Snažilky, tehuľky a mamičky z okolia Pezinka. Dáme stretko?

kalupinka
21. aug 2006

Ahojkajte uplne nahodne som nadabila na tuto stranku...vacsinou chodim na ine mamickovske fora
inak som Sonka mam 3 a pol rocnu dcerku a byvame v Modre ja mam 24r
uz robotkujem
keby sa tu nasla nejaka mila fajn maminka budem rada mozme si popisat o com kolvek
po pripade hodit stretko 😅
tak sa teda ozvi 😉 oki?
PA PA PAAA

greta24
7. júl 2009

Anka, gratulujem a nech im samostatne zaspavanie vydrzi 🙂

katavinka
8. júl 2009

Ahojte;

tak nám dievka nevyšla..., podľa nejakého toho kalendára sme mali mať dievčatko, ale nie je 🙂 Nevadí.
My sme už celkom zubatí, máme 5 zúbkov, ale ani choroby nás neobchádzajú ☹ Tento týždeň sme mali každý deň u Dr. a najviac ma štve ten systém, že Dr. vezme krv, vy si ju musíte odniesť do labáku, potom 2 hodky čakať na výsledky a zaniesť späť k svojej lekárke. Som zabila celé doobedie.

snezienka
13. júl 2009

ahojte, babulky,,, ja budem bývať v PK asi za 10 dní,,, už len posledné upravy v byte a sťahujeme sa... 🙂 , len ma zaujal ten čínsky kalendár...,,, kde a ako by som to našla, aj ked tiež moc neverím na tieto veci, ale rada by som urobila všetko preto, aby bolo druhé bábo dievčatko... 😉

snezienka
15. júl 2009

dadka dakujem,,,, tak som to preštudovala....na Lukina mi to sedí... uvidíme, či to víde aj v "druhom kole" 😀 , no za pokus to stojí....

katka76
16. júl 2009

mne to u oboch deti vyslo, ale podla tohto by som mala byt ja chalan a moji brachovia baby 😅

katavinka
16. júl 2009

Jooooo, to je ten kalendár, nám to nevyšlo 🙄

mishka711
17. júl 2009

mne vysli 2krat chlapci takze uvidime a posledne dievca

mishka711
17. júl 2009

baby este sa xcem opytat ci viete kde robia v okoli pk 4d ci 3d?to je jedno xcela by som sa objednat ked budem na svk a kolko to stoji a ci sa dlho caka dik vopred 😉

dadka212
18. júl 2009

Mishka najbližšie robia 3D v BA na Záhradníckej v Gin-five tam to stojí okolo 60 Eur alebo potom v Hlohovci tam je to vraj lepšie a aj lacnejšie...

mishka711
18. júl 2009

dadi dakujem za info takze v pk nehrozi?no nevadi pojdem asi este tu teda ma to vyde tak isto plus vysetrenie 🙂 a ako sa mate?ako Danielka pekne papka spinka poslucha rodinku?? 🙂

dadka212
18. júl 2009

Mishka veru v PK to nehrozí 😀 a máme sa fajn, Danielka poslúcha a aj pekne papá a spinká 😵 Matúško tiež takže som celkom spokojná 🙂

a vy čo ako to zvládaš s bruškom? a rodiť chceš v IRL alebo na SK?

snezienka
20. júl 2009

dadka, moc ťa to vyčerpáva starať sa o 2 detičky, stíhaš doma všetko, nie je to moc chaotické??? my stále zvažujeme, či áno či nie, druhé babatko.... ja by som chcela velmi,,, muž sa na to pozerá racionálnejšie..., ale v podstate chceme obaja... 🙂

dadka212
21. júl 2009

Snežienka no je to ťažké, ale hlavne zo začiatku, teraz je to už v pohode, treba si nájsť iba nejaký režim 🙂 my sme to tak plánovali deti tak 2 roky od seba, nechceli sme velký vekový rozdiel...
...a veď vy aj keby sa to teraz podarilo, tak váš synček bude mať potom už 3 roky a to je už v podstate celkom fajn 🙂 predsa je to dieťa troška rozumnejšie...

