Snažilky, tehuľky a mamičky z okolia Pezinka. Dáme stretko?

kalupinka
21. aug 2006

Ahojkajte uplne nahodne som nadabila na tuto stranku...vacsinou chodim na ine mamickovske fora
inak som Sonka mam 3 a pol rocnu dcerku a byvame v Modre ja mam 24r
uz robotkujem
keby sa tu nasla nejaka mila fajn maminka budem rada mozme si popisat o com kolvek
po pripade hodit stretko 😅
tak sa teda ozvi 😉 oki?
PA PA PAAA

aida
20. feb 2009

katavinka no mozno ano strasne vela nas tam bolo 😀
Nasa mala spinka od narodenia vo svojej postielke a uz by som ju chcela dat do svojej izbicky 🙂

lucia963
20. feb 2009

Katavinka,no už sme jej skušali davať aj zeleninku aj ovocie no zatial to nechce nechutí jej to,najradšej ma kašičky, ryžove.
Naša mala s nami spavala prve 2 mesiace pokial som ju aspoň trošíčka kojila,ale odvtedy spava v postielke,ale iba v noci cez deň mi doma nechce spať iba vonku alebo na balkone,neviem ju donutiť cez deň spať doma a ked bolo teraz take zle počasie tak to teda bolo o hubu s nou vonku alebo na zasneženom balkone.. 😒

katavinka
20. feb 2009

Lucia: jóóój, ani nehovor. Naše dieťa to má tiež prešpekulované 😀 Cez deň iba v kočíku a nesmelo sa ani na moment zastaviť, lebo bol v momente hore, niekedy sme sa prechádzali aj 5 hodín, len aby spal 😖 teraz som ho konečne naučila vonku na chodbe, otvorím tam okno, aby mal čerstvý vzduch a tam si chrní.

krajcoanka
20. feb 2009

babenky to je superne ako to mate.
Davidko ma 1r.aj 4 mes. Ja som ho nedavala kvôli kojeniu do postielky,nechcelo sa mi v noci vstávať. Mávam s tým problém, že keď v noci vstanem, nemôžem aj 2 hod. zaspať ☹ inak s Lubkom som to robila tak isto, on sa potom naučil na svoju postielku-asi v dvoch rokoch.
Raz som počuvala jedneho psychologa a hovoril že je to dobre keď tak deti spia pri rodičoch (do tých dvoch rokov samozrejme 😀 )....ževraj sa v nich buduje cit a dôvera k rodičom
a s jedlom je to s nim tiež zlé....stale by jedol iba ryžu...no asi bude po tatovi 😝

radoslava
20. feb 2009

Ahojte
moja dcerka spi sama v postielke do polnoci a potom pride k nam resp. prelezie. Lebo postielka je hned vedla mna. 😀
Ja som malu kojila do dvoch rokov aj dvoch tyzdnov. Nekojim ju od soboty. Zatial sa drži neplače, až som s toho mimo že to tak super znaša. Dokonca prespi celu noc a pride az rano o 7,10 za mnou.
A od soboty uz aj chodim do prace i ked len na vikedny ale aj s toho sa tešim
😀

mishka711
20. feb 2009

ahojte ktomu spani v postielke no ani nas tam nece byt uz od pol noci je u nas v posteli a to preto ze sa mi nechce vstavat pohodlie ale tiez sa chystame na tvrdsi rezim aj od mlieka od naucit my mame flasu 2 cez noc ani to by uz nemal neprespi celu noc budi sa lebo ....no bude to tazke ale musime pomaly

lucia963
20. feb 2009

no ja mam postielku tiež vedľa seba, Radka tak to je super ,ja sommliečko nemala vydržali sme aj s dokrmovaním dva mesiace a potom sa to už zastavilo uplne,divim sa maminkam ktore maju vela mliečka a končia v polrokualebo aj skôr,joj keby som mala aj ja tolko mliečka ale čo už..hlavne že je zdrava.

Katavinka no len neviem keď je tak strašne zvyknuta na zimu že bez nej nezaspí tak neviem čo bude keď príde leto,asi sa z toho zcvoknem ale našťastie našej malej nevadí keď stojí nepotrebuje sa voziť stačí jej len čerstvý vzduch
🙂

dadka212
20. feb 2009

ahojte 🙂

no veru ten môj syn je volajaký opačný 😀 ale možno je to tým, že ja ho nestraším ale práveže mu hovorím ako sa bude u tety doktorky hrať a tak 😉
a s tým obliekaním to neviem, ale on mi niekedy pripadá ako gay 😅 keď je troška špinavý alebo má špinavé ruky už mrnčí, že sa chce umyť alebo prezliecť 😀

no so spaním: ja spávam s malým v jednej posteli v detskej izbe a tato spí sám v spálni 😀 ale teraz kúpime nové postele do detskej a idem malého učiť spinkať samého, ja budem hneď vedľa v posteli a vedla mňa ďalšia postielka 😀

