Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Maminy z Kalinkova

nimana
7. dec 2016

Ahojte 🙂 V týchto dňoch sa sťahujeme do Kalinkova a rada by som aj touto cestou spoznala nejaké maminy z tejto dedinky.

hankapipi
13. nov 2018

@nimana našla si niekoho ? Aj keď vidím že to je príspevok z 2016teho tak už asi áno 🙂 ja sa sťahujem do Kalinkovo okolo januára

nimana
autor
13. nov 2018

@hankapipi Ahoj. Áno. Ale bývanie tu nám nevyhovuje, takže sa snažíme predať dom a odsťahovať späť do BA.

hankapipi
14. nov 2018

@nimana kvôli tej doprave či aj kvôli tomu čo ponuka/neponúka dedina ?

nimana
autor
14. nov 2018

@hankapipi Áno, doprava je katastrofa. Od novembra som po rodičovskej začala pracovať a noc mám prácu v Biskupiciach, tak aby som stihla prísť na 7, musím z domu autom vyraziť o 5.30. A to je stav, kedy nie je nehoda. V dedine je malokapacitna škôlka a ak máš šťastie, a zoberú ti dieťa v 3 rokoch, tak maximálne na pol dňa. Takže aj dcéru vozime do Biskupic. Všetko na okolo je beznadejne plné. Základná škola je tu 1-4 ročník. Piatakov zas okolité školy neberú, ani v Šamoríne, partnerská škola, ktorá ich automaticky príjme je niekde v Biskupiciach. Takže toto boli pre nás podstatné dôvody. A to, že máme kúsok od domu hrádzu, les, rybník je nepodstatné. Mne osobne vadí aj celkové zmýšľanie ľudí, teda pôvodných Kalinkovcanov. Z nových takmer nikoho nepoznám.

nimana
autor
14. nov 2018

@nimana oprava, partnerská škola nie je v Biskupiciach ale v Petržalke!

hankapipi
14. nov 2018

@nimana ďakujem no stolu škôlkou viem a zobrali ti malú do šťastnej či súkromná...

nimana
autor
14. nov 2018

@hankapipi do štátnej, ale len preto, že som si tam ja a dcéra nahlásila trvalý pobyt. Bývajú tam moji rodičia, tak k nim. S tými školkami je to dnes ťažké. Ale Biskupice majú 5 štátnych škôlok a tento rok nebolo odmietnuté ani jedno dieťa.

hankapipi
15. nov 2018

@nimana to ja nemám kam nahlásiť malého jediné že si nechám trvalý v lužnej... Ale aj túto je problém alebo ešte Devínska :-/ priateľ robí v Dúbravke ale Devínska je dosť .... Už

nimana
autor
15. nov 2018

@hankapipi uvidíš, aká bude situácia v miestnej škôlke o rok či dva, keď to budeš potrebovať . My sme sa boli u riaditeľky na začiatku apríla pýtať a povedala, že bez šance. Tak sme si trvalý pobyt nezmenili, keby bola nádej, nahlásili by sme sa tu.

hankapipi
15. nov 2018

@nimana a nejaká rada kam chodiť s dieťaťom? .... Pozerala som materské centrá aj keď ja popravde niesom moc na ne... Ale tak kvôli malému 🙂

nimana
autor
17. nov 2018

@hankapipi V Kalinkove nič také nie je, my sme sem tam išli do Šamorína. Tam je kúsok od autobusovej stanice Baba klub. Vedú tam aj rôzne krúžky. Pozri si na FB.

bagi
6. mar 2019

Od aprila 2019 sa otvara nove materske centrum v rovinke pod nazvom rodinne centrum daisy. Su aj na fb. Budu tam rozne kruzky pre deti, rodicov, besedy, workshopy, podujatia pre deti. A v luznej zacali raz do mesiaca v sobotu robit divadielka. Teraz bude prve.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli