Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

"Prisťahovalkyne"zatiaľ bez detičiek v Pezinku

mir78
15. mar 2014

Ahojte,v lete sa stahujeme z 80 tisícového kultúrneho mesta do PK,mam dost obavy, nikoho tam nepoznám, detičky zatiaľ nemáme...Bojím sa, aby mi nebolo smutno,kedze som dost akčný človek a všetky kamošky,známych aj rodinu zanecham v mojom rodnom meste ☹ Nájdu sa tu nejake baby v mojom veku,ktoré su na tom podobne?

sophie32
15. mar 2014

Pezinok je tiez dost kulturne mesto 🙂

ivec16
15. mar 2014

Pezinok je super mestecko a len na skok od BA, a ja som sa tam asi viac kulturne vyzila ako v BA. Teraz tam uz nebyvame ale raz sa mozno vratime ;).

mir78
autor
15. mar 2014

@sophie32 Netvrdím,ze tam nie su kultúrne aktivity,ale nakoľko naše sťahovanie prebehne az v lete,nemám to este nejak zmapované a aj sa trosku bojím,ci si nájdem nejake spriaznené duse 😉

awalancha3
15. mar 2014

na kieho dasa chces opustit svoje kulturne mesto a pristahovat sa do PK? Do takej diery, kde nie je ani zivot ani kultura.........ale neboj, stovky a stovky ludi sa prestahovalo do PK a okolia, prekusli nekulturnost, kupili domy ci pozemky na urodnej cernozemi, kopa vinic padla pre penazenky developerov a pre chtivost ludi stahovat sa pod Male Karpaty.....
Preco nejdes byvat do takej kulturnej oazy ako je napriklad Miloslavov, Kvetoslavov, Nova Dedinka.......Ale to je fuk....skratka vsade su mracna pristahovalcov, takze spriaznenu dusu najdes po reči okamzite...............

mir78
autor
15. mar 2014

@awalancha3 Nechápem tvoju iróniu... Niekedy sa v zivote stáva,ze žena nasleduje svojho muža-co by aj vo fungujúcom partnerskom vzťahu malo tak byt.... A bez ohľadu na to,ci zavrie dvere za niečim/niekym,co/koho bude velmi postradat...

awalancha3
15. mar 2014

@mir78 ...ty nechapes moju ironiu, a ja nechapem, ako sa niekto moze prestahovat a zhola nic si nenastudovat o mieste dalsieho zitia, ani historiu, ani sucasnost....... a potom vypisuje o tom, ako sa boji ist div ze nie podla neho do barbarskeho sveta.....ze sa ludia stahuju... no, povedzme si to otvorene- robia najazdy do BA satelitov, OK......hladove doliny, neprisposobivi- no, chapem...... ale nepochopim a hnusi sa mi spravanie ludi, co sa dobrovolne dostahovali niekde k BA, ale nemaju zaujem primknut sa k tej oblasti, nic o nej nevedia a ani nemaju zaujem vediet a notoricky nadavaju na Bratislavcanov a domacich.....Uvedomujes si, ze sa separujes a chces hladat len dostahovalcov, ako keby rodene pezincanky chodili vo fertuchach, nepoznali mobil, nevideli 3D kino atd?...To, ze si svojim prispevkom urazila rodenych ci asimilovanych Pezincanov ti asi neprekaza.....Viac sa o tom nebudem rozpisovat, lebo dostahovalci ma roznesu v zuboch.........Zelam prijemne cestovanie v neuveritelnych rannych kolonach do BA...............

elenka6
15. mar 2014

@awalancha3 Ty už sa trošku zamysli čo pišeš,toto robíš v každej teme kde som ta zahliadla,čo ju uražaš?Nič zle nenapisala,len si chce najsť kamaratky.Tie tvoje litánie... 😖

awalancha3
15. mar 2014

@elenka6 .....zamyslim, zamyslim, zamysli sa aj ty............

hradnapani
15. mar 2014

@mir78 ja si myslim, ze nove znamosti nadviazes rychlejsie skor v malom meste ako v tom vacsom. Trochu tomu tiez nerozumiem, z coho mas vlastne obavy. Aj tak to bude do velkej miery na tebe, ako sa zzijes s novym prostredim, ako budes ty vnutorne nastavena.
A k tomu Pezinku - moj nazor je taky, ze je to jedno z toho najlepsieho, co okolie Bratislavy ponuka, historiou, tradiciami, kulturou, dostupnostou, ...

mir78
autor
15. mar 2014

@awalancha3 Zle mi zelas.... S BA nemáme nič spoločne,ani ja,ani manžel,takze žiadne ranné cestovanie tym smerom nám nehrozí,teda ani kolony... I ked dobre kolóny niekedy nie su zle 🙂 A absolútne nechápem,naco sa zapájas do diskusii,ktorých pointu si absolútne nepochopila... Ak sa potrebuješ odventilovat,skús thajský box,vraj to pomáha 😉 Srší z teba taka frustrácia z vlastného života,ze ani to tvoje pseudovlastenectvo k rodnému kraju ju neprekryje... Škoda,zivot je taký krátky a pritom taký krásny! Ži a nechaj žiť....

mir78
autor
15. mar 2014

@hradnapani Dakujem za inteligentný príspevok.

sophie32
16. mar 2014

@mir78 Neboj, hned Ta tam caka Vinobranie...a stale je Bratislava, Vieden len na skok...takze kultury mozes mat kolko chces 🙂

megy222
19. mar 2014

ahoj...dufam ze sa ti bude v pk pacit...je to krasne mestecko..ak budes tu a budes mat chut kludne ti to tu mozem poukazovat 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli