Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

sisi1
7. máj 2008

Ahojte,
tak ja som konecne schopna "provozu"....no poviem vam, myslela som vcera v noci a cez den, ze asi umriem....nezvyknem vobec neskoro vecer jest, ale cert mi bol dlzen do seba dat kridelko z gril. kurcata a za tym pomaranc...to bolo uz okolo desiatej vecer....zachcelo sa, ked muzik jedol....no a v noci som sa budila na hroznu bolest....isto som podrazdila zlcnik. Vcera som cely den len lezala,dzgala do seba lieky, nebola som schopna ani chodit. Muz prisiel skor z roboty, bol nakupit a s malym von...toto som v zivote nezazila...fuj... 😝
Chvalabohu dnes mi je lepsie...dufam, ze to pominulo.
Vecer ideme k nasim na dlhy vikend, tak sa tesime, Timo sa tam vysanti...

Adypo, ako to zbehlo, mam pocit, ze si nam len nedavno oznamovala tehu a uz ides na matersku...ako ten cas leti....

aneti78
7. máj 2008

ahojte,

tak uz sme doma, Tamka uz moze medzi deti, dr. povedala, ze ked uz su chrasticky, tak uz to neni infekcne 😵 ale mala ich aj v hrdle, dneska jej pozerala.tak ideme dnes do maxu na vlacik, uz sa nevedia dockat.

inak, Tamarka je taka podarena. v poslednej dobe jej prva veta, ked vstane: mami, co mam obliect? 😨 no a vcera som jej slubila, ze berie riflovu suknu, leginky, svetrik, hackovanu ciapku, vsetko zladene, uz vcera sa usmievala spokojne, ale musela slubit, ze nepojdeme do ambulancie s huronskym revom ako minule. no tak rano vstala, zbadala nachystanu kopku oblecenia presne ako som jej slubila a hned mala dobru naladu. vosli sme ku dr., slecna pozdravila: by den 😀 , dvihla tricko, ukazala kiahne, ked jej chcela pozriet do hrdla, tak krasne urobila aaa, co som nechapala, lebo stale priserne reve. ked sme odchadzali, pozdravila: dovi 😉
dobra nalada sa jej drzi stale. typicka zena,nie 🙂

kubanka
7. máj 2008

Sisi som rada, ze Ti je lepsie.......len som myslela, ze si sa na plese prejedla a nie doma heh 😀

Tamka je uz isto vonku s Jakubko

aneti78
7. máj 2008

Kubi, nie, spia teraz, ale mam nerv taky ze az. nabehol tu chlapik s vrtackou, stastie, ze som ho zbadala, ze idu vrtat, rovno pod nasou detskou. tak som ho isla poprosit (uz som si zvykla), aby siel vedla, ze mi spia deti (a dnes aj skoro vstavali, aby sme stihli rano k dr.), ale bol taky arogantny a drzy, ze som sa len zbytocne rozculila 😠 . zatial ale nezacal vrtat, tak dufam,ze pospia aspon hodku.

aneti78
7. máj 2008

Sisi, aj mne byva zle, ked vecer nieco zjem a aj ked mi neni zle...tie vycitky, ze som neodolala 😕 ja od piatej-siestej nic nejem uz dost dlho. uz som si tak zvykla a ked to par dni porusim, hned sa citim horsie.

Mihi, dneska sme vas asi videli z busu (na lesnickej zastavke), sranda som ta normalne spoznala, pritom ja si ludi vobec nevsimam, ked idem, na mna stale musia znami kricat. ale Tamarka ukazovala, ze babatko a bola si to Ty so Sonkou 😉

sisi1
7. máj 2008

Kubi, kebyze na plese tak to skorej pride na mna, ale doma 😠

aneti: presne tak, ani ja vecer nejem, ked tak ovocie, max jogurt...organizmus si zvykol a tak sa mi za toto odplatil...poslednu dobu som pekne zdravo papala, spadlo mi 7kg a vcera este takmer kilo co som skoro cely den nic nejedla...aspon na nieco to bolo dobre, heh 😅 😔

Timo krasne v noci spal, 2x papal a spal do deviatej a teraz spi uz vyse dvoch hodin...ja uz vlasy umyla, polievku navarila..ze ideme von a on furt spi...dufam, ze nie je chory... 😒

