Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

kubanka
4. nov 2008

dnes od rana varime s malou, lebo nam nic neostalo, teda my sme v nedelu nevarili, lebo sme neboli doma a to co nam pribalili sme vcera dojedli heh
A jablckovy kompotik varim 🙂

sisi1
4. nov 2008

Alenka, auticko je uzasny pomocnik, hlavne ak su deticky, a o nakupoch ani nehovorim...pekne si ho uzite...apropo, ty mas vodicak?

Kubi, mňam, jablkovy kompotik, uz musim aj ja spravit, narobila si mi chutky...ja asi len polievocku uvarim, tatino dojde okolo obeda a vraj nas niekam na obed pozve....tak sa tesim.
Teploty uz nemame, aj vecer uz bolo dobre, tak som velmi rada, ze len tak jednorazovo...inak je Timo zdravy, klop-klop.
Dnes ma byt vraj teplucko...hadam ta hmla aj pominie...

kubanka
4. nov 2008

alcapalca si ma navnadila a ja teraz furt prezeram stranky autobazarov..... 😀 aj nam treba vacsie auto, kedze cakame druhe babo

sisi ako kompotik? Ja mam polovicu spapanu. Som rada, ze to Timimu preslo. Lalka posiela pusu 🙂

sisi1
5. nov 2008

Ahojte,
Kubi, kompotik bol super, ja donho hodim aj zopar mesiacikov mandarinky 😝 Tak ho mame radi....
A Timko dakuje za pusinu, dobre padla 😅 😉

Cakame dnes mojho tatina, niekam nas vezme sa vencit, ma v PO nejake skolenie a potom dojde. Drobec mi spi, v noci to bol otras, no reval asi na 5krat...samozrejme uz 6,30 bol hore.... 😖

kubanka
5. nov 2008

Tak my sme az teraz isli spinkat, trosku dlhsie sme sa zdrzali vonku, lebo je celkom prijemne.
A v noci sme boli hore uz asi iba 2x 🙂

kubanka
6. nov 2008

A dnes sme si prispali......Lalka vstala o 6:50, ale potom sa este chvalabohu ulozila a zobudil nas telefon o 8:30 😀

tufa
6. nov 2008

jej, aj ja chcem pospat do 8:30 😀 Terezka vstava o 6,00 +-10min.
Inac nam uz doma riadne zasibava ☹ , potrebujeme niekam s manzelom vypadnut. vcera sme do obyvacky dali stol z kuchyne a hrali ping-pong 😅 . Nemate nejaky tip na vikend potrebujeme ist niekam von medzi ludi...

kubanka
7. nov 2008

tufa a xcete vypadnut sami bez Terky alebo s nou? Vecer alebo cez den? To aby som vedela poradit.

sisi1
10. nov 2008

Ahojte,
ako sa mate?
My sme zdravi, akurat muzicka cosi nostek trapi...cez vikend sme upratovali...nejake okna som umyla a behali po vonku....celkom fajn pocasie este je...aj dnes slniecko vykuka....

tufa: boli ste niekde? S tym ping-pongom to je podarene, mojho muzicka by som teda 2x nemusela prehovarat 😅 😀 😀

kubanka
10. nov 2008

ahoj sisi, tak konecne si sa ozvala 🙂
Mas pravdu vonku je na november kraasne pocasie. My sme boli cez vikend zase v lese a mala sa dost vyblaznila 😀
Dnes sme mali prevenar.

tufa
10. nov 2008

Cauko,
my sme sa v sobotu s tatinom , kedze mal sluzbu, vozili po lese a krmili zvieratka 🙂 vonku bolo nadherne.
V nedelu sme boli nakoniec v divadle na Shakespeara v ramci akademickeho Presova a bolo super 😀 aj ked bol taky natresk, ze sme sedeli na schodoch 😝 ale po dlhej dobe sme sa dobre zabavili.
Dnes som bola na nakupy, kedze ideme na ples a nemam si co obliect, ale je to bieda, moje brusko sa nechcelo vtesnat do ziadnych siat ci bluzky 😠 ale este mam 2 tyzdne na zhananie.

sisi1
10. nov 2008

Kubi: tak uz ste aj vy po prevenare...hadam Lalka nebude mat ziadnu reakciu...

tufa: to divadlo zavidim, aj ja by som uz sla...ale Terezka s vami asi nebola, vsak?

kubanka
10. nov 2008

Ano uz aj my. Lalka vyzera celkom v pohode, ale vecer uz bola teda riadne nervozna.

Zajtra idem do poradne so sebou a budem mat auto cely den jupiiii.

sisi1
11. nov 2008

Kubi, tak ako bolo v poradni? Je vsetko ok?

