Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

monky1
21. feb 2009

Danka - ano, pochopila si to spravne, vrati sa az okolo 16. juna. Dnes v noci sa Hanka zobudila s placom, ze kde spi moje zlato (to ako tatko). Povedala som jej, ze v Sarajeve a tak chutne si vzdychla a zasepkala - v Sajajeve. Prehodila sa na druhy bok a spinkala dalej. Normalne som nechapala 😵

Sisi - ver mi, ze by si si zvykla, keby si musela. Viem o com hovorim, lebo aj pred rokom sme ostali samy a bolo to o to horsie, ze Hanka mala len 10 mesiacov, este nechodila a zima bola v plnom prude. Teraz uz ide k jari. TEDA ASPON DUUUUFAM!
Fakt, najhorsi je prvy den al. dva, ale potom to uz ide. Dnes to uz bola normalka. Aj preto sa tesim, ze mame net, lebo mozeme byt v kontakte. S telefonom je to tam horsie - zo sluzobneho maju povolenych len 30 minut na mesiac. Tak aspon chat.

Kiert - uzivaj si a tes sa na babatko. A hlavne vela vela oddychuj a spi. A daj sa cim skor dokopy ... cajiky, vitaminy....

Vsetkym maminam - nemate niektora Presovsky korzar z utorka 17. 2. ?

Pekny vecer 😉

sisi1
21. feb 2009

Kubanka je na "veselici", hadam sa dobre bavia....kubi, napis zajtra ako ste sa mali, sme zvedavi....tu noc sme zvladli, na druhy den mm prisiel skor, tak sa dalo, ale bolo nam smutno...

Furt mi nejde pridavat smajlov,vam isli, neviem preco...tu ma byt nastvany smajlik

monky: aj tak ta obdivujem ako to zvladate, tatino isiel asi za hranice, kedze na tak dlho tipujem... a hod receptik na cestovinky, my take lubime...my nemame korzar, kupujeme ho len obcas...

Zajtra ma byt v maxe nejake predstavenie deticiek z BA, musim pokukat kedy to ma byt. Dnes som upratovala, tato bol s malym doobeda aj poobede von a doniesli mi z pizerky cestovinky, mnam boli....kupali sme drobca, uz zalahol konecne, nic v tej telke nejde...

monky1
21. feb 2009

sisi, lahke ako facka.

Na masle si oprazis cibulku, nasekany porik, udusene ruzicky brokolice (nadrobno rozobrate), osolis.
Syrova omacka - roztopis za lyzicku masla, pridas bud 4 -5 trojuholnikov Karicky al. Bambino v crievku (ja kupujem tavenu natierku v crievku z Tesca - je lacna a chutna na take veci), prilejes sl. smotanu al. mlieko. Vsetko zmiesas a papas. Je to fakt dobrotka.

Ale musim sa priznat, ze polievka bola este lepsia a jednoduchsia. Hanka si pytala az 2x. Postup podobny - oprazis na masle por, zalejes vodou, pridas Bambino - dve (podla toho, pre kolko ludi varis), trosku povaris, osolis vegetou a ponornym mixerom rozmixujes. Ak je husta, dolej trosku vody. My sme si k tomu opiekli na kocky pokrajany sendvic. Robim ju casto, lebo je perfektna. Skus a daj vediet, ci chutila. pa

sisi1
21. feb 2009

Dakujem krasne, vyzera to velmi dobre, uz si to idem hodit do receptov a cez tyzden vyskusame...dnes som robila prvykrat v zivote fanky, celkom fajn boli, este bude aj na zajtra a aj Timovi chutili....
Som si aj ruzicku zasluzila, ked dosli moji chlapi zvonku, suseda sa pytala, ci ma mamka sviatok a muzik pysne vyhlasil, ze nie, to len tak, xi xi....

