Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

alcapalca
30. apr 2009

a v sobotu slavn. otvorenie turist. sezony na Sp. hrade, sakra nemohlo to byt v jeden den?

monky1
30. apr 2009

ach dievcata, viete aky tam bude natresk? ale napad je to super....skoda, ze my budeme sedkat doma ☹

zade
30. apr 2009

Ja som sa dnes pustila do pecenia pizze, povodne som mala vcera, no nevyslo mi to. Ako som neskor zistila, kvasok nevykysol nakolko som do mlieka nepridala cukor.... nerobim kysnute casto, zabudla som.
Ale zacala som piect domace chleby, jaj tie su uzasne. Kupujem si hotove "prasky" v Lidli, chlebik je ozaj vyborny , chumkavy a hlavne tmavy so zrnieckami, lanovymi semiackami a takym podobnym...

zade
30. apr 2009

jedna pizza je uz hotova a fantasticky vonia - pozyvam 😉

ako tak pozeram, vonku sa uz dnes asi velmi nepojde, vyzera to na burku

sisi1
30. apr 2009

zade: jaaaj, ake mam chute....hned by som si dala 😝 a aku si robila? Chlebik aj my robime, najlepsie su tie zmesi z Lidlu, to mas pravdu...niekedy ked mam cas, tak aj sama namiesam - spaldovy, grahamovy...a som rada, ze nezostavaju zvysky, ako z tych z obchodu, potom je mi to luto vyhodit... 😒

alenka: super vyletik ste naplanovali... 😉

monky: tak to je super hojdacka, ked este funguje 😉

Dieta mi spinka, muzik ide na prac. stretnutie, varili sme kel. privarok a fazulkovo-zelninovu polievocku...pochutili sme si...vyzeralo to na burku, ale uz svieti slnko..no co, este aprilove pocasie mame...

monky1
30. apr 2009

no aj ja mam veget - hany kdesi vonku beha, ja som pozrela co-to na nete, porozpravala s drahym a idem sa pustit do vysavania, nech mam cez vikend pokoj

ale este si idem dat kus nanukovej torty - doplnit energiu 😀

zade - pridem, odloz kusok....alebo pridte vy 😉

sisi - kedykolvek sa pridte pohojdat, za bytovkou mame aj pieskovisko, aj kolotoc....posedime, pokecame....

ja som dnes robila len vajickovu polievku s rascou a prekladane zemiaky s pangasiom - na styl francuzskych 😝
a sedim doma, lebo cakam baliky, co som objednavala z MMB

sisi, zade - odlozte obal z lidlackeho chlebika, hm?

sisi1
30. apr 2009
monky1
30. apr 2009

sisi, dik, super

a este mi povedzte - peciete to v pekarnicke?

sisi1
30. apr 2009

Ano, je to hotova zmes, nepotrebujes sus. drozdie...nic pridavat, len vodu...sama ti vsetko spravi - do 3 hod. mas vonavucky chlebik a prevonany cely bytik....ja niekedy davam vecer, vyberam ho okolo 23tej, az na chodbe je vona...susedia si povonaju 😀

janazuza sa tiez dlho neozvala 😒

monky1
30. apr 2009

hm, ja pekaren nemam....len staru plynovu 😀 😀 😀 😀

alcapalca
30. apr 2009

Dobrý večer 🙂
ani ja nemam pekarnicku peciem v klasickej rure a tiez nezostanu omrvinky, nie ako ten z obchodu ze nie a nie dojest, domaci chlebik spraskame do vecera mnam
este par minut a zacina mi capri, moze byt v telke hokej a neviem co, muz ma smolu, vcera mal futbal, predvcerom hokej, dnes nepustim dialkove z ruky
😀
snad pocasie zajtra bude slnecne
vy co ste naplanovali?

sisi1
1. máj 2009

Dobre ranko,
tak my sme vcera boli na Rallye Prešov, najprv pri mestskej hale a otom v meste mali taky slavnosty oficialny start, no a startuju tusim dnes rano o deviatej. Poobdivovali sme auticka, nafetovali vyfuk. plynov 😀 ,ale najvacsi hit tam bol Opel Insignia, nesutazny, na ktorom prisli nejaki madari.Je to sen moj muzicka a ked som ho nazivo videla aj ja, tak uz aj moj 😀 Kopa ludi si fotila toto auto namiesto sutaznych..
Mozno sa muzik s malym pojdu aj dnes na ten start pozriet...ja este doupratujem bytik a pripravim desiate na vylet...vyzera to na Pavlovce.
U nas bol vcera vecer hokej, ale az po ordinaciii, tu ma nechal mm pozriet....uz si ani nepamatam ako skoncil hokej co som zaspala na gauci.

Vonku je zatial pekne, nech nam to dnes vydrzi....krasny den vsetkyyyyym!!! 😵 😵

aneti78
1. máj 2009

ahojte

Sisi, tu som 😀

tak sa znova hlasime, mame sa ok.
dokoncujeme chaticku, uz len posledne veci a mozeme zariadovat, to bude raz-dva. dvojky tam uz aj spali cez obed. nafukali sme im nafukovaciu manzelsku postel a v zadnej izbicke mali uplnu tmu a chladok, len malu solarnu lampicku sme im tam dali a chrneli dve hodky 😀 kazdemu potom rozpravali, ze spali vo svojej detskej na chate. tak uz maju dve detske, jednu v byte, druhu na chate, ked nebudu pocuvat, rozdelime sa 😀 😀 😀

pridam nejake videjka na youtube, tak potom dam link.

kubanka
1. máj 2009

Prajem pekne sviatocny den.......uz ste vsetci na vyletoch niekde vsak? My zatial nevieme kam pojdeme, ale ak niekam tak, az ked sa mala vyspi 🙂

monky1
1. máj 2009

ahojte, my mame bezny den, ziadny vylet - uz sme boli rano na nakup, obed mame zo vcerajska....

dnes sme si kupili pre radost konvalinky, krasne mi tu pri PC rozvoniavaju 😵

....a co ma najviac tesi, Hanka zacina hovorit "r". Ak sa nesustredi, tak jej to ide lepsie....nie je to este take ciste "r", ale je to r!!!! Tak sa z toho vytesujem 😵 😵

vyzera to byt na pekny den......kto sa ma v tej predpovedi vyznat 😠

danielkapo
1. máj 2009

Ahojky
vonku je krasne, nebyt toho vetriska 😠 my sme len nakupit boli, no hroza...malej az ocka slzili...dufam, ze prejde aby sme poobede vybehli vonku 😒
Krasny dnik

zade
1. máj 2009

monky - chlebik peciem obycajne - v elektr. rure. Jedine mam pekac, akoby na srnci chrbat, ale kupila som ho nedavno taktiez v Lidli za 50Sk. A ten chlebik, resp. zmes na chlebik hladj v Lidli pri obycajnom chlebe. 1000g stoji pribl. 45 Sk. No da kupit aj lanejsie. Mne to vyhovuje zarobit vtedy, ked nemame cerstvy a obchody su uz pozatvarane...

Inac, aj my mame celkom bezny den. Ziadny vylet, ziadne vzruso. Ak neratam dnesne dopoludnie, ze sme sa boli prejst na namesti a stali sme sa sucastou Internacionaly. Skutocne, KSS mala svoj miting a nasa mala tancovala ostosest. Obaja sme s manzelom skonstatovali, ze sme tu skladnu nepoculi dobrych 20 rokov...
Potom sme klasicky sedeli na korytnacke v parku a hadzali kamienky do fontany. Asi sa to nesmie...Ale vadil mi vietor..

kubanka
1. máj 2009

No my tiez zatial doma sedime.........muzik mal nejaku pracu na pc 😒

sisi1
1. máj 2009

Ahojte,
tak sme sa nedavno vratili, cely den sme "prevyletovali"...joj super bolo....najprv boli moji chlapi rano na ralley, potom sa vratili a vyrazili sme....sli sme do Pavloviec, ale nebolo to bohvieco, skoro nik tam nebol, zopar konikov sme poobdivovali a presli sa....tak sme sa vybrali do Zamutova, to bolo super, maju tam aj minifarmu, zvieratka - sliepocky, zajaciky, kacky, cierne prasiatka, holuby v klietke, koniky a ponika maleho....na poniku sa Timo povozil, ani sa nebal, som sa divila....su tam hojdacky, pieskovisko pre deti, ohniska...potom sme sa napapali v lietadle, to bol tiez zazitok....a kedze sme boli riadne napapani, lebo porcie tam boli dvojnasobne, vybrali sme sa este na Kalvariu...zakoncili sme to pivkom na Sekcove....Timo uz ledva nohami prepletal, tatino ho aj v nosici ponosil, ale vela chodil aj sam...pospal len v aute a stacilo....

