Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

katka22r
13. apr 2010

xixi srandisti 😀

dadqa86
13. apr 2010

katka22r: fakt sme si kupili len privesky na kluce a pistalky 😀 😀 sak nic tam nemali nove tak sme si kupili aspom to aby sme neodisli na prazno 😀 a ty si bola kuknut?

zade
13. apr 2010

Dievcata, musim to tu napisat, lebo som zo spravy od mojej sesternice uplne zhrozena....
Nasa spolocna kamoska (ktosu sice ja poznam menej ako ona), sa konecne dockala svojho vysnivaneho princa a v 31 rokoch. Kratko na to sa jej podarilo byt tehu. Cely cas bola podla lekara OK a nebolo potrebne sledovat ju doslednejsie. (Ma nadvahu). No teraz to pride.... prenasala nejake 3 dni, na prijem to este stale nebolo. Vecer sa necitila dobre, velmi sa jej tocila hlava a opuchali jej nohy, tak sla do nemocnice.
Po 12 hodinach trapenia.... urobili sekciu. Az ked jej odtiekla rozlozena plodova voda a priserne smrdela. Narodila sa jej dcerka.
Ked sa prebrala z narkozy, prve co bolo tak sa jej spytali kto je, kde byva a tieto blboviny a potom ci chce dat svoje dieta pokrtsit.??????

Dcerka narocny porod nezvladla. V 41 tyzdni ako donoseny plod vazila len 2100g! Ma tazkosti a vraj sa z toho vyseka, len velmi tazko a ak tak s nasledkami na cely zivot.... mamicka je v nemocnici vo VT dietatko v KE v psecialnej starostlivosti.
Este ju ani len nevidela...

No, aj tykito su nasi lekari.... cest vynimkam...

zade
13. apr 2010

pardon.. takyto

katka22r
14. apr 2010

zade tak toto je riadne svinstvo ☹ zrejme sa jej na to pytali ak by prislo na to najhorsie ☹ panecku drzim obom palceky aby sa s toho dostali...pane boze kde speje to nase zdravotnictvo?????

juliap
14. apr 2010

zade a to jej nerobili sono pocas tehu, ci ma takeho "dr odbornika"? ved my mame v aprilovkach maminku, co jej zistili v 7 mesiaci, ze dietatko zaostava vo vyvoji a urobili jej cisarak a malinka sa ma k svetu, ziadne problemy ...
hlavne ze teraz na vsetko maju pristroje a sono a blbosti, a toto sa stane ... 😠

zade
14. apr 2010

juliap - nic blizsie k tomu pripadu viac neviem.
Kazdopadne sama som mala tehu, kde som pred porodom ani len netusila, kolko moje babo bude asi vazit. Nastastie moj porod dopadol o nieco lepsie. I ked to tiez nebolo ukazkove. Dietatko prenasane tyzden, v rozlozenej vode, po 9 hodkach sekcia a dieta malo 48hod. infuzie, aby sa z toho dostalo. Apgar mala 6-7-9.

Ale sme tu...

zade
14. apr 2010

ESte nieco - dnes som bola v KE v Optime. Videla som uzasnu vystavu fotiek Dr. Krcha - malinke nedonosone drobunke deticky. Skutocne od 480g. waw!!! Na fotkach mal aj trojrocnych chlapcekov s porodnou hmotnostou 900g..

Stoji to za to.

katka22r
15. apr 2010

zade noo to bolo aj v damskom magazine

tinuskaha
15. apr 2010

Zade stoji.Ja som rodila v KE a maly mal starostlivost celeho Krchovho timu.Narodil sa 3.mesiace skor s vahou 700g a 33cm.

zade
15. apr 2010

Som rada, ze mate taktiez take pocity ako aj. Dr. Krcha obdivujem a som skutocne rada ( abudem troska patriarchalna), ze pracuje v Kosiciach, nie v BA...

katka22r
15. apr 2010

kocky dala som novu temu v skuromnych presovcanky.maminky,tehulky aj netehulky

syja
16. apr 2010

Dr. Krcho je fakt užasný doktor a človek. mojej kamoške vypiplal dvoch chlapcov ktori sa narodili v 29.tom tyzdni s vahou len malicko cez kilo.

katka22r
17. apr 2010

Katka Staneková-Pamulová KTO CHCE ABY NASA LAURA VYHRALA NECH SA ZAREGISTRUJE NA STRANKE www.omalovanky.sk POTOM KLIKNI NA LAVEJ STRANE NA NAZOV OMALOVANKACI A HLADA OBRAZOK S NASOU LAUROU POD CISLOM P4070108 A DA 5 BODOV...DAKUJEME ZA VSETKY HLASY...PRE HLASOVANIE SA MUSIS ALE PRIHLASIT!NETRVA TO DLHO TAK ESTE RAZ DAKUJEME

murinka
22. apr 2010

ahojte zienky.prepacte vas tu takto prepadavam ale chcela by som poradit-dcera bude mat 13mesiacov a neviem ci by nemala ist na zubnu prehliadku-a aby uz mala svoju kartu.poznate v presove dobreho detskeho zubara?

