Snažilky, tehuľky a mamičky z okolia Pezinka. Dáme stretko?

kalupinka
21. aug 2006

Ahojkajte uplne nahodne som nadabila na tuto stranku...vacsinou chodim na ine mamickovske fora
inak som Sonka mam 3 a pol rocnu dcerku a byvame v Modre ja mam 24r
uz robotkujem
keby sa tu nasla nejaka mila fajn maminka budem rada mozme si popisat o com kolvek
po pripade hodit stretko 😅
tak sa teda ozvi 😉 oki?
PA PA PAAA

andelik8
29. júl 2010

@akinu osobnu skusenost nemam, ale k tej Modranskej chodi aj moja svokra a je velmi spokojna. Ja som v PK u Meszarosovej, spokojna som, ale ze by bola najdoslednejsia... no neviem porovnavat.

zuzicka1982
30. júl 2010

@elvirkams S prsnikmi posielaju do Blavy. Zoznam obvodov pediatrov v PK som nikde nenasla. Ale skus toto: http://www.pezinok.sk/?yggid=193 Tam su aspon telefonne cisla pediatrov ,tak si to obvolaj.Nie je pravidlo ze beru len podla obvodu. Ja budem chodit s malym k Orlickej. A podla obvodu k nej nepatrim.

katavinka
2. aug 2010

@elvirkams na vyšetrenie prsníkov Ťa môže poslať jedine Tvoj gynekológ s odporučením; ja som bola v BA tam pri Milosrdných a skutočne perfektný prístup. treba si tam potom zavolať, objednať sa presne na hodinu. Niekedy to trvá vraj aj mesiac-dva, ja som mala šťastie, že o 2 týždne mali volné ako som si zavolala.

krajcoanka
5. aug 2010

@dadka212
no dadi len u tej matusovicovej sa dlllllho caka...a ak nechces cakat, musis zase platit ☹ ...ale inak je super

krajcoanka
5. aug 2010

@elvirkams dobra pediatricka je aj v senkviciach..ma dobry pristup a ja som s nou spokojna...aj cakaren s ambulanciou ma peknu....skus sa jej opytat.....uvidis co ti povie 🙂

krajcoanka
5. aug 2010

@elvirkams mamografiu robili kamoske aj v trnave...je na gynekologovi a na tebe kam si vyberies ist.

dadka212
5. aug 2010

@krajcoanka
áno u Matušovičovej kolkokrát stráviš aj cely deň ale ja sa objednávam lebo nemôžem čakať ani pol hodinu s tými mojimi príveskami opišťanými 😀 ale ja neviem či mám šťastie na všetkých doktorov ja čakám všade večnosť takze všade sa objednávam inak nejdem ani keby som umierala

elvirkams
5. aug 2010

Vdaka za vsetky cenne rady, s detmi som nakoniec isla ku Filipovicovej, tak uvidime.

minitrouble
5. aug 2010

@dadka212 presne tak aj ja ...vzdy si zaplatim a este aj tak mam stastie ze prave v ten den maju sklz a zoberu ma neskor ....a deti jacia jak dive 😎 😝

dadka212
5. aug 2010

@elvirkams dúfam, že budeš spokojná daj potom referencie 🙂

@minitrouble tiež mám podobné šťastie 😀 😝 najhoršie je že všade chodím s deťmi, takže mám pokaždé adrenalínový zážitok 😅 a na gynde mi kolkokrát povedia,že či môže ísť najprv tehulka, teda ja to chápem, že je tehotná, ale 2 vreštiace, nudiace sa deti sú teda 10x horšie ako byť tehotná a to poznám na vlastnej koži 😝

minitrouble
5. aug 2010

@dadka212 no tiez si to myslim ...taktiez ma vzdy stvalo ze tehotne maju akoze prednost aj v obchode pri pokladni ale zena s 2ma deckami (placucim babatkom + vrestiacou a behajucou potvorou) tak ta ma cas a moze si to kludne vystat ze hej? 😎 😀 😀
ale tak ani kvoli tym tehotnym sa ludia nejdu pos... sa mi parkrat stalo ze ma dobreze nezvalcovali pred pokladnou len aby sa predo mna napchali 😔

dadka212
6. aug 2010

@minitrouble 😀 ja som sa vždy napchala do tej prednostnej pokladne, teda keď som sa ponáhlala, prišla som za stojacim že či je ZťP keďže tehotný očividne nebol a keď nebol ani ZťP, tak som sa napchala 😅 ale teraz keď obidvaja moji krpci predvádzajú to najlepšie čo dokážu tak je tam krásne divadielko, kolkokrát ma ludia na ulici oslovujú, že si ma všimli v obchode 😝

andelik8
6. aug 2010

ja sa sice obcas aj postavim do tej prednostnej pokladne, ale ak ma nikto nepusti pred seba tak sa nedoprosujem aby ma pustili.... ja to neviem 😅 ale zas mne nebyva zle, neboli ma nic, tak pokial nemam dovod predbiehat sa tak to ni nepocitujem ako nutnost.
no a musim povedat. ze ludia su zlati aspon v tom, ze vsade kam pridem by ma iba posielali sadnut 🙂

dadka212
6. aug 2010

@andelik8 pri prvom som nechodila do prednostnej ale teraz som to využívala hlavne v sobotu to bolo fajn lebo maly mi nevydrží čakať v rade 10-15 minút ani teraz...

iinuska
6. aug 2010

baby a kde su tie prednostne pokladne? Aj v hypernove?Blba otzka, ale nejako som si to nevsimla 😅

andelik8
6. aug 2010

@dadka212 jasne ze je to ine s deculom a velkym bruchom ako "iba" s tym bruchom 😉