Anka ja už nekojím som prestala v 13.mesiacoch lebo malý nechcel nič iné papať ani piť okrem prsa a už som z toho bola hrozne nervózna, že každú pol hodinu som mala prso vonku a malý cecal aj 10-15min a popritom mi žmolil druhé 😀 tak som to vzdala 😝

Luci ja som si práveže na mojom všimla, že odkedy som prestala kojiť tak malý je na tom lepšie zdravotne, odvtedy nebol nejako vážnejšie chorý a dovtedy samé choroby dokonca horúčky vyše 40 😔 ale teraz klop-klop-klop už skoro rok žiadna horúčka 😵 asi nebolo moje mliečko dobré ☹

lucia963
20. feb 2009

Hm Dadi lebo vraj v matkinom mliečku je vela imunitných latok tak zaujimave že vam to pôsobilo opačne.. 😲

dadka212
20. feb 2009

No čo už, veď uvidíme ako bude na tom druhé a keby to bolo podobné prestanem kojiť a začnem dávať umelé mlieko 😝 a pritom som sa stravovala celkom zdravo 😖

lucia963
20. feb 2009

No ved uvidiš,každe dieťa inak ynaša aj umele mliečko,ten tvoj chlap je už taký aspon je vynimočný!!

mishka711
20. feb 2009

baby ja som kojila 2tyzd a to som sama prestala a sme boli zdravy do 11mes potom trosku chory ale inak klop klop klop kamoska ma 3deti kojene do 1roka aj viac a stale su chore neni to vzdy pravda no a inak vam poviem ze tu irky uz narodene deticky ucia v postielke a su v inej izbe dokonca ani nie so surodencami uplne same takze tak aspon co ja poznam mamicky zo skolky maju po 3-4deti .tu rodia este po 40tke v pohode takze mate este casu 😀

iinuska
21. feb 2009

Ahojte, zienky z PK a okolia 🙂

lucia963
21. feb 2009

Inuska ahoj!! 🙂

mishka711
21. feb 2009

vitaj iinuska si s pk?

greta24
21. feb 2009

Vitaj Iinuska ! 🙂
Lucka, do materskeho centra chodia deticky, len pravdepodobne bola vacsina mamiciek prec, ked boli prazdniny. Malemu sa tam paci, stale sa taha za detmi. Inac chodia tam aj s malymi detickami, pred Vianocami tam bolo 3-tyzdnove babo.
Ja uz mesiac nekojim, lebo som tym uspavala, ale maly sa so mnou len hral a nespal, tak som skoncila a zaspavame spolu na velkej posteli. Ked zaspi, tak ho prelozim do jeho postielky a tam pekne spinka, nemam s tym problem. Zaspi mi aj v kociku, ale ked je moc zima a fuka, tak ho radsej uspim doma

aida
21. feb 2009

nasa mala spinka sama vo svojej postielke od narodenia a kojila som len tyzden lebo som nemala mliecko a sme na nutrilone a este nebola vobec chora klop klop klop. A susedka kojila do roku a 2 mesiacov a maly je casto chory.
Ja by som ju chcela odnaucit od dudliku ale bude to tazke cez den ho nema iba ked zaspava a spi no bude to tazke. 😒

mishka711
21. feb 2009

aida aj my mame dudel ked zaspava a niekedy cez den ked je upistany nesvoj no ja este musim odnaucat aj od flasky noo teraz ma noci placu revu sa budi s revom no neviem si predstavit ze by som mu nedala flasu zatial pockam kym bude mat aspon 1aj pol

lucia963
21. feb 2009

Aj my sme na nutrilone,no aj naša ma dudlik,ale tiež ho veľmi nepotrebuje iba keď zaspáva a keď zaspí tak ho vypľuje a spí bez neho..

