Sabinov - okolie?

vka
19. feb 2007

Ahojte maminky zo sabinova a okolia najdu sa medzi vami internet chtive na občasne pokecanie????? JA som sabinovčanka na MD maminka 2 deti 2,5r chlapčeka 5,5r dievčatka .............

vka
autor
27. feb 2007

no vidiš tak moj mužik nevie variť ani nežehli o upratovani ani nehovorim ale mame 3i byt od roboty sa nepretrhnem no niekedy ked mi treba pomoc tak sa je nedočkam alebo ked mi pomože tak cely tyžden vravel že mi pomahal no to je vychova jeho matky ale nemožem ani od neho neviem čo očakavať pracuje a niekedy chodi domov neskoro tak som rada že aspon sa detom povenuje 🙂

vka
autor
27. feb 2007

no je to možne sabinovsky okres nema internet 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

andrea.m
27. feb 2007

ale má len nepozná túto stránku 😉

melory
27. feb 2007

treba urobit reklamu, a co neprides k nam? kosicankam!!! 😀 😀 😀

lasenka
27. feb 2007

melory
tebe je na vychode akosi velmi dobre 😉

melory
27. feb 2007

ano je ale neprezradzaj moju identitu 😝

lasenka
27. feb 2007

samozrejme 😎

vka
autor
28. feb 2007

no nič musim z času na čas pokecať niekde inde 😒

melory
28. feb 2007

alebo si pockaj a sem niekdo pride... 😀
vka pocuvaj mne uz tak casto tvrdne brusko, ze neviem ci to nemam namale, ale len som zacala 9.mesiac a do rana sa mi snivalo, ze som porodila dievcatko a chcela sa volat dorotka.

vka
autor
28. feb 2007

joj melory aj dorotka je celkom pekne meno no to čo maš uvedene je ozaj krasne LILIANKA čo sa tyka bruška mne netvrdlo tak ti velmi neporadim ale ked citiš pohyby tak si myslim že je všetko ok mne lekarka kazala si kontrolovať tvdnutie tak že si lahneš na pohovku s pokrčenymi kolenami a položiš dlan na hole bruško a stlačiš ked je makke je všetko ok inač vieš babo je už dosť velke tak ma malo miesta možno citiš jeho chrbatik či nožku pozoruj sa cely den 🙂

melory
28. feb 2007

to mne stvrdne tak ze sa ani pohnut nemozem, musi mi to len prejst, ja som to mala aj pri hugovi, su to takzvany poslickovia a cym su castejsi tym je blizsie porod.

vka
autor
28. feb 2007

moja krasna tak si len nožičky vylož a odpočin si davaj pozor na pohyby ak by bolo niečo čo by ťa znepokojovalo neupokojuj sa že to bude dobre a radšej chod k lekarke no može byť aj to že si niečo pojedla a čreva ti tancuju alebo sa ti rozťahuju porodne cesty huga si rodila normalne?

melory
28. feb 2007

ano huga som mala normalne. muz je taky vystraseny, vzdy ked zajojkam, tak vyleti zi ci uz to na mna prislo, je mi to komicke. budem sa snazit to co najdlhsie podrzat a vynosit, ved uz ani nemam tolko roboty doma, len tak obycajne.

vka
autor
28. feb 2007

neboj všetko bude v poriadku ved si 36tyž a keby dačo babetko je pripravene no každy den u teba je prenho to naj moj tak stresoval pri prvej dcerke do porodnice sme šli v noci kolo 1h kontrak som nemala časte no ja som bojko a hned som utekla viac nervozny bol moj mužik cez križovatku prešiel na červenu ešteže nebola husta premavka bol aj pri porode aj jednom aj druhom a jeho ohlasy na porod boli mile ja som porody nemala ťažke obe deti mali cez 3,5kg a vyskočili ako nič no to čo nasledovalo po tom 😖 tak to mam živo v pameti pri prvej mi urobili velky nastrih a to zašivanie juj to strašne bolelo pri druhom ma tiež nastrihli ale on sice mal 3,70kg ale bol taky drobučky na tvaričke chudučky tak tam nebolo skoro nič na zošivanie neviem či 3 stehy tiž bolelo no ja som sa dočitala že ti može strieknuť lidokain aj som popytala lek bola vyplašena odkial viem a ked nastiekala tak som necitila až taku bolesť iba take trhanie a deti su tu tešime sa znich aj ked nas zlostia ale som sa rozpisala tak idem volačo porobiť navariť nakuknem neskor opatruj sa melory 🙂 🙂 🙂 pa

adikasb
28. feb 2007

Ahojte babenky, super tema - SABINOV a okolie 😉 Uz predtym som hladala, ci tu nie su nejake Sabinovcanky, ale neboli... A uz su 🙂 Aj ked zatial nas nie je moc. Tak ja som rodena Sabinovcanka, predtym som byvala v meste, a teraz s muzikom byvame v domceku v Orkucanoch - Sabinovcanky iste poznaju, je to 20 minut peso do mesta a s nasim byvanim sme veeelmi spokojni, mame tu klud a velky dvor... Mame trojmesacnu dcerku Sofi - je to nas pokladik. VKA skoda, ze nemas foto, mozno by som Ta poznala...