snezienka
21. júl 2009

hm... teda hlavne režim.... a čo Matuško, nežiarli??? kým dojčíš, maličkú máš na rukách, ked plače, ked sa s nou maznáš, nevidí v nej konkurenciu, že už na neho nezostáva tolko času???
my sa s mužom nemožme ani za ruky chytiť, už je aj malý medzi nami, má rád proste pozornosť....detičky má velmi rád, aj babatká, len nevieme aké by to bolo keby bábo bolo stále doma 😖
nemám dobru skusenosť s o 5 rokov starším bratom,,, a rovnako je na tom muž so sestrou, aj preto sa toho velmi bojíme, my sme boli tí druhí v poradí... ☹ ☹ ☹

katka76
21. júl 2009

mishka a kedy chces ist na to 3D, lebo ja som bola v 28tt ked som sa chcela objednat a dr mi tvrdil, ze do 26tt je to OK, ale ze neckor je babo velke a pomaly uz ulozene v porodnej polohe, takze by sme z toho nic nemali. no a nakolko nase lezalo ritkou dole a chrbtom k brusnej stene, povedal, ze za tych 2000 Sk by som bola sklamana

mishka711
21. júl 2009

dadi dk za opyatnie je to celkom fajn lebo tu neni take teplo ale horsie to bude na svk letime 29jula a na 4d idem 28jula a bola som aj neskor a je pravda ze uz bolo zle vidiet ale ona to robila v ramci ultrazvuku iba prepla na 4d je odbre ze vysetri a vsetko je po jednou strechou tak nemusim chodit zvlast na vysetrenie a zvlast na 4d a ake mate kociky my sme nas predali lebo bol tassi na cestovanie a teraz brazdim po nete a pozeram aky by sa hodil len nechcem nafukovacie kolesa nejak sa bojim ze budu rychlo K,O MATE STYM SKUSENOSTI??snezienka druheho dietatka sa neboj my sme sa tiez obavali a este neni na svete ale bude jak bude tesime sa inak nas maly je anjielik ale zacina byt strasne nervozny nervak chyta sem tam taky zachvat nic nechce iba reve vsetko hadze no hruza uz sa nam to stalo 2hy krat som stoho nanervy ide mu dalsi zub ocny zebystoho? 😢 no snad to prejde lebo sa nedal nijak ukludnit

dadka212
23. júl 2009

Snežienka práveže nežiarli čo som sa hrozne bála, on je taký malý zúrivec, ale na Danielku je hrozne zlatý, niekedy nevie odhadnúť svoju silu, ale inak v pohode 🙂
on mi chce aj pomáhať, keď ju dojčím tak mi drží prso, že on jej dáva papať 😀 alebo keď niečo chce, tak mi povie, že keď Daniela dopapá, tak nech mu dám 🙂
ja som ho hneď ako som otehotnela pripravovala nato, že budeme mať nové bábo o ktoré sa budeme starať a on keď bude chcieť mi môže pomáhať každý deň som mu to pripomenula a potom už keď som vždy išla na poradňu, tak sa tešil, že donesiem bábo, že mi ho vyberie ujo doktor z bruška a keď som došla bruchatá, tak bol sklamaný 😀 ale dočkal sa 🙂

Mishka ja mám jané slalom a som spokojná, ja som práveže chcela nafukovacie kolesá lebo tieto naše chodníky 🤐 a aj som chcela trojkolku kvôli lahkému ovládaniu 🙂
a možno to má Sebko z tých zubov, Maťo je tiež asi z toho taký nervný, konečne už má prerezané skoro aj posledné 2, len včera chudatenko mal zas 40 stupňovú horúčku, tak dúfam, že zo zubov, lebo ma už šlak trafí 😝

katka76
23. júl 2009

jeeej dadi, tak matusko je teda riaden pomocnik
ako zvladate tieto horucavy? ked bola teri take mimco, bol rovnaky vypek ako teraz a len sme zhanali nejaky chladocek a kusok vetrika, v kociku vobec nechcela byt ale nastasie sme boli u nasich, zahrada a zahradne lezadla to istili a samo, vkuse nalepena na prsniku 😖

dadka212
24. júl 2009

Kati no to teda je, včera ju prebaloval skoro som skolabovala 😀
no tieto horúčavy zvládame ťažko, ja ledva žijem vnútria nieto ísť von 😝 ale musím kvôli Maťkovi...tiež chodíme často k dedovi, tam sa Maťko jaší na dvore s bazénikom a ja som vnútri s malou poprípade pod pitvorom, kde je chládoček 🙂

zuzka88
24. júl 2009

Ahojte maminky, dlho som tu nebola, asi si uz na mna ani nepamatate....

