Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

kubanka
1. aug 2008

hej mozeme vyraz spolu k vode 🙂

aneti78
1. aug 2008

caute

ja som minule zasla do Motyla, lebo som si vsimla tu likvidaciu, no ale nic moc. teplaky vyse 200,- tak diky no 😖 v podstate vsetko na co som sa spytala bolo dost drahe a nevztahovala sa na to zlava, tak potom neviem, co bolo zlavnene.
mozno pre mensie deti....

sisi1
1. aug 2008

My sme sa vratili z prechadzky, maly spapal polievocku a zalahol...som zvedava kolko potiahne, rano mal trosku zvysenu teplotu, asi z toho ockovania..dufam, ze nevystupi..
Ale je horuco vonku, sem-tam prijemne zafukne vetrik...

anet: vidis, to mna tiez dokaze nastvat, nalepky giganticke na obchode, ze brutalne zlavy a prides do vnutra a nic tomu nenasvedcuje... 😠

Co porabate, a co varite dnes?

Kubi: ale niekde, kde ma nebudu obcumovat moji studenti, to velmi ja nemusim... 😝 😅

aneti78
1. aug 2008

ved by ste neverili,ale nemozem zohnat schopne teplaky jakubkovi do skolky, vyse 200 za teplaky nedam, tak asi kupim cherokee, tie su po 150 alebo z cinaku a vyzeraju ako tie cherokee. v malom svete a motyli sa mi ani tolko nepacia, vyzeraju ako za sociku 😅 a ta cena....

kubanka
1. aug 2008

Aj my sme boli vonku, ale len tu po okoli, lebo je horuuuuco. Poobede sa chystame pozriet do mesta, taaaak som zvedava ci nieco kupime. Lalka sa vyspinka, naobeduje a pojdeme.

sisi, ale ja neviem, kde chodia tvoji studenti 😉

sisi1
1. aug 2008

Kubi, no klasika, presovske kupka 😅

sisi1
1. aug 2008

A co idete kupovat? Ci len tak ked sa nieco zapaci?

kubanka
1. aug 2008

Co kupovat? Sandalky, ked budu mat, nejaky klobucik novy, mozno pancusky, uz take na jesen....uvidim co ma zaujme.
A co okolie Presova?

sisi1
1. aug 2008

Okolie moze byt 😉

kubanka
1. aug 2008

😉 dalekeeee?

sisi1
1. aug 2008

No ja neviem 😅

sisi1
1. aug 2008

Chcelo by to potom naplanovat... 😉

denik
1. aug 2008

caute maminy

dnes je krasny den.. a pre mna este krajsi, lebo sme dnes spali az do deviatej! nechapem, ale dobre mi to padlo.. naviac som myslela, ze poobede bude hore aspon du druhej, ale o dvanastej spustila plac a zaspala tak, ako inokedy..

zajtra sa chysstame na vylet do tatier, taky jednodnovy 😵

kubanka
1. aug 2008

hm...rozmyslam, kde je kupalisko v okoli...Sabinov, Trebisov, Svidnik......hm?

sisi1
1. aug 2008

Denik: tak to by som aj ja chcela zazit...uz mi zacina to ranne vstavanie liezt krkom 😒
A uzite si vyletik...nech mate pekne pocasie... 😉

Kubi: v Sabinove tusim, ale neviem naisto. Kuk IP.

kubanka
1. aug 2008

kukla som 😀

kubanka
1. aug 2008

denik a to aj ty si spala do deviatej ci len mala?

denik
1. aug 2008

kubi aj ja som spala.. ale budila som sa kazdu polhodinu, normalny nezvyk.. 😀

boli sme kuk v byte a zasli sme na zmrzku, som na vas myslela, ci sa neobjavite 😉

kubanka
1. aug 2008

Ja som mala cely den taky cudny pocit......a splnil sa....auto nemam ☹

V meste som malej kupila tak akurat kasu na noc a sebe slapky ku vode......svokre darcek na narodeniny.....a domov ...... varila som vyzivu, 9 skiel mi vyslo....muzik este nie je doma

sisi1
2. aug 2008

Dobre ranko,
my sme hore uz od 5,50 - teraz si mlady pan odfukuje...my s muzikom ideme urobit taky salatik feferonovy, nieco ako leco, ale lepsie...muzik bol uz na trhu v meste na zeleninku...

