Obézne snažilky a tehuľky

xxelisxx
1. feb 2015

Ahojte žienky, snažilky, tehuľky... je tu síce už jedna taká skupina, ale keďže už nieje aktuálna tak som sa rozhodla založiť novú. Bude rada, ak sa pridáte do tejto diskusie. Vlejete trochu optimizmu do žíl a celkovo sa tu podelíte so svojimi skúsenosťami. Určite v tom nie som sama. Teším sa na Vaše príspevky 🙂

dzenar
1. feb 2015

Aka a kolko obezna

barborazilina
1. feb 2015

Ahoj, mne sa podarilo tehu ale je fakt ze som schudla 15 kg predtym nez som otehotnela a zatial som pribrala ani nie 2 kg a som v 20 tyzdni a nepocitujem nejake obmedzenia kvoli vahe ... teraz mam 90 kg ... davam ti nadej?
@xxelisxx

hviezdicka111
1. feb 2015

@xxelisxx no tak ti poviem, kamaratka s nadvahou a maximalne nepravidelnym cyklom otehotnela na prvy pokus 😀 ja s uplne normalnou vahou a v podstate pravidelnym cyklom, po osmich mesiacoch snazenia.. 😉 takze treba verit, netreba sa vzdavat 🙂

xxelisxx
autor
1. feb 2015

@barborazilina ahoj mne sa tiez podarilo otehotniet,snazili sme sa asi rok a pol a hovorim si kaslem nato,idem chudnut schudla som 8 kg a zrazu na vianoce test ukazal krasne // ciarky.A to vazin oveľa viac ako ty.Moj doktor tym neni nadseny,ale povedal,ze to nejako zvladneme.A to mam este polycysticke vvajecniky a otehotnela som a nebrala som ziadne lieky nic a teraz som v 11 tyzdni 🙂 Len mam obavu zo vseliakych vysetreni a hlavne z ultrazvuku.

xxelisxx
autor
1. feb 2015

@hviezdicka111 co som citala tu prvu temu s obezitou tak viem,ze tam babule mali velke problemy s tym otehotniet,len ta tema je uz neaktivna.Tak ma napadlo,ze mozno keby bola nova tema aktivna,ze si mozeme popisat s babulami,ktore maju s tym problem a trocha ich povzbudit,bo viem ake to je ked sa clovek snazil a kolko testov som si robila a stale nic a zrazu,ked to clovek ani necaka sa to podari

barborazilina
1. feb 2015

@xxelisxx No moj lekar moju vahu nejak neriesi ale je fakt ze ja som zatial skor chudla kvoli tehu nevolnostiam a teraz som pomaly pribrala co som schudla pocas tehu nevolnostiach ... ako ja neviem poznam baby co pocas tehu pribrali aj 30 kg ale nemali problemy s ultrazvukom alebo tak ... neviem z coho mas obavu ... podla mna sa to da zvladat a vyhodou je ze nemusis dlho menit oblecenie ja som zatial stale v rovnakych veciach az na rifle 🙂 🙂 🙂

hviezdicka111
1. feb 2015

@xxelisxx ja som len chcela tym povedat, ze nie je asi vsetko len o vahe, pretoze my sme sa zacali snazit s kamaratkou zhruba v tom istom case....a ona v prvom cykle mi uz cela stastna vyvolavala, ze ma pozitivny test 🙂 a ja som si na tie vytuzene // musela fakt ze riadne pockat... 🙂
a ano, vacsinou to tak byva, ze ked to necakas, tak sa podari...lebo psychika tiez robi vela..ked na to neustale myslis, tak sa vacsinou nedari...

xxelisxx
autor
1. feb 2015

@barborazilina doktor hovoril,ze bude problem robit ultrazvuk kvoli tomu tuku na bruchu a ze aj problemy s porodom a ze sa stretnem s vela doktormi kym porodim,ktory budu nadomnou zalamovat rukami.Tak celkovo mam zo vsetkeho obavy.S kazdeho vysetrenia ked tam idem.Ale ked mi robi sono a vidim to malinke tak musim veru bojovat.

barborazilina
1. feb 2015

@xxelisxx Tak toto by bolo asi lepsie keby nam napisala nejaka baba co ma obezitu a uz porodila a ze ako ... ale tak ja som optimista a verim ze vsetko dobre dopadne ...

