Snažilky, tehuľky a mamičky z okolia Pezinka. Dáme stretko?

kalupinka
21. aug 2006

Ahojkajte uplne nahodne som nadabila na tuto stranku...vacsinou chodim na ine mamickovske fora
inak som Sonka mam 3 a pol rocnu dcerku a byvame v Modre ja mam 24r
uz robotkujem
keby sa tu nasla nejaka mila fajn maminka budem rada mozme si popisat o com kolvek
po pripade hodit stretko 😅
tak sa teda ozvi 😉 oki?
PA PA PAAA

dadka212
9. mar 2011

@minitrouble ja som nemohla od nej odchádzať, som ju kojila a vlastne ani nemal kto varovať, tatino nám chodí neskoro z práce 😝
ale už začíname a dúfam, že ju to prejde....

minitrouble
9. mar 2011

@dadka212 aj ja som kojila, ale vzdy som mala odstriekane mlieko a potom ked uz mala prikrmy tak jej davali prikrm ked som tam nebola ja 😉 - my sme sa kojili do 11mesiacov 🙂
kazdopadne verim ze to zvladnete 🙂 budem drzat palce 😉

dadka212
9. mar 2011

@minitrouble Ďakujem 🙂 u nás bol aj je najväčší problém to, že nemám krpatú alebo aj oboch s kým nechať 😝

minitrouble
9. mar 2011

@dadka212 no to nezavidim 😖 ☹ a este ked ich mas stale oboch tak to uz musis mat docela nervy asi obcas 😝

dadka212
9. mar 2011

@minitrouble asi nie občas ale často 😝

kamilka22
9. mar 2011

@minitrouble no suhlasim s Tebou, treba ich nechat zvyknut si aj na opateru inej osoby. Kamaratka ma dcerku, strasne zlate dievcatko, uz 2 rok chodi do skolky, a vkuse tam place. Ale tym myslim, ze od zaciatku az do konca. Prvy rok jej ju este mohla babka bravat skor zo skolky, ale teraz sa to uz neda. Vysledkom je, ze kvoli tomuto dievcatku napriklad cela trieda nespinka. Je to voci ostatnym tiez nefer, ale hlavne je mi luto toho dievcatka. Ved to musi byt pre nu normalne trauma. Takze Dadka, skus ju zvykat byt aspon s tatinom, ci babkou, aj ked je to pre nu bolestne, ale zacala by som asi s vyletmi tak na hodinku. Mozno by zabralo, keby si jej z "vyletu" vzdy nieco slubila a priniesla jej prekvapenie. U nas zabralo toto. Dcera bola na mna tiez velmi naviazana.

kamilka22
9. mar 2011

@katavinka tiez som bola prekvapena.

dadka212
9. mar 2011

@kamilka22 no len u nás je taký problém, že keď by aj bol niekto kto by mohol povarovať, je to až večer okolo 19-tej a to už idú pomaly spať...

kamilka22
9. mar 2011

@dadka212 to mas teda fakt na nic. Hm, to vyzera, ze si so svojimi drobcami non stop. Michal sice zatial bol bezo mna max 2,5 hodky, ked som bola u kadernicky, ale zvladol to v pohode. Ja mam na stastie maminu a ked potrebujem, tak mi povaruje, alebo mi vezme dcerku na par dni k sebe a ja zatial stihnem aj nemozne. S jednym dietatom je to brnkacka. Teda drzim palce, nech ju tie place prejdu zo dna na den a nech aj ty mozes vypadnut z domu bez vycitiek.

dadka212
10. mar 2011

@kamilka22 tak to ti teda poviem, som s nimi fakt nonstop ☹ ja ich velmi lúbim, ale čo je moc to je moc....a milujem, keď mi staršie ženy dávajú rady a mudrujú, nech nekričím a podobne, tak ma vedia naštvať oni mali decká v jasliach od roka a potom normálka v škôlke a nie celé dni a noci s nimi 😝 ja som v jednom a tom istom kole už 4 roky...moja mama tiež, že mám byť taká a taká, ale to sa proste niekedy nedá, som jej vysvetlila, že ona bola aká a to nás mala doobedia v jasliach/škôlke potom sa jej vrátila pamäť 😀

...nech je už teplo aby sme mohli byť stále vonku, to bude znesitelnejšie 😎 pojdeme na kupko alebo sa vytrepem na chatu tam im bude lepšie ako tu, aj tak ich stále okrikujem, nech nejdú na cestu, nech nerobia toto hento atď....

