Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

kubanka
30. júl 2009

Ahoj gab22 aj my gratulujeme a prajeme vela mliecka mamicke.....kojis? A Samkovi prajeme dobrych a starostlivych rodicov.

Lalke vysla piata stolicka........tak asi preto bola taka nervoznejsia v poslednom case.
V sobotu rano, ked vstala mala cervene ocko.....prievan dostala.......ale po troch dnoch podavania kvapiek jej to preslo, tak uz je dobre.

Neviete co dnes letel v Presove balon?

zade
30. júl 2009

gab22 - aj my sa pridavame ku gratulantom 🙂
Prajeme Vam vela mliecka, sladke spinkanie a nebolave brusko 😉

gab22
30. júl 2009

Ahojte, dakujem za blahozelania, mlieka mam malo, a v nemocke uz sme zacali dokrmovat, spinkame zatial ok...

kubanka
30. júl 2009

gab mas malo mliecka alebo nexce od teba tahat? Skus mu este doma davat tahat.....pocula som, ze sa nejedna mamicka vratila domov z porodnice, bola kludnejsia a zacalo sa jej tvorit mliecko.....domace prostredie pomaha...u niekoho to trva dlhsie.
Ale ked sa neda tak skoda ☹
Kolko Samko vazi a meria?

monky1
31. júl 2009

ahoooj, gab, tak si sa konecne dockala 😵 😵 😵 je to skvely pocit, ze? tak aj my sa pridavame a zelame vsetko dobre malickemu a tebe vela vela mliecka 😉

danka, kiert ako?

gab22
31. júl 2009

Ahojte,
kubanka-dakujem ti za blahozelanie, mam asi malo mlieka, ja ho stale prikladam, on si taha, ale potom este je hladny a hlada a hlada, skusam aj odsavat a vidim, ze toho mlieka je mala, tak uvidime co bude, ale presne to tie stresy, ked ze som bola v nemocke tri tyzdne pred porodom a uz mi bolo dlho a potom este 7 dni s malym, porod bol dost narocny, tak vsetko spojene...

monky- je to nieco nadherne, ked som ho videla na vsetko som zabudla, uz ma ani sitie a cievkovanie nebolelo, dakujem za blahozelanie...
Samko meral pri narodeni 52cm a 3450g

deniskajakubko
31. júl 2009

ahojte holky,

Kubi, Jakubko nejakým zázrakom nežiarli, stále by len Filipka hladkal, bozkal, keď chodíme von, tak ho len on chce kočíkovať, tak dúfam, že sa to nezmení

deniskajakubko
31. júl 2009

gab22 blahoželám ku Samkovi, je krásnučký, prajem Vám obom hlavne veľa zdravíčka a ak sa dá tak veľa mliečka.
Pozrela som si fotky a keď som videla Samka ešte v nemocnici zbadala som obliečky nemocničné, tak sa mi ten môj pôrod hneď vrátil pred očami

kiert
31. júl 2009

Gab, tak aj ja sa pripajam ku gratulacii, vskutku rozkosny drobcek. Prajem vela pohody, aby sa spustilo mliecko 🙂
Tak kocky, ja este stale len cakam, mojmu babatku sa nechce ist na svet... 😒 , maminky s neskorsim terminom ma uz predbiehaju a ja stale nic ☹
Ak sa do pondelka nic neudeje tak v utorok idem na prijem, ale dufam, ze sa drobec este umudri..
Prajem vam krasny den 🙂

z.vrablova
1. aug 2009

zatulala som sa do vasho fora, Gab22 blahozelam, Samko je prenadherny... musis byt stastna, ze ste uz konecne doma, rovnako ako aj my.... tiez sme si v monobloku odlezali presne 65 dni... Vela zdravia a tiez dostatok mliecka... My musime tiez prikrmovat, kojim s klobucikmi, mala si nevie dost vytiahnut... ale hlavna vec, ze budu drobci priberat, nech su uz krmene akokolvek. Hlavne si mliecko odstriekavaj ako najviac to ide a dokrmuj aj tym. Vela stastia...

kubanka
2. aug 2009

vitaj z vrablova a pis ako sa mate. Ako si bola spokojna s porodom v monobloku? Si zo Sekcova?

