Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

zade
23. apr 2009

Este ma napadlo - nepoznate niektora presovsky Ekoskanzen?
Nasla som to na webe, malo by to byt niekde pod Kalvariou. Je to tam pekne?

danielkapo
23. apr 2009

Ahojte
zade asi myslis tu Kolmanovu zahradu, ci ako sa to kedysi volalo....davno som tam nebola, ale je tam pekne co si pamatam...myslim, ze sa oplati ist pozriet, mali tam aj zvieratka nejake....
Pekny den

kubanka
23. apr 2009

No uz aj my mame za sebou prechadzku heh........boli sme odprevadit babku na stanicu, pozreli sme si vlacik, kupili bagetu a odviezli sa domov na busiku.......... a teraz sa spi.

monky1
23. apr 2009

ahojte, ja prajem dobry den, lebo k netu som sa dostala az teraz.....asi prehodinou sme sa vratili domov

....ako zade pisala, boli sme u nich na kafco, zahrat sa, pokecat 😵 - to sa mne teraz az tak casto nestava 😀 😀 😀 - iba ak s Hankou 😀 ....bolo nam velmi prijemne,

a potom sme sa vybrali peso domov. Predstavte si, ze malicka mi zasla peso zo Sabinovskej - okolo Sokolovskych kasarni do Tesca na sidl. III a odtial domov. Som len zirala, kde sa v nej ta energia berie. Myslela som, ze doma odpadne rovno do postele, ale .....snivaj dalej, mamka 😀 ....prave si spojila tymi uzkymi koncami dva lieviky, do horneho napchala detske hrozno a fasirku a hra sa, ze mixuje na mixeri.

ja dnes nerobim nic a ak nezacne prsat, tak o 16h ideme s Hankinou kamoskou Bibi do piesku piect kolace....ale priznam sa, uz sa mi velmi dnes nechce...som unavena ako kôň

kubanka
23. apr 2009

No my mame netradicne doma tatika, kedze vonku prsalo a on nemohol ist na stavbu heh......trosku sme upratali doma, povysavali a vyskusali ten vakuovy vak. Odlozili sme posledne zimne vetrovky a zopar rolakov, dufam, ze uz nebude chladno dlho. Musim kupit este jeden na male veci po Lalke.

tufa
23. apr 2009

Ahojky,
tak my mame pre zmenu doma klud 😎 vcera boli nasi na navsteve a babka posalila Terku tak, ze chcela ist s nimi a tak som jej zbalila par veci do batozka a sla . Mam jej vobec nechyba a zostane tam do soboty, takze je ticho az privelmi 😒 ale stihla som si kus upratat a zajtra by som chela oddychovat.
Dorotka dava zabrat, hlavne co sa tyka papania 😝 uz som na pochybach ci mam dost mliecka, lebo stale by chcela jest a z jednej cici jej nestaci, hladoska je oproti Terezke, ta si len kus cucla a zaspala a tak ani velmi nepriberala.
Ako citam tak vy ste rozlietane, ani sa necudujem, ved je vonku krasne. Vsetko kvitne, rastie pred ocami, nam tu vtaciky vyspevuju a najlepsie nasli si novu zabavku. Z okna vidim na parkovisko ako si vtaci mladenci sadnu na spatne zrkadlo a zacnu sa mastiti so sokom oproti 😀 riadne bitky a nakoniec zanechaju "stopu" na zrkadle a tak pozname presne , ktore auto parkovalo u nas na dvore 😀 😀 mam aspon na co pozerat ked varim obed.

A pozeram, ze ste nakupili vaky, odkialze to, viem, ze ste sa tu bavili ale uz si nepamat. My uz mame plne skrine a tak je nacase kupit poriadny nabytok do detskej nech mam kde ukladat veci. Na krstiny mi obe svagrinky doniesli okrem novych veci aj veci po ich detoch a to este dostavam vsetko od segri, co je male na Kristinku, takze sa mi tu toho nakopili 4 igelitky veci a nechce sa mi do toho ani pozriet 😒

tina_
23. apr 2009

ahojky tufa,
neboj nic, mliecka mas kopec, len tomu ver 🙂 , budes dojcit min. do polroka, teraz pozeram ze ma Dorotka treti tyzden, to moze byt prva laktačna kriza, ze babatko potrebuje viac mliečka, tak to 2-3 dni potrva, kym si prsniky na tu "vyššiu" produkciu zvyknu, len to nevzdavaj...Ked mas pocit, ze jej nestaci, tak ju priloz častejšie, hoc aj kazdu hodinu, je to sice narocne, ale chvalabohu trva to kratko- ozaj len par dni a zase bude vsetko ok...ver mi, my sme si "užili"...(3 mesiace odsavania kazde tri hodiny aj v noci 😝 , iny des to bol...potom krizy jedna za druhou, suplementor...teraz je uz vdaka Bohu vsetko tak ako ma byt...a ja si to uzivam, co som si pri prvej nemohla.. ☹
Joj, som si spomenula, ako sme s kamoskami nechavali mlieko vo flastickach v noci na okne v porodnici, bo sa nam nechcelo trepat cez celu chodbu do mliecnej banky...esteze bolo tak chladno...

