Snažilky, tehuľky a mamičky z okolia Pezinka. Dáme stretko?

kalupinka
21. aug 2006

Ahojkajte uplne nahodne som nadabila na tuto stranku...vacsinou chodim na ine mamickovske fora
inak som Sonka mam 3 a pol rocnu dcerku a byvame v Modre ja mam 24r
uz robotkujem
keby sa tu nasla nejaka mila fajn maminka budem rada mozme si popisat o com kolvek
po pripade hodit stretko 😅
tak sa teda ozvi 😉 oki?
PA PA PAAA

kamilka22
4. feb 2011

Dadka, inak len aby si vedela kto som, raz sme sa stretli na poste v mole, bola si tam aj s drobcami a moja Kamilka sa nahanala na chodbe s tvojim synom. Ja mam na temu "skolka" uz doslova nervy. Mam pocit, ze dostat dieta do skolky je vacsie terno nez na vysoku. A na hlasku typu, ved ty si na materskej, tak to mas veget, tak na toto mam uz alergiu. Podobne ako ty, aj moja starsia dcera je ako keby fungovala na jadrovy pohon, nezastavi sa cely den. Malo co ju teraz zaujme. Najnovsie som jej kupila tonu farebneho papiera a tvarime sa, ze strihame a lepime. O tom, ze Misko sa pritom zakazdym snazi zjest papier a lizat lepidlo ani nemusim pisat. Na ihrisku sa sepka o uplatkoch - ale kto ma z toho smiesneho rodicovskeho este aj na toto naskrabat? Mesto sa tvari, ze ved pohoda, ved su tu sukromne skolky. Len este keby mi na nu chceli prispiet. Ach normalne mam z toho nervy. Hovorim si, dobre, ved som na MD, tak je so mnou doma, ale ked vidim ine mamicky, ktore tlacia kocik a idu si pre prvorodeneho do skolky tak ma ide trafit slak. O co je moja dcera horsia? Je to na nervy. Svoju dceru milujem a nevadi mi, ze je so mnou doma, len mi je luto, ze je ukratena o kamaratov a moznost budovania si svojho postoja voci ostatnym detom. Je to nefer. Inak do ktorej skolky davas tento rok prihlasky?

dadka212
4. feb 2011

@kamilka22 áno už viem kto si 🙂
ja tiež tolko hovadiniek, čo malému pokupujem, farebné papiere, fixky, vymalovánky, plastelínu a proste podobné kreatívne veci ho so mnou bavia max. 5 minút potom sa ošíva a už vymýšla, najradšej pozerá celý deň telku, čo mu samozrejme nedovolím, potom zas pizúka 😝 ...tiež svoje deti milujem, ale chýba mu ten kolektív a aj ho potrebuje, potom keĎ neposlúchajú, ignorujú ma, som ja nervózna kričím na nich, je mi to potom lúto, ale ja som už s nervami v ....

...idem skúsiť škôlky sem na Bystrickú a asi Vajanského ešte neviem, druhú nemám zatial vybratú naivne si myslím, že ho vezmú sem, keďže ju mám pod oknami, ale to je asi len moja hlúposť, keďže sem chodia aj decká zo severu, čo je pre mňa nepochopitelné, prečo zaberajú miesta deťom z juhu, to by mali uprednostňovať najprv deti z tej ktorej lokality nie?...no zas sa mi dvíha adrenalín 😝

kamilka22
4. feb 2011

dadka 212 , ja dam prihlasku na Vajanskeho a druhu este neviem, aj ked najblizsie mam tiez Bystricku, tak mozno tu. Uvidim. Kamilka tiez travi pred telkou dost casu. Ale nesleduje ju nejako aktivne, len je zapnuta a ona sa popri nej hra. Obcas ju nieco zaujme, tak pozrie rozpravku, resp. nejaky film. Rozpravky ju nebavia. Kama tu skolku potrebuje ako sol. Naucila by ju samostatnosti. Ona sice vsetko sama dokaze, ale kedze vidi, ze Miska krmim, tak to chce aj ona a podobne je to so vsetkym. S tym, ze jej vysvetlujem, ze Miska krmim preto, lebo to sam este nedokaze, som si uz hubu zodrala. Ale musim ju aj pochvalit, ked ma spravnu motivaciu tak je skvela a vsetko zvladne. Len uz mi dochadzaju napady na tu motivaciu....

