Sabinov - okolie?

vka
19. feb 2007

Ahojte maminky zo sabinova a okolia najdu sa medzi vami internet chtive na občasne pokecanie????? JA som sabinovčanka na MD maminka 2 deti 2,5r chlapčeka 5,5r dievčatka .............

bznka
22. jan 2008

a ty co sa tomu venuju tak preco nas na to neupozornia...zaco tie baby na socilake beru peniaze ☹ ....nemoze ti povedat ze treba este to a to....ale to len u nas v presove to tak funguje...v braislave vraj babkam posielali papiere priamo domov....a oni ani to nehovorili bo myslel i ze to vsade tak robia.....tak zase zena na materskej na vsetko doplaca.....dofrasa tk nech sa necuduju ze potom sa tu neche rodit a starat sa o dieta...taka byrokracia

vka
autor
22. jan 2008

no vidiš to terka vystihla si to dobre malo deti sa rodi štat nijak nemotivuje mladých smiešna materska a ešte smiešnejši rodinný prispevok to by sa dalo otom ale pisať a ja som naštartovana zasa nedošla 😠

adikasb
22. jan 2008

No Terka, ja som o tom vedela, trosku som robila s poistenim predtym, tak som mala prehlad, inak by som tiez asi nevedela... No a predstav si, ze ja som sa bola normalne nahlasit v SB, vypisala som papiere, podpisala, este mi nastastie dala aj kopiu prihlasky a po pol roku mi prislo z poistovne, ze na moju zmluvu ziadne peniaze nechodia 😨 😠 TAk som to hned isla zistovat, v Sabinove oni samozrejme nic nevedia, ze preco, tak som bola v PO a po mojej prihlaske ani chyru ani slychu... Ze asi ani nedosla zo SB 😨 Este ze som mala kopiu, lebo tiez by mi to neboli zaratali, tak mi to ma platit aj dozadu, este si to musim ale niekedy skontrolovat priamo na poistovni, ze odkedy som prihlasena - ale inak v SB socialna poistovna - NIKDY VIAC, uz budem len v PO vybavovat - inak v PO sa hned tak zatvarili, ze nic nove, ze zas v Sabinove daco zblbli... Ale ze ja som musela este 3x behat do PO na socialnu poistovnu na vlastne naklady, to je jedno vsetkym... A to ze je to len zbytocna BYROKRACIA ani nevravim, to asi aby stat mohol zarobit na tych mamickach, ktore o tom nevedia a neodvadzal za ne poistne 🤐 😨 No otras...

bznka
22. jan 2008

no a moj mangelik bol vpresove a nic munepovedali...ze je to OK....a ja som to brala tka ze asi mna sa to netyka...sak clovek ma ine starosti po narodeni dietatka ja lietat po socialke a infomovat sa ci to naozaj netreba....no nevadi aspon ze som na to prisla vcas...ale aj to vdaka denniku pravda...media si zakony a nikoho o tom neinformuju...ja som vazne o tom nepocula a mam pocit ze viacere mamicky a bude ich dostatok ja na tom tak isto

adikasb
22. jan 2008

No a este som chcela zablahozelat komke aj Evke 😉 Pozeram prave Poistovnu stastia, ale ide reklama, muzik je v robote a Sofi uz pekne spinka

komisakpd
23. jan 2008

diky ..prajem vsetkym pekny den 🙂

vka
autor
23. jan 2008

Adi diky čo varite dnes babky

adikasb
23. jan 2008

Dobre ranko, tak ja dnes nevarim nic 😀 Mame este sosovicovu polievocku od vcera a este aj zemiakovy salat, nam so Sofi staci aj polievka a muzik si da ten salatik, alebo mozno skocime na pizzu, ked pride z robotky, uz sa tam tak dlho chystame a furt daco do toho pride. No ale na zajtra rozmyslam, ze slivkove knedlicky urobim - ked sa mi bude chciet 😅

bznka
23. jan 2008

blbne mi konik...napisala som a neodoslalo to 😠

...tak teraz uz len v kratkosti...nevarim bo idem na socialku do presova....a vecer objedname tiez pizzu 😉

