Matka - učiteľka bude mať v škôlke v triede svoje dieťa

eleona
13. mar 2013

Ahojte, píšem za moju sestru. Dostala ponuku ísť pracovať ako učiteľka do MŠ. Nakoľko má syna,ktorý od septembra takisto nastupuje do MŠ, rozhodla sa, že si ho bude brávať zo sebou do práce. Obaja budú síce denne cestovať 10-15minút, ale budú spolu v práci a v triede. Je na ňu dosť naviazaný. Čo myslíte, je to výhoda mať dieťa pri sebe v práci? Alebo radšej nech sú oddelene?

xlucia
13. mar 2013

@eleona a ked bude mat ona poobednu?

svatava74
13. mar 2013

Osobna skusenost, ked je maly - 2,5 rocny pri mne v jasliach, je z neho maly neposlusnik, v momente ako odchadza do triedy so svojou p.ucitelkou, je z neho vzorny jaslickar.....ostatni drobci posluchnu na prve slovo, nas maly nie.....cize moj nazor je, ze nas maly poslucha vsetkych okrem mna v jasliach a tak isto to bude aj v MŠ.....deti si viac dovoluju k nam maminam ako k ich oficialnym p.ucitelkam....ale mozno- iste sa to vekom meni.... 🙂

eleona
autor
13. mar 2013

@xlucia Bude si ho brávať so sebou na poobednú. Dá sa vraj s riaditeľkou dohodnúť.A domov znovu spolu. 🙂

mirka_aa
13. mar 2013

ja si myslim ze to nie je dobre aby bol v jej triede...jednak si bude viac dovolovat,a ktovie ako sa na to budu pozerat ostatne deticky... a taktiez je dobre ked si dieta zvykne trosku byt aj bez mamky...aspon moj nazor,aj ked nemusi to byt tak ako pisem 🙂
ja by som tiez chcela po materskej ist ucit do skolky,ale dcerku planujem dat do inej triedy ak sa podari...

janinah
13. mar 2013

prečo by nemohol byť s mamou?poznám taký prípad a bez problémov..sestra nech si kľudne "pomôže",ak by nastali problémy,tak času dosť ich riešiť potom 😉

elise
13. mar 2013

môj syn bol v škôlke s mojou mamou (jeho babkou) a je to zle lebo si viacej chcel dovoliť lebo je to babka. ked bol potom v druhej triede s inou učitelkou bolo to uplne super aj posluchal aj všetko robil čo povedala učitelka. aj na základe vlastnej skusenosti viem že to nie je dobre ja som bola s mamou v škôlke ked som bola škôlkárka a viacej som si dovolovala tak ma presunuli do inej triedy a všetko bolo v poriadku. ešte chcem podotknuť že učitelka ked má ráno bere decko domou hned ako je konči smena ked má poobednu decko pride neskôr do škôlky a odchádza posledne (ak ho niekto iný nevyzdvihne) diťa ma narušený režim pretože v škôke trávi čas iba s mamou učitelkou takže týždne nespáva v škôlke neoolovrantuje týžden spáva ale chodi na 10 hodinu čo je po desitej z aktivit toho vela tiež nemá .

adelajda2012
13. mar 2013

Mna mala mama pri sebe ked som bola v jaslickach a boli z toho velke problemy. Na mamu som velmi ziarlila a nevedela som pochopit, ze sa hra a tuli aj s inymi detmi. Ked ma prelozili ma do inej triedy, bol pokoj.

rumkolka
13. mar 2013

@eleona ja si tiez myslim ze je to zly napad.Znama mala tiez takto syna v triede kde ona bola utitelkou a jej maly bol strasne zly,nechapal ze preco sa jeho mama venuje cudzim detom a nie iba jemu,niesol to fakt tazko.Ja osobne si ani neviem predstavit ze by som mojho syna takto mala,on by to teda v zdravy neprezil,tiez je na mna velmi naviazany a to by som mu v zivote neurobila.

jankavr
13. mar 2013

Prikláňam sa k názoru, že to nie je dobrý nápad. Vlastná skúsenosť, bolo to iba pár dní, ale nikdy viac by som to neurobila🙂

leteku
13. mar 2013

Podľa mňa to tiež nie je dobrý nápad, malú som mala síce v triede len keď som u nich zastupovala ale nie je to dobré. Vždy sme mali z toho problém, Terezka sa nevedela spratať do kože - ináč dobré dieťa v škôlke aj doma. Takže nakoniec sa to riešilo tak, že som ku nim do triedy nechodila zastupovať.

kyri1977
13. mar 2013

pre to dieta to nie je velmi dobre, lebo deviza skolky je i v tom, ze dieta sa nauci trosku osamostatnit, jednat aj s inymi dospelymi, ako s rodicmi a odvykne si, ze mu mama vzdy sedi pri zadku a pomaha riesit vsetky problemy.
inak zabavna prihoda - mojho syna ucitelka v skolke mala v triede tiez svoju dceru. a kedze ta ju volala mama, tak aj moj syn jej zo zaciatku, kym si nezvykol na jej meno, hovoril mama. to mi bolo chvilku take smutno-smiesne, ale ked jej prisiel na meno, tak sa to nastastie napravilo 🙂

sofinka333
18. mar 2013

@eleona Bude lutovat ! to ti rucim !!! to je najhorsie co moze urobit.... nie len pre dieta ale aj pre nu, pretoze ju bude velmi , ale naozaj velmi skusat, provokovat, bude na zaciatku aj trochu ziarlit. Je to neferovej trochu aj voci ostatnym detom. Su 2 moznosti... bud bude to svoje stale preferovat a bude mat stale svoj rezim... alebo si chudatko odnesie vsetko aj za ostatne deti, pretoze sa bude snazit nerobit rozdiel a prave naopak to jej si odnesie vacsinu.... Zazila som moje dve kolegyne co mali svoje dieta a BOL TO HOROR!!! Vedela by som sa o tom rozpisat aj na 3 strany... ako tie deti su v pohode 🙂 nijak hrozne im to neublizilo, ani ich vztahu. Ale bolo to velmi psychicky narocne ako pre matku, pre dieta tak isto aj pre mna....

mamavera
24. mar 2013

mala som svoje dieťa v mojej triede absolútne bez problémov, nezasvätený nezistil, že jedno z detí je moje, kým ma neoslovil mami. treba dieťaťu ale popredu vysvetliť, že je tam veľa detí, mamička sa venuje všetkým, lebo je to jej práca, aby nemalo pocit frustrácie.

mamavera
24. mar 2013

@sofinka333 nič z toho, čo opisuješ sa u nás neudialo. Ani s mojimi deťmi, ani s deťmi mojich kolegýň. Je to vždy o tom, ako sa to dieťaťu vysvetlí, akú má povahu, ak je naučené rešpektovať matku a matka je naučená rešpektovať potreby dieťaťa, ono nemá potrebu provokovať, alebo inak na seba upozorňovať. Ja som moje dieťa vždy brala, ako jedno z mnohých, s tým, že som vďačná osudu, že môžem z blízka pozorovať, ako sa rozvíja.

sofinka333
25. mar 2013

@mamavera Ved to je super, ze si mala dobru skusenost. Chvalabohu! Ale zas je to tvoj nazor, a tvoje kolegyne ti mozno tiez nechceli povedat na to svoj nazor. Jedna z mojich kolegyn, ktore mali svoje dieta v triede bolo to zvladnutelne dieta, ale mne osobne bolo velmi luto tej malej. Vela krat si ,,zlizla" za ine deti, hoc v tom mali palce ostatni. Ale je z nej uz skolacka a ziadnu traumu neutrpela 🙂)) Vsetko je v pohode. Nemyslim, ze to moze mat nejake nasledky, len je to podla mna velmi narocne pre vsetkych. A na druhej strane, beriem to ako pozitivum, ze mala svoje dieta pri sebe. No syna uz potom pri sebe nechcela mat. Ked sme sa jej pytali preco, tak sama usudila ze je to lepsie pre oboch ...

mamavera
26. mar 2013

@sofinka333 pokiaľ sú medzi matkou a dieťaťom zdravé vzťahy, dieťa učiteľky nemá prečo zlíznuť za iné deti. Presne vie, že ho jeho mamina miluje inak ako iné deti, jednoducho preto, lebo je jeho maminou. Ani nemá potrebu sa predvádzať alebo na seba upozorňovať, nemá prečo. Ja som tých materských škôl z dôvodu štvornásobného 😠 sťahovania vystriedala viac, všade boli maminy a mali svoje deti v triede a bez akýchkolvek problémov. Ale jednu takú, čo problémy so svojím dieťaťom mala, som poznala, lenže tam mala problémy učiteľka sama so sebou...tam to skončilo tak, že muselo ísť dieťa nie do inej triedy, ale do inej škôlky. Ale opakujem, tá žena má problémy sama so sebou. U mňa ani inšpektorka nikdy nezistila, že mám v triede svoje dieťa, kým ma neoslovilo - mami. Možno to bude trošku ale tým, že v škôlke, v ktorej som pracovala bol trošku iný vzťah učiteľka - dieťa, než o akom čítam občas tu na koníku. Dieťa bolo brané ako osobnosť a tak sa aj k nemu pristupovalo. Atmosféra v triede bola trošku iná, na akú sme v škôlkach zvyknuté. Bola to škôlka štátna, ale s učiteľkami, z ktorých väčšina mala od detstva zo škôlky traumu a bola rozhodnutá pracovať s deťmi inak.