Kubi: ta nechapem co sa stalo, tak si sa tesila... ☹
A vyzivku si pri Lalke sama robila? Sikovnica si ty 😉

anet, alenka, kde ste, co porabate?

Ktovie ako sa ma adypo, uz sa dlho neozvala 😕

kubanka
2. aug 2008

sisi vecer prisla moja mamka a pomohla mi s vyzivou, sama by som nemohla asi .....To s autom som mala zlu predtuchu a ta sa aj splnila. Ja mam asi cuch na auta, lebo sa to stalo uz 2x. Ked sme boli kupovat nase prve auto, stale sa mi cosi nepacilo, nepasovalo mi cosi na nom a mala som pravdu.....bolo asi kradnute lebo nepasovali na nom cisla a vela inych veci vyslo napovrch..... nakoniec sme kupili ine, to co mame teraz a to sa mi pacilo na prvy pohlad. No a vcera som zase mala zlu predtuchu....muzik sa bol na nom previezt, lebo vraj je v dobrom stave, vsetko funguje, ale hned ho bol vratit.....kto xce predat, tak len vychvaluje bla bla....a tak som bez auta.

sisi nejdete dnes do Pavloviec na kupko a na ranc? Chystame sa poobede. 🙂

sisi1
2. aug 2008

Jaaj Kubi, tak mas teda dobre predtuchy, ale je to skoda...co uz. 😒
Na kupko to urcite nestihame, robime ten salatik a poobede chcem umyt este dve okna...a nemam tu ani plavky, nechala som u nasich, ze s maminou pojdeme do vitalneho sveta...uz si ich musim doniest...
Tak zatial pa, idem pracovat. 🙂

aneti78
2. aug 2008

ahojte

Kubi, neboj, sak kupite ine auto. 😉

my ideme na sigord poobede, ide s nami aj brasko na kupko. vcera som sice upratovala,ale furt mam kopu roboty nejakej, babrala som s karfiolom, nerada ho vyprazam,ale stalo to zato, lebo deti zjedli po dva kusy velke so zemiakmi a sopskym salatom 😵
no a este rozmrazujem chladnicku a neviem, co si este dneska najdem, nech idem na to kupko znicena 😀

alcapalca
2. aug 2008

ahojte, ako sa mate? 🙂
ja som vcera bola cely den u mamči s tadeaskom, tak som tu nebola a dnes akosi nebolo casu
tiez som umyvala mrazak anet 🙂 , bracho isiel do Polska, tak som mu dala nakupit kuracie prsia, no som sa teda riadne s tym zabavila
obed sme mali grilovanu krkovicku, vcera som ju pacla a dnes sme ju piekli na balkone, takze tiez som tam stravila vela casu
doobeda prechadzka, vecer prechadzka a den za nami
hej este som si u mamy vcera nazberala petrzlenovej vnate tak dnes som ju cistila, k tomu zelerove stonky a por a davala do mrazaku nech mam na zimu, a cast susim
kubi aku vyzivku? robis taku ze pridavas puding ? podla toho aku prichut chces, ci mas iny recept?

kubanka
3. aug 2008

alcapalca vyzivku som robila iba cisto z jablk...viem, ze je recept aj s pudingom, ale ja som robila bez.Toho roku je jablk na strome ako hrozna, jedno vedla druheheo, tak este nejak miesane urobim.

