Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nájdem maminu na pokec a kočíkovanie v Bratislave?

mishaella
9. dec 2015

Konkrétne v BA.
Keďže väčšina bezdetnych kamarátok sa odmlcalo a tak je tomu dodnes dúfala som ze si nájdem nejakú kamarátku medzi už maminami, čerstvými alebo aspoň podobne veku mne. No mám pocit že je to utopia.
Toľko skupiniek a táborov a la bio/eko matky, vnímavé nosiace presadzujuce pôrody doma ktoré sabotuju a neguju všetko od kocikov, periniek, vybracnych kresielok a pod. vs tie co si život zjednodušuju všetkým čo sa dá, tie co ockuju a tie co sú proti, mamy pretekárky (čo už ich dieťa v tom a tom veku dokázalo) a dalo by sa pokračovať.
Ako ja som ten typ čo ma svoj spôsob starostlivosti a výchovy tiež ale nikdy by som ho nevnucovala nikomu, nedajbože nasilu a ani nesudila matku ak ona ma iný spôsob.
Aj by som sa bála pomaly pustiť do debaty s nejakou aby sa nedostavila téma na ktorú by sme mali rozdielny názor. Stačia mi niektoré mamickovske fóra a skupiny na fb a zvady čo tam vidím aj o maličkostiach.
Existuje ešte normálna tolerantná mamina, s ktorou sa dá viesť normálna debata bez predpojatosti prípadne pokocikovat/ponosit svoje ratolesti?

margarita
9. dec 2015

myslim, ze Ta chapem. tiez to vnimam podobne. nastastie mam kopec kamosiek, s ktorymi som si rozumela este pocas skoly, vysky a pod., a drviva vacsina z nich sa nezmenila ani hormonami. ked sme si rozumeli a sadli ako bezdetne, rozumieme si aj teraz s x detmi. 😀
plus sa tu na MK da najst v diskusiach podobna krvna skupina.

internetove forum znesie vela, mozno aj militantne skupinky, co spominas, su v skutocnosti velmi fajn zeny, len sa realizuju tymto sposobom.

podla mna je to v povahe, nezalezi na tom kolko ma kto deti a akeho veku.

slnecnica174
9. dec 2015

@mishaella Normalni ludia s triezvymi, rozhladenymi nazormi sa v dnesnej dobe hladaju ako ihla v kope sena🙂 Verim, ze aspon jednu, dve mozno aj tri mamicky🙂 s ktorymi si budes aspon na 90% rozumiet urcite najdes😉

janinah
9. dec 2015

A čo ,že sú doterajšie kamarátky bezdetné? odmlčali sa,tak sa nejakej ty ozvi,ak stála za to. Ja mám už 30 rokov najlepšie kamarátky tie z mladosti.Pribudli nejaké,ale tie študentské kamarátstva sú naj,poznáme sa 100 rokov 😉

siska53
9. dec 2015

@mishaella forum znesie vela. Treba ist normalne von a tak sa zoznamit.
Ja som tak pred vyse 5rokmi oslovila susedu z domu,ta ma zoznamila s dalsou a uz sme kocikovali tri.
Vek som neriesila..deti v rovnakom veku,ony o 5r.mladsie..neskor sa nabalili na ihrisku dalsie. A je ich kopec normalnych,co sa s nimi da pokecat,pozname sa,tykame si.
Takze da sa najst. A nie sme.ziadne hio bio matky.,🙂

Ale..mozno aj tu najdes niekoho,s kym sa stretnete a pokocikujete..a budete si vyhovovat..rovnako ako som si nasla ja aj bez internetu.
Chvalabohu som vtedy este fora nepoznala.

mishaella
autor
10. dec 2015

@janinah ozvala som sa práveze ale asi im nereze že by sa časovo museli teraz prispôsobiť ony, dovtedy som to robila ja alebo prišla ja keď auto nemám a bolo to tým pádom komplikovanejšie MHD a dlhšie a ony mnohé auto majú ale nenašli si čas. Ani ku koncu tehotenstva keď som už busmi nemala odvahu keď som sa ledva kotulala. Alebo nemali chuť čo len počuť o tehotenskych veciach, hoci by som o tom nehovorila.
Ale to je už jedno, vyfiltrovala som aj ja tým kamarátov a o také ktoré vidím len ak ja vždy urobím prvý krok a druhá strana je nemastna, neslana už moc záujem nemám. Možno pochopia aké to je keď budú ony tehotné a matky a možno nie.

cerez
10. dec 2015

Určite nájdeš, ale maj oči dobre otvorené a dôležité je načúvať. Nech sa nepopáliš tak ako ja. A hlavne, nájdi takú, ktorá ťa nebude zneužívať, ohovárať a všetky chyby nebude hádzať na tvoje dieťa! Ihriskové mamičky sú najhoršie. 😠

evittam
10. dec 2015

@mishaella Škoda, že si z BA. 😉 Ale pokecať sa dá vždy aj na ďialku.

adeli79
10. dec 2015

ja si fandim, ja som taka 🙂 ale nie som z BA, hocitam dost casto chodim. kludne si mozeme zatial pisat, ved clovek nikdy nevie, kde najde spriaznenu dusu.