vka
autor
28. feb 2007

a možno že sa aj pozname ale len z videnia ( HRAZDIčKA ) ASI VIEš??????? No to je fajn že si napisala dufam že sa ozvu aj ostatne Adika vitaj mala je zlata nakuknem ešte večer dnes som sa pustila do upratovania v skriniach tak idem dokončiť a deti ma vyhanaju od počitača chcu hrať hry Melory dufam že si ok 😒

melory
28. feb 2007

som v poriadku dnes sa citim dobre.

adikasb
28. feb 2007

vka, vies, ze som mala taky tajny tip, ze ci to nie si Ty? Ani neviem, ale tak mi to nejak napadlo - aj ked som videla, ze mas dve deticky - starsie dievcatko a potom chlapceka, tak som si tak na Teba a hrazdicku spomenula 😉 Ten svet je fakt maly...
Melory, ked pises o tom tvrdnuti bruska - tak mne brusko tiez tak tvrdlo, asi 2 tyzdne pred porodom dost intenzivne, niektory den viac, iny menej. Mala sa mala narodit az 12. 12., ale ona sa rozhodla inak a 26.11. uz bola na svete 😅 Takze nejake 2 tyzdne skor, ale nechcem Ta strasit. Ale ja som uz na to bola pripravena, veci zbalene a prichystane, akosi som citila, ze to bude skor a aj gynekologicka mi na poslednej poradni povedala, ze je to uz take vselijake...

andrea.m
28. feb 2007

ahojte
No celkomsa to tu rozbieha.

vka
autor
28. feb 2007

ano rozbieha aj som rada adika tak ty si na štefana utekala do porodnice celkom pekny datum určite aj sestričky boli milšie ved boli vianoce kde si rodila v novej či v starej ja som rodila v novej od času ked sa narodila dcerka a maly sa zmenila aj sestričky aj lekari vačšinou mlady kolektiv celkom mily až na jednu ktora ťukala do stroja ked sa vyplnoval dotaznik skoro za každym som sa pytala prosim lebo som nerozumela lebo tak trepala do stroja že 😠 😠 😠 😠 le tie čo boli so mnou pri porode boli zlate

adikasb
28. feb 2007

vka, no nebolo to na Stefana, lebo mala sa sice narodila 26., ale v novembri, nie v decembri 😉 A na Vianoce sme uz boli nastastie doma 😉
A rodila som v novej, a bola som fakt spokojna. Ale zas ja som mala taky bezproblemovy a rychly porod, ze ani nemali moc roboty, a bol pri mne manzelik, takze pomaly ani neviem, ze tam boli aj sestricky... Ale doktor bol zlaty - taky mlady, vola sa Sima, neviem, ci Ti to nieco hovori. Akurat mal sluzbu a este mal aj na starosti aj nasu izbu, potom na sestonedeli, takze celkom fajn 🙂 Ale ja ked Vam poviem aky som mala porod... No normalne komedia... Ja som sa o tretej rano v nedelu zobudila na to, ako mi praskla voda a zacali hned kontrakcie v 5-minutovych intervaloch, a tie intervaly sa rapidne skracovali. My sme ledva do porodnice stihli dojst, lebo kym som manzela zobudila a kym pochopil, ze to fakt myslim vazne...Potom sa este rychlo obliect, pobrat veci... Kym sme prisli do porodnice tak bolo pomaly tristvrte na styri a mala sa narodila o 4.00, takze to bola fakt rychlovka. Sestricka najprv chcela papiere vypisovat, ale rychlo pochopila, ze ja to myslim s tym rodenim vazne a okamzite volala doktora... Ledva to stihol 😅 Mala bola vonku na 2 zatlacenia, takze uplne v pohode. Horsie to potom bolo so zasivanim... ☹ Na to si este teraz zivo spominam 😖 😖 😖
Ale uz je to za nami a teraz si uzivame malicku 😉
A sestricky na sestonedeli boli fakt zlatucke - vacsinou mladsie a skutocne vo vsetkom ochotne, ja som bola milo prekvapena.

andrea.m
28. feb 2007

tiež som rodila v PO v novej aj Filipka aj teraz Tamarku a môžem len potvrdiť že za 4 roky sa to tam poriadne zmenilo smerom k lepšiemu.

adika to si mala fakt rýchle na prvorodičku.moja sekcia trvala dlhšie ako celý tvoj pôrod aj s cestou do prešova.