jankaslamka
4. feb 2011

Baby to je fakt take tragicke s tymi skolkami? to je teda sila fakt...aby clovek daval uplatok aby mu zobrali 4,5rocne dieta do skolky? otras 😠
Drzim vam palce nech vase deturence zoberu..ved deti v ich veku sa potrebuju troska socializovat a nauc sa vychadzat so svojimi rovesnikym a bla bla bla 😖

iinuska
5. feb 2011

Ja som sa prave vcera bavila so susedkou o skolke, a mi hovodila, ze aby som dala maleho uz teraz zapisat. Lebo je plno, a ked budeme pod ciarou, tak ho jednoducho nezoberu. Tak to je sila. Clovek chce, alebo respektive musi ist do prace, a este, aby sa modlil, aby mu zobrali dieta do skolky. To je co za sysytem 😠 😠 😠

dadka212
7. feb 2011

@kamilka22 presne len Danielka opakuje dosť po Maťkovi a on sa z toho teší, tak ju učí také veci ako skákať zo sedačky ale až z operadla, vyťahovať krytky zo zástrčiek a pod. no hrúza s nimi 😝 ale tiež ak majú dobrú náladu tak sú to najlepšie detičky na svete 😎

@jankaslamka no bohužial v PK je to realita 😝 ale na také veci ani nemyslíš, kým tá situácia nenastane...

@iinuska ale ty nebývaš priamo v PK, tu je iná situácia, zápis detí trvá jeden deň na mestskom úrade,nie je to už ako volakedy, že riaditelky si vyberali a tam sa aj chodilo na zápis, teraz vyberajú na meste...v okolí hlavne v týchto dedinách kde je jedna dve škôlky funguje stále "normálny" systém prídeš do škôlky zapíšeš a čakáš vyrozumenie....

jankaslamka
7. feb 2011

@dadka212 no super..tak mam sa naco tesit 😠 😠

kamilka22
7. feb 2011

baby, dnes je vonku uzasne, sme sa poflakovali vonku asi 2 hodiny. Kamilka nahadzala tolko kamienkov do potoka, ze sa divim, ze tam neni ostrovcek 😉 Keby uz taketo pocasie zostalo, hned by bolo lepsie.

dadka212
7. feb 2011

@jankaslamka keď pôjdeš do práce a dieťatko bude mať 3 roky, tak ti ho vezmú, ale ja som doma takže mne ho preto nezobrali 😝

@kamilka22 veru dnes je nádherne vonku 🙂 len moja krpaňa teraz stále na mne nalepená "mama hopa" takže ma to nebaví vláčiť ju stále na rukách odmieta kočík všetko, nech jej zuby vylezú a môžeme sa všetci tešiť 🙂

dadka212
7. feb 2011

neviem či má niekto záujem, som objednávala fotky z jednej stránky našla som velmi dobré ceny za zväčšeniny http://www.123print.eu/no_modul.php?staticke_ba...
aj kvalita je fajn 🙂

jankaslamka
7. feb 2011

@dadka212 no uvidime co bude o 3 roky..aj tak je to diskriminujuce 🙄

jankaslamka
7. feb 2011

@dadka212 super tip..dam do oblubenych 🙂

dadka212
7. feb 2011

@jankaslamka je ale čo s tým narobíš 😝 ja asi vyskočím z desiny keď mi ho nevezmú tento rok 😅

jankaslamka
7. feb 2011

@dadka212 no to hadam nie 😀 taku radost im spravit? 🙂)) drzim palce nech ho vezmu 🙂

dadka212
7. feb 2011

@jankaslamka 😀 jasné, že nie 😎 ale už niekedy nevládzem byť stále 24 hodín vkuse s deckami bez oddychu ☹ takže tá škôlka by bodla 😉

jankaslamka
7. feb 2011

@dadka212 no to verim..mat dve takto male deti neni jednoduche..ja by som zosalela a to zatial mam len psa a manzela..uvidime co to bude od maja 😀 😀 😀

dadka212
7. feb 2011

@jankaslamka s jedným je viac roboty ako s dvomi 😉 len vonku je to pre mňa náročné aby som ich ustriehla, lebo jeden skoro spadne do potoka, druhý letí na cestu a podobné situácie...

jankaslamka
7. feb 2011

@dadka212 no to musi byt psycho 😀 musis ich mat na takych tych voditkach 🙂)

xixi7
7. feb 2011

@katavinka
Tu su informacie k zapisu do skolky
http://www.pezinok.sk/?yggid=629&id=2918

xixi7
7. feb 2011

@dadka212
Nevies nahodou ako to na urade pri zapise skolky prebieha?
Lebo nasa bude mat tri roky v 2012 a teraz sa zapisuje na skolsky rok 2011/2012.
Podla podmienok uradu na internete sa moze zapisat ak "dieťa v kalendárnom roku prijatia dovŕši najmenej 3 roky". Ak je kalendarny rok prijatia teraz, teda 2011 tak podmienku nesplnime. Lenze v 2012 este nebude zapisana a ja do roboty budem musiet nastupit. Nejake cele je to na hlavu...

