Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

katka.sa
5. dec 2008

ahojte dievačtá 🙂 čítam že už nakupujete na vianoce, no ja som Miškovi kupila trojkolku už pred 2mes. ale mám obavu že do leta mu bude malá 😀 včera došli sánky čo mamina objednala v kike ale snehu nikde, ale malý bol podarený ked ich videm , sadol na nich a brbrrr.. sme sa nasmiali myslel že to pojde ako na kolečkách 😀 😀 😀 zajtra ideme na Mikuláša do jumbo centra v Ke, to je z manželovej práce tak som zvedavá aká bude uroven , či sa deti zabavia a tak 😎 nemáte nejaký dobrý recept na medovníčky? moje su stále tvrdé 😖 dávat ich do krabice s jablčkom sa mi nechce, šak to je na nervy ked to tak super vonia ked sa pečie a potom sa to nemôže hned zjesť 😀 😀

katka.sa
5. dec 2008

Všetkým detičkám , prajem krásneho mikuláša, ked sa ráno zobudia nech si niečo najdu v topánočke. 😉 😉 určite boli všetky poslušné a budu tam mať dobre mňamky 🙂

janazuza
6. dec 2008

Pekného Mikuláša želám všetkým 🙂
My smwe boli včera v meste, bolo to pekné a detičky sa tešili. Všetky deti dostali od Mikuláša darček( balíšek sladké hamky). Malý sa tešil, videl aj čerta...no super. Dosť ma prekvapili, že dali všetkým deťom, nie ako v PO. 😕 🤐 😉

sisi1
6. dec 2008

Dakujeme a prajeme aj my krasneho Mikuláša!!!! 😵 😵 😵

Jani, to mas pravdu....avsak my sme na chodniku stretli Mikulasa s certom, Timi sa ho vobec nebal, pytal sa ci posluchal a dal mu cukrik....ani certa sa nebal....bolo fajn, Mato Konrad zaspieval, celkom sa nam lubilo....Timo dookola omielal "Mitáš" 😀 😀 Jeho nazov Mikuláša 😀

Kubi, tolko som sa obzerala, ale sme vas nevideli ☹

katka: napis potom ako bolo v KE na Mikulasovi....

Tak my sa ideme zberat na tu oslavu narodenin mojho deduska....Majte sa!!!

kubanka
6. dec 2008

sisi ani my sme vas nevideli 😀 ..............boli ste sa povozit na vlaciku? My sme bez toho nemohli odist. Hovorili sme Lalke, ze je pokazeny, ze nemoze ist........to kym stal a deti vystupovali z neho..........no potom sa zase pustil a ona xcela ist sa povozit na vlaciku.
Aj vas Timi potom cely den rozpraval, ze videl Mikulasa? Lalka ziarila stastim 🙂 a tiez sa vobec nebala Mikulasa....na certa len pozerala co to je......a s jednymi sme sa aj odfotili.

Takze tohorocny Mikulas sa vydaril a dufam, ze aj vam ostatnym.

danuska24
6. dec 2008

kubanka - pozdravuje Ta Lucia S. 😉

kubanka
7. dec 2008

Jeeej, ze pekne dakujem........ 😀

janazuza
8. dec 2008

Ahojte. Som len na skok, idem skúšať pekáreň. držte mi prsty 😉

sisi1
9. dec 2008

Kde ste???? 😕

Jani: chlebik si piekla? Ako to dopadlo?

My sme vcera cely den v KE boli, vysantili sme sa v Optime, no som cela bez seba, super sme nakupili, hlavne oblecko a darceky...

Kubiiiii, de siiiii?

alcapalca
10. dec 2008

Dobre rano 🙂
sisi a co ten obchodik co si mi spominala, bola si aj v nom? oplati sa?

sisi1
10. dec 2008

Alenka, bola, kupili sme tam Timimu mikinku, ale pre mensie babatka je tam vacsi vyber a vecicky lacnejsie v priemere oproti netu, co baby predavaju, o cca. 60-70.-Sk, no a k tomu este daj postovne, takze takmer 100,-. V C&A taktiez super vecicky, je to velikansky obchod, ja som si tam kopec veci nakupila...velmi sa mi tam lubilo, aj ked isto niekde v BA maju vacsi vyber, no myslim, ze postupne sa aj tu zasobia.... 😉

alcapalca
10. dec 2008

jej to je super sisi, potesila si ma
aj CA tam je? v tom som najradsej nakupovala, skoro vsetky veci maju chlapci odtial. Tak nic mi neostava len nahovorit muza na mensi vylet do KE
INak vcera vecer sa ma pytal co chcem sa vianoce. POvedala som mu rovno do oci 3 veci ktore chcem, tak okamzite mi ich zavrhol 😀 😀 😀

