Škôlky v Považskej Bystrici. Aké máte názory?

karinki
27. feb 2009

Cez víkend sa sťahujeme do Považskej Bystrice a keďže to tam nepoznám, zaujímali by ma názory a skúsenosti na tamojšie škôlky. Budeme bývať na sídlisku Rozkvet, ale ani netuším čo to znamená, t.j. aké škôlky sú tam a pod. Tiež by ma zaujímalo, či niekto nevie, kde je napr. veľa alebo málo detí, pretože mám dvojičky - dievčatká, ktoré budú mať v marci 3 roky a dve miesta môže byť problém...Za prípadné odpovede vopred ďakujem.

hasleerka
28. feb 2009

karinki chod do regionov a je tam otvorená PB, niektoré kočky sú z Rozketu, tak ti určite poradia ... ja bývam na Strede, takže ti len takto môžem poradiť ... a skús premyslieť či aj kvoli robote ich nedáš na iné sídlisko

brisilda
2. mar 2009

Ja by som ti odporucala skolku bud Zeleznicnu alebo skolku na strede v blizkosti poziarnej stanice .Mamicky si casto chvalia skolku Dedovec?? neviem presne ako sa vola no vsetke tie 3 skolky su perfektne maju prijemne ucitelky .Zalezi od teba ktorej s nich das prednost bud skolke ktora je velka alebo ktora je mala ja osobne som uprednostnila malu skolku a som velmi spokojna 😅 nelutujem no na Rozkvet by som rozhodne svoje dieta uz nedala radsej sa denno-denne prejdem dole do mesta 😉 a viem, ze malemu sa tam paci a je tam spokojny

hasleerka
2. mar 2009

brisilda ty dávaš svoje k požiarnikom?.. mne tam ide od septembra už aj tá druhá, ja som s nou velmi spokojná, len neviem ako to bude s miestom, lebo veľa detí neberú a viem že je nás tam už dosť mám čo sme si dali prihlášku ... tak treba čo najskôr

brisilda
2. mar 2009

Ahoj hesleerka , moj syn tam uz chodi a som taktiez velmi spokojna je to super skolka a mozem ju len odporucat chodili sme na Rozkvet no bola to hroza nikdy viac!!! 😉 😅 Ale aj zeleznicna a dedovec su perfektne skolky 😉

hasleerka
2. mar 2009

brisilda a ste predškoláci či ešte nie?

brisilda
2. mar 2009

ano sme ale budeme mat odklad takze je mozne ze tvoja mala chodi spolu s mojim do triedy. 🙂

hasleerka
2. mar 2009

do triedy už nebudú chodiť spolu, lebo my pôjdeme k milke a vy ste predsa dole u alenky ... ale budete chodiť s bratovou natálkou

brisilda
2. mar 2009

no tak to uz asi chodime aj teraz ci nie? Inak su to dobre ucitelky a tak isto aj riaditelka len skoda, ze to moje sidlo je v skolke neposlusne ☹

dadulaa
3. mar 2009

brisilda, aj môj malý ide od septembra do škôlky na Rozkvete, ale do tej veľlkej, teda ak ho zoberú. Tvoj synček chodil do veľkej, či do tej malej? Ak môžeš, povedz, prečo si bola nespokojná, nech viem, čo nás čaká... 😉

dadulaa
3. mar 2009

Hasleerka, moja kamoška vodila deti do tej škôlky pri hasičoch a bola maximálne spokojná. Aj ja som tam chcela dať malého, lenže to mám dosť od ruky z Rozkvetu a ak bude aj to druhé, tak by to bolo ešte zložitejšie... 😒 Moja segra vodí malú na Železničnú a je celkom spokojná. 🙂 Ešte som zvažovala tú na Dedovci, ale je to tiež dosť od ruky.. 😒

hasleerka
3. mar 2009

ja som myslela brisilda že už ste teraz predškoláci a bratova ešte len od septembra bude, ona je teraz tiež ešte hore ...
škoda dadula že to máš od ruky, chodili by nasi spolu 😒

brisilda
3. mar 2009

ano sme predskolaci no budeme mat odklad takze si uzijeme este skolku 😅 s malym navstevujem logopeda , psychologa a neurologa ☹ ale ak psycholog povie, ze mozne ist do skoly tak mu odklad isto nedam 😵
PS: dadula tebe som odpovedala mailom nechcem pisat urcite veci verejne 🙂

hasleerka
3. mar 2009

brisilda a chodili ste aj minulý rok sem?