... Adka a nevies ako to je so zenami co od augusta 2006 boli na rodicovskej dovolenke?...aj oni mali nieco hlasis?....ci nanich sa to uz nevztahovalo?....ja si to zistujem aj tak lebo neviem co mi povedia na socialke....ani tam maju vtom poriadny bordel....to nie je moja prva zla ksusenost s nimi 🙄

vka
autor
23. jan 2008

no mate teda vybavovačky

bznka
23. jan 2008

no bola som na socialke...dala som paiere...potvora nechcela mi potvrdit ze som ich tam dala a ani kopie...tak mi potvrdila aspon jeden z nich...ze vsetky nebude 🙄 ...a na moje otazky mi poriadne ani neodpovedala... 🙄 , a potom len dodala ze o na len zastupuje....takze vtom sa velmi nevyzna 🙄 ...to je system uz som radsej odtiel sla a nerozculovala sa bo by ma kloflo 😀

vka
autor
23. jan 2008

no tie uradničky ja mam brucha bolenie ked mam isť na urad niežeby som mala problem čo kde najsť ale s tych mudrych vo vnutri čo sa tvaria ako keby si prišla k nim do obyvačky periem u susedky lebo naša pračka asi doprala zajtra ju maju zobrať na nejake skušanie a ked už ani vtedy nepojde tak doslužila vo februari budem mať narodky tak mam o darček postarane a tak som chcela nove behune do kuchyne tak s nimi sa tak možem na dobro rozlučiť 😢 😢 😢 😢 😢 😒

bznka
23. jan 2008

evka neboj budu aj behune 😉

vka
autor
23. jan 2008

no len aby........ ☹ pridala som fotky z plesu kuk 😉

komisakpd
23. jan 2008

Ahojte, ako sa mate dnes..ja oddychujem..ale musim preymenu upratovat v dome, lebo je to tu des..ale teraz mam casu ked nemam skolu a kym nezacne letny semester..a opat studenti..vlastne mam pracu..konyiltacie bakalarskych prac ☹

bznka
23. jan 2008

si kocka si kocka si kocka.....perfektne urobena.....no si naozaj peknucka evicka 😉

...no komka ja uz ani neupratujem, kedze sa ide cez vikend prec tak netreba...a zajtra mam mangelika doma...aby som stihla veci na chatu pripravait..upiect.....no dufam ze sa bude na chate citi fajn kedze on nem aani sajnu s kym tam ideme 😀

vka
autor
23. jan 2008

Dakujem Terka no tu chatu ti normalne zavidim šla by som a ja no nemam rada take balenie 😒 meleho zajtra a vo štvrtok nechavam doma aby sa prekliečil sopli...no v školke dostal na celu stranu basničku aby sa ju naučilna čim čim basnička hodna pre prvaka nie pre 3,5r chlapca 😕 😕 učitelka povedala že on je velmi šikovný ale ked nebude sa chcieť učiť tak nevadi tak bru noc

vka
autor
23. jan 2008

zajtra a v piatok normalne neviem ako idu dni v posledných dnoch preživam taký stres a ešte sa ma mužik večer opýtal že z čoho som taka podraždena ech ked som nanho pozrela ..................no asi z čoho vravim a menujem mu pričiny................vraj že aku mam ja doma robotu .............

bznka
23. jan 2008

...chlap tp nepochopi kym to nerezije na vlastnej kozi 😉

vka
autor
24. jan 2008

Ranko, to maš asi pravdu ja netvrdim že sa doma namakam dovolim si aj sadnuť k pc a tu čas uteka ako voda ale ani nazalaham

6:20h vstavam ja pričom každý spi robim desiatu Dianke a mužikovi a chystam ranajky
6:35h budim Dianku malý sa zobudi automaticky ako vojdem do izby ten si pyta mlieko idem urobiť medzitým 3x budim Dianku ktora nie a nie vstavať.
6:45h konečne vstava a kedže tlači čas umyvam obliekam 2x oblečenie vymienam lebo slečne sa to a to nepači samozrejme aj Sebastiana treba lebo ten ked sa pooblieka tak všetko naopak....
7:00hkontrolujem tašku či ma všetko myslim listok servitky perečnik lebo sa chysta sama ale musim skontrolovať
7:05h vstava mužik kmitam kolo neho či vyžehliť lebo on ako dalšie decko ...
7:15h Dianku češem pri rozpravke jogiho konči rozpravka a ideme sa obliekať medzi tym všetkym musim sa obliecť aj ja
7:25h odchadzame nastupujeme do auta ale to je ten dobry pripad inač vodim najprv Dianku a tak idem domov po maleho a ešte s nim (bud ide mužik skor alebo neskor ale kdeže on nevstane aby nahodou aspon jedneho do školy školky šupol 😠
a tak dojdem domov postelam upratujem vetram lebo za ten čas rano nestiham nič ked pojdem nakurz či do roboty tak rano bude riadna šou moj mužik namiesto neboj pomožem povedal že nič musiš vstavať skor ked som to počula tak ...........a pred obedom varim periem .....