Tamka musela byt u dr rozkosna...boze, dufam, ze aj ja este dievcatko budem mat.... 🤐

aneti78
7. máj 2008

Sisi, 7 kg, parada 😉 aj ja by som este tolko potrebovala,ale akosi to stoji teraz 😖

sisi1
7. máj 2008

anet, ja toho potrebujem dost zhodit, takze ono to cislo vyzera pekne, ale je je veru z coho, do idealu mam daleko... ☹

sisi1
7. máj 2008

Kubi, uz ste vonku, ci este doma? Nechystate cestu na Sekcov?

kubanka
7. máj 2008

Ja som rano trosku kreslila, pritom varila polievku, potom sme sa hrali S Lalkou a teraz, ked spinka trosku zase dierkujem na hrebenovku....cestovinu som uvarilaa a budeme mat s vajickom.

Sisi, chystam sa na Sekcov, ale az poobede mozno 16:30.....idem k nasim na noc, lebo muzik s braskom maju stretko zo strednej skoly a urcite budu do rana. Ked Lalka vstane xcem ist do mesta kuk nejaku prechodnu bundu na teraz.

sisi1
7. máj 2008

Hmm, ok...tak my sa uz potom budeme zberat k nasim, este pojdeme asi do HN kupit pleny, uz dochadzaju a tusim dnes tam zacina akcia na Pampersky...
Ejha, tak muzik si dnes uzije... 😉
Som zvedava ci nejaku bundicku zozenies za normalnu cenu, daj potom vediet...ja cez internet nakupila, obidve co ma Timo...

Hadam sa k netu dostanem aj u nasich....
Asi uz vstavame, ved bolo nacase po 2,5 hodke 😅

alcapalca
7. máj 2008

Ahojte dievcatka 🙂
nechodila som na kona lebo mi tvrdlo brucho, od soboty je ako kamen
teraz som dorazila domov, od rana od siedmej, najprv deti do skolky, hned na poradnu, tolko tehotnych som tam este nezazila, tak som si riadne pockala, doktorka mi povedala ze este mi nema tvrdnut brucho, a tak ma poslala hned do nemocky na ctg, a aj sa so mnou rozlucila lebo do poradne uz len do porodnice budem chodit........sak chvalabohu
kym som dorazila do monobloku bolo 11, vzali ma o 12, doktor sa ma pytal ze kolkokrat za den mi tvrdne a ja ze od rana do vecera, ved to sa neda ani spocitat, pytal sa ma co mi dala moja doktorka a ja ze NOSPU ta kukol na sestricku a sa zacal rehlit
toto mam najradsej ked sa tak skeria, a pacienti si maju mysliet neviem co,
ctg bolo vcelku ok, o tyzden zas, kupila som magne B6 a ked mi neprestane tvrdnutie mam sa ohlasit
takze ked to tak zhrniem NIC MOC, akurat ze s tvrdym brusiskom som sa dnes nabehala
a este idem do skolky, lebo moji krasavci maju vystupenie pre mamicky, tak sa tesim, budu mat vonku v zahrade skolky, pekne vyobliekany, jaj......trosku si vcera tajne vecer v posteliach precvicovali basnicky tak som len zacula daco ze .....Lubime ta mamicka, ty si nasa hviezdicka 🙂 🙂 🙂
sa tesim , aj ked nevlaaaaaadzem

aneti78
7. máj 2008

Aleni, ale si nas natiahla, ja ze uz nieco s tou plodovkou.
mne tvrdlo ku koncu tiez, urcite pred 35.tt, ale hovorili mi, ze 10 krat za den je to ok. ale magne pomaha, ja som brala tiez nospu a este cosi oxi....
drzim palce, nech ste cim dlhsie doma a v pohode.