kiert
21. feb 2009

Ahoj,
Monky, ten recept vyzera naozaj chutnucko asi aj ja vyskusam 🙂
Sisi, co su fanky? Myslim, ze uz som to niekde pocula, ale neviem si to akosi zaradit.
Juj, tak neskutocne ma teraz boli chrbat, nech som v hociakej polohe 😒, potrebovalo by to poriadnu masaz 🙂

sisi1
21. feb 2009

kiert, tieto som robila:http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11350
Aj mna nejako dnes bolel chrbat...muzik trocha masiroval, ale poriadna masaz to teda nebola...ale vraj mi vybavil masera bud. tyzden, tak mozno zajdem, no ale ja nie som tehu, ked som bola, bolo to este horsie...to je udel tehuliek...hmmm

monky1
21. feb 2009

kiert, ja som bola na masaz aj v tehotenstve. Ale maser ma setril, xaxaxa, musela som len sediet, lebo na brusko som si uz lahnut nemohla.
sisi, ja robim fanky casto, recept mam od babky, ale posledne mi nejako nevysli. To preto, ze som bola u svokry prilis aktivna.
Dievcata, ja som sa asi zblaznila - dala som sa na citanie internetoveho romanu. Si myslim, ze budem mat na to cas???? Na ukor spanku, lebo ma to fakt vzalo. O to viac, ze fiktivny dej sa odohrava u nas na vychode - v okoli presov

kiert
21. feb 2009

Mnam tak aj tie fanky vyzeraju lakavo, ach tie moje chute 🙂 .
No mna dnes nema kto pomasirovat, manzel pride az zajtra, ale ked mam priznat, ta jeho masaz mi skor pridava na bolesti, sla by som aj na normalnu masaz, ale na brusku sa mi uz vemi pohodlne nelezi, tak neviem...

syja
21. feb 2009

Jeeej to bude dnes asi v pocasi. Ja tiez cely den stukam ze ma priserne boli chrbtica. A to somy si myslele ze z vybalovania krabic ale tu citam ze to je nejaka hromadna epidemia. Jej monky daj link na ten roman. A polievocku vyskusam aj ja. Ja robim tiez porkovu ale len taku jednoduchu oprazim nakrajany por na masle chvilku dam lyzicu hladkej muky zalejem vodou dam kus dobrotky (vegety bez glutamanu) zemiacky na male kocky necham povriet a pred koncom rozhabarkujem jedno vajicko. Tiez mnam.

monky1
21. feb 2009

syja, tu je to - http://www.nanicmama.sk/node/495
Ja som sa tak zacitala, ze aj unava ma presla

kiert
21. feb 2009

Jej Monky tak si ma potesila, ze aj v tehotenstve mozem ist na masaz. Internetovy roman to znie zaujimavo, ale teraz som v tako obdobi, ze nedokazem obsediet ani pri normalnej knihe 🙂 . Tak ti prajem prijemne citanie, ak si teda najdes cas.
Syja, no mozno aj pocasim to bude, fuj, ved dnes bola taka zima, uz aby bola jar.
Idem ja uz spat, prajem sladke sny. Pa

alcapalca
22. feb 2009

Dobre ranko, len vas po dlhsom case pozdravim, nebudem vas teraz ani citat co nove, lebo fakt mam strasne malo casu.
Nebola som tu lebo Tedynko nam ochorel. Vtedy som vravela ze s nim uz musim ist k lekarke, lebo stale si myslela ze trapia ho zubky tak nam nic nedala. No v ten den uz nam dala ATB, a vecer sme dostali 40 teploty, boze neprajem nikomu zazit. Takze nevieme ci ta hnusna chripka, ci naozaj zuby, ktovie.............. teraz je to omnoho lepsie, akurat ze nechce papat prikrmy, iba mliecklo a kase, chvalabohu pije ostosest, ale este berie tie humusy ATB tak ho pobolieva aj brusko, chrustik moj zlatucky. INak aj napriek tym teplotam je happy, smeje sa stale, to len ja som na ihlach a bojim sa o neho. Ale dufam ze uz sa to nevrati a zas budeme len a len zdravucki

