Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

monky1
23. mar 2010

kubanka, my sme sa od tej laryngitidy drzali - az dodnes ☹

dnes v skolke uz odmietla cely obed, vypila len dzus, poobede bola ako zbite steniatko, namerala som jej 39,2, zobrala Nurofen, vecer uz len 37,5 a teraz je zase tepla 😢
...ine priznaky nema ... tak neviem, zeby predzvest kiahni? 😕 co myslite?

mima595
23. mar 2010

monky - a siestu chorobu ste už mali?

monky1
23. mar 2010

mima, nemali ... ona horucky bezne nemava
prave som si mrkla co-to o tej chorobe, no nic moc tie tri dni v horuckach
mima, vy ste to mali?

mima595
23. mar 2010

hej, mali - nie vsak naraz - ked to mala Baska, mala asi pol roka, tak som velmi stresovala, bola to nasa prva choroba, ked to mal o mesiac Matus, tak to už bolo v pohode - už som veela, co ma caka - ja som tu chorobu mala celkom rada 😉 - že iba zražaš teplotu a netreba ziadne sirupy a ATB do nich davat.
Po 3 dnoch teploty klesli -ale vyrazne - napr. Matus zacal v utorok poobede - cele 3 dni mal cez 38,5 - 38,8 sme zrazili paralenom a zase vystupili a v piatok rano o 8. mal este u doktorky cez 38,5 -aj nas poslala na krcne, že ci to nie je nieco ine, nakoniec nam dala aj ATB domov, ak by dovecera neustali teploty, tak dat ATB. A jemu už doobeda rapidne klesla teplota aj bez paralenu - o desiatej mal 37,5 a o jedenastej pod 37 a v sobotu sa vysypal.... 😒

monky1
23. mar 2010

este pred chvilou bola horuca, ale teraz sa zda byt fajn, akurat trochu teplejsia
uvidim, co bude zajtra
len dufam, ze rozoznam ten vysev po 6. chorobe od kiahni

mima595
23. mar 2010

urcite - ten vysev su male vyrazticky po celej ploche najprv brusko, potom chrbatik, myslim že ruky a nohy boli malo
a kiahne mas take samostatne a vacsie

monky1
23. mar 2010

ok, budem to sledovat
a dakujem za rady 😉 ... mi vobec nenapadlo, ze by to mohla byt aj siesta choroba

monky1
24. mar 2010

tak noc bola celkom fajn, okolo polnoci sme jej namerali 38,6, dali zase Nurofen, lebo ju triaslo a rano skace ako rybicka ... snad jej to vydrzi
na telicku som nic neobjavila, vraj ked su to kiahne, zvyknu vybehnut velmi rychlo, ale je cista - zatial 🤐
ani teplotu uz nebadam, je ako po ine bezne dni, len ju mam preistotu doma

kubanka
24. mar 2010

katka22 dakujem...........ale zatial nepomaha ☹

Uz mam obe kocky zakaslane...od nedele jedna a od dnes rana uz aj druha.....my sa toho asi nezbavime.Nexcem ist dnes k dr. aj tak nam nic neda, lebo zajtra bude mat vysledok vyteru a potom stanovi diagnozu

monky aj vam prajeme skore uzdravenie

mima a vy co nove v skolke?

mima595
24. mar 2010

kub- deti su už 6. den v skolke- a zatial v pohode 🙂 modlim sa, aby vydržali, lebo v pondelok ideme na dovolenku na Siravu na tyzden, tak dufam, že dovtedy vsetky 3 deti budu OK.

ten kasel- to je teda riadna katastrofa, my sme si tiež užili svoje, najprv s Matusom a pred mesiacom nam velmi hrubo kaslala Baska a potom aj Vladko, ten nakoniec dostal ATB- dr. sa bala, aby sa to nezvrhlo na zapal pluc.

zanna28
24. mar 2010

Ahojte kočky 🙂 .....tie detské choroby nemajú konca kraja ☹ ....
Monky, min.roku v máji,mala moja Tami kiahne a úplne bez teplôt,vyrážky začali na čele,potom celé bruško (to bolo hl. ložisko),rúčky,nôžky,no najhoršie znášala na "pišulke" a v dupke ☹ ....ale chválabohu sme to zvládli a som rada,že už to má za sebou.......tak len sa držte 😉
Mima a kde dávaš detičky do škôlky?