My sme dnes mali navstevu, nasi dosli, Timo sa v jednom kuse predvadzal, debatoval, jašil....poobede sme boli von, ale tak hnusne fukalo, ze sme potom bezali domov, co nas tak ofuklo...

kubanka
12. nov 2008

Boli ste niekto na trhoch? Ako to tam vyzera? Oplati sa ist? 😒

sisi1
12. nov 2008

Kubi, ja som si to planovala, ale nejako mi dnes usiel pojem o datume a asi aj vcera... 😔 Od vcera su vsak? A dokedy vlastne, len dva dni?
Dnes mal tatino len vybavovacky poblizku, tak sme boli spolu v meste na nejake drobnosti....

kubanka
13. nov 2008

No ani nechodte, ked nemusite, nikto ma nevaroval a tak sme sa tam dnes vybrali.....zbytocne, nic tam nemaju. Akurat som si povedala, ze ked uz som tam, tak si dam zmerat cukor....nech je sranda......lebo ked sa Lalka narodila mala malo cukru a museli jej ho doplnit cez injekciu. Ale nastastie mi vysiel dobry. 🙂

sisi1
13. nov 2008

No, Kubi, teda, akurat sa chystame...ale ked vravis....tak neviem asi ani nepojdeme.... ☹
Takze ziadne interierove doplnky ci pekny nabytok?

kubanka
14. nov 2008

sisi tak co? Boli ste?

deniska a tufa ako sa mate?
Ku nam dnes pridu Lalkiny krstny rodicia s dvoma dievcatkami, tak budeme mat veselo v jednoizbaku 😀

sisi1
14. nov 2008

Kubi, neboli napokon, kedze tie veci co si spominala, nas nezaujimali, mna skor detske izby a nejake interierove doplnky zaujimali.
Vcera sme si konecne obraz dali na stenu, co sme si este doniesli z Chorvatska...tak sme sa vytesovali.
Timko mal dnes teplotu, este som s nim utekala k Dr, lebo som sa bala aby to nebolo nieco horsie a v pondelok je volno. Nic ine mu nie je, aj dychanie ma v poriadku aj hrdielko, tak neviem co to ma znamenat. Na 38,2 mu cez obed vybehla. Mali sme ist k nasim, ale Dr. neodporucala niekam chodit, tak uvidime zajtra prip. v nedelu ci nepojdeme....vraj to mozu byt aj tie zadne stolicky, no neviem...

tufa
14. nov 2008

Ahojky,
my sa mame jak furt 😀 zajtra by sme chceli vyrazit na vylet kuknut Opalove bane, znamych na chatu a pak k babke, lebo je tam odpust. Tak sa mame na co tesit 😎

Inac uz davnejsie som sa chcela spytat, ako ste na tom, s oducanim od plienok. Terezka sice pekne posedi na nocniku,ale nic v nom neostane ☹ aj ked vcera a dnes sa jej konecne podarilo vycurat po strasne dlhej dobe. Mne uz sa tak nechce v kuse prebalovat a stale prat plienky, ale zatial si nehce dat povedat 😖

kubanka
16. nov 2008

sisi ta to asi daco podobne sme mali v piatok aj my. O 16:30 prisla navsteva a mne sa zdala Lalka nejaka tepla, tak sme jej zmerali teplotu a mala 38.1 po odmpocitani. Skusili sme dat iba sirupcek, a pred spanim sme skontrolovali , tak uz mala iba 37,7. Ale o pol dvanastej ma zobudila, a ked so jej chytila cielko, tak ho mala cele horuce. Teplotu som uz ani nemerala, len sme jej dali cipok do zadocka a vytiahla som jej nozky z pyzamka von, aby sa schladili. Do 10 min bolo po teplote, tak som rada. Vcera uz nemala cely den nic. Tiez to pripisujem zubkom, aj ked doteraz sme nemali nikdy teplotu.
A vam je uz lepsie?

tufa, kde su Opalove bane? To sa tam da ist normalky kuk, volny vstup, ci so sprievodcom alebo ako to funguje?
Nasa vzdy povie, ze pisala, az ked je to v plienke a tiez ma uz nebavi cele dni rozbalovat a zabalovat plienky. 🙂

tufa
16. nov 2008

Bane su nad Zlatu banu smerom na Cervenicu. Vstup je so sprievodcom ale teraz by uz mali byt zavrete, kvoli netopierom. My sme boli kuknut znamych na Dubniku na chate , sli sme cez Zamutov, kukli ranc - odporucam v lete s detmi ist pozriet, je tam krasna minifarma, deti sa vytesia, Terke len tak ziarili ocka no a to nehovorim o konikoch. 😀 dnes sme este stihli aj burzu exotov a , holubov, zajkov, psikov u nasich takze mame zazitkov vikendovych ajjajaj 😎

kubanka
17. nov 2008

tufa ten ranc vyzera velmi zaujimavo, ani som nevedela, ze nieco take tam maju. Len skoda, ze uz nie je teplo.
Pozrela som si ich stranku, no zda sa mi alebo im velmi nefunguje?