xxelisxx
autor
1. feb 2015

@barborazilina no dufam,ze sa nejaka ozve.Aj ja som vecny optimista 🙂 No sak uvidim ako bude za dva tyzdne idem na krv a uz mi daju aj tehotensku knizku.A este mi hovoril,ze pri porode zalezi aj na mne,ze ako budem pripravena,ze ci budem vediet co mam robit,tak mam chodit na nejake cvicenia,aj na tehotensku jogu,ale to ma moc nelaka,ja radsej volejbal,tenis,lyzovanie ako jogu 🙂

barborazilina
1. feb 2015

@xxelisxx vsak skus na youtube pozriet nejake tehu cvicenie skus si to ze co a ako ale to odporucaju myslim az druhy trimester a ja som este kukala cvicenie s epinom tak aj toto chcem potom neskor skusit

branodominika
1. feb 2015

@xxelisxx ja som otehotnela ((prekvapivo a necakane)) (menej ako pol rok) a mala som 94-96 kg a zatial klop klop je vsetko v najlepsom porjadku.. a priberaaaam a priberaaam... Mam 110 😠 ale aj tak vacsina isla do prs, bruska a tak. Nevsimla by si si ze som nejak pribrala, dlho som vyzerala ako tucniacik nie tehulka... Takze hlavu hore, treba verit a urcite sa podari.

simisimca
1. feb 2015

Baby nebojte sa nicoho, ja mam teda poriadnu nadvahu a tehotenstvo som mala uplne ukazkove 😉

janulato
1. feb 2015

@branodominika To je skoro ako o mne... Ja som najprv schudla zo 107 na 98, potom za necely polrok otehotnela. Momentalne mam 106 kg... Maly zatial vsetko v poriadku. Ani tehu cukrovku nemame.
Schudnutie pred tehotenstvom ma svoje vyhody. Este stale nosim svoje oblecenie spred schudnutia 🙂

xxelisxx
autor
1. feb 2015

@simisimca tak to si ma velmi potesila a nemala si ziadne problemy pri porode?Bo mna s tym doktor strasi...ze bude problem porodit a neviem co.

xxelisxx
autor
1. feb 2015

@barborazilina ja si tiez myslim,ze nato mam este cas.Ale urcite si nieco kuknem 🙂

xxelisxx
autor
1. feb 2015

@branodominika tak to je super 🙂 Prajem vela,vela zdravicka 🙂

nadulka88
1. feb 2015

@barborazilina
@xxelisxx
Baby, za mna.. tiez cele tehu uplne bezproblemove, keby som nechcela, tak tehu kludne tajim do nejakeho 8. mesiaca 😀 😀 Vsetko v pohode, nemala asom ani cukrovku, utz celkom dobre, nebol ziaden problem.. jasne, nebol "ostry obraz" ako u chudych mamickach ale ja som zasa nejaky extra rozdiel nevidela 😅 dokonca aj 3D mam...
Porod uplne bezny a normalny, nicim iny ako u chudych bab, akurat som sa obavala este aj v tych najhorsich kontrakciach, ze ma to porodne kreslo snad neudrzi 😀
S personalom som ja osobne problem vobec nemala, nikto mi nedal pocitit, ze som "ina" .. ale viem, ze kamoska, tiez silna babenka mala s tymto problemy v nemocnici niekde na vychode.. ja som rodila v LM...
takze ja kvoli vahe nemozem povedat ani pol slova, cele tehu aj porod bol bezproblemovy, malicka je zdrava, krasna, porodna vaha 3615/50
... o chvilku sa chceme zacat snazit aj o surodenceka tak uvidim ci to pojde tiez tak jednoducho ako pri prvej, na prvy sup.. a tiez ako kocka vyssie pisala, tak som mala, a aj mam nepravidelny cyklus...
a musim vam povedat, ze som mala hooodne kil nad 100vkou.... 😉

na druhej strane som neni zo sebou spokojna a radsej by som bola chuda 😉 🙂 🙂 🙂

alaguema
1. feb 2015

@xxelisxx vlastnú skúsenosť nemám, ale ak ešte nie si tehotná, rozhodne by som na tvojom mieste zhadzovala čo sa dá, ešte si môžeš ušetriť problémy. Tu je skúsenosť jednej bacuľky http://www.chudnutie-ako.sk/obezita/tehotenstvo

