• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Snažilky, tehuľky a mamičky z okolia Pezinka. Dáme stretko?

12. júla 2016 
@dadka212 tak ten záver je jednoznačne správny :rolling_eyes: A teraz odveci otázka, to o tom rozhoduje mesto??? Ja som myslela, že oni s tým nemajú nič spoločné :fearful:
26. apr 2011 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katavinka ano rozhoduje o tom aj mesto - oni si vraj vytiahnu z matriky zoznam rodicov co maju mladsie dieta do 3och rokov a tych automaticky vyskrtaju ...kebyze tam nemam dolozeny ten doklad ze pracujem tak vyskrtnu aj nas ...
inak je to trosku na hlavu postavene kedze to ze ma neikto mladsie dieta neznamena ani len to ze je na rodicovskej- ja som napriklad na rodicovskej vobec nebola kedze som hned po MD nastupila do prace a makala - nielen ze som prisla o rodicak vdaka byvalej vlade a kebyze mi est aj nezoberu romcu do skolky tak uz by som asi bola fakt riadne nastvana :angry: :angry: :angry: len kvoli tomu ze na matrike vidia ze mam akoze mladsie dieta - hmm super logika ne? :sunglasses:
27. apr 2011 o 07:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katavinka kým budú luda ochotní uplácať, dovtedy tu korupcia bude a hlavne, že na to každý nadáva, ale dávajú a dávajú :angry: no nič pôjdem sa tam ja vyventilovať :grinning:
a ako píše @minitrouble mesto dohliada na to, aby to bolo akože "spravodlivé" :sweat_smile:
bože mne je to už smiešne...ešte mi povie, že o rok mi ich vezme oboch...no lebo Maťa bude musieť zobrať bude mať vyše 5 rokov a keďže berú potom automaticky aj mladšie tak vezme aj Danielu...tento rok tak vraj zobrali 4 súrodencov...
27. apr 2011 o 08:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tesim sa ked budem musiet tieto veci riesit ja :rolling_eyes:
27. apr 2011 o 08:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@minitrouble @dadka212 naozaj som nevedela, ale vlastne aj v Pezinčanovi vtedy písali, že doporučujú vydokladovať zamestnanie. Čo sa týka tých mladších detí ako 3 roky, isto ich všetkých neškrtajú, však náš malý tiež bude mať 3 v sept. a ja som debilný typ, že by som nikdy nikomu nič nedala. Jednoducho to neuznávam, tak ako keď môj gyn. navrhol, že ma odrodí (akože mimo nem.), nehrozí, je to ich práva, dovi, neodrodíš ty, dojde iný. A susede bývalej tiež vzali, a som presvedčená, že by úplatok tiež nedala; zrejme to spraví potom jedine zamestnanie. A @dadka212 ja by som šla a vyventilovala sa asi za pol mesta :rolling_eyes: Môj muž čo už počúva všetko o škôlkach, tak furt vraví, že ak by mal prachy, tak už vie, v čom začne podnikať :slight_smile:
27. apr 2011 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katavinka ja nehovorím o tebe, že uplácaš...ty ideš do práce, takže je na mieste, že ti ho zobrali :wink: ale hovorím, že sú tu také čo uplácajú, alebo využívajú známosti...len ja som taká sproste naivná, že si myslím, že už by tu mohla byť troška spravodlivosť, lebo škôlka nie je odkladacie alebo opatrovatelské zariadenie pre mamičky čo idú do práce, je to hlavne vzdelávacie zariadenie pre VŠETKY deti a mali by mať na to právo všetky nie diskriminovať, lebo majú mladšieho súrodenca, mama nemá prácu a podobne...
27. apr 2011 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 ja viem moja, reagovala som na to hlavne, ako písala @minitrouble, že deti pod 3 roky automaticky mesto škrká. V tomto spravodlivosť asi nebude nikdy vzhľadom na to, koľko veľa detí je, podľa mňa aj tá ZŠ bude chýbať čo zrušili na Holubyho :confused:
27. apr 2011 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 hej ja idem od septembra, uz aj tak som mala polrocny odklad. O maleho sa mi postara moja mama /idem zatial na polovicny uvazok, tak ho snad zvladne/. Ak by ta skolka nevysla, tak pridem o pracu. Drzim Ti palce, nech sa Ti to aspon na odvolanie podari.
27. apr 2011 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 no tak čo som dnes počula, aké deti vzali do škôlky, tak dovi :confounded: :angry: :rolling_eyes: Nenormálne :angry:
27. apr 2011 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katavinka nemyslela som mladsie v zmysle ze este nemaju 3 ale budu mat tento kalendarny rok ale mladsie = tento kalendarny rok nedosiahnut 3 roky ..tj maju cca okolo 0-2 roky tento kalendarny rok :wink: :slight_smile:
27. apr 2011 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
už mám aj papier, som ho od jedu roztrhala :stuck_out_tongue_closed_eyes: neprijímajú ho z kapacitných dôvodov, ktoré už majú vyčerpané a proti tomuto rozhodnutiu nie je možné odvolať sa, je konečné :grinning: :confounded:
27. apr 2011 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@minitrouble to mi chceš povedať, že škôlka berie aj tak malé detičky??? :angry:
@dadka212 žasnem, normálne žasnem; dnes mi bolo jasne povedané, koľko detí sem chodí do škôlky NEPEZINČANOV!!! To sa s tým fakt nedá nič robiť? To mestu nevadí??? :angry:
27. apr 2011 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katavinka to akože teraz prijali nepezinčanov? no fakt sila...ešte aj kamoška mi povie, že povedala riaditelke že ide do práce od septembra a druhého malého dá do súkromnej škôlky samozrejme klamala...takto to tu chodí plus ešte dáš niečo do vačku a je miesto isté :grinning: keby som bola tiež svina čo si nevybavím papier že nastupujem do práce, ale bohužial moja naivita je asi nekonečná :grinning: stále som si myslela, že to bude troška spravodlivé :pensive:
27. apr 2011 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katavinka nie take tam nechodia, len ak ma matka ktora ziada o skolku aj mensie dieta do cca 2och rokov tak to starsie automaticky mesto vyskrtava a jedine ze matka preukaze ze pracuje/ide pracovat tak dieta mozu prijat - o tom som pisala :wink:
vraj na muskate este stale neposielali vyrozumenie :confused:
27. apr 2011 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@minitrouble ani z mesta neposielali...
27. apr 2011 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 a mas este sancu ze by maleho zobrali niekam inam? do inej skolky? ci uz vobec nie je sanca?
27. apr 2011 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@minitrouble asi nie je šanca...som si volala aj do limbachu aj do viničného všade všetko obsadené...
27. apr 2011 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 tak potom jedine ist na ten mestky urad a dotazovat sa tam spravodlivosti :confounded:
27. apr 2011 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@minitrouble no ešte čakám druhé vyrozumenie a pojdem :slight_smile:
27. apr 2011 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 to sa akoze naozaj ani len odvolat neda? Tak to je uz fakt sila... Dadka, ak to aj nevyjde v tej druhej skolke, skus sa ist aj hned v septembri spytat. Niekedy rodicia, pokial dieta skolku neznasa dobre, tak ho zo skolky stiahnu. Su aj take deti, ktore to znasaju fakt priserne a matky nakoniec rezignuju a ostanu doma. Tak mozno by sa Ti ho podarilo aspon takto tam dostat, aj ked asi teraz je Ti to houby platne a verim, ze si uplne nastvana a uplne pravom. Ved o co su na tom horsie deti, ktorych matky su doma? Je medzi nimi snad rozdiel, ze nemaju pravo ist do skolky? Je mi z toho na grc. Inak suhlasim s minitrouble, mesto si preveruje, ci je matka zamestnana, alebo je doma na materskej, ja som dokladovala nastup do zamestnania a aj napriek tomu mi volali, ci naozaj nastupujem.
27. apr 2011 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kamilka22 čo už aspoň na mesto sa pôjdem spýtať na dôvod ale asi nijako nepochodím, ale budem si priebežne volať a skúmať či sa neuvolnilo niečo...ale pozerala som net a našla som prijatelnú súkromnú školku vyjde mesačne aj so stravou 200 eur to by sme snáď utiahli...a vyzerá fakt super, zajtra si zavolám hádam budú mať volné...
27. apr 2011 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kamilka22 no ja som hovorila ze ked bude treba tak im dam aj ten papier s danami co mam a pripadne zbehnem aj na urad prace soc veci pre potvrdenie ze som nepoberala rodicak - ze nemam problem im to vydokladovat
@dadka211 a to kde je taka skolka? my uz romanku od juna nejdeme davat do BA a rozmyslam ze ci by som ju nedala v PK aspon a doobedie niektore dni ze ci by sa nedalo dohodnut s niekym za dakych 200euro tak by som to vyuzila na 2-3 mesiace :dizzy_face: :dizzy_face:
28. apr 2011 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@minitrouble dám ti to do IP vela ludí to tu číta a sa bojím že mi obsadia miesto :sweat_smile: :grinning: a ja malého nebudem mať už vôbec kam dať lebo dávať tu 400 eur je dosť
28. apr 2011 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 400€ je strašná pálka a okrem toho, neskutočne veľa mamičiek sa sťažuje, že nevidia žiadny rozdiel medzi súkromnou a štátnou. Fakt len ten po finančnej stránke, že ich to viac zožiera z peňazí. Z počutia viem, že jediná s kt. nemajú problémy je na Cajle.
28. apr 2011 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak kocky, mne neprijali do skolky ani jednu dcerku, starsia mala styri roky vo februari a mladsia bude mat v juli tri. Prijali mi len nastarsieho syna, ten bude mat vcase nastupu 5 rokov a 8 mesiacov, uz pise, cita, scitava do sto a nasobi do dvadsat, v podstate mohol ist uz do skoly. V septembri som mala nastupit naplno do prace, cely cas, co som doma s tromi malymi detmi pracujem po nociach na ciastocny uvazok. Trvale bydlisko v PK mame obaja. Takze spname vsetky kriteria - vek, pobyt, zamestnanie, surodenec a aj tak nic. Dievcata by vraj boli prijali, keby jedna tretina predskolskej triedy nepoziadala o odklad skolskej dochadzky.