mima595
24. mar 2010

zanna - chodia na Cergovsku

monky1
24. mar 2010

zanna, ja ju sustavne prezeram, aj v puse...ale nic nikde nebadam ..... len teploty - aj pred hodinou - 38,5 ... dostala Nurofen a teraz ok

cim dalej tym viac zacinam verit, ze je to ta siesta choroba - kiezby

pockam este dnes a zajtra a uvidim, ci vybehnu kiahne, ci nie .... ak by mala horucku este aj v piatok rano, skocime k doktorke, aby sme pripadne nemuseli cez vikend na pohotovost

monky1
24. mar 2010

este sa musim pochvalit, vcera nam doslo rozhodnutie, ze malicku beru do skolky - teraz chodi do inej, tak som sa trosku obavala, ci ju tu pri nas vezmu, ale uz mame rozhodnutie, ze ju beru

kubanka
24. mar 2010

Nam v pondelok nedala dr. ATB, iba urobila vyter a zajtra bude vysledok......ale mam davat sirupy na kasel a na teplotu. Ibaze od jednej sa mi uz nakazila aj druha a ja ich nemam ako drzat od seba, xcu sa spolu hrat....a tak na seba cely den kaslu heh 😒

monky takze budete mat blizsie skolku?

kiahne mi este nespominajte 😕

zanna28
24. mar 2010

Monky, keby to mali byť kiahne tak už by sa ukázali,no radšej nie vraj to je nebezpečné pre tehotné ženy byť v blízkom kontakte s kiahňami ......Ale napr. v Kubankinom prípade,by ste to už mali za sebou,keď sú dievčatká aj tak choré,aspoň by ste si to odbili hneď pri obidvoch.....ale aj tak si myslím,že kiahne najskôr prepuknú v kolektíve........moja Tami minulého roku v škôlke odolala štyrom etapám kiahni,ale piata ju už neminula 😀 .....ja ju dávam do škôlky na Jurkovičovú a celkom som spokojná 🙂 ........Monky a vás kde prijali?

nikush
24. mar 2010

nas od kedy zije vsetko obchadza...len sople brutalne mal ...ja len tak pisem, ked tu uz rozoberate tie choroby 😅 ... a neviem, ci sa mu nezacnu tlacit zuby, zacina byt mrzuty...dufam len, ze to ostane na tejto mrzutej urovni a ziadne horucky sa k tomu nepridruzia...kiez by vysli bez mojho vedomia 😉

tufa
24. mar 2010

ahojky,
aj my bojujeme s chorobami 😠 Terezka mala anginu, zacalo sa to teplotami a aj sa vyhadzala, ale uz by mala byt O.K. Dorotka kasle jak tuberak, ziadne sirupy nezaberaju, tak uz len cakam, ze slniecko nas vylieci 😉
A inac si zijeme spokojne, akurat riesime dilemu, ze kde sa usadime. Vcera sa nam naskytla vyhodna kupa pozemku, tak dnes pojdeme omrknut.

A ak niekto zhana byvanie tak znama predava bytik na sidlisku 2, 2izbovy, tak ak by niekto chcel mozem poslat kontakt.

katka22r
24. mar 2010

cau kocky ako?nam zajtra pridu davat plastove okna mali az po velkej noci ale aj tak dobre aspon bude poupratovame vsetko a nemusim 2x pred velkou nocou aj keby menili okna 😀

mam na vas taky dotaz kocky to nurofen sirup sa naco dava a od kolkych mesiacov?mna len tak napadlo ze ak jej pojdu raz zubky ci to nato...a co si este myslite o tom ze si stale dava do pusy rucky?no ak jej vypadne cumlik cim to je?

mima595
24. mar 2010

katka - to deti robia bežne, že si davaju rucky do pusy, nasho až niekedy natiahne, čo si ich tam pcha...
Nurofen je sirup od bolesti, znižovanie teplty a posobi protizapaloo ....nieco na sposob Ibalginu, je to ucinnejsie ako paracetamolove lieky, len to nici červene krvinky, tak kym zabera napr. paralen, Panadol, tak radsej ten....

ja som s Cergovskou celkom spokojna, pocula som na nu sice nie velmi dobre referencie, ale do tej skolky, co som chcela, ich nevzali a tato bola založná. Nad Jurkovicovou som rozmyslala tiež, ale kedže som ymslela, že budem chodiť do prace, tak som zvolila bližšiu skolku, aby sme sa rano nemuseli nahanat a chodit pol hodiny do skolky.