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamilka22
11. mar 2011

Baby, ja som tu mala dnes taky boj, ze ak by niekto stal pred nasimi dverami, tak si mysli, ze doma svoje dieta otlkam hlava nehlava. Kamilka si zadrela triesku - netusim kde. mala ju na nohe a taku uplne drobulinku. Ani za svet si ju nechcela dat vybrat a vrieskala, ako keby som jej ihlou chcela prespikovat nohu. Stalo ma to nadludsku namahu, ale teda hysteria to bola riadna. Som mala pocit, ze sa od revu pozvracia. Nepomohlo ani to, ked som jej povedala, ze sa jej to zapali a bude ju to velmi boliet. No hruza. A chcem sa Vas spytat, Michal ma asi prve obdobie vzdoru, ci co. Ked mu nieco nedovolim, tak sa smari o zem a este si aj celo bucha o zem. Nie silno, ale predsa. Ako sa toto da eliminovat? Najprv som sa tvarila, ze to nevidim, ze snad prestane, ale je fakt jedos a robi to zakazdym, ked mu nedovolim, co chce. Co s tym? Robil to aj sestrin syn /tak to mame asi v rodine 😉 / , len on bol starsi a tak si to dal vysvetlit.

kamilka22
11. mar 2011

@dadka212 ja hovorim presne to iste, nasi rodicia to mali ovela jednoduchsie. Teda nechcem sa stazovat. Svoje deti mam najradsej na celom svete a nedala by som ich ani za nic a den co den tvrdim, ze vsetka namaha mi stoji za to, byt v ich blizkosti. Moznoze zavisi od deti, ja mam to stastie, ze tie moje si za cely den nesadnu a to myslim uplne vazne. Kamilka az teraz obsedi pri obede, Michala musim zabavat kadecim a casto dojeda obed v "chode", ze vzdy pricupita k stolu a papa. Dcerka sa dodnes poriadne sama nezahra /aj preto tak strasne chcem, aby sla do skolky, v tomto smere by ju to mohlo velmi posunut/. Michal je lepsi a pekne sa zabavi, len je to o tom,ze sa zasadne bavi tym co by nemal. Sto krat za den mam vyhadzane vsetky policky v kuchyni /tie ktore dociahne/, pootvara mi roll door a aj tam co dociahne, to si "pozicia". Najradsej sa bavi vyberanim vysavaca a vyliezanim na sedacku, cize som v pohotovosti non stop. A samozrejme, ze ked je clovek takto vypaty, tak potom aj nakrici. Zakazdym je mi to hrozne luto, ale co narobim? Tiez mam len jedny nervy a tie dostavaju denne riadne zabrat. Ja ked som mala len Kamilku a videla som, ako mamicka vonku na svoje dieta krici, tak som to odsudzovala, teraz, nevravim, ze je to spravne, ale vidim to z tej druhej strany. Pre priklad minule som bola v Tescu, Michal uz pri pokladni nechcel obsediet v kociku a vyzeralo to, ze nebyt toho, ze je priviazany, tak vylezie spodom, vrieskal na plne kolo. Kamilka mi prebehla do toho obchodiku, rovno oproti pokladniam so sponkami a odtial na mna vykrikovala, ze maminka kup mi tieto goralky... a do toho, sa ma predavacka nieco pytala, no doslova na nervy. Celu cestu som Kame drzala kazanie, ako sa ma chovat v obchode. V strede cesty domov ma zastavila a hovori, mami, ja tam /v obchode/ budem stat pri kociku a uz ani neceknem. No a predstav si, ze je to teraz tak, aj ked pre istotu jej to pred vstupom do obchodu pripomeniem. No ale co, stale si hovorim, ze uz mam to najtazsie hadam za sebou a tak o pol roka si aj ja zacnem matersku konecne uzivat.