Vcera sme boli u pradedka, zavarali sme uhorky, ringloty na 2x, uvarili polievocku kalerabovu , Lalka sa vyspala, najedla a isli sme do Pavloviec. Capkala sa tam vo vode a nexcela ist von. Muzik sa smial, ze vypila polovicu bazena. Len skoda, ze bola studena voda.Bola ako kocka ladu, ta nasa mala. Po 15-20 minutach sme ju dostali von a isli sa najest.Potom sme isli na ranc, kde som sa s Lalkou povozila na konikovi. Potom sme este zasli do Hanusoviec na zmrzlinku do ruky aj do termosky a vratili sa k pradedkovi. Babka nam zatial nabalila tasku zeleniny a mohli sme ist domov. Hej krasny dnik sme si urobili 🙂 🙂 🙂

a dnes ideme gratulovat svokre k narodeninam.

aneti78
3. aug 2008

ahojte

ja som nasim robila tiez vyzivu jablkovu s mrkvou (z maminej zahrady), ked mali asi osem mes. a jedli to kazdy den, bola super a chutila im a hoci bola sladsia, tak nemali problem jest ani kupovanu potom.
teraz sme urobili kompoty jablkove a este chcem nastruhat a zasterilizovat na kolac. predvcerom som im robila len taky hnieteny jablkovy, chutil im velmi 😉

celkovo sa teraz dost rozjedli, dnes vecer sme az kukali s muzom - o siestej jedli maso na smotane a kolienka po riadnej porcii zjedli a o pol osmej po dva tousty a Tamarka jeden smotanovy jogurt a Jakub dva! 😨 take uz davno nebolo 😀 mohlo by im to vydrzat nech do poradne este daco priberu a podrastu 😀

denik
3. aug 2008

pozeram, ze vsetci vyletujete.. aj my sme boli - v Tatrach.. bolo fajn, mala behala po chodniku a vsetkym mavala na pozdrav,krasne papala obed v restike a potom hajala v kociari dve hodiny.. no a dnes bolas tatikom na nakup v tescu, zatial co mamka varila obed a piekla jablkovy kolac, popoludni sme kosili travu a skocili aj na ihrisko na bajkalskej.. vraj ma byt take aj na jurkovicovej.. a to ihrisko, co je pri bowlingu na solivare? ako to tam vyzera? a neviete ako to bude s tym vodnym svetom? myslim vstupne a tak 😉

kubanka
4. aug 2008

ahoj denik....takze mala uz behala po Tatrach? Je to pekny pocit vsak?
Ako je na bajkalskej na ihrisku? Ano ma byt na Jurkovicovej take iste, aj v Kolmanke a dokopy 10 ihrisk xce mesto este do dvoch rokov spravit.
Na Solivare bude vysoke vstupne, aspon pre nas mamicky s detmi, lebo budu mat celodenne listky okolo 200-300 Sk a ja cely den s malou tam nevydrzim.

alcapalca
4. aug 2008

dobre ranko
ano aj jasom pocula ze celodenne vstupne bude 300 korun
inak aj nas bazen na L. POdjavorinskej uz zdvihol vstupne , dospely 65 a dieta 35, takze dost na jednu hodku ked ide tato s obidvoma da 135 a este z tej hodiny su polhodinu vo vode, co furt Brano vymysla ze chce na Wecko, ze mu je zima .............
svagor mi dal jednu tasku jablk, tiez som chcela urobit vyzivku ale nemam skla, tak som potom myslela ze urobim hnieteny kolac, to je nas najoblubenejsi takisto, ale som nemala struhanku 😀 , tak asi dnes kupim a spravim ho, inak ja ho od mala volam ze kolac hore cesto dole cesto v strede jablka, a tak mu to zostalo dodnes 🙂
prosim vas este dievcata hodte mi niekto recept na vyzivu tu alebo do IP, niekedy urobim ked nazberam sklicka, ved maly uz asi koncom zimy bude moct papat...........DAKUJEM

kubanka
4. aug 2008

alenka ja robim taku:

Jablka olupeme a nakrajame na tenke platky. Dame do hrnca s trochou vody. Varime za staleho miesania do zhustnutia. Par minut pred koncom dame krystalovy cukor a vanilkovy cukor. Po rozvareni este rozmixujeme. Plnime do sklicok a sterilizujeme cca 15 minut.