12 00h niekdy o pol h skor či neskor idem po Dianku do školy tak sa snou učim to určite aj 1,5h tak po drobca do školky či Dianku odviesť na kružky isť po nu nakupiť nejaku rychlu večeru urobiť nejaka praca sa pritrafi furt žehlenie či deťom sa povenovať a večer zasa najesť umyť rozpravku prečitať .............a ked deti po niekolkych vyjazdoch z detskej zaspia den je zanami a vraj nič nerobim 😠 😠 😠

dnes maju konečene dojsť svokrovci a švagrina tak musim isť na nakup maleho mam doma nech sa prelieči

bznka
24. jan 2008

evka no tak ty toho rano vazne mas dost...skoro ako ja...ale ja som uz hodila nejake povinnosti na muza 😀

....sak kup lenk keksy..ked nahodou nedojdu..... 😀

komisakpd
24. jan 2008

no moj muzik vstava rano 4.30 sam, aj si chysta do prace sam veci, mne len pride dat pusu ze uz odchadza..no neviem ako to bude ked budeme mat deti..ale on si isto bude veci chystat sam.. 😉

vka
autor
24. jan 2008

Terka rano mi mužik šupol peniaze aby som nakupila všetko tak som už bola na nakup maju dojsť o 15 30h idem sa s Diankou poučiť malý spi

bznka
24. jan 2008

no tak aj my mame nakup urobeny 😉 .....malu sme mali v takej klokanke a ludia na nas pozerali ako keby sme ju isli zabit....nchelo s ami stale vyberat kociar ..a tak si vtom pohodlne vojdes do obchodu...noa le slovensko este nei je zvyknute.

vka
autor
24. jan 2008

no to maš pravdu ja som mala nosič a tiež som v tom deti nosila ale ked boli ťažšie tak moj chrbat v kely.. kedy zajtra odchadzate ?

bznka
24. jan 2008

rano okolo 9....uz sa tesim ako male dieta....ja som uz tak dlho nikde poriadne nebola..... a ke si to nezariadim a nespoznam dievacata cez net tak zase by som asi nikam nesla 😉 ...to takn echavate veci na muzika 😉

vka
autor
24. jan 2008

juj tak sa TEšIM S TEBOU a prajem krasny vyletik 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 moj mužik zasa vylety rad vymyšla už sa tešim na jar vtedy chodime do lipoviec je tam krasna priroda a ked je vonku viac teplo vezmeme slaninku špekačiky a opekame je tam plno ohnisk kde sa da opekať deti behaju no super vyletik niekedy terka zbalime naše rodinky a možeme vyraziť spolu ak by si chcela

bznka
24. jan 2008

beriem evka

vka
autor
25. jan 2008

Ahojte no nejak nam tu viazne komunikacia ☹ Terka isto už cestuje 🙂 Leni a ako je deťom včera v spravach vraveli o chripkovej epidemii v prešovskom okrese no u nas zatrial sa školy a ani školky nezatvaraju ale v školke vraj malo deti je to mi včera suseda vravela 😒

adikasb
25. jan 2008

Ahojte, tak fakt su uz chripkove epidemie 😖 Tak my v najblizsom case s malou asi moc po nak. centrach nebudeme chodit, aby nieco nechytila, radsej ju nechame babkam 😎 Evi a kde chodi Dianka do skoly? Lebo ja som pocula, ze na Komenskeho uz maju chripkove prazdniny - od vcera alebo od stredy...
Terka pekny vyletik 😉
Evi, tak co dosla navsteva vcera? 😕