mihalicka
7. máj 2008

Cau Aneti! Aaaaaano! Boli sme tam, isli sme od babky 😀
Aj mne tvrdlo, ale ked babo kopne do svaloviny, ona ma tendenciu sa stiahnut a pokial je to okolo 10x za den, tak je to ok. 😉

janazuza
7. máj 2008

ahojte dievky. Nestíham ani čítať , čo ste popísali. Malý začal od pondelka do školky a bolo to bez plaču, čo som bola prevapená. V školke ich v pondelok bolo 5 a dnes už len 4 deti. Všetky sú chorá alebo majú kiahne.Len náš akosi nedostal, šak počkáme mame ešte inkubačnú dobu , tak uvidíme. 😉
Alenka, ja som brala tiež magneB6 a to asi od 6-7 mesiaca. mala som nesutočné bolesti panvytak na to som mala nospu.Brucho mi tiež tvrdlo , ale v den porodu(cisarskeho) som ho mala ako kameň asi zo strachu 🙂

janazuza
8. máj 2008

čavte. to mam šťastie, zasatu nik nie je 😀

janazuza
8. máj 2008

už tu chodím asi len ja...nema si s kým pokecať 😀

aneti78
8. máj 2008

ahojte

my sme dnes boli na oslave, ale som taka unavena akoby som neviem co robila cely den

zajtra pride svokra a svokor nemoze, tak pojdem namiesto neho s nou do divadla, sa tesim 🙂

a vcera som konecne vypadla s kamoskou a prisla neskoro v noci,ale stalo to zato...asi preto som dneska taka nijaka 😀 a Jakubko rano buntosil uz o siestej, ze on ide na vlacik, asi sa mu snivalo a potom uz nemohol zaspat, tak pobudil cely dom 😕

Janazuza, tak to je super, ze sa malemu do skolky chce a neplace a tie kiahne....nuz neviem, doteraz kazdy hovoril, ze Jakubko urcite chytil a je otazka casu, kedy vypuknu, ale dr. mi povedala, ze Tamarka mala tak lahky a atypicky priebeh (ze teraz je takych kiahni dost vela s takym priebehom), ze to vobec nemusel chytit, hoci bol stale s nou.

janazuza
11. máj 2008

Ahojte. Aneti bola si v Maxe? Miy sme boli na vláčiku.... 😀

katka.m
11. máj 2008

Ach dievčatá, ako vám je fajn, že už chodíte na vláčik. Ja fungujem medzi odsávaním mliečka, prebaľovaním a kŕmením. A kým to všetko časovo zosúladím, tak zistím, že na prechádzku mi ostala hoďka.
Hej, Mihi, si mi povedomá. Nechodila si na Lesnícku?

kubanka
11. máj 2008

ahoj katka.m....neboj aj ty sa dockas.....dokonca si na tom lepsie, lebo ty si uz chodila na vlacik a mi este len zaciname. Nasej Lalke sa paci vozit sa, teda hojdat alebo ako to mam nazvat na tych autickach co maju v obchodnych domoch

Prajem vsetkym mamickam krasny zbytok nasho sviatku den matiek cmuk

adypo
12. máj 2008

Ahojte ...

my mame tiez za sebou dobry vikend, boli sme manzelovmu krsnumu na 50tku a v nedelu na Sigorde, a tak sme sa sli prejst do lesa ... vyhnali sme to nase dieta do kopcov... zbierala kamienky, kvietky ... prosto sme si oddychli..

.. pridala som fotky z malej aktualne a aj pre sisi, mna tehotnu ..

.. tak sa drzte a pekny den prajem ... este sa stavim ... 😉 😉

deniskajakubko
12. máj 2008

Ahojte holky,

ANETI - chcela by som sa Ťa spýtať, že či si sa bola informovať ohľadom škôlky na Važeckej. Ak áno, bola si spokojná? Ako na Teba pôsobili učiteľky? A majú dosť detičiek, alebo stačí im nahlásiť až neskôr, že chcem dať Jakubka k ním do škôlky?

