Snažilky, tehuľky a mamičky z okolia Pezinka. Dáme stretko?

kalupinka
21. aug 2006

Ahojkajte uplne nahodne som nadabila na tuto stranku...vacsinou chodim na ine mamickovske fora
inak som Sonka mam 3 a pol rocnu dcerku a byvame v Modre ja mam 24r
uz robotkujem
keby sa tu nasla nejaka mila fajn maminka budem rada mozme si popisat o com kolvek
po pripade hodit stretko 😅
tak sa teda ozvi 😉 oki?
PA PA PAAA

greta24
18. júl 2010

@katavinka to by som uz nestihla 😒

greta24
18. júl 2010

@dadka212 sme z tej situacie na prasky, lebo sa nemam ako vratit do roboty a sukromna skolka pyta viac, nez vobec zarobim a z niecoho musime platit aj najomne a pozicky... ☹

katavinka
18. júl 2010

@greta24 kde máš prácu? Nedalo by sa prihlásiť ho niekde inde, pr. v Grinave? Či to sa nesmie? Bože, presne viem, že toto isté budeme riešiť aj my, neviem si to predstaviť 😒

minitrouble
18. júl 2010

ahojte 😉
@greta24 skus si najst niekoho na opatrovanie ....podla mna sa vies dohodnut s mamickou na MD/RD ze jej budes davat dakych 250euro mesacne a ona ti bude za to varovat dieta - ty to budes mat lacnejsie ako sukromne jasle a ona si privyrobi a nemusi to nikomu dokladovat .....mozno skus oslovit rovno tu anjelika co pisala ze uvazovala nad tym ze by sa takemu nieco venovala 😉
je mi jasne ze aj 250euro je asi dost ale vzdy menej ako 400 a cim budes dlhsia doma a bez prace tym to bude pre teda tazsie si nejaku lepsiu pracu najst 😉
tolko len moj sukromny nazor 🙂 ...my sme si inak uz vyskusali aj sukromne opatrovanie a ked si obe strany dohodnut jasne pravidla tak si myslim ze to celkom slusne funguje 😉 🙂

andelik8
19. júl 2010

@minitrouble ja by som s niecim takym urcite nemala problem, len neviem ako s malym babatkom by som to ako prvorodicka zvladala... tazko povedat 😅
to je naozaj az taky problem so skolkami u nas? ja som prave ze zacinala mat pocit, ze tych sukromnych centier je tu teraz ako maku, ze keby som otvorila dalsie tak sa neuzivi... no kazdy ma od toho odhovara... tak neviem. Budem to musiet este poriadne premysliet 🙂

dadka212
19. júl 2010

@greta24 Gretka to je mi ľúto ☹ viem že tu u nás na sídlisku robia opatrovanie aj dochodkyne niektoré bývalé učiteľky, ale netuším koľko pýtajú...

@minitrouble Myslím že andelik by teraz asi nechcela keď bude mat vtedy akurát novorodeniatko...
A nie si ty náhodou tá maminka s dvoma kočkami čo sme sa tu stretli na ihrisku? 🙂

minitrouble
19. júl 2010

fuuh teraz pozeram ze som vcera vecer pekne vela preklepov narobila 😎 😀

@andelik8 to zistis po cca prvom mesiaci ze ci budes mat dobre babo alebo nie a ze ci popri nom zvladnes este dalsie ....ako ta len z "videnia" a "pocutia" poznam 😉 tak si myslim ze by si to v pohode zvladla - samozrejme vzdy zavisi aj na tom dietatku ktore sa varuje ako velmi je narocne 😉 🙂 ...ale ty si zvyknuta sa starat o deti a ucit ...takze si myslim ze by si to mala v pohode + pred bytovkou mas super dvor, cize nemas problem ani s pobytom vonku a tak 😉
co sa tyka sukromneho zariadenia - podla mna by si bola uspesna jedine ak by si mala vyrazne nizsiu cenu - v sucasnosti pokial viem tak vsetko co v PK je, je za 400euro ....cize ak by si podla mna isla s cenou dole tak mas dost velku sancu - otazne je ci sa ti to potom oplati 😎 😝

minitrouble
19. júl 2010

@dadka212 hej hej som to ja 🙂 ja sem obcas nakuknem ze co tu je nove ale zatial som moc nemala k comu prispiet 🙂

dadka212
19. júl 2010

@minitrouble 🙂 tak sa spoznávame už aj tu 🙂

dadka212
19. júl 2010

@andelik8 Presne ide o to dať "normálnu" cenu v Prešove kamoška dala dcérku do súkromnej škôlky a platí 200€ čo je úplne super oproti tým našim...

