Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

gab22
19. mar 2009

ahoj a dik monky, ja mam z BJ manžela.

monky1
19. mar 2009

vazne? no, mozno sa aj pozname 😀

monky1
19. mar 2009

aky je svet maly 😀

gab22
19. mar 2009

no možno, svet je malý, pred dvoma týždňami sa švagrinke narodila malá a podobne ako ty si veľmi pochvaľovala vašu pôrodnicu, ale tak tiež bola chrípka, tak že bez návštev.

kiert
19. mar 2009

Jej, ahoj gab, tak vitaj medzi nami, a super ty si mi najblizsie co sa terminu tyka, tesim sa, budeme moct zdielat podobne starosti a mozno sa aj stretneme v porodnici, podla toho kam sa chystas.... 😀

gab22
19. mar 2009

ahoj kiert a dik za milé privitanie, aj ja som pozerala, že máme rovnaký týždeň, to je super, lebo v julovkach je veľa báb a akosi som sa tam nezadomacnila, neviem ako s pôrodom, akosi to beriem, že je to ešte daleko, ale pozri ako čas beží, jedni chvalia starú pôrodnicu a zasa druhí si aj novú pochvaľuju, tak neviem a ty si ako na tom?

kiert
19. mar 2009

No ano Gab, ja som mala podobny problem sa akosi zaclenit do juloviek, myslim, ze som ta tam aj niekde videla, tu konverzaciu som radsej zanechala.
No ja som zatial rozhodnuta pre staru nemocnicu, pokial bude vsetko v poriadku, tak tie "horsie socialne zariadenia" nejako zvladnem 🙂 , co som pocula, tak, ze je tam milsi personal a mam tam aj nejaku znamu sestricku, tak, ale vsetko ma svoje vyhody a nevyhody a kazdy ma aj iny nazor..., ale mas pravdu este mame kopec casu 😀
A inak ako prezivas tehu? Vsetko ok?

gab22
19. mar 2009

Presne aj ja som ťa zaregistrovala, že si z Prešova, ja mám zas známu sestričku v novej, ale tak tiež horšie soc.zariadenie to je ten najmenši problém, citim sa každý deň inak, raz je to hlava, potom chrbát ale dá sa 😉

petra1985
19. mar 2009

ahojte gab ahoj🙂 a vitaj zaroven

baby co ste boli v starej a ako to tam je s navstevami? Mohli aj na izbu ci vzdy sa chodilo von na chodbu? A este jednu mam otazku po cisarskom alebo pred mohol byt pred salou alebo tam niekde na blizku otec dietata, ze ako na cakacke kym mu ukazu babatko ci ho uvidi az ked ho uvidim ja? 🙂

aneti78
19. mar 2009

ahojte

Aleni, paaani, vytiahol zub 😨 😉 ten cas ale leti, sak Tvoji nie su o moc starsi nez nasi......strasne rychlo rastu tie deticky ☹

Peti, ked som ja bola, tak na izbu v ziadnom pripade, to nehrozi, ja som prepasovala muza s kamerou, ked sme sli domov, to uz boli deti nachystane v taskach od kocika, tak vtedy nachvilu vklzol, lebo babam to nevadilo. inak by ho sestricky prizabili 😀 no ale na chodbu sa chodilo,ale nedavno som stretla jednu sestricku odtial, tak uz tam je vraj celkom pozamykane, moze sa chodit len cez navstevne hodiny a ani vonku vobec nepustaju, teraz je sice zima,ale ja som lezala dva mesiace v lete a potom mesiac pred porodom vlastne tiez, by ma asi kleplo, keby som nemohla ist cely ten cas do parku.

no a ciganky odvtedy brutalne neznasam, lebo ja som lezala tie dva mesiace na rizikovom na gynekologii a ony chodili na to wecko, co aj my biele z tej rizikovej izby...takze ciganky so sifilisom na ten zachod kde aj my...by ste neverili,ale najviac som sa domov tesila na moje pekne umyte wc 😀 😀 😀
potom na porodke to uz bolo celkom ok, tam ich uz moc nepustali

aneti78
19. mar 2009

no a nasich hned brali prec, hoci MM cakal vonku na lavicke, ale boli mensi a potrebovali hned vyhrievat, takze len videl ako cosi vrieskajuce zabalene v zelenej plachte beru prec...jedno...druhe 😀 😀 😀 potom siel na novorodenecke a sestricka mu ich ukazala, aj odfotit dovolila.

no a k tym romkam, teraz myslim take tie z osad, co nevedia na co je toaletny papier, inak asi tyzden so mnou lezala taka cistotna a nic proti...ale tie ostatne co su v tych osobitnych izbach 😠 😠 😠 neviem,ale ja som uz tam mala take hlasky, ze nech im vytvoria vlastnu nemocnicu 😅

gab22
19. mar 2009

Ahoj Petra, dik za privitanie 🙂

monky1
19. mar 2009

ja som take nieco nastastie nezazila ...ked som lezala v porodnici v BJ, boli tam asi 3 romky, ale boli na osobitnej izbe a vobec sme s nimi neprichadzali do styku. Ale tam je to celkovo tak, ze najviac 3 zeny na izbe. Aspon neviem o tom, ze by ich bolo viac. Jedine ak ich nemaju kde ulozit - ako obcas v Pink garden 😀

aneti78
19. mar 2009

monky, tak tuna v starej - na cakatelskej a rizikovej izbe po osem zien a ked nemali miesto, tak presne tak - posuvali postele a dokladali dalsie...ku koncu, ked som uz mala hrozne velke brucho, zle sa mi lezalo celkovo a oni ma v noci aj patkrat zobudili, lebo stale sa nieco udialo, tak som uz fakt nevladala.
akoze vsetko sa da vydrzat a hlavne ked je clovek tam ten tyzden aj to uz po porode, tak parada 😉

monky1
19. mar 2009

viem, aneti, pocula som o tom...si to neviem ani predstavit...ja som mala komfort 😀 ...ale vsetko je mozne...mozno pri druhom nestihnem BJ a skoncim na pristelku v PO 😀 😀 😀 😀

aneti78
19. mar 2009

monky 😀 😀 😀 a kedy bude druhe, planujete? 😉

monky1
19. mar 2009

jooooj, ja by som uz brala vsetkymi desiatimi, ale co mozem....teraz sama....nic nenarobim 😀 😀 😀 musim este 3 mesiace pockat

aneti78
19. mar 2009

mon, tak to hej, jedine pockat 😉

idem sa ja pomaly chystat von, ideme s MM pozriet na tu vystavu ABC zahradnictva ci co to je, kedze nam o mesiac pride nasa vysnivana zrubova chata, tak ci tam nieco neobjavime...deti pride strazit babka,ale je im dnes uz ovela lepsie, zajtra ich este necham doma,ale na tanecnu chcu ist, tak ak to bude ako dnes aspon, tak ich odvediem ved aj doma len behaju po byte

monky1
19. mar 2009

aj my sme uz oblecene, ideme von, lebo priroda vola.... kym je ako-tak. tak zatial sa majte

kubanka
19. mar 2009

ahojte, mne mala konecne zaspala a mam trosku volna....sme u babky, ale babka si odskocila do mesta, kym sa mala vyspinka..........a tak vas ciiiitam

vitaj Gab 🙂

ked som ja rodila, tak navstevy boli mozne hocikedy, nie len v urcenu hodinu........ale viem, ze ked je nejaka chripka alebo ine, tak nepustaju.
Co sa tyka videnia babatka, tak babo som vzala na ruky a priniesla ku dveram na chodbu ukazat MM alebo babkam, ale len na chvilocku.

gab22
19. mar 2009

ahoj kubanka

kubanka
19. mar 2009

aneti, ked budete na tej vystave, tak daj potom vediet ci sa oplati ist......my sa chystame zajtra s muzikom, lebo bude tam aj Drislak

gab cit sa ako doma

gab22
19. mar 2009

budem sa snažit 😉 už len necelú hodinku a padam domov 🙂

ivana82
19. mar 2009

Ahojte, pokial nemusite, von nechodte, kosa tam je ako na aljaske pomaly a akurat my sme vysli vonku, ked zacal padat sneh...strasne... 😠 takze ani poriadnu prechadzku sme nestihli...

Gab 🙂 vitaj...

zade
19. mar 2009

Ahojte, pridavam sa k vasej debatke. Ja som rodila vo VT. Prostredie aj izby boli peknucke, ciste a nove.
Na izbach boli maminy po 3, 2 alebo jedna. No navstevy boli na nervy. Deticky boli s nami na izbach po cely cas navstev. Neskutocne mi to prekazalo, nakolko spolubyvajuca mala navstev pozehnane. Cez babku, tetku, sesternicu, svokru, mamu, manzela prosto cely "ansambel". Bola horucava, mile tetusky boli spotene, navonavkovane a absolutne nebrali ohlad na spoluleziacu mamicku, jej dietatko a hlavne sukromie.
Navstevy boli kazdy den. Vyriesila som to po dvoch dnoch - prestahovala som sa na jednotku.

kubanka
19. mar 2009

Vitaj zade, kde si sa tulala?

monky1
19. mar 2009

Ivka,
aj my sme sa dnes boli vonku len asi pol hodky - fest zima je tam. Uz 2 dni beham v zimusnej vetrovke, brrrrrr

No ahooooj, zade,
tak vidim, ze vcerajsia navsteva u nas ti fakt prospela 😀 😀 a navnadila som ta, aby si opät zavitala....ved vlastne ja som na modrom konikovi vdaka tebe 😲

.... davam info do eteru, ze so zade sme velmi dobre kamosky 😵 😵 😵

petra1985
19. mar 2009

ooooh aneti ta to jak v base 😠

monky1
19. mar 2009

...a uz zase ticho ako pred burkou 😀

petra1985
19. mar 2009

aspon sme kus vydychli 😀