Ja by som chcela o rok dať Jakubka do škôlky a rozmýšľala som nad Važeckou - majú tam saunu a bazén, alebo ak nie táto, tak do Elby na Solivar.

deniskajakubko
12. máj 2008

Dnes mám trocha voľnejšie v práci - šéf šiel von, tak nič nerobím, síce mám toho ešte dosť, ale poobede to stihnem dokončiť

aneti78
12. máj 2008

ahojte

Janazuza, v maxe sme boli cez tyzden, ale Jakubko stale rozprava o vlaciku 😉

Adypo, mala je zlata a aj ty si kocka 😉

Deniska, ja som bola iba za riaditelkou este ked nemali ani dva roky a bolo to celkom v pohode, ona tvrdila, ze ich vezme hocikedy, cize asi nemaju az tak plno. teraz vela mojich znamych dalo zapisat na Smetanovu, ale ako poistku Vazecku. vraj je to dobra skolka, aj ucky su vraj super, nemaju tam sice nejake super moderne hracky, ale ucitelky su vraj tvorive a to je viac nez hracky...len to prostredie vonku 😒 no co uz, ja ich chcem dat blizko, lebo ich casto bude vyberat mama. tak Jakubko by siel s nami v septembri do skolky? 😵
tu je link na ich web
http://www.msvazecka.szm.sk/
je tam aj kontakt, skus jej napisat mail a ona ti odpise ze co a ako.

ja som sa cely vikend flakala, nic sa mi nechcelo, tak som teraz cele doobedu makala - varila, zehlila velku kopu, upratovala....chcem ist s detmi poobede von, dufam, ze sa pocasie nepokazi.

alcapalca
12. máj 2008

ahojte
Aneti, snad sa este vycasi, ani neviem odkial to prehrmelo tak narychlo

Deniska, moji chodia na smetanovu, a nemozem povedat jedno zle slovo, som velmi spokojna, mame aj skvele ucitelky, ktore sa sa deckam fakt venuju asi bez oddychu
ale zas ked spominas ze maly je casto chory, tak viem ze skolky kde maju saunu su pre tieto deti velmi dobre. Moja kmotricka ked byvala na sekcove, davala maleho na Jurkovicovu tam maju saunu, a potom sa prestahovali na Svaby, cize tym padom zmenili aj skolku, chodil na Vazecku, a vravela ze max 2x do roka ked ochorel.

aneti78
12. máj 2008

Aleni,akurat som chcela pisat, ze kde si....ako sa citis?
a hej, uz svieti slnko 😵

no aj nasi boli malo chori, vlastne,ked nepocitam slabe nadchy, vobec...odkedy sme chodili do sauny v zime. a aj keby sa nechcel maly saunovat, tak v bazene sa kupat asi bude chciet a to tiez posiluje imunitu.

sisi1
12. máj 2008

Ahojte,
tak my sme po dlhsom vikende doma, Timo sa u nasich vysantil, kupili aj zahradnu hojdacku, taku aj pre dospelakov, tak sme sa hojdali do nemoty 😅
My s muzikom sme boli aj v sobotu vecer von s kamoskou a jej muzom, zahrali sme si futbalek a dodatocne oslavili aj kamoskine narodky. Timo doma spinkal, tak nasi s nim nemali ziadne problemy... 🙂

aneti: pozeram, ze aj ty si bola trosku sa "vyvencit" 😉

adypo: aka je Elly uz velkaaaa, wow...a maminka kocka, ako ti to brusko pristane 😉 Krasne fotky...

alenka: a ty sa ako mas? Este tvrdne brusko?

kubi: co robite?

aneti78
12. máj 2008

Sisi, hej bola som aj vonku v stredu vecer, aj v piatok som bola v divadle so svokrou, celkom som oddychnuta. tento vikend ma este muzik robotu na pozemku, ale potom uz len cakame na papiere, takze nebude moct nic robit, tak vravel, ze pojde sam k rodicom s detmi. uz sa tesim 😅 😉

alcapalca
12. máj 2008

dakujem, mam sa celkom ok, trochu ufucana, trochu velka, ved to poznate 😉
tvrdnutie celkom zoslablo, uz je iba take sem tam, viac ma trapi to ked ma tak pichne zospodu, nic prijemne,
vcera bol manzel s Brankom v bazene a ja s Lubkom som isla vonku, kopali sme futbal, a riadne som rafla na zadok, ale chvalabozku vsetko ok, aj ked vtedy mi nebolo vsetko jedno
zajtra alebo v stredu mam ist na UZV, kukne ci este stale tak maly rychlo rastie, a uvidi co so mnou,
inac uz mam vsetko nakupene pripravene, aj kozmetiku, aj vlozky, aj plienky, cumlicky atd. tak som spokojna ze som si postihala sama pokupit