Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

zade
26. máj 2009

Ahojte,
nam sa dnes stalo nieco hrozne..... ani neviem ako to napisat, no malicku pohryzol pes. Nastastie to nie je nic vazne /dufam/, no sok to bol poriadny. Tiekla krv a obrovsky plac. Ani neviem, ktora z nas sa zlakla viac. Leteli sme ihned na chirurgiu a museli jej to aj zasivat. Neprajem nikomu ten strasny pocit bezmocnosti. Pes bol nastastie zaockovany prosti besnote, inac by nas cakalo infekcne odd.

Vcera jej brali krvicku aspon do piatich skumaviek, konecne sme sa po skoro dvoch rokoch prosikania dostali na gastro vysetrenie a potvrdil sa na GER - teda reflux. Neviem v akom stadiu, no podla vyrazu lekarky.... mame podozrenie na celiakiu. Nerozumiem preco to tu pisem, chcela som si najprv strazit sukromie, no plakala som a placem, nakolko ma ide rozhodit od pristupu nasich pediatriciek!!! Neustale som sa stazovala, ze dietatko ma zdravotne problemy, ze neprospieva tak ako ostatne deticky, ze v kuse place a je mrzuta. No veru nie. Urobili zo mna hysterku a co ja viem co este. Uz mi neverila ani rodina a mozno ani manzel, co ja viem.
Je toho na nas v poslednej dobe vela, no verim, ze to zvladneme. Citam, ze nelieceny reflux moze mat za nasledok aj vazne poskodenie pazeraka. Najradsej by som sa na moje lekarky /mali sme dve pediatricky/ stazovala. No asi budem radsej ratovat svoje dietatko....
Drzte nam palce!
zade

sisi1
26. máj 2009

zade: IP
Dobre, ze si sa s nami podelila o svoju bolest, nesie sa to potom lahsie. Nie je to lahke, ze rodic musi prezivat, ked dietatko trpi, je to ta najhorsia bolest na svete.
Velmi na vas myslime a pis ako sa dari Emke, nech ju to nebolka, bozkaj ju aj za nas!!!!!!!

monky1
26. máj 2009

ahoj, zade, teda takyto zazitok.....ako zo zleho filmu 😢

......aj ja som tu pre teba, ale to snad vies....a kde ju to pohryzol? ktory pes to bol....ten babkin? ale asi nie, asi ste uz v PO, ked ste boli vcera na odber.......je dobre, ze sa aspon mas coho chytit, kedze vies, ze je to reflux.....aj to je jedna z pricin "nocnych problemov" - vies, o com hovorim......samozr., najlepsie by bolo, keby bola Emka zdravucka, ale je vzdy lepsie vediet, na com si, ako neustale hladat pricinu

...ak budes mat cas a budete na tom lepsie, ozvi sa mi, ok? posielame pohladenie a pusinku na bolacku

yaotzin84
27. máj 2009

Ahoj Zade okrem teba mame aj my slzy v ociach, vsetci drzime s tebou velmi nas to rozlutostilo, dufam, ze tvoja pediatricka uz dostane rozum a nevystavi Emmku dalsiemu nebezpeciu.
A neboj sa pisat , pisanie niekedy pomaha uvolnit sa a trosku si poplakat, ved plac pomaha aspon trosku.
si silna a obdivujeme ta
A s tym psom je nam tiez luto, ked sa vali tak sa vali.....dufam, ze budete v poriadku.
Drzime palce

monky1
27. máj 2009

Dobre ranko, tak my sa uz pomalicky zaciname chystat na nakupnu prechadzku do mesta 😅
...počko nam - zda sa - praje, len aby aj vydrzalo 🤐

zade - pozdravuje vas aj mm a drzi palce

danielkapo
27. máj 2009

Dobre ranko,
baby uspesne nakupy zelame
zade, to je hrozne s tym psom, dufam, ze malicka na to cim skor zabudne ☹ tiez som mala minule strach ked sme boli na prechadzke na solivare, taky pes tam pobehoval, ustekany spic...a zacal sa narazat do kocika, tak rychlo malu na ruky a nastastie potom odbehol... Zade myslime na vas, ako pisala monky, ono je urcite lepsie vediet kde je problem a v dnesnej dobe sa s tym da uz toho urcite vela robit...verim ti, ze mas tazke srdce na lekarky, niekedy je ich pristup prinajmensom zvlastny..z mamy, ktora svoje dieta pozna najlepsie a je s nim stale, spravia hysterku a pritom staci tak malo aby sa zistilo, co je vo veci 😠 drzte sa, aj my vam budeme drzat palceky

