 2008

ahojte

tak deti su u babiny a mne prave prisli tie figurky, su rozkosneeee, v skutocnosti krajsie nez na obrazku a aj dost makke,tak si myslim,ze deti ich v pohode zjedia 😀 no a bleskove dodanie - v sobotu som objednavala a uz ich mam, to za to postovne stalo 🙂

sisi1
12. aug 2008

Anet: tomu vravim rychlovka...ja som vcera pozerala torticky, no a tak rozmyslam, ze ked sa mi nepodari, tak neviem co budem robit... ☹ Ty ake torty planujes? Ja tuto:http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=8873. Ten vrch bude bledomodry a nejake ozdobky na to...no a cislo 30 😀 😀

Taaake bolesti hlavy ma vcera vecer chytili, no nechapala som...ususdzujem, ze z chrbtice, potom vecer troska polavilo, ked ma muzik masiroval...no dufam, ze sa to nezopakuje 😝

Pecu sa mi francuzaky, dnes dojdu aj nasi, pojdem s maminou okuknut saty, co si berie z pozicovne...

Timo teraz zalahol a pritom vstal o 10,15 (s prestavkou ked bol hore od 6,15 - 7,00)...ta to nechapem, taky spiaci den uz dlho nemal... 🤐

jani: to stahovanie nezavidim, my sme sa stahovali uz 3x, a stacilo... 😖 Ale na druhej strane ta radost z noveho byvania to prevazi.... 😉

sisi1
12. aug 2008

Babenky, nieco vam tu hodim, ale nenahnevajte sa, ze musite vela citat, mne sa to velmi lubilo 😀 😀

Trochu iný príbeh stvorenia... ... a Boh pokryl zem špenátom, brokolicou, šalátom, zelenou, žltou i červenou zeleninou každého druhu, aby muž a žena dlho v zdraví žili. A Satan stvoril Algidu, Cart d or a Milku. A spýtal sa: "Ešte pár čerešničiek a orieškov na zmrzlinu?" I odvetil muž "Áno prosím" a žena pridala "Pre mňa prosím ešte teplé wafle so šľahačkou." A pribrali po päť kíl. A Boh stvoril nízkotučný jogurt, aby si žena zachovala krásnu postavu, ktorú muž tak miloval. A Satan priniesol bielu múku a cukor z repy a skombinoval ich. A žena zmenila konfekčnú veľkosť z 36 na 46. I povedal teda Boh: "Vyskúšajte predsa môj čerstvý šalát zo záhrady." A Satan stvoril smotanový dressing a cesnakový toast ako prílohu. A muži i ženy si povolili opasky najmenej o jednu dierku a jedli podľa chuti. I rečie Boh: "Dal som vám predsa zeleninu a olivový olej, aby ste si ju na ňom grilovali." A Satan pridal k tomu malé Brie a Camembertové syry, kúsky homárov v masle a vysmážané kuracie nugetky, na ktoré už bol potrebný pomaly druhý tanier. A hodnoty cholesterolu u ľudí stúpli preveľmi. Boh teda stvoril tenisky na behanie aby jeho deti trochu schudli. A Satan stvoril káblovú televíziu a diaľkové ovládanie, aby sa človek neobťažoval chodením pri prepínaní. A muži i ženy sa smiali a plakali pred blikajúcou obrazovkou a začali sa obliekať do strečového oblečenia. I stvoril Boh zemiaky - bez tuku a bohaté na draslík a vitamíny. A Satan z nich odstránil zdravú šupku a urobil čipsy, ktoré upiekol vo veľkom množstve živočíšneho tuku a hojne posypal soľou. A človek pribral ešte nejaké tie kilá. I stvoril Boh chudé mäso, aby prijímali jeho deti menej kalórií a boli sýte. A Satan stvoril McDonalda a Cheeseburgery za 1,5 eura. A potom sa spýtal Satan: "Aj hranolky k tomu?" A riekol človek: "Iste, a ešte jednu extra veľkú porciu majonézy a kečupu!" A riekol Satan: "To je dobre." A človek dostal infarkt myokardu. A Boh sa zhrozil a stvoril štvornásobný bypass na srdci. A Satan vytvoril zdravotné poisťovne...

aneti78
12. aug 2008

Sisi, mama bude robit asi orechovu este neviem s akou plnkou a ovocim. vrch cokolada, boky asi orechy. taka domaca. no a ja len piskotovy korpus a plnku este tiez neviem aku, ale urcite to bude oskusany mamin recept. vrch dam biely krem,aby vynikli cukricky (asi cervene gumene srdiecka - haribo) po bokoch na ten krem pricapim dlhe piskoty a previazem tyrkysovou a ruzovou maslickou,ak take najdem.
tu hmotu by som si ja netrufla na ostro,ale ja som antitalent 😀

sisi1
12. aug 2008

Anet, krasne su...s tymi dlhymi piskotami po bokoch som aj ja videla, vyzeraju dobre...mnam...

Tak ja bezim, drobec si len polezkal a uz tu pobehuje...idem este povysavat, lebo burizony porozhadzoval...

kubanka
12. aug 2008

takze sa chystaju oslavy tortove hej? 🙂

janazuza
12. aug 2008

Ahojte.
Aj ja chystám oslavy na nedeľu. Dúfam , že sa vydaria Musím pripraviť niejakú dobrú baštu a niečo napiecť.
Anetka Ty máš akú pekáreň chjleba? Ja sa chystám kúpiť a neviem sa rozhodnúť.

kubanka
13. aug 2008

Dobre ranko........zase horuco? A ja uz od siedmej varim, tak si tu topim, aby sme nahodou nezamrzli heheh 😀

aneti78
13. aug 2008

ahojte

Jani, ja mam tesco a som spokojna velmi. som ani necakala, ze ju budem tolko pouzivat, aj chlieb peciem, detom viac chuti nez kupovany 😉

alcapalca
13. aug 2008

anetka nadherne su tie torty, ste sikulky s mamkou
ja takisto strasne rada som piekla, zakusky vselijake a torty detom len pred ozdobovanim mam respekt, vtedy mam strach zecelu tortu pokazim.......a tiez vymyslim hocijake figurky podavam detom na nu, naposledy som im dala šmudlu trpaslika, maju takych peknych malych plastovych som ho vyzliekla a so slahackou obstriekala a dookola obhadzala lentilkami

ked budem mat viac casu tak ti tu hodim aj dva recepty na krem.su vyborne . Jeden je bez masla takze perfektny pre deticky, a ten by sa ti hodil na tu okruhlu, a na velku tortu ti odporucam taky krem ovocny, najdem ich a hodim ti 🙂

aneti78
13. aug 2008

Aleni, jeeej, super, uz sa tesim na recepty.

ja praveze neznasam pecenie, kebyze nemame pekaren, tak deti kolace nejedia 😀 aspon kysnute urcite nie. ale ozdobujem veeeelmi rada.

alcapalca
13. aug 2008

anet snad ich nepoznas 😉
takze prvy je to parizsky krem, den dopredu prevaris 1 slahackovu smotanu a 100g horkej cokolady. Ked to vychladne hodis do chladnicky.
Na druhy den vyslahas na husty krem. To je vsetko 🙂
Korpus natriem dzemom poukladam nan banany a na to tento krem, prikryjem druhym korpusom a vrch zase natriem natenko dzemom a kremom a uz len zdobim. Množstvo ingrediencii si zvysis podla velkosti torty

alcapalca
13. aug 2008

Druhy? Uvarim 1/2 litra stavy z kompotu a 2 zlate klasy. Vymiesam 1 maslo, 5 lyzic pras.cukru a zmiesam s vychladnutym kremom.
Korpus potriem dzemom nato poukladam ovocie z kompotu a na to krem a opakujes.........najradsej mame broskyne, ale skusala som aj ceresne, ale broskyne ci marhule su naj

alcapalca
13. aug 2008

ja som strasne rada vypekala, dvojkam na krstiny som si napiekla sama zakusky, boli fantasticke, kazdy chvalil, na vianoce na sviatky, mnam, u mna to vonalo, ale odkedy sme boli v NL tam som nemala ruru a odkedy som doma, ledva sa prinutim babovku spravit..........straaaaaaaaaaaasne sa mi uz nechce travit cas takto