katka22r
22. apr 2010

pod do sukromnej temy presovcanky-maminky,tehulkyaj netehulky 🙂

tufa
26. apr 2010

co ste vsetci utiekli 😢

dadqa86
2. máj 2010

Ahojte 🙂

deniskajakubko
5. máj 2010

tufa založila sa súkromná diskusia

katka22r
8. máj 2010

tufa poood k nam 🙂

zuzka1985
10. máj 2010

cawte. môžem sa pridať??

katka22r
11. máj 2010

zuzka no pod do sukromnej temy ja som uz vcera spala ked si mi pisala

dadqa86
18. máj 2010

Booze toto bola tak super tema skoda ze to zmyzlo vsetko... 😒 ☹

mimi_tami
16. jún 2010

@zade
Apgar skore sice vela vypoveda o poporodnej adaptacii, ale nepripisovala by som mu az taku vaznost. Vsetko ukaze cas. My sme mali 3-7-8. Mala sa narodila v 38tt, tehotenstvo ukazkove, bohuzial pri porode sa nadychala plodovej vody, a v plucach sa jej vytvorila hlienova zatka, teda nedychala, museli ju kriesit. Ma 5 mesiacov, sme pravidlene sledovani, ale ma sa super, zatial je vsetko v poriadku, az na miernu hypertoniu, trochu cvicime, ale to sa stava aj detom, ktore sa narodia s vyssim Apgar.

a tiez som pocula o pripade v PO, ked si lekar nevsimol pri 3 ultrazvukoch ,ze babatku chyba koncatina ☹ je to velmi smutne...no vraj sa to stava, ak je malo plodovej vody, alebo ak tehulka trpi nadvahou...

zdenka821
12. júl 2010

maminky prosím vás poradíte mi kam k akému lekárovi mám ísť v Prešove s dcérkou na kontrolu bedrových kĺbikov? Už zajtra sa chystám ale neviem kam..

mima595
12. júl 2010

možes k dr, Kleinovi, robi na Levocskej ulici, ma sice vela ludi, ale deti na klbiky berie prednostne

zade
3. sep 2010

Milí rodičia,

hudobná škola YAMAHA / YAMAHA Class aj v novom školskom roku 2010/2011 ponúka celoročné hudobné kurzy pre rodičov s deťmi už od 4 mesiacov do 6 rokov.
Ako jediný certifikovaný prevádzkovateľ týchto kurzov v Prešove sa na Vás obraciame s touto ponukou. Zároveň Vás chceme poprosiť ak viete o niekom, kto má záujem o hudobné vzdelávanie detí v našej inštitúcii, dajte mu o nás vedieť.
ĎAKUJEM!!!
********************************************************************

Ponúkame Vám celoročné kurzy:

Robík – pre bábätká od 4 do 18 mesiacov
Prvé krôčiky k hudbe – pre deti od 1,5 roka do 4 rokov (pre detičky ktoré kurz navštevovali v minulom školskom roku ide o pokračovanie žltého leporela)
Rytmické krôčiky – pre deti od 4 do 6 rokov (novinka v tomto školskom roku)

Ak máte záujem o vzdelávanie svojho dieťaťa v našej inštitúcii v nasledujúcom školskom roku, prosím Vás o predbežnú prihlášku. Vyberte si prosím čas výučby podľa veku Vášho dieťaťa (aký dosiahne septembri 2010) a pošlite nám email na adresu: yamahaclass.po@gmail.com
Nezabudnite uviesť meno dieťaťa, dátum narodenia, termín výučby a telefonický kontakt. (Touto prihláškou si rezervujete miesto v skupinke.)

Bližšie informácie a jednotlivé rozvrhy nájdete na novej webovej stránke:
http://www.yamahaclass.sk/

Príďte sa pozrieť na ukážkové lekcie 28.septembra 2010 od 16.30h v priestoroch Detských Jaslí Medvedík v centre mesta na Okružnej Ulici.
********************************************************************
Prajem Vám úspešný deň!

tiatko
28. mar 2011

ahojte! este su tu nejake maminky, co kocikuju po Sekcove? ja som stale sama a uz stvrty mesiac je to trosku nuda 😝

lienka_cmuk
12. apr 2011

ahojte pridam sa k vam ak mozem su tu niejake mamicky zo sekcova ?

lienka_cmuk
12. apr 2011

je tu este niekto ked tu uz dlho nikto nepise?