nadzieja
27. máj 2009

ahojte...nemali sme dlho net, ale uz mame... tak verim, ze satu s vami budem stretavat...nas maly drobec pekne rastie, uz mame 3,5 mesiaca ... velmi sa mmu tesime ... tiez sme si preskakali vsetkym moznym, my sme vsak natrafili na dobru lekarku - zatial - nic nepodceni. Ked dostal maly hnacky, porobila mu vsetky mozne vytery, odbery aby vsetko vylucila ... sme spokojni ...

yaotzin84
27. máj 2009

Nadzieja tak to je super a ku komu chodite, aj my mame taku dobru doktorku, mozme jej volat aj o polnoci.

kubanka
27. máj 2009

zade je nam luto, co sa vam stalo ☹

My sme boli aj dnes trosku vonku, kym este neprsi, lebo predpoved na najblizsie dni nie je vobec priazniva....samy dazd 😒

baby ako bolo na nakupoch? Topanocky kupene? Deti unavene? 😀

sisi1
27. máj 2009

Ahojte,
v meste bolo super, aj pocasie nam vydrzalo, akurat, ze sme topanocky nekupili 😒 Nikde nic moc, akurat u Batu co to mali...ale nerozhodli sme sa. Zhanala som sandalky Adidas z brus. koze, ale marne, nikde nic.
Deturence sa vysantili, Timo pobehal takmer cele mesto 😅
Potom sme monky hodili na sidlisko a my sme este zasli na navstevu k bratrancovi, sice uz Timo zaspaval v sedacke, ale ked som mu povedala, ze tam budu deticky, hned ozil...tak sa este tam vysantil a teraz zalomil. Aj nas nakrmili, pizzu aj polievku sme dostali, hlavna vec, ze vcera vecer som na dnes varila....tak spapame na veceru 😅
Pocko sa nam uz kazi....na zapade uz od rana prsi, teraz to caka aj nas....ale mame prsiplast a gumaky, tak nas nic nezastavi 😀

nadzieja: sa tesime, ze ste v poriadku 🙂

kubi: ako Mimka, papa, spinka?

monky1
27. máj 2009

ahojte....ano, sme doma, ale u nas sa nespi - Hana nabrala druhy dych 😀 😀 ....ale super bolo....aj sme sa nasmiali, sadli na kavejo....deti si akosi podozrivo zacinaju rozumiet, vodia sa za ručičky....ak ma Hana problem s velkym obrubnikom al. schodikom, Timi pribehne a hned jej pomaha 😀 😀 😀 ...stale si cosi rozpravaju, vysvetluju, škeria sa na seba 😀 😀 😀 😀 ....zeby laska? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monky1
27. máj 2009

ahoj nadzieja, uz sme ta tu spominali 😉

danielkapo
27. máj 2009

monky, to vyzera na lasku 😀 😀 😀

monky1
27. máj 2009

dani, som spokojna s Hankinym vyberom 😀 😀 😀 - veeeelmi spokojnaaaaa 😀 😀 😀

sisi1
27. máj 2009

Aj my sme veeelmi spokojniiiii 😀 😀 🙂 😵 😵

aneti78
27. máj 2009

ahojte

Monky, Sisi, no toto 😉 😉 😉
mna sa vcera Tamarka pytala, ze kedy bude mat frajera 😨 , ja ze ked vyrastie, Jakub priskocil, ze: ja budem jej frajer 😀 a ona: nieeee, ked budem velka, kupim si frajera 😀 😀 😀 a ked teta povie, ze nemame, pojdem do druheho obchodu a kupim tam 😀 a tak vazne to rozpravala.... 😀

zade, takze mate ger a zaroven podozrenie na celiakiu? GER mala aj Tamarka, ale boli sme len po narodeni na sono a potom uz nie, lebo uz nevracala. sice je tiez mensia od malicka pribera len tolko kolko musi, ale nasa dr. tvrdi, ze to su geny a ze celiakia sa prejavuje uplne inak, jej totiz nic neni, je ziva a v pohode...tak dufam, ze je to ok, hoci tiez som asi pred rokom o tom uvazovala, ale fakt vidim, ze ona rastie, ale svojim tempom...tak verim dr., je totiz dost dosledna, myslim, ze by nas davno niekam poslala, ak by sa jej to nevidelo.