A este jedna otazocka, nemate nahodou riady tescoma? my ideme kupit len este zistujem ci je to dobra znacka, uz sme sa dohodli ze hrnce do vianoc menime

janazuza
10. dec 2008

ahojte.
Chlebík som piekla a vydaril sa. 🙂 Hlavne všetkým chutil.Pekáreň bude u nás vuyžitá na 100%😀
Alenka ja mam TESCOMA panvicu a som velmi spokojná 😉

sisi1
10. dec 2008

jani: mala si zmes alebo si sama kombinovala? Aj my si casto pecieme chlebik....ten je najlepsi... 😝

alenka: neviem ake su to riady, ale kebyze si kupujem,asi tiez vyberiem Tescomu...zdaju sa byt kvalitne a cenovo celkom normalne...mamina planovala kupit, ale napokon jej nejake babina z Nemecka doniesla, tak sa to zmenilo...
A to si nejaka narocna bola, ze ti muzik tie napady na darceky zadrhol? 😀

My sme mali dnes navstevu, bol brasko s priatelkou, aj v Maxe sme boli a skoncili sme v La cuce....na pizzi 😀 Maly bol jak odtrhnuty z retaze, kedze tu mal krstneho....joooj...ale chvalabohu o 20tej zalahol a nebolo o nom pocut, co bol taky unaveny 😀 😀

janazuza
11. dec 2008

Ahojte.
Sisi našla som recept na prvy chlebik na stranke domáce pekarni. Bol super. Včera som robila zmes s lidlu- moc mi nevyšiel- nenarastol , ale aj tak sme ho zbaštili na raňajky 😀 . Teraz skušam pudingovú bábovku 😅 😕
malý je chorý ☹ , ledva rozpráva"krákorá".V pondelok ideme do PO na alergologiu 😒 som zvedavá , čo povie DR.
Včera sme konečne dali koberce, konečne začíname bývať 😅 😵

kubanka
12. dec 2008

Trosku nestiham sem pisat, ale nebojte sa sme v poriadku a mame sa fajn. Mame navstevny tyzden.

sisi1
12. dec 2008

Seeevas, to je dobre, ze ste ok....aj my mame nejaky navstevny tyzden...vcera dokonca nasi dosli a cez vikend pride asi svokor....

kubanka
12. dec 2008

Nas tatik ide dnes na hokej, takze sme same cely den, ale vecer pojdeme von........my dvaja (traja 😉 )

sisi som rada, ze si sa nakoniec rozhodla ist dnes von, pekne sa deti pohrali. Lalka prilsa domov ani nedopila mlieko a haja.

sisi1
12. dec 2008

Kubi, aj my sme velmo radi, Timo sa zobudil a dokola "Lala, Lala" tocil 😀
Ani polievku predtym nedojedol a zaspal...o 14,15 vstal...celkom slusne od 12tej.

Jani: ako sa ma Slavko?

katka.sa
12. dec 2008

Ahojte , konečne som sa sem dostala, a môžem napísať ako bolo na Mikuláša 🙂 bolo celkom fajn aj ked sa na menšie deti trošku pozabudlo, lebo to bola hraná rozprávka a Miško sa dosť nudil 😢 takže sme behali po chodbe , otvárali dvere a čakali na Mikuláša 🙂 čert sa Miškovi páčil najviac 😀 aniela sa bál 😀 😀 to sme museli isť až na chodbu a počkať pokial aniel odíde. ako sme tam behali, Miško spadol a rozbil si peru, len trošku zafnukal a behal dalej, Doma by plakal aj pol hodinu aby sme ho lutovali. No a potom dostal balíček a bol šťasnýý...cely deň ho tahal po dome a každemu ukazoval 🙂 🙂

katka.sa
12. dec 2008

Sisi ja som bola minule v Miskolci a tam maju ešte lacnejsie veci v C&A napr. rukavice v Ke stali 270sk a Miskolci som ich kupila za 175sk
inak aj my máme pekarničku som si kupila 2r.do zadu pod stromcek ,a ale nejak sme nanu zavudli a nepečieme. tie take recepty kde musim miešať muky mi nevycházdali dobre, najviac sa mi osvedčili tie hotove zmesy čo len nasypeš a pečeš, kupovala som to v lidli, ale v lidli som nebola už skoro rok tak nepečiem lebo nemám z čoho.
ozaj ako vianoce pečiete už??

sisi1
13. dec 2008

No, my sme mali teda dnes budicek, Timo vstal o 6tej bez akehokolvek naznaku dalsieho spania....som myslela, ze ma slahne....tatino k nemu vstal a potom dospal on....teraz si maly odfukuje 😠
Varim hrstkovu polievku a naplnim arabsky chlebik zeleninkou a kur. maskom...
Este treba nejake darceky dokupit, len neviem kedy... 😒

Katka: ja tiez vacsinou z hotovych zmesi peciem, mala som aj z Kauflandu, aj z Lidlu, oba druhy boli vyborne, ale Lidl mame blizucko, takze tam nakupim.
Ze Misko sa bal anjela? A Mikulasa sa nebal? Ale take male deti sa vacsinou neboja, lebo ich este nestrasime, ze pride cert 😀
Piect zaciname s maminou v piatok, takze v pohodicke sa to stihne, toho roku sme na Vianoce u nasich....