Rozmyslam, ze zalozim iniciativuza riesenie situacie so skolkami. Mohli by sme spisat peticiu s poziadavkami, napr.
- vytvorit nulty rocnik v skole v Grinave a na Bielenisku pre deti s odlozenou dochadzkou + deti, kde rodicia zvazuju predcasne zaskolenie z dovodu, ze sa v skolke nudia
- zrekonstruovat nevyuzite triedy v skole v Grinave na predskolske triedy a v existujucej skolke otvorit nove triedy
- zaviest transparentnost do systemu pridelovania miest (Moj napad: pridelit vahy jednotlivym kriteriam (napr. vek 60%, rodicia zemstnani 30%, surodenec 10%), jasne pridelit body k jednotlivym kriteriam, prepocitat body vahami. System vypluje zoznam deti podla poradia, urobi sa ciara podla kapacity miest a deti sa rozdelia do skolok podla preferencii rodica. Pojde sa podla poradia, prijate deti na konci zoznamu nedosatanu asi prvu zvolenu, ale lepsie tretiu ako ziadnu. Zoznam sa zverejni aj s bodovymi hodnotami a basta fidli motyka. Aspon si maminy nebudu zavidiet, nebude priestor pre znamosti, korupciu a dohady. O kriteriach a vahach sa da bavit, ide o to aby boli zname dopredu a pevne).)
- predaj pozemkov mesta developerom aj preklasifikovanie ornej pody na stavebne pozemky podmienit stavbou skolky, pripadne predavat za taku cenu, aby z toho mesto skolku postavilo

Tuto peticiu dat podpisat, co najviac mamickam a prihlasit sa s nou na najblizsie zasadnutie mestskeho zastupitelstva. Mesto sa podla mna vyzuva z jednej z najzakladnejsich uloh samospravy a kym nepociti natlak, tak bude riesit ine veci. Lebo ved rodicia si vzdy nejako poradia. Sli by ste niektora do toho? Viete pomoct pravnymi radami, alebo pod.?
28. apr 2011 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katavinka hej je to velmi vela, hlavne keď som na materskej s krpatou...už aj tých 200 je pre mňa dosť...ale to sa ešte hádam bude dať dajako utiahnuť...

@rutie s právnymi radami ja nepomôžem ale podpíšem sa s radosťou :wink: je mi z nich zle fuj....prijali ti pomaly 6 ročné dieťa, ktoré ako hovoríš kludne už mohlo ísť do školy a keď pracuješ, nezoberú ti súrodencov...ak môžem kam si ich hlásila?
28. apr 2011 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212
Dadka, do Grinavy. Dva roky predtym som mala prihlasky na Bystrickej, ale na MÚ mi povedali, ze v Grinave je vacsia sanca. Nuz....
28. apr 2011 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rutie super to poteší :confounded: mne riaditelka na bystrickej teraz povedala, že ona prijala súrodencov, starších na predškolskú a mladších automaticky...takže asi tam by si mala väčšiu šancu..
28. apr 2011 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dadka, kebyze neplanovane neotehotniem (v case podavania prihlasky som to nevedela), som uz na maslu. Po 5,5 roku materskej (z toho 3 roky pri troch detoch s rozdielom 13a 17 mesiacov) som sa tesila do prace, uz som zacala rozbiehat nejake nove pracovne aktivity, kt. som nastastie stopla, ked som zistila, ze som tehotna. Neviem si predstavit, ze by som dala dve deti do sukromnej skolky. To by som neutiahla, ved s tromi skolkarmi sa neda byt v praci od vidim, do nevidim, aby som zarobila 800 EUR len na skolku. Tesila som sa, ze si po tolkych narocnych rokoch oddychnem doma s jednym babetkom. Ale uz som to raz s tromi detmi doma zvladla, zvladnem aj teraz. Ono tie skolky zase nie su taky zazrak ako sa zda, dieta sa da rozvijat aj doma. Len ma mrzi ta nespravodlivost. Asi v tom fakt neviem chodit...
28. apr 2011 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rutie gratulujem :slight_smile: ja nehovorím, že je to zázrak, ale jemu ten kolektív velmi pomôže so mnou sa nudí, chcem si ísť kresliť som trápna, chcem si skladať kocky to je nuda..už ani von sa mu nechce lebo tam nikto nie je...on potrebuje spoločnosť seberovných...každý má inú povahu a Maťko je taký že potrebuje na rozvíjanie niečo iné, nie mňa ja som len mama...každý sa mi čuduje, že som šibnutá, lebo nemám vodičák tak sa s nimi trepem po vlakoch autobusoch, do zoo, trnavy, proste hocikam len nech nemáme stereotyp lebo by sme sa zbláznili...
28. apr 2011 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok