Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

katka.m
19. apr 2008

Vyšetrenia chirurgia (či nemá niečo prasknuté kôli tomu červenému fľaku), krčné, kožné(odhadovala streptokoka), výtery, moč. Infúziou nasadili antibiotiká, tie zabrali veľmi pekne, takže sme horúčkovali 1 noc a potom to prešlo. Malý však pekne pil mliečko aj vodu, takže nebol dehydrovaný. Tan fľak mu zmizol za 4 dni, takže na piaty deň nás pustili domov. Ten doktor Dzurenda sa mi vyjavil ako absolútny neschopák. Všade sa čudovali, že nás neposlal do nemocky ešte ten večer.

sisi1
19. apr 2008

Jaj, baby, normalne ste ma s tou pohotovostou vystrasili...to je sila fakt... 😖 katka a s tym prebalovanim..no nemam slov...tie sestricky si niekedy myslia, ze zjedli vsetku mudrost sveta 😒

My sme mali rusny dnik dnes...povodne sme sa chystali malovat...no ked sme vypratavali detsku, zistili sme, ze tie veci nemame kde dat, co tak malo volneho ulozneho priestoru mame...tak sme sa vybrali kupovat skrinu, cele doobedie takmer sme pobehali po nabytkoch..nakoniec sme kupili na Sekcoviku v Mega nabytku...no kupili, objednali, do dvoch tyzdnov ma prist - som zvedava.
Potom sme bezkali domov sa napapat - Timko troska pospal a v Maxe sme mali mamicky stretko z marcoviek...super bolo, aj tatinovia si pokecali, deturence boli zlatucke - 2 baby a Timo 😀 Potom sme sa stretli s nasimi v Maxe a donedavna boli u nas....taky pekny rusny dnik...
A vy co robite?
Venujete sa muzickom ci telke? 😉

kubanka
21. apr 2008

Na pohotovosti su lekari len preto, lebo musia a potom to aj tak vyzera...... 😒

To co je s tym pocasim? Rano vstanem rychlo idem umyt vlasky, aby sme mohli ist von a kym som umyla pozeram von oknom a prsi...ta ma ide porazit........a chladnicka poloprazdna

tinika
21. apr 2008

ahojte, ja síce nie som zo sekčova, bývala som tam len rok, som snažilka a hľadám tu tému prešov a našla som Vás. Môžem sa pridať?

sisi1
21. apr 2008

Ahoj tinika, jasne, vitame ta!!! 😵 😵

alcapalca
22. apr 2008

bre ranecko
pozeram ze kazda sme mali asi perny vikend, ked sa tu nik neukazoval
tinika ahoj, a teraz kde byvas?
sisi vcera som robila tvoju specialitku na veceru, mnam, len som ju trochu obmenila, hubky som nedala aj ked ich velmi lubime, ale ja teraz sa radsej nimi nedrazdim, a malemu tiez kvoli tomu brusku neriskujem, a tak som dala vela zeleninky-hrasok, kukurica, brokolica, mrkvicka, a fazulove struky, a nam detom som to podavala s kompotikom, mnamky, sme sa oblizovali, dakujeme za receptik 😉
chlorela nam uz zacala chutit, volame ju carovny dzusik tak ju pijeme o preteky 🙂
este sa vam musim pochvalit, moj drobec Branko, maloval svoju oblubenu rozpravkovu postavicku v skolke Saxanu a bola taka super ze ju poslali do PP na nejaku sutaz, no a ............samo ze vyhral, tak v piatok si ma ist prevziat ocenenie, umelec moj maly milovany 😵

mihalicka
22. apr 2008

Ahojte, nase horucky a vyrazky su dufam objasnene. Mame SIESTU CHOROBU. Tak uz len vydrzat svrbenie a koncime ... 😉 3-4 dni horucky, potom nasadili atb. a teraz sa vysypala , ale nieje to reakcia na atb, ale typiska vyrazka pri siestej chorobe. Ta by mala o par hodin az dni zmiznut. Dufam.

mihalicka
22. apr 2008

🙂 Jej alcapalca! Daj si do albumu dielko, nech vidime aj my!!

alcapalca
22. apr 2008

mihalicka takze angina to nebola?
o takej chorobe pocujem 1x, mne sa tiez raz maly vysypal, mal asi polroka ale zistili sme ze je alergicky na ATB penbene
to co za choroba?co ju sposobila, nejaky irus, ci ínfekcia?
saxanu nemame lebo to poslali do PP, ale v skolke ma taku co kreslil s pastelkami, musim si ju odfotit, ta co isla na sutaz, tak maloval farbami na velikansky vykres, ale v detskej strasia same saxany, musim niekedy pofotit

alcapalca
22. apr 2008

nepoznate nahodou niekoho co by chcel vymenit velky byt za nas utulny malicky 2-izbak, nemate nejaku babku s dedkom co im uz je velky byt?hmmmmmm?

aneti78
22. apr 2008

ahojte

tinika, vitaj 🙂

Alenka, tak to je Branko sikovny, treba to podporovat dalej, aj ja by som chcela, aby aspon jeden mal vztah k malovaniu, kresleniu, zatial kreslime celkom obstojnych panakov, mam pocit, ze Tamarku to viac bavi, Jakub je zatial TV maniak 😀 a Lubka co bavi?

my sme mali cez vikend pestry program, u svokrovcov aj u nasich...deti sa nenudili. v piatok sme si s muzom kupili nove bicykle aj s detskymi sedackami, tak uz budeme na ihriska chodit takto, strasne sa im paci sa v tom vozit, pistia od radosti a rehot na plne hrdlo 😉

sisi1
22. apr 2008

Ahojte,
kubi, uz ste doma? My este stale spime 😅

aneti: tak to je super, ja prave uvazujem nad cyklosedackou, vy mate tie zadne? Lebo my mame bicykle bez zadneho kosa, to sa inak neda zadna upevnit, vsak? Vpredu neviem ako by sme ho vozili, dost to obmedzuje sofera, hmm....

alenka: ja bohuzial neviem o nikom, ale mozem povedat muzickovi, opytal by sa znamych...

aneti78
22. apr 2008

Sisi, neviem, montoval to muz, potom pofotim. tiez sme nechceli predne kvoli tomu, ze budu zavadzat. ale inak by som sa bala ich vozit po ceste, budeme chodit prevazne po cyklistickych chodnikoch.

alcapalca
22. apr 2008

ahojte, tak ja mam po nalade, az dnes som bola vybrat na poste, vecicky do postielky, a som smutna lebo nepribalili mi tam este sadu do kociarika, ☹ tak som zvedava ako to budu riesit, hned som im pisala, ale ako im dokazem ze ju nemam?
aj farbu som cakala ze bude viac sytejsia a dost sa mi zda jemna

alcapalca
22. apr 2008

anet k sedackam, to je super, my sme sa v Holandsku ani inak nepremiestnovali, vsade len na bikoch, a sedacky sme nasli skoro ako nove zadarmo, prave v nedelu sme pozerali v niektorom obchode v Maxe ich mali vo vyklade a okolo 1000 jedna stala, a my sme nase tam nechali, mohla som ich este spenazit tu na Slovensku 😀

kubanka
22. apr 2008

tinika vitaj a kludne sa pridaj

sisi ano sme doma a tiez uz konecne spime 🙂

kubanka
22. apr 2008

od kedy mozem dat Lalke bravcovu polievku a masko?
a co bravcova pecen? tiez este nie? A rybie prsty, ale jasne bez toho trojobalu.

sisi1
22. apr 2008

KUBI, myslis taku tu polievku ako slepaciu vsak? My uz papame normalne slepaciu asi mesiac, samozrejme malilinko solenu a korenenu, my si dokorenime na tanieri, Timko ju veeelmi lubi a spapa tolko co ja. A to iste s maskom, nie nejake mastne a nekorenene. Ale bravcove by som davala len vynimocne. My sme aj rybu uz papali, take filety uplne bez kosti na masle a so zeleninkou. Neviem ake su rybie prsty, citala som cosi negativne aj na zn. Iglo tusim tak sa vola...uprednostnila by som kvalitnejsiu rybu ako prsty, bohvie co do toho podavaju...
Vnutornosti by som vobec nedavala, ved aj pre dospelych je to max. nezdrave...ja robim pecen pre nas tak raz za dva mesiace. Tolko moj nazor. 😉

Tak vonku je krasne, ideme asi na pieskovisko... 🙂

vidis Alenka, ja by som jednu hned od teba kupila 😉 Ved ak nie si s vecickami spokojna, musi sa to dat vratit....to je vyhoda ak clovek kupuje v obchode, fotka dost skresluje 😒

aneti78
22. apr 2008

Aleni, drzim palce, nech sa to da do poriadku a vec ti dodali

sedacky stali dost 😒 ale co uz, pouzijeme a predame ako vsetko 😉

Kubi, ja mam nazor ako Sisi, ale bravcove jej nedavaj, ono tie vyvary nie su bohvieco ani kuracie, ak to neni domace (bio) kurca.ale aj nasi maju velmi radi rezancove polievky, ale nastastie aj zeleninove na rozne sposoby, tie robim najcastejsie. my bravcove malo jeme a ked mame, uz dam aj im, ale do dvoch rokov som vobec nedavala. a pecen ja neznasam z celej duse, takze to vobec nerobim, ale ked raz siel na vikend manzel s detmi k rodicom, tak svokra urobila v piatok na veceru a deti vraj jedli dost vela.

rybu kupujem stale filety, lebo sa bojim kosti, ale oco mi dava aj kaprov a pstruhy, tak aj to, ale to odkostujem velmi opatrne.

kubanka
22. apr 2008

slepaciu polievku aj my papame uz daaavno, ale o bravcovej som pocula, ze sa nema malym detom davat, tak preto som xcela co vy na to. A rybie prsty nemaju kosti tak preto. Ale tiez kupim radsej filety.
Ja ma rada pecienku mnaaaamky.

kubanka
22. apr 2008

sisi nasla som taky vozik tahanym za bikom na nete, co sme videli minule vonku...cena cca 3500 Sk

mihalicka
22. apr 2008

Alca ano vraj je to virusoveho povodu. Ja som mala pred 2 tyzdnami herpes, tak sa dr opytam, ci to mohlo byt z toho. V google so zadala - siesta choroba, a tam je to normalne opisane. 😒

sisi1
22. apr 2008

mihalicka: z marcovych babatiek malo siestu chorobu asi 3 ci 4 babatka, nie je to zriedkave, vraj to rychlo prejde....uz sa Sonicka aj vysypala ci este nie?

Kubi, my brav. polievku ani nevarime tak neviem...a slepaciu ci morcaciu alebo husaciu cez vikend v nedelu a niekedy ani to nie. Cez tyzden rozne zeleninkove, strukove, s krup.haluskami, zemiakmi, porom, paradajkovu so syrom a cestovinkou atd.. Timo velmi lubi polievky, ako jeho tatino...mne by ani nechybala...malokedy si dam aj ja...
A ten vozik...no parada 3500,- 😕 😅

alcapalca
22. apr 2008

ahojte
ja by som tiez radsej varila len kuracie, alebo z hov.maska polievku
prave ma napadlo ked som vas citala, ze ja som pre deti ani sol nepouzivala, iba vegetu tu bez glutamanu
a aspon raz v tyzdni som im robila tofu syr, pokrajala na kocky, porestovala, supla do toho dajaku zeleninku
a tie rybie prsty to by som nekupila ani teraz, tam je zomlete bohvieco, ja kupujem len heiky a tam som este nikdy kosticky nenasla
takisto som im nesladila caj,a nedavala som im stale caj aby nemali skarede zubky, ale striedala som to s prevarenou vodou a tak su zvyknuty doteraz, caj piju bez cukru, malinovky este v zivote nemali a dzusik semtam aj to im poriadne zriedim, ale jeden mi dzus aj tak nechce, tak ma to aj tesi, naco ich nalievat umelymi sladkostami

mihalicka
22. apr 2008

Sisi uz sa aj odsypala 😉 Trvalo to cele od zaciatku 6 dni. Tak dufam uz je koniec... 😅

mihalicka
22. apr 2008

alcapalka tvoj pristup co sa tyka sladkeho je podla mna super, ja sa ale bojim, ze babky a dedkovia mi ju naucia na sladkosti ... 😒

aneti78
22. apr 2008

Mihi, treba dorazne povedat, co mozu dat a co nie. ja som tiez proti sladkostiam, ale ako mali dva roky, od dost veci sme trosicku upustili, napr. som aj citala, ze od dvoch rokov treba dat aj cokoladu, vraj su tam vitaminy skupiny B, no samozrejme s rozumom. nam nosia babky a dedkovia prevazne ovocie, vyzivky, jogurty a super, aspon nemusim kupovat. no asi pred mesiacom mali maniu na lizatka a to som teda velmi rada nebola, ale nejak ich to preslo a uz si aj daju trosku vysvetlit.

nasi miluju vodu Lucku, minule v hypernove nemali tu s tym uzaverom nekvapkajucim, tak som vzala rajec, tak sa so mnou hadali az som musela otvorit, aby ochutnali a potom uz len kyvali hlavami, ze ako lucka 😀

kubanka
23. apr 2008

Ahojte, vyspinkane? NO ja osm hore od 6:30 a uz mi zacina skvrkat v brusku od hladu.
Nasa Lalka uz spi iba 1x cez den......mam menej casu na pracu heh 🙂
Idem si ku nej asi este na chvilku lahnut. Vybrala som hovadzie masko a budem varit asi gulasik na veceru.

katka.m
23. apr 2008

Môj starší tiež nedostával sladkosti až po škôlku a teraz je schopný aj miesto raňajok zjesť keks. Čokoládu však chce len bielu, cukríky v akejkoľvek forme a proste, čo je sladké a neutečie, tak to zje ☹ Normálne musím všetko skrývať.

alcapalca
23. apr 2008

Bre ranecko
mihi babky a dedka sa netreba bat, ja keby som im dala vsetko pojest co im nanosia tak by uz boli take obezni ze az, normalne ked im nieco prinesu a kt omiu aj ovocie tak pred babkou im dam ovocie a sladkosti odlozim a poviem ze toto neskor spapaju lebo ze teraz mali, dakedy musis aj zaklamat, prip. ked ovocie nedonesu tak im jeden keks dam na polovicu
zuvacky nezuju vobec, a cukriky raz za sto roky, radsej im kupujem tie bebe cerealne keksiky, cerealne tycinky, brumik, alebo klasicke kesy, maju kazdy den ale len po jednom, no a tiez by som im nekupila tie tycinky ala snickers a pod. a tiez zem. lupienky to ani nevedia co je, xi a ani zmrzku, nanuk raz som im povedala ze to je strasne stiplave tak ani si nepytaju 😀
ked boli mali tak som zacinala len s pernikami, pokrajala som im na kocecky a jeden pernik spapali na polovicu, myslim ze to je zdravsie ako keks
a este som nenavidela z duse, ked boli taki mali okolo 1 roka, a svokra im z Polska doniesla kukuricne chrumky ale tie farbene, tak to jej stacil moj pohlad