jankaslamka
11. mar 2011

@kamilka22 ja ked som bola mala tiez som sa hadzala od jedu o zem, vrestala a trieskala sa o nieco 😀 mama za mnou zavrela dvere, nechala tak a mna to preslo lebo nemalo vyznam v tom asi pokracovat..to uz neviem..ale prisla o 5 minut a ja som uz bola usmiata..a neskor ked som bola vacsia tak to malo este take nasledky, ze som vzdy po takomto zachvate vsetko v izbe poupratovala 😀 😀 😀 😀

kamilka22
11. mar 2011

@jankaslamka no u neho takyto "zachvat" netrva dlho, prakticky to tym klopnutim hlavy o dlazku konci, len mi vadi, ze si ublizuje. Tiez si myslim, ze ked tomu nebude venovat pozornost, tak s tym prestane.

cheerlady
15. mar 2011

ahojte maminky,ja som tiez z Pezinka a chcem sa spytat,ci nahodou niektora nedavate babatku Nutrilon 2 alebo Sunar od 10.mesiacov - obe mlieka sme dostali a my pijeme Hami 😒 su original zabalene,neotvorene.

cora73
15. mar 2011

@kamilka22 ahoj,podobne robil moj starsi syn,on si zase trieskal hlavu o stenu od jedu,ale casom ho to preslo..myslim,ze oni velmi dobre vedia,ako silno sa mozu buchnut,aby sa naozaj nebuchli 😀 ,a filmuju to na nas,ak nemaju divakov,prestane ich to po case bavit.. 😉

dadka212
17. mar 2011

moji obaja sa zas plieskajú dozadu 😝 Matúša vzdor ešte neprešiel a Danielu to začína chytať 😝

melkina
17. mar 2011

Ahojte baby 🙂 mám na Vás otázočku...v júny sa sťahujeme do Viničného a potrebujem deťom vybrať pediatra.... neviete kam budem patriť ? či môžem si vybrať? viete mi nejakú pediatričku/ra odporučiť? 🙂

jankaslamka
20. mar 2011

@melkina ahoj. mala by si patrit k MUDr.Eva Gulová, Holleho 2, Pezinok chodi k nej kamoska s malym a su spokojni..ale poradit ti, ktora je super neviem..ja len viem, ze vela mamiciek si chvali MUDr. Križanovu, ale ta uz novych pacientov nebere..len zo svojho obvodu.

elvirkams
31. mar 2011

ahojte, neviete mi poradit, kde sa da v Pezinku, Modre alebo niekde na okoli usporiadat narodeniva oslava pre drobca? Dakujem. 🙂

elvirkams
31. mar 2011

@dadka212 dakujem. Ale tam mala cca pred 2 tyzdnami oslavu malej kamaratka, tak som chcela niekde inde. Zatial som nic nezohnala a ostava mi malo casu. Do BA by som nechcela deticky prehanat.

elvirkams
31. mar 2011

@dadka212 Jej, si zlata. Vecer sa pojdem pozriet do tych Senkvic, paci sa mi to, su tam aj koniky a mala ich zboznuje. 🙂 Srdecna vdaka!

dadka212
31. mar 2011

@elvirkams za málo 🙂

elvirkams
1. apr 2011

@dadka212 Tak som sa bola pozriet na tom ranci a bola som sklamana. Nic tam nie je. 😖 Takze asi to bude len mekac, comu som sa chcela vyhnut.

dadka212
1. apr 2011

@elvirkams ja som na tom ranči nebola, len viem, že tam je...a na obrázku a podla popisu vyzeral fajn....kolko má rokov dcérka?

elvirkams
1. apr 2011

@dadka212 Aj mne sa to zdalo podla obrazku fajn, ale realita je trosku inde. Mala bude mat 8.4. sest rokov. Takze mi ostava malo casu, nechcem to robit doma, lebo moja potvorka chce oslavu niekde vonku a aj s malovanim na tvar 😎 .