Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

zade
14. dec 2009

Kubi - Emka chodi do sukromnej skolky, o ktorej sa tu pisalo - Simba. Sme velmi spokojni. Skusali sme aj nieco ine, ale bo tola katastrofa... naucila sa kopec veci, no hlavne papkat. Ne som nazoru, ze sa to dieta nauci vstupom do kelektivu, nakolko som to mala moznost vyskusat v inom zariadeni. Myslim, ze je to o pristupe k detom a o celkovej atmosfere. U nas v prej skolke jest nechcela vobec. Teraz patri k tym najlepsim jedacikom, tak sa tesim 🙂.
Nehovoriac o tom, ako kreslia, stihaju, lepia..... ved to poznas. Ten pociatocny problem odlucenia uz snad mame za sebou 🙂

kubanka
14. dec 2009

katka22 ako dopadlo ctg?

zade hej viem, ze isla do Simby.....takze ste spokojne a paci sa jej tam....to je dobre. Aj nasa si uz zvykla a neplace.

monky1
14. dec 2009

ahojte,

kubanka, tak, ako pise zade, nie je nutne si nic objednat a darcek dostanes - inak paplon je fantastickyyyyyyy, ako som pisala, mame dva rovnake a dokonca prave o ten darcek bol najvacsi zaujem 😀 😀 ... aj sa 3 predali....ale prezencka padla na urodnu podu, predalo sa aj cosi ine 😉

zade, je mi luto, ze ten Vas darcek je taky aky je - my sme spokojni...paploniky su naozaj super

hanka isla rano do skolky, dnes, zajtra a v stredu vystupuju v ramci vian. besiedky- pre nas - rodicov zajtra a kedze sme min. tyzden v MŠ neboli, nevedela som, ze budu k tomu potrebovat biele pancusky....a tak som este rano behala po meste a zhanala, aby nebola jedina vo farebnych...maju vraj aj nejake kostymy, tak som velmi zvedava na zajtrajsok

dalli
14. dec 2009

ahojte,
prosím vás akého imunoalergológa by ste mi pre syna odporúčili v Prešove? Nemám s alergiami žiadnu skúsenosť, no synček je už od októbra na tretích ant. a už ma to štve. Mňa napadol jedine ten, ktorý píše do časopisu zdravie. Ak máte nejaké skúsenosti tak ďakujem za rady a prajem pekný dník. 🙂

katka22r
14. dec 2009

ahojte ctg mi natacali 2x lebo prvykrat boli vysoke hodnoty malej ale druhy krat vsetko oki na dalsie idem o tyzden v pondelok

zade
14. dec 2009

Ja som si dne kupila Jeziska 🙂.
Teda, rucny slahac v Tescu, ktory bol lacnejsi o 73%. Uz sa tesim na pecenie, doteraz sme vsetko miesali a trepali v rukach... Som fakt zvedava, jaaaaj.

monky - jej, to je mile. Tak pekne vystupenie. my sme mali v skolke Mikulasa minuly tyzden, velmi sme sa tesili, na nakoniec z toho nic nebolo (teda u nas), zomrel nam dedko a tak sme boli mimo PO a niekde celkom inde. ☹

monky1
14. dec 2009

zade, tak veselel pecenie, ja sa chystam tiez tohto roku aspon na 4 druhy 😕

tufa
14. dec 2009

my sme vcera napiekli medovnicky a mozno je to aj vsetko co sa tyka pecenia na Vianoce. My doma moc na kolace nie sme a sviatkovat budeme kus u nasich kus u svokrovcov, kde bude kolacov habadej 😀
Vcera sme boli na mile vystupenie a vianocny jarmok u nas v kastieli a Terezka bola hotova z tolkych penikov a vsakovakych ozdobiek. Strasne sa tesi na Vianoce a stromcek 😀 a ked sa jej opytame co chce od Jezsika tak "darcek" a aky tak "modry" 😀 😀 😀

kubanka
14. dec 2009

Ja este neviem co konkretne budeme piect na Vianoce, ale asi nieco z listkoveho cesta, lebo to je rychle a este nieco k tomu.
Baby ako vyzera bolest zlcnika? Boli na pravej strane brucha. 😒 ....za posledny mesiac je to asi uz tretikrat.