Idem pridat nejake fotocky, aj z ihriska z PO aj z nasho vyletiku....

zade: tak to si ma prekvapila s tou KSS...ty kokso....

monky: Hanka je sikovnica!!!

danielka: ako je Simonke?

danielkapo
1. máj 2009

Sisi, to vyzera na krasny den 😵
simonke uz bolo super, nekasle uz, no teraz pre zmenu ma silnu nachu....sopliky tecu ostosest... 😖 no teraz uz spinka moj usoplenec malinky...
tesime sa na fotky 😉

monky1
1. máj 2009

jeeej, sisi, tak to hej...to by som sa aj ja dala nahovorit na take tulačky 😀 ...to mi este porozpravas 😉

a dani, my asi ideme v simkinych slapajach ☹

musim bezat, este len veceriame 🤐

sisi1
1. máj 2009

Jaaj, Hanka je chora? ☹

sisi1
1. máj 2009

Hej, danielka, bol, maly omiela, ze chce ist na koniky...no drzi ho to...pozdravujeme aj Simonku, nech sa uzdravi rychlo... 😉

sisi1
1. máj 2009

anet: to je super, ze mate uz "pojazdnu" chatku....parada...deturence sa vytesuju, to verim.... 😵 😵

Moji chlapi sa kupu, idem urobit malemu puding a ocka k hokeju...som zvedava, co to dnes bude...
Sa tesim na spravy od Alenky ako sa mali...a na fotkyyyy.... 🙂

monky1
1. máj 2009

prva, prva....videla som foto 😀 ....super den, super fotky

...rozmyslam, ako by reagovala Hanka, keby sme ju vysadili na ponika 😨 ....Timi je statocnyyyyy......chlap, ako sa patri 😵

kubanka
2. máj 2009

Dobre ranko, ako nam krasne svieti slnieco 🙂
Nasa mala sa v poslednom case nexce obliekat......stale by behala hola......ked sa jej opytam ci ideme von, tak hned odpovie, ze ano, ale ked uz ju idem obliect, tak zuteka a nahanam ju aj polhodny 😠

sisi peknyyy vyletik ste si spravili....zavidenia hodny

aneti, to je rychla stavba,........ my si na tu svoju este riadne dlho pockame. Deti mali isto radost z niecoho noveho.

danielka Simonke posielame velku tasku vitaminov na boj s nadchou. 🙂

zade, tak ste prezili pekny sviatok prace aj s komunistami, tak ako sa patri heh

alcapalca, takze ty pecies chlebik v obycajnej plynovej rure z hotovej zmesi v Lidlu? Zeby som aj ja vyskusala? Nemusim si kupovat pekarnicku? A formu mas aku?

monky ty mas sikovnu Hanku, ked uz teraz rozprava R...., ale to ona je vo vsetkom takto dopredu vsak? A ako ste dopadli so skolkou? Nasli ste nejake volne miesto?

alcapalca
2. máj 2009

dobre ranko
aj my sme vcera prezili krasny den, vylet bol super, vsetko dopadlo na 1 🙂 , Tadeasko bol vzorne dieta, cestu tam prespal, takze v ZOO bol vysmiaty, minimum bol v kociari, skoro celu ju presiel po svojich no a pri kazdej klietke sa neskutocne jasil, kopkal nozkami, tapkal ruckami a rehlil sa jak maly somarik 😵 , az ja som nechapala, myslela som si ze to bude s nim stres, ze je este maly a pre neho to nebude az tak zaujimave, ale bol uzasny, myslim ze este viac sa tesil ako ti dvaja, lebo viac ich tahalo na smykalky atd, bol tam aj žžpekny program, aj saso na choduloch sa TAM PRECHADZAL, ludi vela, ale dalo super, skratka perfektny vylet, potom hodim link na nejaky albumcek
potom este odpisem na prispevky, len musim totu ukludnit