monky1
24. apr 2009

Dobré ránko 😉 .... dnes nas caka upratovanie - prach, vysavanie, pranie a popoludni kolace na piesku....ak pocasie dovoli 😀

A co vy?

sisi1
24. apr 2009

Dobre ranko 🙂
my sme sa vcera vybrali na kolotoce, ale zastihol nas po ceste dazd, resp. burka.....tak sme zasli do kauflandu, Dm-ky, na auticko, konika a skoncili sme v Aquabelly clube... 😀

Dnes ideme upratovat a balit, ideme na vikend k nasim, v sobotu sadime zemiaky, tak sa tesime, maly ma uz gumaciky nachystane... 😀
Cakam na balicky z MMB, objednala som uz letne vecicky, supravicku, tricka, DVDcka ale aj prsiplastik pre maleho, na ten sa specialne tesim....
Mozno aj kolotoce po ceste stihneme....

zade: sa tesim, ze si spokojna s vak. obalom, ja som tiez uz obidva naplnila Timkovymi vecami....to ma este len dva roky, kopec veci som popredala, ale aj tak tolko zostalo, ze ked to bude takto pokracovat, neviem kam to podavam....

kubanka
24. apr 2009

Dobre ranko...sisi zase prva? Co nemozes spavat?

Moj muzik je z choroby von a ja som sa dnes zobudila s plnym nosom po inkubacnej dobe 😠

sisi1
24. apr 2009

Heh, monky bola prva.... 😉 vstavali sme o siedmej...no bolo uz aj lepsie 😅

kubanka
24. apr 2009

NO prepaac hej dnes monky prva, ale ty si nezvykla tak rano pisat.

sisi1
24. apr 2009

Tak pisem aj na obed, nech sa posunieme na prvu stranu 😀

kubanka
24. apr 2009

😀 my sme boli na nakup doobeda a teraz Lalka spinka.........varim mrkvovo kukuricovu polievku s haluskami a na druhe budeme mat kuracie pecienky.......a este som urobila aj mrkvovo, jablkovo, kukuricovy salatik a teraz ho papam pri pocitaci.

sisi1
24. apr 2009

Ja som len polievku varila - zeleninkovu so syrovymi knedlickami a tatino prave doniesol pizzu...urobil prekvapko...kolega mal narodky, tak skoncili skor, dali si pizzu a doniesol aj nam....a doslo DVD s krtkom, tak uz pozera....
Idem dobalit veci a hajde na cesty....
Pekny den... 🙂

kubanka
24. apr 2009

Hmmm....... mnamky pizza a aku Vam doniesol?

alcapalca
24. apr 2009

prajem Vam pekny vikendik 😎

zade
24. apr 2009

Ahojte, moja malicka dnes bola s babkou. Ja som sla do KE, este som sama autom nebola, no jeden vyjazd som minula, tak ma to vyhodilo az k Optime, no pekne som sa vratila s dostala tam, kam potrebujem.
Rozbieham tu Yamahu - hudobnu skolicku pre male deturence.
Matesrke centrum bolo krasne (Nad Jazerom), minula som akurat besedu s Tomasom Janovicom. Organizuju Milu pre mamu a vela, vela krasnych aktivit.

K veceru sme boli odprevadit babku na stanici a videli sme vlacik 🙂
Bola z neho nadsena...

Napodiv vecer dokazala spapat celu veceru - co nebyva vobec zvykom.
Krasny vikend 🙂

monky - vedela si, ze STV 1 rano o 6.45 dava Bambulku?

monky1
24. apr 2009

ahojte, akosi vobec nestiham - zajtra pridu na navstevu svokrovci, potom mame rande s kamoskou, v nedelu klasika - obed a dalsia kamoska, kt. caka babo, tak sa s nou vytesujem...

zade - vedela - uz som to tu kedysi pisala, ale nie o tej, co chodi rano, ale na STV 2 ide repriza - tusim o 9.45

dobru nocku vsetkym

alcapalca
25. apr 2009

nikoho?
my dnes mame krasny den za sebou. Boli sme u babky sestra tam spravila oslavu narodenin, mali sme zahradnu party, krasne pocasie nam prialo 😎
Urobila som jej tortu, vobec netusila ze som ju piekla ja, az ked sme ju jedli tak niekto nieco spomenul, ze mozem ist za cukrarku 😀 a sestra zostala v soku ze a ta torta nie je objednana v cukrarni???????? Chi chi este ze mam svedkov Branka a Lubka a dosvedcili ze to ja som sa s nou doma trapila. Dam foto ale dnes asi nie, lebo som straaaaaasne unavena ( z hruškovice- 😀 😀 😀
dobru noc

monky1
26. apr 2009

ahojte zaneprazdnene mamicky 😀

neviete o niekom, kto by chcel predat cestovnu postielku v dobrom stave? Je to pre kamosku.