Uspesne sme sa pregulali cez polovicu tehu a zacinam sa obzerat po detskej lekarke, viete mi dat refernecie na doktorku Orlicku v PK?
Alebo mate este niekoho lepsieho?
Aky ma pristup? Chodi k novorodencom aj domov, aj do okolia PK? Da sa jej zavolat napriklad aj vecer? A co tolko spominana podpora dojcenie? Ockovania? ALternativy?

Moc vam dakujem za postrehy pripadne rady!

Vsetkym krasny vecer!

dadka212
27. júl 2009

ahoj Zuzi 🙂

ja chodím s deckami k Orlickej a som spokojná, najprv som chcela od nej odísť, lebo Matúško bol dosť chorlavý a ona tam často nebola, tak preto, ale len preto...
...mne sa najviac na tom páči, že ona nedáva hneď lieky, ale skúša homeopatikami a keď nezaberú tak potom dáva lieky 🙂
...chodieva aj domov, pri prvom bola u nás doma, pri druhom som zbehla k nej do ambulancie, určite ak si vypýtaš mobil ti dá, aj mne dala, ale neviem kam som ho zapatrošila 😅
...dojčenie dosť podporuje, mňa napríklad prehovorila nech kojím, čo som chcela v 9 mesiacoch ukončiť, ale stále ma prehovárala tak som kojila do 13 mesiacov 🙂 skončiť som chcela len preto, lebo malý nič nechcel jesť ani piť okrem prsa, ale ona hovorila, že mu to asi stačí, lebo prospieva a je vitálny 🙂
...očkovanie, neviem čo presne chceš vedieť, Maťo je očkovaný základnými plus pneumokoky iné som nechcela, ale ak by si chcela určite ti bábo zaočkuje...

greta24
30. júl 2009

Ahojte, my sme uz konecne doma, 2 tyzdne sme boli na Morave a krmili macky a psa, lebo nasi boli prec. Robila som program dvom detom, mam z toho hlavu jak melon 😀 Teraz si robime vlastny program, trochu nas zmahaju horucavy. Stupel sa rozkecal, je to sranda, lebo ja som MAMINYNY a tata je TATOTO 😀

zuzka88
30. júl 2009

Dakujem Dadka 🙂
A vy ostante, zienky? hm? My mame detsku aj v Senkviciach ale kamoske zaockovala dceru ked bola po chorobe a dostala ju na mesiac do nemocnice 😒

katka76
3. aug 2009

tak my sme sa vratili z prazdnin u nasich, zahrada, bazen a navstevy kupka to istili, decka sa vysantili do sytosti a ja som si tiez oddychla.

iinuska
3. aug 2009

My chodime k detskej do Senkvic, a dme spokojni

zuzka88
4. aug 2009

Iinuska, a aka je ta lekarka v Snkviciach? My k nej nepatrime, nemame tu trvale bydlisko... To co mi vravela ta akmoska s tym ockovanim, myslis, ze to bola len nahoda?

krajcoanka
4. aug 2009

ahojte
dai, to som ešte nepočula že nieaké dieťa drží mame prso aby nakrmil surodenca 😀 😀 😀 .Som sa normálne zasmiala.Super!!!
Miška, malý ide asi do veku vzdoru, teda niežeby som vylučovala zúbky, ale náš tak nieako začínal že všetko hovoril naopak čo sme mu povedali a všetko mu vadilo a všetko bolo nie.

Inak mi nič nové, akurát že máme šteniatka labradorov a snažime sa ich predať. Je to kopu srandy, hlavne ked lezu po našich malích, ale je to aj kopec roboty, takže nemám veľa času na net. Aj som chcela hodiť fotky, len mi to nieako neide natiahnuť. Asi mám už preplnenú pamäť na PC. 😝

iinuska
5. aug 2009

zuzka, aj lekar je len clovek, myslim si, ze to nemyslela zle.Urcite to nebolo pre nu prijemne. Na druhej strane, nechcela by som, aby tak dopadlo moje dieta.

dadka212
5. aug 2009

no k tej lekárke, ja si myslím, že v prvom rade mala aj tá mamička nejako zareagovať, veď asi každá z nás vie, že dieťa musí byť aspoň 2 týždne po chorobe pred očkovaním....

Anka veru on je zlatý chce mi pomáhať, ale ja som z neho už taká nervózna poslednú dobu, furt ho napádajú somariny, hádže jej loptu, chce ju brať na ruky...no ja som už zúfalá 😝
a keby som mala dom, hneď by som jedno šteniatko brala 😵