Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Slovenky žijúce vo Francúzsku

mia885
7. máj 2014

Sup sem mamky co ste vo francuzsku, som zvedava na vase postrehy a nazory na zivot c tejto krajine 🙂

modrazaba
18. júl 2014

sovinisti, rasisti, bohuzial, nie vsetci, cest vynimkam, bohuzial toto musim o Francuzoch napisat po niekolkych rokoch zivota v tejto krajine. Cim lepsie ich spoznavam, tym viac som znechutena :-/

gradansk
18. júl 2014

@modrazaba Hm, zaujímavé... Môžeš svoje tvrdenie podložiť príkladmi a argumentmi?

modrazaba
20. júl 2014

@gradansk ano, prave som podala staznost na jednu tunajsiu instituciu, nedovolila by som si nieco take tvrdit keby som nemala dokazy. momentalne dufam, ze sa vsetko vyriesi bez sudu, lebo dotycna pracovnicka sa so mnou bavila stylom; ze som mala pocit ako nejaka handra. A kedze tu uz roky platim dane, tak som si to jednoducho nenechala

pukie
2. aug 2014

@modrazaba v ktorej casti FR byvas?

natuska87
2. aug 2014

@modrazaba neviem, ja mam pocit, ze aj Slovaci su taki, tiez, cest tym inteligentnejsim vynimkam...

modrazaba
13. aug 2014

@pukie Ile de France.... zatiaľ 🙂

srdiecko84
7. máj 2015

Ahoj Mia885

Zijem na juhu Francuzska, nedaleko Pertuis, pri Luberone, mam 2 dievcatka (3 a 5 rokov tohto leta). Snazim sa najst slovenske mamicky s detmi,aby aj deti mohli mat "francuzsko-slovenskych" kamaratov. Rozpravam sa s detmi len po slovensky ale zatial este nevedia uplne plynule rozpravat. Dufam, ze jedneho dna nastane zlom a budu naozaj bilingvalne, mne na tom zalezi. Niekedy mam poriadne "mal du pays" a domovina chyba, niekedy pocit samoty je dost silny..., ale aj ked su Francuzi Francuzmi, vzdy vraviem , ze vsetko zavisi na tom na koho sa natrafi, ludia su vsade rovnaki, otvorenejsi, zadubenejsi, inteligentni alebo hlupy...Bozia zahrada je roznoroda.. Slovenske mamicky pod Luberonom ohlaste sa mi, ale aj z inych kutov, skusenosti si mozeme vymienat aj mailom.

aziziana12
11. sep 2015

Ahojte, volam sa Zuzana uz rok zijem v Parizi. Mam 10 rocneho syna. Hladam Slovenky zijuce v Parizi. Mozete sa mi oznvat na moj mail: zuzana.vlaskova@gmail.com

gittike
24. sep 2015

Ahojte my bývame S rodinkou vo fr neďaleko od rennes keď je tu niekto Z okolia môžme sa stretnúť rada spoznávam nových ľudí máme aj 15mes dcérku 🙂

baigo
3. nov 2015

ahoj maminky, tu fr.vidiek pod Orléans 🙂

trdelnik234
3. nov 2015

Ahojte dievcata,

Som rada, ze som vas tu nasla. Som v Ile de France.

trdelnik234
3. nov 2015

Este dodam, ze mam 2 rocnu dcerku a zijeme tu uz pat rokov. Inak baby, co mate deti a pracujete, ako zvladate rodinu, pracu a vsetko okolo? Mne napriklad zaskocila ta ich mini-materska, ze 2 a pol mesiaca a potom bud rodicak alebo do roboty. A rodicak iba polroka pri prvom, akoze som nechapala. Ako ste to riesili vy? Kedy ste nastupili po porode do prace?

modrazaba
4. nov 2015

dievcata, ktore zijete vo Fr, mate skusenosti s kupou bytu? nejake rady? na co dat pozor? Dakujem

trdelnik234
5. nov 2015

@modrazaba Ahoj jednu skusenost by som mala. Ak mas nejake konkretne otazky napis mi do RP, inak neviem, co by ta zaujimalo. Kupa cez realitku, financne poradenstvo za ucelom ziskanie vhodneho uveru + poistenia, dohoda s bankou? Alebo skor vyber lokality, zhodnotenie stavu nehnutelnosti, vcasne zistenie tzv. "skrytych vad "? V IDF?

trdelnik234
5. nov 2015

len tak na upresnenie, nie som FP ani makler.

trdelnik234
5. nov 2015

@modrazaba a kolko rokov zijes vo FR? Byvala si aj inej casti ako v IDF?

modrazaba
5. nov 2015

@trdelnik234 byvam v Ile de France, momentalne v podnajme 5 rokov

sweetjanka
3. feb 2016

Ahojte dievcata, kedze my radi cestujeme, a vela, chceme ist s rodinkou do Francuzska..baby prosim odhporucte mi miesto (miesta) kde s detmi vo veku najmladsi bude mat v juni 2 roky, stredny syn 4 a najstarší syn 6 rokov..nechcem ist cez ziadnu cestovku, kludne by som byvala tradicne u miestnych, ja by som detom rada ukazala krasu Francuzska..nie mesta ale tie krasne "dedinky", jedlo,..aj disney land, prosím,ak mi viete poradit,kde sa obratit, plus tipy na program..nieco super pre deti. Velmi vam budem vdacna!!!x

janexx1
13. máj 2016

Ahojte mamky. Mam na vás ktoré ste vo francúzsku prosbu. Môj manžel chodí s kamiónom do francúzska. Mame vysokú faktúru za telefón. Neviete mi pozháňať francúzsku SIM kartu aby sme mal aspon internet lacnejší. Veľmi pekne vás prosím. Prajem pekný den 🙂

nikolette75
20. júl 2016

Ahojte, je tu niekto kto byva vo Frejus alebo v blizkom okoli? Alebo ak poznate niekoho v tom okoli, dajte mi vediet. Dakujem pekne

lupba
13. jan 2017

Ahojte maminy! Ja byvam s rodinou v Parizi, mam 5-mesacnu dcerku a rada by som spoznala slovenske mamicky v okoli. Som na materskej, teda na rodicovskej dovolenke, zatial na rok, potom sa uvidi ci si to predlzim. Ak ste niektora v podobnej situaciim, dajte mi vediet a mozme sa stretnut. Lucia

Tu začni písať odpoveď...

Odošli