monky1
22. feb 2009

Dobre ranko. My sme hore uz od 5.20. A tiez choré. Vlastne len Hanka. V noci sa zacala chrcat, kaslat, dusit sa hlienmi - ma ich v hrdielku tolko, ze pokojne by mohla kloktat, chudatko. Hned rano som pripravila dva recepty - http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1888, http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1628 a tajne verim, ze to zaberie. Idem sa este pustit do tej trasenej plnky a chlebickov na popoludnie, nech uz mam pokoj a mozem sa venovat len Haninke. Nastastie, obed mame odvcera.
alcapalca - drzte sa. 🙂

aneti78
22. feb 2009

ahojte

Kubi ako bolo na svadbe? 😉

Aleni, chudatko Tedy ☹ neboj, uz bude dobre

Aj Tamarka ma odvcera nadchu taku miernu, dala som jej hned coryzaliu, kazdu hodinu vycmula, tak snad to do zajtra prejde. tak sa budeme cez prazdniny liecit....ale teraz su von s tatikom na vzdusiku 😉

baby, mam vypredaj nejakych veci v obchodiku, kto by mal zaujem, tak mi napiste IP

ivana82
23. feb 2009

Dobre ranko, prajem Vam vsetkym aj Vasim detickam 🙂 ako ste prezili vikend? Kubi, dufam, ze si sa na svadbe zabavila ... My sme s malym zdravucki, akurat manzela trapi trochu hrdlo, ale vraj je to v pohode, tak mu verim, cez vikend sme sa este trosku strachovali ci maly nezareaguje na to ockovanie, ale nezareagoval, takze sa z toho tesime ako to vzal sportovo...
Aneti - ake vecicky v obchodiku, myslis detske? alebo nieco ine? neviem o co sa jedna...ale mozno by bol zaujem...

aneti78
23. feb 2009

ahojte

Ivani, mas IP

tak my mame tento tyzden prazdniny, aspon si spravim veget a mam pocit akoby som bola na materskej 😉 a ta sranda s nimi...teraz ranajkuju a hned padla otazka, ze kedy ideme na Oravu 😕 a ja ze neviem, ale mozno niekedy pojdeme a po minute Tamka zahlasi: mami, na orave zdravo 😀 😀 😀 a Jakub: na orave svieti slnko 😀 😀 😀
no a inac sa stale hraju na skolku, vytiahli vankuse a paplony este z malych postielok, poukladali na zem, no a skolkarsky den sa moze zacat. Jeden je Katka, druhy Monika - mena uciteliek a tak si to striedaju 😀

kubanka
23. feb 2009

Jeeej ahojte po vikende......na svadbe bola fantasticky, uz davno som tak nevypadla z denneho stereotypu a este k tomu sa zabavila. Mala sa prvu hodinu hanbila, zakryvala si oci, ale potom sa osmelila a cely vecer tancovala. Najviac vytancovala tatika a on je na to teraz velmi pysny 🙂 Domov sme prisli o 23:30 a mala zacala pobehovat po byte akoby sa prave zobudila plna sil 😀

monky1
23. feb 2009

Ahoj, kubi, tak to je super, ze ste sa tak dobre bavili. Verim ti, ze zmena prisla vhod. Uz som sa ta davnejsie chcela opytat - zmizli Lalke tie afty po 5 dnoch al. to trvalo dlhsie?

kubanka
23. feb 2009

monky ano zmizli, teda zmizol....ona mala iba jeden na konci jazycka......a odvtedy len ostalo celodenne pitie tekutin. Stale musi nieco pit. 🙂

deniskajakubko
23. feb 2009

Ahojte holky,
Kubi takže na svadbe bolo super?
Nás čakajú tento rok 3 svadby jedna v júli a 2 v septembri. Len to bude tesne po pôrode tak musím niečo so sebou robiť, aby som vošla do šiat.
Inač som nejaká chorá. Dúfam, že to je len nejaké silnejšie prechladnutie a nie nejaká chrípka. Aj manžel je chorí. ☹

kubanka
23. feb 2009

No deniska dufam, ze to nebude chripka, ved v stredu treba ist cvicit hehe 🙂

sisi vy este spinkate?