Chystame sa na rychlu zimnu dovolenku pred sviatkami, tak dufam, ze nebudeme chore.

monky a ty si neopisovala program nasej skolky? Lebo to iste mame. Biele pancusky mame kupene ale este nam treba biely natelnik.

kubanka
14. dec 2009

No a este som sa xcela opytat ci pri tom peceni pouzivate ponorny mixer alebo ten klasicky metlickovy. Ja rozmyslam nad kupou ponorneho tycoveho mixera.....aj kvoli mixovaniu stravy pre babatka. Ake amte skusenosti a co by mal obsahovat dobry mixer. Dakujem za rady.

tufa
14. dec 2009

Tak ja mam aj aj. Ponorny je super na kasicky pre babatka, to som vyuzivala denne a potom napr. bananovy koktail je tiez rychlovka a bez nejakeho velkeho umyvania potom.Takze ja som rada, ze ho mam. Ale neodporucam ten Tesco - my sme ho vyhrali v tombole a je naozaj len na kasicky pre babatko ale nic zlozitejsie - tuhsie, lebo sa z neho hned dymi...

monky1
15. dec 2009

kubanka, neviem aky program maju vase deturence v skolke, ale nase maju nejake biele satocky, hanka spominala aj kridelka?????? tak neviem, dnes budem mudrejsia, lebo o stvrtej vystupuju
...inak vcera som bola po nu o 12.30 a boli tam na exkurzii nejaki pankovia z blavy, pre ktorych nase deturence vystupovali a kedze deti boli na obede, trieda bola zamknuta, tak sme cakali a ti pankovia a panie sa rozpravali, ze ake tie deti boli zlate, ked vystupovali, hlavne ta mala copata, co este nema ani 3 roky.....a pozerali fotky na nastenke a ukazovali na nasu hanu....dievcata, taky skvely pocit som mala pri srdiecku 😵 😵 😵 a nedalo mi a opytala som sa, ci vedela tancovat, lebo minuly tyzden nechodila do skolky a oni ze aaano, snazila sa, zlata bola....tak predpokladam, ze ked si ju tak zapamatali, tak musela tancovat s oneskorenim 😀 😀 😀 ...moja mysicka 😵

a kubi - mixer - my mame aj aj a mozem povedat, ze ponorny mame velmi dobry, ale bol aj dost drahy...no mozem povedat, ze nim vymiesis aj kysnute cesto, rozmixujes aj cerstve rozky na struhanku, zemiaky na placky, z nizkotucneho mlieka uslahas tuhu slahacku, mliecnu penu do kavy - taku ako v restikach mas na kapucine....nedam nan dopustit......metlickovy uz skoro vobec nevyuzivam

ale ak chces aj jaj, da sa kupit metlickovy spolu s ponornym - my tak mame - znacka Eta, ale vravim, vyuzivam ten druhy ponorny, kt. je celokovovy a ma 4 nadstavce

kubanka
15. dec 2009

monky v nasej skolke budu deticky oblecene za anjelikov.......zda sa mi, ze nieco na Lalku lezie a tak dufam, ze pojde na to vystupenie a nie ku dr......ako som dnes rano pocuvala, tak kazde dieta bud kaslalo alebo fukalo nos.