Kubi, boli ste niekde vecer?

sisi1
13. dec 2008

Kati, hmmm, ono pre tych par korun by sa mi asi neoplatilo do Miskolca a ja milujem take velke nakupne centra ako Optima....vsetko pod jednou strechou 😉 Ale sa divim, ze preco je to tu drahsie 😠
Apropo, byvate sami ci s rodicmi? Budes sama piect?

katka.sa
13. dec 2008

Sisi, bývame s našimi v rodinnom dome. Ja som pliekla už minulý vikend ale všetko sme zjedli 😀 no teším sa že konečne mám recept na jedlé medovníčky 😉 takže budem pliecť aj tento víkend, len nieviem kedy. Miško sa tiež zobudil dnes velmi skoro o 4h a tiež už nechcel zaspať tak som mu na pyžamo natiahla teplaky a mikinu a hral sa do 5.30 a potom vyliezol kumne na postel a spali sme do 8.30. neviem čo s ním je ma také obdobie že nechce zaspať len plače, vrieska 😖 ale už som ho prekukla lebo ked ide spať s maželom tak pohoda, aj mojou maminou zaspí po obede, ale ked ho dávam ja spať tak to natahuje aj 2h pokial zaspí. 😠

Nakupne centra mám aj ja rada hlavne v zime ked sa nedá isť von tak sa chodime s Miškom prechádzať po Optime aj dnes sa chystáme ked sa zobudí 🙂 aj do hornbachu chcem skočil, lebo zháňam gule na stromček v zlatom alebo medenom otieni ale nikde som nevidela pekné 😒

janazuza
13. dec 2008

aHOJTE. vY Už PEčIETE A MY SA CHYSTáME, šAK JE NA čASE. 😉 😕
malému je už lepšie. včetra sme boli kionečne vybaviť trvalý pobyt, ale op nám dajú až za 2 týždne. Malému sme kúpili meč, so zvukmi a svetťlom- zvuk išiel 1 deň 😖 . malý behá po dome a hraje sa na samuraja, s mečom všade aj na vecko, no horor.
Dnes sme tiež mali návštevný deň...

kubanka
14. dec 2008

Ahojte, my cez vikend lietame, tak ako stale. Vcera sme boli doobeda u svokrovcov, poobede u nasich a vecer sme sli s kamoskou do mesta oslavit Luciu. Mala cely den nexcela spat ani nahodou.......zaspala, ked sme isli domov o 16:30. Cely den sa jej pusa nezastavila a furt cosi robila, behala, skakala, citala, liezla....no jak na baterky. 🙂 Nalozila som si struhane jablka, aby sme mali na kolace.

katka.sa ty byvas v KE? V pase mas pisany PO.

janazuza ten mec tusim raz ukazovali v Palbe, ze nefunguje 😉

sisi1
14. dec 2008

Sevaste,
tak pridavame sa k nespiacemu dietatku, o polnoci si maly zmyslel, ze je vyspinkany, trvalo kym znova zalahol... 😠
Vcera sme mali pracovny dnik, ale boli sme aj v Kauflande...Trepali a tepovali sme koberce, poodtahovali nabytok a drhli... ale bola zabava, lebo maly sa samozrejme nedal zahanbit a tak tepoval, ze bol mokry od hlavy po paty... 😀

Kati, mozno by si mala Miska ulozit a nechat nech sam zaspi. Pokial si pri nom, bude to natahovat...teda aspon nas to takto robil, potom sme ho nechavali sameho zaspavat, zo zaciatku to bolo tazsie, ale postupne si zvykol a zaspava sam od malinka.
Mozno sa dnes stretneme v Optime 🙂 Ale podla vsetkeho sa nespozname, lebo na tej foto nevidno ani Miska zretelne...

Jani, na obcianske je lehota dva tyzdne, ale vacsinou to urobia skor, dala si cislo aby ti sms poslali ked to bude hotove?

Kubi, tak na to, ze si vcera vecer oslavovala, si tu dost skoro bola... 😉

janazuza
14. dec 2008

Ahojte.
Sisi- nedala, ani mi to nepriašlo na rozum 😕 - nenapadlo ma to - smola.
.Dnes som rozmýšlala čo bude ďalej, neviem či si nepožiadam ešte o predlženú rodičovskú. malý nie je ok, končí mi rd v januári. Nevie ako sa zmenia zákony od nového roku a ked chcem , aby mi pokračovala musím podať žiadosť do konca roka( ak to stihnú na socialke posúdiť do 4 týžždňov.)

sisi1
14. dec 2008

Jani: no oni by ho od teba asi pytali, keby taku sluzbu poskytovali.... 😒
Ak si s tym stotoznena, tak poziadaj, uz nemas na co cakat...blizia sa Vianoce, tak to bude len obtiaznejsie...

janazuza
14. dec 2008