z.vrablova
2. aug 2009

som zo Svabov, ale taku temu som tu nenasla... Spokojna som bola, v monobloku su skveli mladi lekari, nemozem sa stazovat.. odlezala som si tam od 28tt do porodu... Mala sa narodila predcasne v 35+0 s vahou 2250g a 45cm. Porod bol komlikovany, Kristinka v poslednej chvili zrotovala, tlacila sa tvarickou naopak. Mala hematom na hlavicke, ani mi ju neukazali. Mozem dakovat lekarom, ako to zvladli, kedze som im v tlaceni velmi nepomahala, respektive som nevedela tlacit. Hojenie bolo zdlhave, ale uz je to za nami a my sa vytesujeme z nasho krasneho anjelika.

adrianamickova
2. aug 2009

ahojte....na sekčov,ako sa mate v takej horučave?
moja sonka je chorááá,hnisavá angina,teplota a z nosa nam ide na kiláá ☹
sme len doma telka hračky kocky 🙂
zlatučké nové babatka,posielame bošu 🙂 🙂

deniskajakubko
2. aug 2009

Zuzi ahoj, blahoželám ku Kristínke. Ja som Vás bola pozrieť v monobloku včera, že či náhodou ešte niektorú z Vás tam nenájdem a už tam nikto nebol, ani Alenka, ani Renátka. Som rada, že ste obidve zdravé. 🙂

gab22
3. aug 2009

Dakujem Deniska, Kiert...
Ahoj Zuzi, mala je krasna, s papanim to je hroza, ale co uz ja aj prikladam, potom dokrmim a aj odsavam, ale mlieka mam malo. Śtastna som velmi, ze som po mesiaci doma, ale lekari a sestricky niektore su zlati, ja som mala tiez komplikovany porod, ked ze mi odisla voda a rodila som az o dva dni, ale vdaka Bohu sme to zvladli.

tufa
3. aug 2009

Ahojky,
novopecenenym mainkam prajem vela radosti z deticiek 😀 😀

deniska aj u nas je totak, Terezka chce Dorotku hladkat a bozkavat, takze zatial je to pre nu najkrajsia sestricka 😎 prave som ich ulozila spat spolu na posteli, dufam, ze obe potiahnu a navzajom sa nezobudia 😉
my sme boli cez vikend v tatrach bolo super. Boli sme na chate so spoluziakmi z vysky. deticky to zvladli v pohode.
kedze vsetci /az na 1 par/ su bezdetni sa vytesovali z Dorotky, ktora sa na kazdeho usmievala 😀 tak mozno sme ich navnadili a o rok uz budu kocikovat viaceri 😀 😀

danielkapo
3. aug 2009

Ahojte🙂

vitam nove mamicky...ja akosi nestiham pisat, sme stale v pohybe..doslova....mam pocit, ze neustale beham za malou, je z nej riadne sidielko... 😀 a chodievame stale von, uzivame si leto, kupaliska a taaaak 😎
majte sa pekne

z.vrablova
3. aug 2009

Ahoj Deniska, som nevedela, ze si to ty.. Ani podla fotiek by som ta nebola spoznala. Ako sa ma Filipko? Jakubko to zda sa zvlada dobre, ved nie je divu, si paradna mama a synak ako z ucebnice. Chvalabohu, ze si nas v monobloku nenasla, ved sme si tam odlezali za vsetkych... Alenka aj Renatka rodili hned po mne, a obe male dievcatka su tiez v poriadku.. Ved sa niekedy musime stretnut niekde na Sekcove vsetci z monobloku... Drzte sa.

monky1
4. aug 2009

dobre ranko, mamicky,

my stale pracujeme - opravuju nam fasadu vonkajsich dveri 😖 , prip. tu nie sme.....
...pocasicko pozeram ze sa nejak meni...no mne to ani velmi nevadi, ved ta horucava je miestami neznesitelnaaa

danka, cochvila aj sneh napada a vy ste sa na trojke este neukazali 😀 😀 😀

vitame ta z.vrablova a kristinke zelame vsetko dobre 😵 😵 😵

tufa, tvoja neter sa vola anika?