minitrouble
19. júl 2010

@dadka212 inak ono je to dost take povazlive s tou cenou ...ja na jednej strane aj chapem ze tie naklady na tie jasle/skolku su tam dost vysoke. lebo ved zo vsetkeho musia odviest dan + zaplatit kucharku, priestory, vychovavatelky a tak ....cize ono podla mna pokial to nerobia fakt nejak vo velkom tak na tom tie sukromne zariadenia moc ziskove nie su 😖 nehovoriac o tom aka je to velka zodpovednost starat sa o male deticky, ake mozne urazy hrozia a tak 😎 ...ale na druhej strane pre vacsinu zien je neunosne aby platili 400euro mesacne, lebo podla mna tolko aj presne v cistom zarobia a to zrovna mozu sediet doma ....

dadka212
19. júl 2010

@minitrouble ja presne viem o čom píšeš, ide aj o to či má vlastné priestory alebo prenajaté, či sa aj sama stará o detičky atď. len proste je sila v inom meste o kolko je to lacnejšie 😖 tá kamoška ani nemá chuť teraz sa vracať sem do BA ani sa jej nečudujem, má ešte jedno bábo, tak asi až po RD...

andelik8
19. júl 2010

@minitrouble jeeej, ahoj 🙂
no je to presne o tom, ci mas vlastne priestory alebo prenajate. Ak by som mala volaco svoje, alebo len symbolicky najom, tak nevaham ani chvilku. Nad opatrovanim doma som neuvazovala zatial, ale mozno zacnem. Toho pol roka sa to bude dat vydrzat aj s materskou, ale potom neviem ci utiahneme vsetky nase "prevadzkove naklady" 😉

elvirkams
24. júl 2010

Ahojte dievcata, neviete poradit dobru pediatricku v Pk alebo Modre? Rovnako uvazujem o gynekologovi. Vdaka za kazde info. 😉

lucia20
24. júl 2010

@elvirkams my mame ako pediatricku orlicku a gynekologicku mam meszarosovu. som velmi spokojna.

minitrouble
24. júl 2010

@elvirkams gynekologa mam toho Klimenta ci ako sa vola - sedi v poliklinike...celkom v pohode podla mna ...
pediatricku mame v BA v ruzinove 😉

dadka212
25. júl 2010

@elvirkams vraj je perfektná tá nová gynekologička v PK na Mladoboleslavskej v tej novej bytovke pri parku rozmýšlam že tam prejdem aj (ja chodím do Modry a je mi to troška od ruky aj keď som veľmi spokojná) len zatiaľ nemá zmluvy s poisťovňami berie 100€ za ročnú starostlivosť a 200€ za ročnú starostlivosť o tehotné...
@katavinka išla si k nej?

kuriatko84
25. júl 2010

ahojte Pezincanky...
akeho pediatra s detmi navstevujete a ake mate s nimi skusenosti? tusim je ich 5 a neviem ktoreho si vybrat 😒

katavinka
25. júl 2010

@dadka212 áno, bola som tam; povedala mi ako to tam chodí, je to veľmi pekná ambulancia, má 3D ultrazvuk aj 4D, ale najskôr musím priniesť zdravotnú kartu od bývalého lekára, kde mi odvrkli, že nemajú čas, aby som prišla o týždeň. Inak objednáva vždy na presnú hodinu. Ale najviac som zvedavá, ak sa platí ten ročný poplatok 100€ a o 2 mesiace by som otehotnela, ...platila by som ďalších 200 či už len 100? Lebo to by bola potom riadna pecka pre mňa. Na druhej strane naozaj už nechcem zažiť cestovanie napr. do BA, nikdyyy...

katavinka
25. júl 2010

@kuriatko84 my chodíme k Orlickej, neodporúčam, veľmi dobrú skúsenosť máme s Dr. Križanovou a vraj je dobrá aj Vargicová.