Mishka neviem či by som vedela kludne spať keby mala bola vo vedľajšej izbe,a neviem si to predstaviť v noci ked su hladne aby som utekala do druhej izby,mala ked sa v noci zobudí na hlad,zarobím jej a ležím v posteli len ruku prestrčím do postielky a kolkokrat pri tom zaspím,zobudím sa až na zvuk ked taha prazdnu fľašku,dam jej dudlik a spím dalej,ale to je asi len moja pohodlnosť možno by som si zvykla aj na to keby bola vo vedľajšej izbe,ved človek si zvykne na všetko.. 😒

dadka212
21. feb 2009

Mishka ja som si to tiež všimla, keď som bola v UK som robila chvílku au-pair, tak maličké detičky, dávali samé do izbičky 😝 ja som len tak kukala, ja si neviem predstaviť, že by som toho môjho 2-ročného nechala samého 😅 som taký strachopud 😝
...a inak Maťko nikdy nedudloval dudel, ale zato flašky sa vzdať nechce...nechám ho kým nepôjde do školky, nemám nervy už na jeho hulákanie 😔

Ja som si všimla, že detičky čo sú na UM sú zdravšie ako tie čo sú na MM 😝 ale možno je to len z môjho okolia, štatistiky sú asi iné, keď tak preferujú dojčenie...ale zas som si s malým vytvorila za ten rok pekný vzťah, niekedy až otravný, keď sa odomňa nechce pohnúť ani na krok a ja ho zas nerada opúšťam aj keď len do obchodu 😅 som trafená 😀

katavinka
22. feb 2009

Dať drobca tak skoro samého do izby si neviem predstaviť ani ja a ani to neplánujem.

Lucia: nedávaš malú ani odgrgnúť, keď sa napapá v noci? Môj sa vždy budil, keď som ho nedala a aj som sa bála, aby sa náhodou dačo nevygrcol.

mishka711
22. feb 2009

dadi no je to tazke ja som uz asi 3ti na nervy pomalom len kricim strasne je zly zavsetko pisty reve potom sopel no hruza nechce sa dat prebalit nechce na serblik doteraz uplne v poho dokonca zo serbla ani nechcel ist a teraz toto a vnoci som aspon 4krat hore dnes od 2-3 tej pistal a nevedel zaspat medzi nami no to bola noc k tomu sme mali vcera party takze nas tato to nejak nemal podkontrolou a v noci ma budil tiez co som mohla spat ach jaj a dnes sa chystame na navstevu ku malej jessike co sme sa od porodu nevideli lebo tak som zvedava ci za zahraju kedze z beha ako aj nas lebo co mame deticky v jeho veku este nebehaju a on sa nehra snimi je na starsie

mishka711
22. feb 2009

a stim odgrgovanim ani ja uz dedavam maleho odrgnut lebo niekedy tobolo zbytocne teraz sa pretaca sam na brusko tak si odgrgne kd potrebuje

lucia963
22. feb 2009

katavinka nie nedavam ona si malokedy odgrgne aj cez deň, 😉
ona ešte ani nemá dopapane otoči sa na bok a hned spinka..

katavinka
22. feb 2009

aha; tak to náš si grgne ako starý chlap 😀 Vlastne pri kojení vždy zaspí a potom keď som ho dala dakedy odgrgnúť, tak nie a nie zaspať.

dadka212
22. feb 2009

ja som tiež malého nikdy nedávala vnoci odrgnúť, kvôli tomu, že sa prebral a potom som mala čo robiť aby znova zaspal a to len na prse, takže som bola vždy tam kde som skončila 😀 ale on nebol grgací typ ani cez deň moc negrgal...

Mishka to je asi obdobie aj náš také mal, teraz sa to lepší, ale aj tak nervák je poriadny celá mamina 😔

greta24
23. feb 2009

Nas sa zas jeduje ako tatino 😀 😀 😀

katka76
23. feb 2009

ahojte, tak sme od vcera vecera konecne doma. bolo nam fantasticky, malu sme nechavali u nasich, vecer sme sa vracali zo svahu. chodili sme lyzovat do jasenskej doliny, boli sme aj vo valcianskej a tiez super. kubko fajn lyzuje a som rada, ze ho to bavi, tak este pockat 2 roky a aj terezka sa moze postavit na lyze.

to s tym MM/UM je tazko povedat, jakubko bol od 3 m na UM, terezku som kojila do 16m a obaja boli zdravi. svagrina kojila do 13m oboch chalanov a ti su v kuse chori, jej mala ma 8m, je kojena a tiez kazdu chvilu soplava.
no a kamoska musela maleho v 6m odstavit, lebo jej v MM zistili stafilokoka

katavinka
24. feb 2009

katka76: a to ako zistili toho stafylokoka???

Kočky, boli ste niektorá u kožnej v PK? Neviete ako to tam chodí, potrebujem ísť s malým.

katka76
24. feb 2009

katavinka,opravujem,mala streptokoka - ona bola na gyn. vysetreni po obnoveni MS, maly mal vtedy 6m a dr. sa jej kadeco pytal, a ked zistil, ze maly berie uz 3-tie antb, tak jej dal vysetrit MM
najlepsie je sa dat objednat na urcitu hodinu, lebo inak tam presedis pol dna.