xxelisxx
autor
1. feb 2015

@nadulka88 tak to si ma velmi potesila.Ja mam tiez dost nad 100-vku.Najprv som zacala chudnut,ale ked som zistila,ze som tehotna a prisli vseliake chute,tak chudnutie islo bokom.Zatial je vsetko v poriadku,ale este som len v 11 tt.Tak dufam,ze to bude v pohode aj nadalej.Mozno ma len doktor pripravuje nato horsie aby som potom nebola prekvapena a mozno prekvapim vsetkych tym,ze nakoniec bude vsetko v pohode.Drzim palceky pri snazilkovani 🙂

xxelisxx
autor
1. feb 2015

@alaguema uz som to nestihla,zhodila som 8 kg a hned som zostala tehotna a teraz som v 11 tt.

nadulka88
1. feb 2015

@xxelisxx dakujem 😉 ja som tiez zo zaciatku chudla kvoli nevolnostiam.. ale potom som pribrala, 12kg za cele tehu..
tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😵

alaguema
1. feb 2015

@xxelisxx aha..Tak už len veľa a zbytočne nepribrať.

simisimca
1. feb 2015

@xxelisxx vsetko bolo v pohode, akurat som rodila nakoniec urgentnou sekciou, ale nie koli nadvahe, ale koli tomu ze sa mu omotala pupocna snura. Nikto mi nikdy nepovedal ze koli nadvahe budem mat problem. A za cele tehu som pribrala len 5 kg, nastastie 🙂

zitaje
1. feb 2015

@xxelisxx ja som vyse roka po porode, s riadnou nadvahou, navyse stara korcula 😎 a sice to nebolo idealne, ale dalo sa. Ku koncu som si uz pripadala ako velryba, vliekla som sa slimacim tempom, bolel ma chrbat a tak... 😅 Ale porod bol uplne v pohodicke (i ked v mojom pripade treti).
Myslim, ze ak si mlada a zdrava, nemusis sa velmi obavat. Treba si davat pozor trocha na stravu, nech si pocas tehu neprivodis nejaky problem (zlcnikovy a pod.) ale inak normalka. Drzim palce 🙂

happyfrog80
2. feb 2015

tiez som obezna ,otehotneka som po hidne dlhom case ked som zhodila 7 kg a poctivo cvicila a zdravo stravovala.

bora1989
2. feb 2015

baby, ja mam tiez nad 100, otehotnela som uplne bez problemov asi po dvoch mesiacoch "snazenia" 🙂 zajtra zacinam 5 mesiac, zatial som nepribrala ani kilo... doktor mi nepovedal ani slovo, ano, urcite by bolo lepsie, keby som bola tenka a videla hned to vykukajuce brusko, takto neviem ci to tam mam slaninu alebo dieta 😀 😀 ale vzhladom k tomu, ze posledne 3 dni má dieťa diskošku, tak tam sakra predsa niekde musi byt :D okrem toho som nemala ziadne nevolnosti, nic... keby som nevidela utz, tak ani neverim, ze zabiatko je tam kde ma byt 🙂))

xxelisxx
autor
2. feb 2015

Babule tak to je super, som rada, že v tom nie som sama 🙂 Obávala som sa toho, že ako to zvládneme, ale vidím, že sa to zvládnuť dá 🙂
@zitaje ja už si niekedy aj teraz pripadám ako veľryba a to som ešte len na začiatku 🙂 Strašne sa mi naliali už aj tak dosť veľké prsia, ale nejako to zvládnem... 🙂

zitaje
2. feb 2015

@xxelisxx vzdy lepsie, ked sa ti naliali prsia, ako keby sa ti naliali clenky 😉 😀 bude dobre 🙂

janina1007
2. feb 2015

Ahojte kocky.... Pridavam sa k vam... snazime sa 2,5 roka no mam pco a mm zly spg... moja obezita je hrozna... pri vyske 155cm mam 105 kg... hrozne nieco.... ani neviem ci sa nam to podari, ale stale verime...
Takze nam snazilky zelam rychle a uspesne tehotenstvo a tehulkam stastny dojazd do ciela... cmuk 🙂