deltaa
10. dec 2015

@mishaella odmlcali? no ono to zavisi od toho ako sa s nimi bavis respektive o com? ak sa bavis iba o detoch a o tehotenstve tak tomu sa vobec necudujem. Necitis potrebu sa odreagovat a pokecat o mode, kozmetike, hudbe atd...?

margarita
10. dec 2015

@deltaa
mam spoluziacky z vysky, rovnaky vek, slobodne, nezadane, zatrpknute 😔
ale mam ich rada a zasadne sa stretavame, ked ma niektora z nas narodky, meniny a tak. zasadne chodim za nimi do mesta,bez deti, raz rocne asi pridu oni ku nam aby videli deti, co mame nove 😀

na manzela a deti sa vyjadrujem iba ked sa ma vyslovene spytaju, davam si na to fakt bacha. vacsinou sa bavime ako sa ktora ma, co citame, co sme zaujimave videli, o spolocnych kamosoch co maju nove atd.
ja velmi o mode a hudbe a kulture hovorit nemam co, lebo zijem v rifliach a teplakoch, a to mi vyhovuje, a netusim, ktory krem proti vraskam je najlepsi, lebo ziadny este stale nepouzivam 😀
a za poslednych 6 rokov som bola na 3 koncertoch, 2x Spievankovo a raz FIha tralala 😀 😀 😀

takze toto asi ich fakt nezaujima....oni zase ale nechapu mna, ze preco som permanentne nevyspana a ze nic nestiham, lebo sa staraju len sami o seba, a nakupia si raz za 3 dni do jednej Tesco igelitky.

preto myslim, ze chapem niektore slobodne bezdetne, ze tak ako ja uz neviem ake to je, oni zase nevedia ako to je v rodine s viac detmi.

deltaa
11. dec 2015

@margarita moja starsia setra ma 2 deti a snou si mam vzdy co pokecat, napriek tomu ze teraz nikde nepracuje ale chodieva do obchodov, k lekarovi na urady aj s detmi na vylety a chodi aj do skoly cez tyzden. Hoci sa sama neoblieka podla najnovsej mody, vie co teraz leti a to nekupuje ziadnu drahu kozmetiku ale pozera na internete tak ako ja. Rada pozeram videa o make upe, pritom doma mi stacia iba 2 kedze mam stale aknoznu plet, ale pacia sa mi pekne saty, hoci ich vobec doma nekupim neptrebujem viem ze na mna by neboli take pekne ako na druhom len mi staci sa na to pozriet. Ale ak si extrovert tak plne chapem spolocnost inych.

mishaella
autor
12. dec 2015

@deltaa práveze o deťoch a tehotenstve vôbec, skôr oni ak sa ešte dávnejšie ozvali tak vždy len otázky na tú tému, mne samej od seba sa nechcelo o tom baviť keďže ony tehotné ešte neboli a veľakrát mi prišlo že sa ozvali len z povinnosti, povypytovali základné veci či je malý v bruchu ok a zas ticho. Nedalo sa s nimi nadviazať a viesť nijaký dlhší rozhovor.

miamama123
12. dec 2015

Ahoj 🙂 mam podobny problem a som z BA 🙂

dmkr25
4. jan 2016

Ahojte maminy aj ja mam asi podobny problem .....a zistujem ze najst kamosku a este aj v blizkom okoli je dost narocne.....tak keby sa nejaka nasla ktora by sa chcela pridat na prechadzky kludne napis ;)

miamama123
4. jan 2016

@dmkr25 ahoj 🙂 z ktorej mestskej casti si?

dmkr25
4. jan 2016

@miamama123 ahoj z petrzalky🙂 a ty?

sue321
5. jan 2016

Ahoj mam podobny nazor a podobny problem 🙂 tiez hladam kamaratku "normalnu" maminku 🙂 som z petrzalky blizko auparku a ty?

sue321
5. jan 2016

ak sa niekto najde ozvite sa🙂 mam 2 rocnu dcerku 🙂

kosimo
10. jan 2016
kosimo
10. jan 2016

@mishaella ahoj ja by som si rada pisala ak chces ja som z ba DLHE DIELY

helen4
11. jan 2016

@mishaella ahoj prave pre toto som uz skoro 4 rok sama bez kamosiek v ;
Ba mam tu len rodinu svojho muza a svoje dve deti.,,

haslerka27
11. jan 2016

@helen4
@mishaella
@sue321

caute baby,aj ja som z BA..UZ mame vacsiu dcerku5 rokov...ozvite sa.byvam v Biskupiciach.

kosimo
11. jan 2016

@helen4 odk si

helen4
11. jan 2016

@kosimo petrzalka technopol

kosimo
11. jan 2016

@helen4 ja dlhe diely

helen4
11. jan 2016

Vsak v pohode, nevadi ze si nie z petrzalky a tebe to vadi?
Jaaaj mala mi to skrieka a chce mobil,..mas deturence?

helen4
11. jan 2016

@kosimo zvlastne ze sa tu baby chcu zoznamovat a nikto nepise hm?,...nemas aj ty ten pocit?alebo asi nie su tu

100lambi
11. jan 2016

@mishaella niekto Ba Staré mesto ?

kosimo
12. jan 2016

@helen4 mne nevadi ze si z petrzalky rada sa zozonamim

mipet
13. jan 2016

Nájde sa niekto aj pre mna ? Okolie Polusu

Tu začni písať odpoveď...

Odošli