alcapalca
28. máj 2009

😀 zeby prvy platonicky vztah uz nasich deti z konika? 😀

lidicky ja uz som hotova..........ten moj Lubo stale mu vyskoci teplota na 38,5,
cely den mu nic nie je, zrazu z nicoho nic z minuty na minutu teplota, dam mu nurofen a po polhodine mu zas nic, to je raz cez den a raz v noci.........idem dnes s nim zas k dokt. ale u neho to nie je ziadna novinka, dost casto to mava, ved minuly rok sme s tym skoncili v nemocke a aj tak nic nezistili..........neviem ci je to dobre ze tak teplotami reaguje na nieco (neviem na aku chorobu) ci nie.........niekde som citala ze dieta s vysokou imunitou na virusove choroby rychlo zareaguje teplotami a ziadne ine priznaky virusu sa neprejavia, ale ja uz takym informaciam co najdem na nete moc neverim, no som zvedava co na nas povie dokt. ked nas opat zbada 😒

alcapalca
28. máj 2009

sme doma, urobila mu komplet odbery krv aj moc, uvidime ake budu vysledky

monky1
28. máj 2009

ahojte 😉

alenka, tak to som aj ja zvedava 😒

sisi1
28. máj 2009

Ahojte,
my sme dnes boli s muzom u zubarky, no roboty bude jak na kostole, este si tam "uzijem", vsetky plomby mi bude menit + nejaka extrakcia...bleeee, dnes som jednu plombu zvladla bez injekcie, ale bolelo....
Potom zme zhanali servis na Oravu, lebo v HN zrusili predajnu a mali sme tam reklamovany budik.... 😠 😠 Najlepsie bolo, ze v servise ani nevedeli, ze na predajni je kontakt na nich...budik nemame, hoci bol novy davno pred koncom reklamacie na predajni, ale "mudri" chlapci, sa vobec neozvali, nic nevybavili, otrasnyyyyy pristup 😖

alenka: no dufam, ze Lubkovi nic nebude, lebo je to prinajmensom zvlastne, ze takto reaguje teplotou ☹

anet: som sa zasmiala na tej tvojej Tamarke 😀

aneti78
28. máj 2009

ahojte

Aleni, aj Jakubko mal v noci o druhej teplotu 38,6...prisiel ku nam do spalne a zdal sa mi horuci. dala som mu nurofen, komplet sa prebral, chcel pustit rozpravky. ale potom sme v pohode zaspali a rano mu nic nebolo...tak som tiez nechapala...on bol dost unaveny vcera, tak som to pripisovala tomu, aj ked fakt cudne.
ale dobre urobila dr. ze dala urobit vysetrenia, ked je to take pravidelne.

zade
28. máj 2009

Ahojte babmulky 🙂 , tak uz som tu. Dakujem za Vasu podporu, skutocne sme to obe potrebovali. Ani som necakala take mile reakcie. Ozaj, dakujem.
K tomu uhryznutiu - davajte si skutocne pozor. Stalo sa nam to s domacim psikom, u babky ktoreho malicka pozna, a predsa. Davala mu papat granule, on to pochopil asi tak, ze mu ich chce zobrat. Stastim v nestasti bol fakt, ze pes lezal pod lavickou a udrel si hlavu, ked po nej skocil. Neviem ako by to dopadlo inak. Mame jeden steh na pravej rucicke na dlani, pred sebou kopec prevazov a bolest v ociach... No uz budeme urcite opatrnejsi 😔 😢 ☹

Este sa v ten den sa mi podarilo naburat auto na parkovisku. Mame odrete zadne svetlo a chlapik znicene koplet predne i zadne susedove dvere. No nevynadal mi, ale sme si pekne vsetko vysvetlili a zasli do poistovne. Nemame sice nove auticko, ale aj tak...