tufa
17. nov 2008

Este to tam celkom nefunguje, este sa stale stavia. Teraz sa tam fakt neoplati ist. Ale v lete by to uz malo byt O.K .ja som tam stravila leto asi pred 4 rokmi a bolo super, tak sa tesim, kedy opat vyrazime na nejaku country zabavu 😀 😀

sisi1
18. nov 2008

Ahojte,
my sme boli cez vikend prec, Timo mal v piatok vecer a aj v sobotu teploty...napokon sme vybrali antibiotika, mala som strach, lebo sa drzal za hlavicku pri usku, ze "biba", tak som mu ich dala. Dnes je uz ok, vcera tiez uz nemal teplotu, ani predvcerom...no mam podozrenie, ze to bolo z ockovania,ako aj dr pripustila tu moznost.
Kubi, isto aj Lalka mala z ockovania teplotu, ved my sme boli pred vami a dr vravela, ze to stale z toho moze byt...
Timo mal az 39teplotu po odcitani ☹
Ale stala sa nam este jedna otrasna vec, na parkovisku, ked sme odchadzali k nasim, sme zabudli tasku od kocika, ked sme nalozili kocik, taska tam zostala. Timo stale vyrevoval, tak sme boli z neho vystresovani.
Mali sme tam novu nerez. termosku, co som nedavno pre maleho na zimu kupila, jeho zimnu bundu, celu HM supravicku, ciapka, rukavice, salik, cumle, jedlo a na potvoru, este aj moje doklady.Samozrejme ked sme na to o polhodku prisli, volala som susede, ale taska tam uz nebola. Myslela som ci aspon doklady mi dotycny nevrati, smola...
Takze som bez OP a VP, vcera sme este na policii boli....nahlasit kradez a musim si nove doklady vybavit, len OP ma bude stat 500,-. Neviem naco budu dotycnemu tie vsetky veci, ale isto z nich bude mat omnoho mensi uzitok ako ja skodu a vybavovacky ☹
K tomu som este aj ja ochorela, v hrdle skriabe a nadcha ma chytila....

Jaj, dufam, ze vy sa mate vsetky lepsie, aj tie co nepisete 😉

kubanka
18. nov 2008

sisi, tak vy ste na tom so zdravim lepsie...........my sme boli dnes u dr., lebo Lalka celu noc kaslala, steka jej hlien do hrdielka........dr. nam nedala ziadne antibiotika, lebo zistila, ze nam idu vsetke 4 ocne zubky naraz, a tak vravela, ze to moze mat z toho. Dala nam len situpceky a kvapky do nosteka. No a ja mam nadchu tiez, tak sme na tom rovnako.
Tych dokladov je mi luto. Ja som pred par rokmi zazila ich vybavovanie.....nic prijemne.....a poplatky 😒

sisi1
18. nov 2008

Ach Kubi, pozdravujeme Lalku, Timko posiela pusinku. Chudinka, vsetky ocne zuby...jaj.Ma dost. My mame vsetky zuby uz davnejsie, okrem zadnych stoliciek.
Ja len dufam, ze este nejaku nadchu nechyti odo mna, ked je mu uz lepsie....no mne je na prd....dnes ani nejdeme von, hadam zajtra....

kubanka
18. nov 2008

Dakujeme za pusinku 🙂 ......aj ja sa bojim, aby odomna nieco nechytila.......ale spolieham sa na to, ze ma sirupceky a tie ju ochrania 😉
A prechadzku sme si dnes odbili cestou k dr. a do obchodu.

tufa
18. nov 2008

Ahojky,
Tak detickam a maminam prajem nech sa rychlo uzdravia, zuby rychlo narastu - a to len detickam 😀 .
Aj Terezka bola asi pred mesiacom chora a tiez jej rastli vsetky 4 ocne zuby, tak ze to mala z toho. V noci kasel a plac a cez den pohoda.
Pocasicko sa nam zozimnelo a ja nemam co na seba ☹ Vo stvrtok mam ist do poradne, ale hlasi tak skarede pocasie, ze uz teraz sa mi nehce ist a po meste behat tiez nebudem, akurat mi konci pausal a net tak sa musim rozhodnut ze kto je najlepsi 😎
Sisi prajem pevne nervy pri vybavovackach, alebo este lepsie nejakeho poctiveho nalezcu 😎 😎