sisi1
23. feb 2009

Ahojte,
kubi, nespime, boli sme na poste poslat balicek a teraz cakam braska, ma prazdniny, tak dojde, zostane do stredy. Vecer pojdeme asi do kina, nech trosku vypadnem, lebo mi zacina zasibavat....
Nas cakaju dve svadby, ale az v lete, kamoska z vysky a jeden kamos, Mirov aj moj...tesime sa....Lalka mala satocky?
Timo sa dnes na nu pytal, xi xi...

deniska: skore uzdravenie prajeme...

anet: tvoji asi lubia skolku, asi im chyba...

ivana82
23. feb 2009

Ahojte,

ako sa mate? Dnes je vonku hnusne pocasie, ale aj tak sme boli trosku vonku na povinny nakup...aj tak nemali vsetko potrebne ... co uz...
Kubi som rada, ze ste sa vsetci traja zabavili 🙂
Nas caka tiez jedna svadba v auguste, ale my ideme do Prievidze, nejaka dedinka v okoli ... tak si urobime zaroven aj vyletik do Bojnic... som zvedava, co este Tonkovi obleciem...
Sisi - tak vy sa vyblaznite ... alebo podla mojho manzela - to bude kolacov a torty ... xixi - on by v tom spal ...
Deniska - skore uzdravenie pre obidvoch ...

aneti78
23. feb 2009

aj ja chcem ist na svadbu, ale u nas sa nikomu do zenenia a vydavania nikomu nechce. a ja by som tak sla, uz mam vyhliadnute aj satky a oblek pre drobcov,ale boli by mi fakt nanic 😀

a my mame po nadche, teda som necakala, ze ta coryzalia tak expresne posobi, kupila som ju na radu kamosky, doteraz som davala sinupret,ale toto je fakt lepsie, vcera som Tamarke zacala davat a dnes je skoro zdrava, zajtra uz to vidim na ok stav 😉

aneti78
23. feb 2009

nie vcera ale predvcerom,ale aj tak, zatial este nikdy nam to tak skoro nepreslo a to jej vcera aj teplota vybehla na 38 a dnes uz nic

danielkapo
23. feb 2009

aneti ta coryzalia je co zac? odkedy deti mozu uzivat? simka tiez ma nadchu riadnu, tak daj tip 😉

monky1
23. feb 2009

Ahoj dani, tak aj vy bojujete s nadchou? Mam pocit, ze kazde druhe babo je chore. Ja som hanke dnes nasadila Solmucol granulat - rozpustis vo vode a vypijes - 3x denne. Je to velmi chutne, pomarancove. Kamoskinej malej to tiez rychlo zabralo, ale nie tak rychlo, ako pise aneti. A dnes cely den pocuvam - este chcem pit sumienku, mamka, pocujes ma? Aj mna by zaujimalo, co je to zac, lebo my sa tiez trapime. Znie to ako nieco z homeopatik. 🙂 Mylim sa? 🙂

nadzieja
23. feb 2009

Ahojte ... tak my uz mame krasneho chlapceka ... Tobiaska ... a sme konecne doma .... 😉

kubanka
23. feb 2009

Jeeeeeej nadzieja gratulujeme a prajeme vam vela zdravia v tomto chripkovom case a nech vam Tobiasko prinasa do zivota len tie pekne chvilky 🙂

monky1
23. feb 2009

Tak to je krááááááásna správa!!!!!! Aj my sa pridavame k radu gratulantov a zelame, nech je tento plod lasky stastnym putom v zivote oboch rodicov 😵 😵 😵