alcapalca
2. máj 2009

dnes fuka este silnejsie, najskor budeme doma sediet
monky blahozelame Hanke k RRRR, my sa statocne ucime, najprv sa Lubko naucil po pismene T, D, tricko, tri, drak
teraz uz uspesne sa naucil na zaciatku slova Ryba.....momentalne trenuje Š? Ž, C a to je fuska

sisi dakujem za info o minifarme, velmi ma to zaujimalo, ci sa tam oplati ist, takze nabuduce to pravdepodobne bude nas ciel
kubi peciem v el. rure, plynovu som nikdy nemala, a nekupujem nic z Lidlu a ani formu nemam
robim ho takto: necele kg hladkej muky, kvasok, sol, a voda, to je zakladna zmes, lenze ja nedavam iba hl. muku ale pomiesam s celozrnou, no tej netreba davat vela, cize ja dam 150-200g celozr, a takych 700 hladkej, a k tomu pridam rascu a uvareny zemiak, nalupem vselijake semiacka ake dom dal, tekv., slnecnicove....a hodim do toho, necham kysnut, potom vyvalam na table , a vlozim ho do misky, aku najvacsiu mam, minule som skusila do WOKU a zda sa mi krajsi tvar, v tom este podkysne, az ked ho dam do Woku tak az vtedy zapnem ruru, ked je nahriata prelozim na normalny plech a on pekne zostane okruhly, posypem este semiackami a sup do rury, ked je upeceny, hned este umyjem studenou vodou, potom je taky pekny leskly na vrchu

alcapalca
2. máj 2009

anet, chceme vidiet chaticku, posli nejake foto
danielka nech sa Simka skoro uzdravi, nas Tedy je soplavy uz cely mesiac, davala som calcium a teraz sinupret, ale vonku mu sopel nejde, az tu v tom panelakovom bytisku 😝
inak dnes mame 11 mesiacikov, joj posledny mesiac, potom uz budeme ratat ze rok a nieco.... 🙂

monky1
2. máj 2009

dobre ranko

pre nas, zial, nie az take dobre - v noci som mala pohotovost, myslela som, ze ju roztrhne, tak ju dusilo - vyzera to zase na chorobu....mna uz asi porazi....to bude z toho trafeneho vetriska....alebo zeby oslabena imunita? neviem, ale uz mam toho dost, uz nech sa nam tatko vrati

alcapalca - to je super, ze sa Tedy tak zabaval, my sme boli minuly rok a Hanku to este velmi nebavilo...nie ze by bola zla, len taka pasivna...ale v lete urcite nieco podnikneme, predsalen je uz starsia a vsetky zvieratka pozna z kniziek, tak ju to bude viac bavit......hod potom nejake foto 😉

kubi, to R len sem-tam, ale uz sa tlaci z pusy...a sranda ze vtedy, ked sa nesustredi....vacsinou je to naopak
...a co sa skolky tyka, dali sme prihlasku este do inej a mam sa prist informovat zac. januara - lebo mali by otvarat este jednu triedu....ale ked ju nevezmu, nezblaznim sa, planujem si predlzit matersku 😀
a o tom obliekani mi hovoris z duse!!!! ako keby si o nas pisala!!!! ja to zazivam uz niekolko tyzdnov a neskutocne ma to vytaca 😠 😠 😠
...a co ma este vytaca---aj 5x za hodinu mi povie: mami, piškať (prip. kakať)...bezime o 106 a ked ju posadim na WC, tak sa len usmeje a povie mi: LEN TAK SI TROCHU POSEDIM.... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 jasne, ze obcas aj spravi, kvoli comu sme tam isli, ale nie 5x...a ked zvysim hlas, tak mi povie: mami, sa nerozculuj, aj ty si posed 😀

kubi - a kde bude lalka, ked budes v porodnici? s tatikom? alebo pojde k babke?

inak s tym chlebikom ste ma navnadili, asi aj zamiesim, ked kupim....kubi, zade pisala, ze ho pecie vo forme na srnci chrbat.....zade, nie je to male????? ci to je taky mensi chlebik?????

A este dajte nejaky tip na dnesny obed, lebo neviem, co varit. Polievka je uz postavena, ale druhe jedlo ... ???