minitrouble
7. feb 2011

@xixi7 neviem ako to je presne ale podla mna ak tento kalendarny rok - teda rok zapisu nedosiahne 3 roky, tak ti ho urcite nezoberu ....ja pracujem uz 3/4 roka a mala bude mat teraz vo february 3 roky a smola, ked sme sa pytali tak mi povedali ze zbytocne by sme tam aj isli lebo by mi ju aj tak nemohli zobrat, platime si sukromnu skolku a uz ma to tiez nebavi, nakolko po february mi uz stat na nu nebude prispievat a tak to zacne byt finance dost narocne, takze dufam ze mi malu do skolky zoberu 😒 😖
@kamilka22 ja ta tiez poznam z videnia, aj sme sa parkrat rozpravali aj sa zdravime 😉 🙂

inak ja som tiez dost nastvana uz na cely tento system ako to tu mame a hovorim si ze ked mi malu nezoberu tak normalne to tak asi nenecham, nakolko robim uz od 1.7.2010 😎 tak dufam ze to aspon nejak zohladnia 😒

xixi7
7. feb 2011

@minitrouble
Ty si sa hlasila v marci 2010 a nezobrali ti ju?

xixi7
7. feb 2011

@dadka212
A neskusala si okolite obce? Ci tam treba mat trvaly pobyt?

xixi7
7. feb 2011

@minitrouble
Takze min pol roka budem zarabat a cely plat pojde na sukr. skolku ak mi ju teraz ani nezapisu...

minitrouble
7. feb 2011

@xixi7 nie ja som sa ani nehlasila lebo ked sme sa boli spytat v skolke tak nam rovno povedali ze to je zbytocne ze by mi ju urcite nezobrali, ze to ani nemusime stracat cas, navyse v case ked sa prihlasovalo tak som este bola na materskej a nebolo iste ci nastupim alebo nie od 1.7.
no a bud das do sukromnej skolky alebo si ju das niekomu opatrovat, to su jedine moznosti
akoze mozes to skusit len si myslim ze aj ked ta tam zapisu tak ti pride odmietave stanovisko - na druhej strane za pokus nic nedas 😉

dadka212
8. feb 2011

@jankaslamka 😀 ani to by nepomohlo 😝

@xixi7 no asi nemáš velkú šancu na prijatie, ale možno tento rok motyka vystrelí a vezmú ti ju, určite by som skúsila, tiež som minulý rok bola na zápise aj keď som na 99,9% vedela, že mi ho nevezmú, ale za pokus nič nedám...a v okolitých dedinách uprednostňujú deti z dedín, kde je detí dosť, akurát možno za úplatok, ale to máš potom šancu aj tu v PK si myslím 😀

greta24
8. feb 2011

@dadka212 drzim palce, nech ti ho zoberu, viem, ake su to nervy 🙄 Ja vidim, na stuplovi, ze mu ta skolka velmi pomaha, ma tam aj kamaratov. Neviem si predstavit, ze by som bola teraz zadarmo doma 😖 😖 😖

dadka212
9. feb 2011

@greta24 ďakujem Gretka 🙂 ja síce budem dostávať materskú na Danielku, ale Maťo už potrebuje škôlku tak dúfam, budeme úspešní 😝

katavinka
10. feb 2011

@dadka212 ja si myslím, že každé dieťa vo veku 3 rokov potrebuje kolektív, ja by som ho už aj dala do súkromnej len kvôli tomu, aj keby som bola doma, len kde na to vziať 😖
A k tej škôlke, je to smutné..., hlavne že sa robí park za neskutočné peniaze (na to dielo som veľmi zvedavá), ako netvrdím, aj to treba, je super, ak budeme mať kam zájsť, ale tá škôlka je isto prednejšia;
a tým, že uprednostia mladšie dieťa ako 4 ročné napr., s tým si asi nikto nepomôže, lebo do jednej triedy majú isto kapacitu, koľko je vlastne detičiek v jednej škôlke cca.?

dadka212
10. feb 2011

@katavinka tiež by som ho už dávno dala do škôlky,ale ja na to nemám, keďže dostávam iba materskú 😝
tiež sa rozčulujem, že sa tu všetko robí, áno je to krásne, zvelaďuje sa to tu, ale zas treba myslieť aj na škôlky, lebo situácia je katastrofálna a stále sa sem sťahujú mladé rodiny s deťmi, je výstavba, rodia sa deti aj rodeným Pezinčanom...napríklad čo si pamätám na cajle boli 2 škôlky už tam nie je žiadna, na juhu bola ešte jedna škôlka aj tá tu už nie je, aj v Grinave bola ešte jedna aj tá sa zrušila...rušiť vedia ak nie sú deti, ale keĎ sú tak nové neotvoria ☹ určite by som prišla aj na iné, keby som ešte trocha porozmýšlala 😝
Katavinka mňa sere to, že tento rok sa dostalo mladšie decko ako môj Maťo a jeho mama je tak isto na materskej s mladším deckom ako moja Daniela takže to je na zamyslenie...