@iinuska v Hypernove som si ziadnu nevsimla, ale je pravda ze tam chodievam minimalne. V Tesku je jedna.

minitrouble
6. aug 2010

@iinuska len v tescu je 😉 a aj to sa treba pytat lebo inak ta nepustia aj ked tam je mega velky znak ze prednostna pokladna 😝

inak mne teda byvalo riadne zle a to sa mi simonka narodila na silvestra a cez vianoce ma pekne nechali vsetci vystat vsetky rady. musim povedat ze raz v Hyperke som normalne chytila paniku ze asi porodim uplne mi zacalo tvrdnut podbrusko + desne bolesti ...predo mnou asi 15ludi, teplo, dusno tam bolo + mne byvalo pri oboch tehu neskutocne zle no katastrofa - a teda nikoho ani len nenapadlo ma pustit dopredu 😖 😠

katavinka
6. aug 2010

@minitrouble fakt nechutný prístup niektorých ľudí; zrejme je to o tom, že pr. chlapi nemajú potuchy o tom, čo žena v tehotenstve prežíva. Ja mám takú skúsenosť ako som cestovávala do BA k Dr., nikdy ma nepustili sadnúť, len 1 jediný raz, stará pani už vyše 60 mohla mať mi vraví: ml. pani poďte si sadnúť a mne jej bolo ľúto, že zrovna ona sa postavila, keďže tam bola kopa mladých a vravím, nech len sedí, že vydržím. Na to mi povedala, aby som si okamžite sadla, že ona vie čo to je, lebo tak potratila; stála v buse, kt. prudkol zabrzdil a spadla ☹ Tak som sklopila uši a sadla si..

andelik8
6. aug 2010

@katavinka no v buse by som teda vazne radsej nezostavala stat, to uz by som si usta otvorila na niekoho a upozornila ho ze by ma mohol pustit...

@minitrouble mne nastastie nie je nic (ved si videla ze ani tasky s nakupmi nerobia problem 😅 ) akurat v noci sa mi uz hrozne zle spi, boli ma panva a kym sa pregulam z jedneho boku na druhy tak mam az slzy v ociach... snad to uz nepotrva dlho

iinuska
7. aug 2010

@andelik8 drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo 😉

katavinka
7. aug 2010

@dadka212 tak mám za sebou návštevu Dr. Gottschallovej; som naozaj spokojná, prvý raz mám vyšetrené aj vaječníky, maternicu sonom, perfektnú ambulanciu má. Pred sebou som mala veľkú plazmu a tam som vlastne všetko videla. To musí byť úžasné hlavne pre tehulky 🙂 Teda ja som nikdy nevidela nášho drobčeka na sone ☹ Dúfam, že ma konečne dá do poriadku. I keď som nechala v lekárni riadne peniaze za lieky, myslím, že je naozaj dobrá.

greta24
11. aug 2010

@katavinka katavinka, ja pracujem v Ba, skusala som aj tam, ale absolutne neberu. Vsetky pezinske skolky su plne, polovica deti v nich je tam cez uplatky 😠

greta24
11. aug 2010

@minitrouble ahoj minitrouble, nie je to zly napad, ale co ak tej mamicke ochoreju deti, kam dam stupla ? Ocr na zdrave dieta mi nedaju a tolko dovolenky tiez nebude stacit. Moc si to neviem predstavit, lebo ak by si ta mamicka potrebovala nieco vybavit, alebo ist k lekarovi, tahala by so sebou vsetky deti ? Neviem, nemam s tym skusenosti, potrebovala by som poradit, ako to riesili ine mamicky so sukromnym strazenim.

minitrouble
11. aug 2010

@greta24 my sme to riesili dovolenkou - bud ja, manzel alebo niekto zo starych rodicov a pokial to druhe dieta nebolo nejak extra chore a malo len nejake bezne sopliky tak sme ju tam nechavali, ked si mamicka nieco potrebovala vybavit tak bud sme si zobrali volno my alebo si to zariadila nejak ona - vzdy podla moznosti a dohody 😉 ...my sme to sice skusili celkovo mozno len na 5 mesiacov lebo potom som uz ostala doma na druhej MD ale podla mna ked sa chce vsetko sa da 😉

andelik8
11. aug 2010

@minitrouble a len tak zo zaujimavosti... ako ste to mali dohodnute po financnej stranke?

minitrouble
11. aug 2010

@andelik8 napisem ti do IP 😉 🙂

greta24
12. aug 2010

@minitrouble , my mame starych rodicov v zahranici, potrebujeme to na rok a tolko dovolenky obaja nemame. Bohuzial, nemame tu nikoho z rodiny, co by pomohol a rok je dost dlha doba na taketo lepenie 😒

akinu
12. aug 2010

Dadka212, velmi pekne dakujem za radu, zavolam jej. A aku by ste doporucily porodnicu? Mam velky strach, ze mi babetko zasa zomrie. Druhy raz by som to uz nezvladla.

dadka212
12. aug 2010

@katavinka som rada že si spokojná 🙂 aj sestra k nej chce ísť ja ešte váham, lebo zatiaľ som nemala a ani nemám žiadne gynekologické problémy len v tehotenstve klop klop klop...

@akinu nemáš začo 🙂 a osobne poradím Antolskú ale radšej so zazmluvneným lekárom preistotu lebo potom sa o teba viac zaujímajú...

akinu
12. aug 2010

@dadka212 Velmi, velmi, velmi pekne dakujem!!!!