dadka212
25. júl 2010

@kuriatko84 Vargicova dáva hádam na všetko antibiotika...chodíme k Orlickej a mne osobne vyhovuje, decká mi vždy vyliečila poradila o homeopatikách ako utuženie imunity a asi aj vďaka tomu mi dcká neboli choré už veľmi dlho, chcela som odložiť očkovanie a nebol problém mne aj prístup vyhovuje kedže som k nej aj ja chodila ako malé decko aj liečenie ale každý má iné predstavy...

dadka212
25. júl 2010

@katavinka mne o tej gynekologičke včera hovorila mužov sesternica že k nej chce prejsť je v 16-tom tt a nechce sa jej trepať k Milosrdným aj keď je tam spokojná..

katavinka
25. júl 2010

@dadka212 tomu verím, ja som chodievala počas tehotenstva do Ružinova a hlavne v lete to bol horor, keď boli plné busy, potom MHD-čka večne meškala a teraz keď už mám malého, tak nehrozí aby som ešte aj s ním cestovala, toto budem mať naozaj na skok.

katavinka
25. júl 2010

@dadka212 a vlastne keď si to tak vezmem, stálo by mi to za tie nervy, verím tomu, veď tehotná zas nebudem každý rok, no nie? 😕 teda dúúúfam 😀 😀 😀

minitrouble
25. júl 2010

@dadka212 jeeezis ja som chodila k milosrdnym az doteraz 😎 😀 .....uz nikdy nikdy viac - sice uuuzasny lekar....pedantny, mily, ochotny, spolahlivy proste super - ale deeesne dlho mu to vsetko trva. ked sa clovek za peniaze neobjednal tak tam cakal aj cely den na radu 😝 ...no a zlaty klinec vsetkeho zmenil si sestricku a ta nova tak to je cisty konec - total nespolahliva a nechutna osoba ...normalne mi asi 3x zaprela to na com sme sa dohodli - tak som si zobrala kartu a isla sem do PK
inak podla mna vsetci 3ja gyndosi v PK su v pohode celkom ....horsie je to podla mna s detskymi lekarkami - ani jedna z nich podla mna neni ziadna velka vyhra 😝 🤐 😀

dadka212
25. júl 2010

@katavinka ja neviem mne sa nechce s dvomi krpcami trepať aj keď len do Modry a nieto tam ešte čakať, síce sa vždy objednám...ale musím ísť busom nemám vodičák, alebo muž nejde do roboty a ide s nami...

@minitrouble neviem ako to tam je, ona iba hovorila, že lekár super ale chodiť tam sa jej moc nechce aj keď teraz robí v BA ale keď bude na materskej a potom atď. no a keď je tu fajn doktorka tak prečo nie 🙂 a máš pravdu s pediatrami je to tu úbohé 😝

kuriatko84
25. júl 2010

@katavinka a @dadka212
dakujem za nazory 😉

elvirkams
29. júl 2010

Dievcata, dakujem za aky-taky obraz. Ozaj budem potrebovat niekoho, prave som sa vratila z nemocnice-Antolska, bola som tam ze vraj so zapalom, ale ruku do ohna by som za to nedala. Takze surne potrebujem niekoho tu, hlavne nech ma potrebne vybavenie. Neviete, ako je to s kontrolou prsnikov? Kde sa to tu robi?
Najdem niekde na nete obvody pediatrov, aby som vlastne vedela, ku komu patrime podla tejto kategorizacie?

akinu
29. júl 2010

Ahojte, chcela by som Vas velmi poprosit o radu. Budem sa stahovat do Dolan. Som 15tt, a potrebovala by som poradit dobreho gynekologa-gicku. Uz raz som mala velke problemy a babetko mi vinou lekarov po porode zomrelo. Preto potrebujem dobreho a pecliveho. Velmi prosim o radu. Tak isto aj porodnicu.
Vopred dakujem za rady a pomoc

dadka212
29. júl 2010

@elvirkams ja neviem či sa v PK kontrolujú prsníky...ak teda myslíš mamografiu, mne kontroluje len ručne a keďže boli vždy ok tak ďalej neviem čo sa robí...a pediatrov netuším kde nájdeš zoznam obvodov jedine pobehať si ich na poliklinike alebo tam skúsiť zavolať...

@akinu Dolany by mali patriť gynekologičke Matušovičovej je v Modre chodím tam aj ja a podľa mňa je super 🙂 má aj utz aj prístup má perfektný 🙂 ja som spokojná a môžem odporučiť