Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

adypo
28. apr 2008

ahojte mamicky a deticky ... pekny den coooooo ...

mam trochu casu, od rana som makala ako fredka ...

My este bojujeme so streptokokom, ale uz uspesne ... mala je uz fit, este do rana berie antibiotika, co uz ...
ale je bojovnicka, hoci zacina zneuzivat sem tam situaciu, lebo okolo nej obskakujeme ako okolo malovaneho vajicka ... 🙂 🙂

sisi .. nie uz nebyvame na solivare, ale staviame tam dom a zatial som u svokrovcom v meste v dome ... 😒 no musime vydrzat, ved asi viete ako je to u svokrovcov, nie je to zle ale lepsie je samym..... 😉

..

sisi1
29. apr 2008

Dobre ranko 🙂

aneti78
29. apr 2008

ahojte

tak my sme dnes boli u dr., teda iba s Tamarkou, vcera som jej nasla na brusku prve vyrazky, mame asi kiahne 😕 , tak budeme teraz doma zatvoreni. Jakubko zatial nic, inkubacna doba je tri tyzdne, tak "dufam",ze ked to skonci jej, zacne jemu 😒 teploty nema, ani ju to nesvrbi, tak dufam,ze nas aspon tie vysoke teploty minu.

sisi1
29. apr 2008

Ach, takze Tamka ma kiahne...nech ju velmi nesvrbi... 😒 Ja ani neviem ci som to absolvovala, mamina spominala, ze par vyrazok sa mi objavilo, ale malilinko, tak ktovie ci to boli kiahne....mozno sa este na stare kolena naberiem niekde 😀 😅 Inac 3 tyzdne je teda riadna doba panecky 😕

Nam dnes vyskocila teplota, 38,3 stupna bez odcitania...no, pripisujem to tym spodnym stolickam, aj ho prehana...mozno poobede pojdeme von, teraz spinka...podla toho kolko bude mat....

aneti78
29. apr 2008

Sisi, aj dr. povedala, ze nevie na stopro, ci su to kiahne, ale vyzeraju tie vyrazky prilis podozrivo, su vnutri naplnene takou tekutinou a ked som kukla do velkej knihy o matke a dietati, tak su navlas rovnake a tam pise, ze najprv na hrudniku a brusku, to tiez sedi. akurat dr. hladala za uskami a vo vlaskoch a tam nema. to ani neviem ako jej namastim tekutym pudrom,ked ich tam bude mat, to jej haaaro 😖

a ono neni nic moc, ked to chyti dospelak, najma u chlapov je to nebezpecne...nuz ale ked ich bude mat Timko, tak sa asi budes musiet o neho starat a tym padom risknut, ze ich chytis aj ty.

ja som mala kiahne, viem naisto, mam aj znacku, cosom si jednu zoskriabala.

Tamarka ma zatial velku srandu z toho, ze ju povyzliekame a natierame, stekli ju to a ked je uz namastena, tak jej to pride strasne smiesne 😀 a dala nam fenistil proti svrbeniu, tak bude otapena 😒

nech je Timkovi dobre a ziadna teplota nech neni a zubky nech su skoro vonku.

sisi1
29. apr 2008

No presne to mi mamina spominala, ze som mala zopar za usami a vo vlasoch, ale inak nie...hadam to bolo ono...
Som zvedava kedy to Timo chyti 😒
Na to natieranie vam predpisala Dr ci si len tak kupila?

Dakujeme, s tymi zubkami sa veru deturence natrapia 😖

aneti78
29. apr 2008

tak to si asi mala kiahne, je to individualne, niektore deti to maju az v hrdle a niektore asi ako ty.
Muz bol este vcera vecer kupit tekuty puder v lekarni, inak sa nic na to nedava, iba mat doma nieco proti teplote, takych 5 dni mozu byt vysoke aj viac ako 39 a nieco proti svrbeniu, ja radsej ten fenistil nez ditiaden. no a mame sa prist ukazat, o taky tyzden, kedy nam to bude vyhovovat. nesmie do kolektivu, do obchodu a pod., vonku ak nebude mat teploty a nema koho nakazit, moze, len si zas nesmie nejaku spinu do toho zaniest.
vacsinou to deti chytaju okolo troch rokov, najcastejsie v skolke, ale na druhej strane som aj rada, ze to ma teraz (aj Jakubko by si to mohol odkrutit 😅 ) nez keby potom mali tolko chybat zo skolky.