brisilda
3. mar 2009

No tak zacali sme teraz v roku 2008 sept. 🙂

hasleerka
3. mar 2009

no lebo podla fotky ste mi povedomí, ale zo škôlky si vás nepamatám

brisilda
3. mar 2009

no tak moj maly tam chodi len na 4 hodinky ale od sept. bude uz normalne na cely den

dadulaa
3. mar 2009

brisilda, kuk IP.

Hasleerka, veru škoda, že nebývam v meste 😒 Ale neviem, či by chodili spolu do jednej triedy, lebo malý bude mať v lete už 4 roky, tak asi ho už dajú do strednej triedy. No aj tak mám trochu obavy, ako si tam zvykne, ale to má asi každá mamina... 😉

brisilda
4. mar 2009

Ahoj dadula tak uz som spravila kuk 😅 a cakam na dalsie IP 😉

dadulaa
4. mar 2009

brisilda, pozri do IP 🙂 😉

brisilda
4. mar 2009

😅 😉 uz som

hasleerka
4. mar 2009

dadula v tej školke sú len dve triedy dolná a horná po 20 detí, takže by určite chodili spolu

brisilda aj ked budete chodit do dolnej triedy, budem rada ked sa spozname, ved sa budem stretávat na akciach

brisilda
4. mar 2009

Dadula skolka ma zapis deti do 15.3 aspon ta nasa takze si to este mozes rozmysliet 😉
Hasleerka no jasne aj ja budem rada ak sa spozname budem len rada ved ako citam mas uz nielen 2 rocne babo ale aj 6 rocnu Zuzku inak idete uz do skoly???ak ano tak kde?

hasleerka
4. mar 2009

brisilda my už chodíme do školy ... ja to mám strašne super, školka pred domom a škola za domom (chodíme na štvorku)

brisilda
4. mar 2009

🙂 juuuj no super to by som brala aj ja 😅

hasleerka
4. mar 2009

😀 😀 😀

brisilda
4. mar 2009

No ved len sa rehoc 😅 a poriadne asi zacnem uvazovat o predaji bytu a kupim si byt niekde dole v meste 😉 😅

dadulaa
4. mar 2009

Aj ja by som najradšej bývala v meste, tu na tom Rozkvete nič nemáš a ešte je to aj na kopci 😒 aspoň, že mám pri baráku poštu a obchod... a ešte včielku, inde sa nedá chodiť, hlavne teraz v zime. ☹

Brisilda, a nikdy ste ešte neboli vo včielke, alebo si bola, no nepáčilo sa ti tam?

Hasleerka, nerehoc sa toľko, možno aj ja to tak raz budem mať... 🙂

brisilda
4. mar 2009

no jasne, ze som bola uz v tej Vcielke a bolo tam pekne no deda sa to zrovnat s tym co je v Anglicku je to nebo a zem .Ja mam o zabavu postarane aj doma a niekedy tu mam viac deti ako v tej vcielke neviem asi som nemala stastie ked tam bolo viac mamiciek stale len 2-3 deti proste o nicom 😒

dadulaa
4. mar 2009

no to je jasné, že v zahraničí sú tie materské centrá oveľa lepšie, možno aj vo väčších mestách je to lepšie, no nám musí stačiť aj to, čo tu máme. 🙂 Inak nevieš, či sa môže poslať prihláška aj do viacerých škôlok alebo len do jednej? Mne sa čosi marí, že len do jednej...

hasleerka
4. mar 2009

sa mi smeje že, všetko mám na skok, fakt by som nemenila ... ale bývam v rodičovskom 2-izbáku aj s mamou, ja som spokojná, niekto ma nechápe, ako sa môžem tlačiť, ale mne je fajn, vlastnú postel mám, aj deti svoju izbu a s mamou vychádzam dobre 🙂