kubanka
4. aug 2009

Zuzi aj ja som zo Svabov, tu moze pisat kto xce, nemusi byt zo Sekcova
Pozeram, ze Kristinka nema cumlik. Nexce ho ona alebo ty jej nexces davat?
Moje obidve dievcatka ho nexceli od zaciatku....stale ho vypluvali.
gab a tvoj oblubuje cumlik? baby boy 🙂

gab22
4. aug 2009

Ahojte, moj pampusik ma rad cumlik, preve naopak byby boy neoblubuje velmi ale nuk mu chuti...

tufa
4. aug 2009

monky: neter je Anicka a zatepluju im bytovku, takze asi byvate niekde po blizku 😀
mne dnes dievcenece nechcu spat tak po hodine to vzdavam a idem varit, mozno zaspia same 😎

monky1
4. aug 2009

tufa, tak si to vtedy bola ty, ked som ta videla, lebo bola tam aj Anicka - registrujem ju len z pieskoviska 😀

danielkapo
4. aug 2009

monky my sme na sidlisku 3 uz boli parkrat 😅 no uz sa raz musime nejak dohodnut/zladit 😉 kym sneh npadne 😀 daj vediet ked budete mat volne doobedie/poobedie 🙂

z.vrablova
4. aug 2009

Kubanka, Kristinka cumlik vypluva, nedavam jej ho... v pripade, ze jaci o dusu jej ho skusam davat, ale ma to efekt len na par minut. Ja ju kojim cez klobuciky a dokrmujem flaskou, tak jej zrejme cumlik nechyba. Kde presne na Svaboch byvas? A kam chodievate na prechadzky, mam pocit, ze za dva tyzdne sme uz stihli obehat cele okolie... 😕

kubanka
4. aug 2009

baby vraj zrusili miesto naseho prveho a teda zatial aj posledneho stretka....nepoculi ste o tom? Len opravuju alebo to fakt zrusili?

Lalka ma zase redsiu stolicu......dufam, ze to bude tymi stolickami, nerada by som ,keby to bolo nieco ine.

danielkapo
5. aug 2009

Kubi tak to neviem teda...okolo tesca som uz dlllho nesla, ale skoda by bola...aj ked mozno len opravuju 😕
z.vrablova tiez som zo svabov....prechadzat sa tu extra nie je kde...my codievame klasika okolo rodinnych domcekov, tam poobdivujeme zopar psikov, pripadne ideme na solivar hore na kofolku, alebo smerom k sekcovu popri cyklistaku.
pekny den

tufa
5. aug 2009

detsky kutik zrusili, isla som asi pred tyzdnom okolo a vsimla som si, ze tam nic nie je ☹ neviem ci tam daco robia.
my sme sa vratili z poradne. Dorotku ockovali 2 injekcie, tak som zvedava ako to zvladne. Teraz spinka.
a poradte ako detom umyvate vlasky. Terezka ma panicky strach co i len namocit hlavku ☹

monky1
5. aug 2009

ahojjte

tufa, my sme doteraz nemali ziaden problem - hana zaklonila hlavku dozadu a krasne som jej vlasky umyla. Ale posledne dni je to aj u nas horor!!!!!! Krici o dusu. Ale ma velmi rada penu, tak ked jej vlasky napenim, tatko jej tu penu potom rukami stiahne a hned, ako jej ich oplachnem, da jej tu penu do ruk. Myslim si, ze u nas je problem aj v tom, ze tie vlasky ma dlhe. Cely cas jej hovorim, ze nech vydrzi, ze bude mat penu a to celkom zabera. Asi trochu strelene, ale ucinne 😀 😀 😀 😀 😀 😀

...kubanka, nic o tom neviem, tadial casto nechodievam 😒

...co dnes robite? my sedime doma a travime den s prasatkom peppinou 😀
...a co dnes varite? uz tu o tom dlho nepadlo ani slovo....hodte nejake inspiracie 😉

tufa
5. aug 2009

my mame kuraciu polievku s pecenovymi haluskami a cetoviny so syrovo-kalerabovou omackou 🙂 dojedame zo vcera a ked bude malo tak budu halusky s bryndzou 😉