alcapalca
29. apr 2008

ahojte maminky
☹ vidim ze mate chore deticky, teraz ked konecne aj pocasie je normalne
anetka podla opisu to vyzera urcite na kiahne, my sme ich mali nedavno, a presne tak to zacalo ze vecer ked som ich vyzliekala do pyzamka mali na hrudniku asi 3 vyrazky, rano uz viac ale len o trosku a do vecera uz ovela viac
ja som kupovala mentolovy puder viac chladi,takze menej svrbia a natierala som ich rano, poobede ked vstali a vecer
sprchovat sme mali zakazane, zacalo sa to v utorok a drobec Lubko v piatok dostal aj teploty 39,7 Branko mal nizsie, ale je to individualne, niekto nema vobec
nasi ich mali aj strasne vela, len vpredu som naratala do 100 na chrbate som uz nepocitala, ten puder je dost chladivy, tak zo zaciatku aj nariekali ze im je zima, a este cakat kym to uschne
ked som ich natierala tak sme sa hrali na lienky, akoze ich malujem 🙂 , este doteraz maju znacky
prajem vam skore uzdravenie a nech cim skor zacnu miznut

sisi aj malemu prajem aby zubky vysli pri najmensej bolesti, aby ste vonku mohli chodit
dnes sme si zas uvarili tvoje rizotko,tak si na nom zachvilu pochutime 🙂

aneti78
29. apr 2008

Alenka a mali ich uplne naraz, ci do akej doby sa nakazil aj ten druhy? ak to ma Jakubko dostat, tak nech cim skor...

Tamarke sa zatial pocet nezvacsuje,ani teploty nema.

alcapalca
29. apr 2008

tak chvalabohu naraz na sekundu
ale kamoska ma 3 deti a presne kazde dostalo po tom prvom az o 3 tyzdne

aneti78
29. apr 2008

aspon mate pokoj a si kludnejsia, ze to male nemoze chytit od nich 🙂

alcapalca
29. apr 2008

tak teraz uz som, aj ked vtedy mi nebolo vsetko jedno, vies ze na nete sa docitas rozne horory, tak som zlakla ze mi to moze ublizit, ale ked som zavolala mojej gyndoske tak vravela ze sa nemam bat, ked som uz kiahne prekonala
a som aj rada ze to mame za sebou lebo nasi mali fakt hnusny priebeh, trvalo to 3 tyzdne, potom narusena imunita stale boli chory, rozmyslam ci to Lubkove brusko tiez s tym nema nejaky suvis, ci ich nemal aj vnutorne alebo co, ked to skoncilo tak som si vravela ze nikdy viac...........
a nezavidim ten neporiadok v byte, vsade puder po zemi 🙂 , sa navysavas a naumyvas podlahy

aneti78
29. apr 2008

no to robim aj teraz a kedze asi budeme zavreti doma, tak sa aspon nebudem nudit 😉 len by som skor potrebovala pevne nervy, uz teraz hisacila Tamka, ze nepojde von ☹

alcapalca
29. apr 2008

je mi cudne ze ti povedala doky ze mozete vonku, lebo nasa mi vtedy povedala, ze nech budem rada ze to maju vo februari, lebo ze keby v lete, tak tazko ich udrzat doma, ze nesmu na slnko, a to som uz pocula aj predtym

alcapalca
29. apr 2008

anet som ti poslala na azet fotky ze ake boli lienky, z mobilu fotene takze mensia kvalita

aneti78
29. apr 2008

mne povedala, ze nesmie na slnko, ked to bude na tvari mat, ale to len ze nesmie opalovat na silnom slnku. inac povedala, ze v pohode moze, len nesmie nikoho nakazit.

magg
29. apr 2008

Ahojte, ste tu niekto? Neviete mi poradit, ako sa dostanem do vojenskej nemocnice?

kubanka
29. apr 2008

ahoj magg a ty si sa tu dlho neukazala

Vojenska nemocnica - vystupis na zastavke Cierny most a vratis sa cca 100 metrov naspat, cize ku semaforu a otocis dolava a zase asi 100 metrov a si tam.

magg
29. apr 2008

ahoj,to je tam ako su kasarne?

kubanka
29. apr 2008

Ano byvale kasarne, teraz je tam nejaka specialna skola

A ako sa ma mala Lujza?