vka
autor
1. mar 2007

adika no vidiš ja by som ti malu ešte ten mesiac v brušku nechala 🙂 no nevšimla so si ten mesiac prednedavnom sme došli z prešova dianka tam ma destku zubarku vypadla jej blomba tak sme boli ale ani nemukla tak za to sme boli v tesku si niečo vybrala juj ale maju prekrasne veci no riadne mastne hadam budu mať niekedy zlavu 😅 😅

adikasb
1. mar 2007

Dnes je ale vonku krasne 🙂 Ako na jar, tak sme boli na prechadzku v meste a v Lidli na nakup, ale uz sme doma a mala spinka. Ona mi vacsinou po prechadzke pekne hajka, tak dufam, ze este aspon hodinku pospinka. Joj, treba mi poupratovat, ale vooobec sa mi nechce... A prezliekam periny a plachty, lebo mala mi to vcera vecer aj dnes rano fajne okakala a ocikala 😠 Ale musim aj povysavat trochu postele, tak pockam kym vstane, lebo vysavac by ju hned zobudil.
Joooj, skoda, ze tu nie je ziadna mamina s takym mensim babom, by sme mohli spolu chodit kocikovat 😉 andrea.m, skoda, ze byvas az v KE 😉

vka
autor
1. mar 2007

no adika tak ty maš dnes upratovaciu maniu aj u nas by sa trebalo poobzerať po vysavači maly spi dianka som odprevadila na subor o 15 45h treba isť po nu potom skočim kupiť jej papuče lebo už im vela nechyba a pretrhnu sa neviem neviem čo ta moja slečna v tej školke robi 😠 adika hadam sa daka mamina s babom ozve a napiše v sabinove ich chodi hodne a nebola si v tom materskom centre? ved aj k nam možeš na navštevu prisť a aj v lete ak ti mala podrastie možme na kupalisko skočiť (ked nepojdem do prace)

andrea.m
1. mar 2007

no veru adika to poznám.ked som bola na MD s filipkom nikoho som tu nepoznala,nemala som internet ani túto super stránku tak som sa sama túlala košickými ulicami.veru som vtedy aj popôrodnú depku fajnu dostala.ja verím že sa to tu rozbehne a nájdeš maminku s bábom vo veku tvojej sofinky 😉 a časom dáte aj nejaké stretko ako mi tu v KE.jooooj jak bolo dobreee 😀

adikasb
1. mar 2007

Tak v tom materskom centre som este s malou nebola - bola som tam raz, ked som ju este cakala na predporodnu pripravu, ale len raz, lebo mala sa poponahla na svet...A teraz maju otvorene doobedu od 10.00-13.00, v Po a Stv myslim a my doobedu akosi nestihame... Mala mi casto dlho spinka, potom treba aj navarit nieco a tak, takze na prechadzku chodime vacsinou az poobede. Ale mam tu jednu kamosku na ulici, ale ona uz ma starsieho chlapceka, bude mat 2 rocky, takze on uz chodi pesi, nie v kociku... Aj teraz boli na cajik, a zajtra sa mozno vyberieme spolu na prechadzku, ak nam to vyjde, ale to mozme len tu poblizku, lebo on este tak viac chodit by asi nevladal. A chodim aj k rodicom na navstevu do SB a tak, takze tu nie som az taka sama, ale taka kocikujuca maminka by sa hodila 😉 A na to kupko by sme niekedy v lete mohli skocit 😉 Len dufam, ze uz tam nebudu mat tie bakterie, co toho roku - aj mam normalne trochu strach tam ist, clovek nikdy nevie co kde chyti. Joj uz sa tak tesim na leto, na to teplucko...

vka
autor
1. mar 2007

ja tu v sabinove som tiež nemala kočikujucu maminku a z času na čas mi to aj chybalo ako kamaratky mam navštevujeme sa tak (ZDRAVO)kždy mame svoje povinnosti režimi ...tu u nas v bytovke mam kamošku ktora ma deti vo veku mojej dianky a naš maly je ako rovesnik pekne sa zahraju raz oni k nam raz my k nim no deti sa častejšie navštevuju mne to nevadi lebo moje deti sa maju skym hrať a naopak no v takom byte nieje tolko prace ako v dome

vka
autor
2. mar 2007

včera sme boli u zubara a dnes jej pri ranajkach vypadla ta vložka zo zuba no v pondelok musime isť znova rano som ju presviedčala aby sme šli dnes no nechcela lebo maju v školke divadielko ja ked mam isť niekam k lekarke či dačo vybaviť mam zbabrany cely den 😒 😒 😒

andrea.m
2. mar 2007

ahoj vka 😉
tiež nemám rada detské odborné ambulancie 😠 väčšinou prídem domov taká naštvaná že až ☹