Prosim napis mi do ip presnu znacku toho co mas, aby som si ho mohla vygooglit a pozriet

tufa heh aj my mame zatial len taky neznackovy tiez sme dostali a ako pises, pri dlhsom mixovani sa z neho dymi 😀 .....preto by som xcela nieco lepsie

zade
15. dec 2009

kubi - mixer - ja som si kupila Zelmer.
Inac, tycovy mixer je lepsi ak sa da rozobrat, nakolko ho lahko oplachnes pod tecucou vodou.
Taktiez je fajn, ak je tyc kovova, v takom prppade mozes mixovat rovno na sporaku este za horuca...

ja uvazujem na pecenim lineckych kolacikov, taktiez nieco z list. cesta a mozno obalovany v kokoske.
Este uvidime. Alebo si kupime sladke susene ovocie a bude to 🙂

dalli
15. dec 2009

ďakujem za totálnu ignoráciu 😝

dalli
15. dec 2009

sorry Monky1, až teraz som si všimla poštu.

kubanka
15. dec 2009

dalli, ked nepisem tak neviem poradit 😉

dalli
15. dec 2009

tak aspoň napíšem, že neviem poradiť nie? slušnosť káže keď sa niekto na niečo opýta mu odpovedať...

katka22r
15. dec 2009

niejaka zla nalada tu panuje ci sa mi iba zda?

kubanka
15. dec 2009

😒

tufa
15. dec 2009

dalli:priklanam sa ku kubanke, ked neviem nepisem., kolko krat ani mne nikto neopdovedal, ale beriem to tak, ze konik je relax a ak nieco potrebujem tak sa popytam inde, tu necakam na 100% odpoved. Takze radujme sa, veselme sa idu Vianoce a nekazme si naladu 😀 😀

monky1
15. dec 2009

zade, to mas pravdu s tym mixovanim za horuca este na sporaku - vsetky kremove polievky tak mixujem 😉

dievcata, my mame dnes za sebou naaaaadherny den - boli sme na to vystupenie - boloo to nieco nadherne - mi take slziska vybehli, ze som ani fotit nevedela...este ze mm kameroval...spievali a tancovali asi 6 pesniciek, mali aj scenku, spievali aj koledu, aj dve basnicky recitovali...jednym slovom klobuk dole pred uciitelkami, ze toto vedeli s takymi prckami nacvicit....nakoniec spievali pod jedlickou Sviet nam stromcek jagavy, kde mali pod plachtou plno novych hraciek a velikansky kos s balickami sladkosti a este jeden, v kt. bolo pre kazdeho puzzle, knizka s basnickami a bebe keksiky.....po programe pani ucitelky deti prezliekli do civilu, nam nachystali kolaciky, keksiky, kavu, caj......deti rozbalovali hracky, jedli sladkosti, rodicia debatili....vsade bola uvolnena atmosfera
...a zajtra vystupuju az o 17h - su tusim predskokani gymnazistov, len neviem, pre koho a kde to budu vystupovat 😕

kubanka
16. dec 2009

monky to ste mali urcite veeeelikansku radost z Hanky. Aj muzik plakal?
Nasa ma dnes v skokle vianocnu besiedku....uvidim co to bude.

katka22r
16. dec 2009

kocky dnes snezi..... 😀 😀 😀

katka22r
16. dec 2009

ta kde ste vsetky sa sankujete??? 😀

monky1
16. dec 2009

kubanka, tak ako besiedka? muzik neplakal, je odolnejsiiii 😀 😀 😀 😀

zade
17. dec 2009

jej, monky1 tesim sa s Vami 🙂

katka22r - este sa nesankujeme, ale uz sa na to veeeelmi tesim, mozno dnes popoludni.

dalli - Dr. Mlcochova - nemocnica. Ma pekny pristup k detom, fantasticky robi odbery krvicky, na prijem sa objednava cca mesiac. Telefonicky. Najdes v zozname lekarov.
Ja si ju chvalim.

katka22r
17. dec 2009

zade ides sa sankat?aj ja by som chcela ale nemozem ☹ ale snad si to na dalsi rok vychutnam aj s malou 🙂

monky1
17. dec 2009

zade, dr. Mlcochova neordinuje - je na materskej dovolenke 😉

tufa
17. dec 2009

tak mi mame za sebou prvu sankovacku 😀 😀