Predsa, este nieco. V sobotu sme mali krstiny. Tie dopadli vyborne. Objedli sme sa, ponahanali s detickami, tancovali a tak. Bolo fajn. Horsie vsak boli mnou objednane kolace a torta v cukrarenskej vyrobe Walmar na Okruznej. Ked som zbadala tortu a zakusky, myslela som, ze to nie je pre mna. Bolo to "scapane", zlepene a take nijake... Kym sme dosli na miesto urcenia, boli sme ako z filmu zo Sabinova - Pasla kone na betone, ked sli autom na svadbu s tortou a babika sa cetou roztopila 🙂 Z tej nasej tieklo, cely "kvalitny marcipan" stiekol a z napisu - Vitaj medzi nami Sonicka - zostalo iba - V -
Hanbila som sa jak cert, no co uz. Zjedli sa a aspon budeme mat na co spominat. Zial aj moja penazenka 😉

alcapalca
28. máj 2009

Zade aj ja vam drzim prsteky, a prajem vela vela zdravia malinkej nech je vsetko cim skor ok.
Az teraz som si vas docitala, lebo nejde mi telka tak mam cas
A k tym psom........ 😠 manzel na mna krici ze aka som, lebo som deti naucila aby sa psov bali, na mna totizto aj ten najmilsi pes co nikdy nesteka breše, lebo ja nenormalne hystercim ked vidim co i len stena, skratka to je moja fobia, ale stale tvrdim ze pes nema rozum a nikdy nemozme vediet dopredu ako zareaguje.......mozno ma teraz odsudia tie co psov miluju, no zmierim sa stym ale ja a pes.........ee
Tym ze si tu zade napisala o vasom domacom psovi co spravil malej , len mi to potvrdilo, ze nech si na man muzik krici kolko chce, radsej nech sa boja psov a vyhybaju sa im na 100 krokov 😠 😠 😠

monky1
29. máj 2009

dobre ranko.....juj, mna dnes priserne boli hlava uz od rana...pripisujem to pocasiu, lebo noc bola pokojna, hanka spala od 19.30 do 6h
....mna dnes ovladla lenivost 😅 , a tak nerobim nic 😀 😀
...poobede sice ma prist byvala kolegyna, pojde cez PO, tak trosku pokecame - tesim sa, ze sa dozviem, co nove ve praci 🙂

danielkapo
29. máj 2009

zade...no teda, takze ziaden walmar.... 😝 no hlavne, ze ste sa zabavili....neboj, malicka na uhryznutie zabudne a po tomto teda budem opatrnejsia aj ja...my sice psika nemame, ale mala sa ide potrhat za kazdym, ktoreho vidi na ulici...takze ju budem musiet drzat od nich dalej.
alcapaca, no ja mam psov rada, ale respekt teda mam tiez a najma ked som s malou, lebo to uz nie je o tom, ze by ublizil mne, ale jej 😖 a najviac neznasam ked sa volne potuluje po ulici nejaky pes bez dozoru...tu na svaboch obcas z rodinnych domov nejaky utecie a to ked vidim v dialke, tak hned otacam a ideme prec..pre istotu
monky prijemne lenosenie 😉

tufa
29. máj 2009

zade: drzim prsty nech je mala v poriadku 😎 co sa tyka psov, tak suhlasim s alenkou. Som psickarka, chovam psy a chodim po vystavach, ale malu ucim aby nechodila k cudzim psom, ani k nasmu ked zerie, ale je to tazke, ale musi mat respekt pred nimi.
monky ani mne sa nic nechce, nastastie mam navarene, tak sa hrame dnu 😀

a co sa tyka kolacov, tak mi sme na krstiny davali piect do Terne a boli super, odporucam 🙂

alcapalca
29. máj 2009

dofrasa ja mam dnes smolu
maly si tento tyzden riadne poudieral hlavicku, cele celo uz ma oznackovane
a dnes jak na potvoru, stojim pri nom, zberame zo zeme cd co porozhadzoval a tak nestastne si udrel zas celo presne do tej rucky co je na skrinke, do prcic normalne si to roztal a ja som pri nom, no nezabijem sa? hned od revu zaspal som zvedava co bude ked vstane, ci este niekam nepoutekame

alcapalca
29. máj 2009

Tufa ja tiez davam len do terne aj torty aj zakusky na vsetky velke prilezitosti, uz aj cela rodina len tam objednava kazdemu chutia aj vyzorovo su ok

alcapalca
29. máj 2009

a ak poobede nemate co robit, odporucam vam ist na pesiu zonu, akcia v PO euromobilita zacina to o 14,00, budu tam rozne vystupenia, Jakub Petranik a vela vela dalsich, medzi nimi aj z nasej skolky, Krokodily tanec, su treti v poradi, cize cca o 15,30 vraj

zade
29. máj 2009

tufa, alcapalca - kde je cukrarenska vyroba Terna? Urcite este budem zakusky potrebovat. Skusim ich pohladat na webe.