nakoniec som rada, ucitelky maju sice starsie, ale skusene, nemaju s detmi ziaden problem, kdežto syn kamaratky chodi do nasej povodne vyvolenej skolky a kamoska ma vyhrady - vravi, že ucitelky su mlade, vsetko maju nastudovane, ale nejaka prax vo vychove deti im chyba.....

zanna28
24. mar 2010

Kati,tak ako napísala Mima je to bežné keď si bábätka dávajú rúčky do pusky,ale na druhej strane treba si na to dať pozor,aby ti nezačala cmúľať palček,lebo toho sa zbaviť je véééľmi ťažké ☹ ,mne sa to akosi vymklo z pod kontroly a Tami si cmúľa palec ešte stále keď zaspáva....verte mi,že som proti tomu robila všetko možné aj nemožné,ale už som to vzdala 😒

nikush
24. mar 2010

kati, aj moj maly cmula palce, cele paste sem tam ho paradne zatiahne...mozno si mala uvedomila, ze ma rucky tak ich chutna...no nad jednym palcekom treba davat pozor...skus si vsimnut, kedy to robi...ci ked sa nudi, hladna je, travi jej...

monky1
25. mar 2010

dobre ranko

pripadam si ako krkavcia matka, lebo vcera vecer som bola na oslave v praci - pozvali ma, kedze bude Den ucitelov a mala bola u svokry aj s mm, vecer jej stupla teplota, ale tak poradili si
zaspala nam v aute cestou do PO a spala az do rana

dnes je to uz treti den, co som neobjavila ziadne kiahne, len horucky na striedacku so zvysenou teplotou ... joj, kiez by sa zajtra vyhadzala, nech je to ta 6. choroba a nie ta hnusna kiahnova pliaga ☹

zanna, ideme na Mirka Nespora - vlastne tam, kam som chcela, ale i tak mi bude luto za starou skolkou, uz teraz placem do vankusa, lebo chodi do super skolky ... len to dochadzanie ☹

tufa a kde planujete kupit pozemok?

katka22r
25. mar 2010

no ona si cmula celu rucku....a vtedy ak zaspava a vypadne jej cumel

kubanka
25. mar 2010

katka nevadi, ked si cmula rucku.............moja si cmulala palec pri zaspavani a cumel vobec nexcela.....sama s tym prestala asi po mesiaci cmulania..............ja mam zase problem so starsou....ta si stale toci vlasky okolo prstov 😒

monky ty si ucitelka? som nevedela 🙂

my ideme dnes po tie vysledky vyteru, tak som zvedavaaaa 😉

monky1
25. mar 2010

nieee??? tak uz vies 😀

tufa
25. mar 2010

monky ani ja som nevedela 😀
a pozemok chceme niekde na trase PO - VT, cim blizsie k PO tym lepsie ale aj drahšie ☹
dnes sme boli kuknut v skolke, ucitelky Terezku vystiskali vsetko poukazovali a Terezka sa ani kocika nechcela pustit ☹ ☹
ale doma velka hrdinka,ake bude mat kamaratky ako sa s hrackami podeli a spinkat v postielke bude 😀

monky1
26. mar 2010

tufa, to chce zvyk - nasa zacala pekne, ani pusu nam nedala prvy den a vydrzalo jej to par dni, potom plac, odmietanie, prehovaranie a teraz je zase ok - tesi sa ... chce to zvyk
i ked nie u vsetkych deti vraj, niektore su ok od prveho dna

katka22r
26. mar 2010

kubanka si ma teraz pobavila,ked si napisala ze si toci mala okolo prsta vlasky,moj manzel to ma tiez v oblube a ked sme sa vzali vzdy ked ma objal si vzal moj pramienok vlasov a tocil a tak zaspal 😀 😀 😀 😀

kubanka
26. mar 2010

katka22 a to mi xces povedat...teda napisat, ze to bude mat uz navzdy? Juuuj to bude srandy.

Vysledky vyterov mame v poriadku, ziadny bacil...........ATB nam dr. uz nexce davat a tak nam poradila iba domace babske recepty.........dnes som spravila cibulu s cukrom a kvapkou olivoveho oleja. Zdaaa sa, ze to zabralo........deti na obed spali dlhooooooo a bez kasla. Len aby som to nezakrikla.

Chcela som dnes umyt okna, ze bude pekne, ale ked vidim ako fuka, tak sa mi nexce. 🙂