Kde ste vsetky?

kubanka
26. apr 2009

Prajeme peknu nedelu vsetkym. 🙂

kubanka
26. apr 2009

Uz mate po obede? Co fajnove ste mali?
Na dnes nemame nijaky plan...........taky nijaky den je 😒

tina_
26. apr 2009

ahojte, no uz som sa bala, ze kolko ste cez vikend popisali, ale vidim, ze kazdy bol asi von...

monky, skus tu na koniku, nasla som tu nejaky inzerat na cestovnu postielku asi za tisicku...

zade, ja som bola v piatok vo Vranove v MC-čku, ta pani je fakt zlata- a to MC-čko...škoda, že u nas nie je take...a toľko aktivit čo robia...tiež robia Míľu pre mamu, aj tu zbierku Ďakujem že si mama... s tymi magnetkami...
Tiez som sa s nou dohodla, tak uvidime...
A inak, wow- Vranov, som tam bola asi 1.krat v zivote a take pekne mestečko to je...kopec obchodov, normalnych, super veci, aj pre deti (videla som len na tej hlavnej asi 5 obchodov pre deti), k tomu taky Sekačik, kde mali tiez super veci značkove...
No a skončili sme na pizzi v tej pizzerii v Komunale, perfektna -aj pizzerka aj pizza, mala mi tam odkväcla na gauči, čo tam mali...perfektny vyletik...

sisi1
26. apr 2009

Ahojte,
tak sa ozyvame konecne aj my, pekny vikend sme mali, ale az zajtra sa vraciame....v sobotu sme sadili zemiaciky, siali s mojou maminou v zahrade, Timo sa ledva uz na nohach vliekol, ale furikoval s malym furikom jak o zivot....o pol deviatej vecer sme odpadli do postele a zaspali....
Dnes sme vonku grilovali, pocko bolo super, teplucko, dokonca nas co - to opalilo...

alenka: nezabudni na tu torticku hnodit do albumu.....som zvedava, isto bola krasna....potahovala si?

tina_
26. apr 2009

no a este vam poviem, aky "napad" za milion som mala dnes...

Rozhodli sme sa s Vivi, ze si dame turu na Kapušiansky hrad, teda ze si tam spravime piknik s pečenym kurčaťom. Manžel nebol proti, tak sme upiekli doobedu kurča, zbalili a šli...Na hrade som nebola už fajne davno, par rokov tomu bude, len som mala pocit, že tam viedla aj nejaka cesta, každopadne sme sa raz po nej vracali...

Nuž, ale my sme našli len chodnik, cesta žiadna, tak sme sa vybrali po značke - po tom BRUTALNOM STUPAKU, po tej strmine dohora...Stale som dufala, ze niekde predsa len najdeme lepsiu cestu ale bolo to len horsie a horsie...

Coz by nebol mozno taky problem, keby som nemala Ninu v šatke! Ďakovať Bohu, že zaspala, vietor fukal jak šaleny, tak som ju len zababušila uplne do šatky, a ja som sa miestami kolenačky driapala hore, bo naspäť sa už nedalo...Jak taky kamzik...Bol jeden usek, čo som už neverila, že to vyjdem, ešteže ma moja dcera povzbudzovala a manžel ťahal...NIKDY VIAC!

Samozrejme, že hore sme našli krasnu široku cestu, dokonca par ľudi si tam vyšlo na motorkach a nejaki chlapici s paraglajdom aj na aute...som myslela, že ma porazi...
Dole sme zišli asi za polhoďku, hore sme sa driapali snaď vyše hodiny...A napokon sme zistili, že ta cesta bola len o ulicu ďalej ako sme parkovali auto 😝 😨

Som ja ale šalena...a moj muž chudak, sa furt necha nahovoriť na take somariny...

tina_
26. apr 2009

ked pozmenšujem fotky, tak tu dačo nahodim, možete mrknuť...

ozaj, už sme našli aj to ihrisko na Trojke, boli sme v sobotu pozrieť, len na chvilku, bo už bol večer...

alcapalca
26. apr 2009

monky kamaratka predava taketo http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5159246

alcapalca
26. apr 2009

uz som nahodila par aktualnych fotiek
sisi tortu som potahovala, konecne s ruzovymi cukrikmi 😀 lebo predtym som len šmoulove cukriky pouzivala
my sme dnes vyrazili na kolotoce, no ale sa mi zda ze atrakcii cim dalej tym menej, chlapci boli akurat na autodrome,Ľubko sam odsoferoval, normalne sme zirali ze ako vedel, a este na malej manezke, tot vsjo, spravili sme nakup v Kaufl. a isli sme sa previezt k babke
tina tak ste sa vyskrabali na vrchol? 😀 ale dnes bolo paradne vetrisko

zade
27. apr 2009

aj my sme nasli ihrisko na trojke pri TS. Velmi sa mi tam pacilo, nakolko sa moze dietatko v pohode smykat a nie je to az take strme, aby ho to vyhodilo az na zem. Je pravdou, ze okolo 11.00 tam uz bolo vela dychtivych rodicov a deticiek, ale v podstate.... je to dobre ihrisko, preto je aj plne...