aneti78
29. apr 2008

Alenka, tak riadne lienky ste boli 😀 ale chlapcom bolo tiez veselo 😉 s Tamarkou to dnes bolo strasne, vobec ziadne znamky unavy, choroby, len furt knucala, ze chce von, ja som vzala len Jakubka do obchodu, tak revala, ale nakoniec si pytala keksik a ze kym prideme vymaluje dva obrazky s tatikom v omalovanke, tak vraj potom bola kludna, lebo malovali spolu. Jakubko bol so mnou sam vonku - ukazkove dieta 😉 len ked sme niekoho stretli z nasich kamaratov a sa pytali, ze kde ma sestricku a ja som zahlasila, ze ma kiahne, tak rychlo od nas utekali 😀
a vecer volala svokra a vraj moj muz mal taky priebeh, ze mal asi iba 10 kiahni tak ako ma Tamka teraz a o tyzden prisla druha vlna a potom sa uz riadne vysypal. vraj teraz je toho plno, aj osmacky v skole, ktore doteraz nemali, tak teraz chytili 🙂

magg
29. apr 2008

Kubanka ,dakujem
Lujza je riadne sidlo a co tvoja princezna?

kubanka
29. apr 2008

Moja je este hore, ale uz dlho nebude, idem sa pozriet ako to vyzera...pozera s tatikom futbal......vstala o 18:00, tak je svieza.
Ja som bola dnes sadit zeleninku.......minuly rok ma to akosi obislo 😒 ......ked sa urodi pekna, tak sa mozem chvalit, ze som ja siala a ked nie, tak to hodim na zle semienka hihi 😀

adypo
30. apr 2008

ahojte ... dobre ranko prajeme ...

kubi ... to uz akoze vo svojej zahradke si si sadila ??? ci u rodicov ? 😉

aneti ... aj tak nechapem preco od vas vasi znami utekali, ked ste im povedali, ze mate kiahne, ja by som hned Elly ku vam doniesla, kebyze niesom tehotna ... nech mame rychlo pokoj ... a radsej teraz mat kiahne ako v lete, to je vraj vacsi brutal, bo horuco ... jooj tak sa drzte ...

alci .. ako ti je? A Tadek ako ???

.. pekny den ...

sisi1
30. apr 2008

Dobre ranko 🙂

Fakt, Kubi, kde si sadila? A co take? Mrkvicku atd?

Vecer sme uz teplotu nemali, hadam uz to preslo, raz sa nam uz stalo, ze sme jeden den mali....ale spal strasne vela, asi z tej teploty, poobede vyse 3 hodin, od 17tej do 18tej a zalahol o 19,45 a spinkal do rana do osmej s dvomi papaniami. No neuveritelne.
Uz sa tesim, ze dnes pojdeme von...

alcapalca
30. apr 2008

ahojte
tak to slniecko nejako neprospieva nasim drobcom, moj maly uz celu noc nemohol dychat, puding z nosa mu tecie, takze sme doma ☹
sisi, anet ako je vasim drobcom?
adypo dakujem citim sa teraz celkom v pohode, pred par tyzdnami mi bolo vselijako, ale teraz som vcelku spokojna a citim sa skvelo az na tie hrozne noci, ked neviem najst polohu, a chcem sa cim menej prevalovat, tak ako naschval musim stale a to je riadny zaberak 🙂 Tedy mam pocit ze vobec nespi, vkuse sa prevaluje zlava doprava a naspet, kazdy vecer mi sadne asi na mechur, lebo cez film a v noci idem na zachod niekolkokrat

no a uz najvyssi cas poriesit kociar, len zas neviem aky, lebo ten co mam vybraty uz sa mi protivi 😀

sisi1
30. apr 2008

Alenka ktory tvoj drobec ochorel? Jaj, teraz ked je tak pekne...chudatko...
My pojdeme zmerat teplotku, hadam uz je to ok.
Apropo, tento by sa ti nepacil? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=642884

adypo
30. apr 2008

alca ... ber to tak uz mas viac za sebou ako pred sebou, uz sa to krati ...

ja otazku kociara mam uz davno vyriesenu, akurat som dokupila Navettu na Peg-perego a uz mam aj hlboky kociar, Elly sme uz davnejsie kupili golfky, ktore sme zatial pouzili asi 3 krat ... takze nase druhe dieta zdedilo kociar po sestricke ... 😉 😉 ale ja som spokojna .... teraz su vseliake pekne kociare .... nepozerala si na mimibazar ... http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3183925 - ten sa ti nepaci ....

adypo
30. apr 2008

jooj sisi .. davame typy ...

adypo
30. apr 2008

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2646574 ..... a ten nieje uzasny napr. keby dvojcence Anetkyne boli mensie ... super neeeeee