Snažilky, tehuľky a mamičky z okolia Pezinka. Dáme stretko?

kalupinka
21. aug 2006

Ahojkajte uplne nahodne som nadabila na tuto stranku...vacsinou chodim na ine mamickovske fora
inak som Sonka mam 3 a pol rocnu dcerku a byvame v Modre ja mam 24r
uz robotkujem
keby sa tu nasla nejaka mila fajn maminka budem rada mozme si popisat o com kolvek
po pripade hodit stretko 😅
tak sa teda ozvi 😉 oki?
PA PA PAAA

dadka212
30. jún 2008

Anka tá prilba je super, keby som vedela, že niečo také existuje tak to kúpim aj ja, lebo Maťo je hrozný v tých zraneniach hlavy 😔 aj dnes si zasa buchol hlavičku o stolík, lebo on keď sa jeduje tak sa hádže hlavou dozadu, neviem prečo to robí bojím sa o neho lebo aby si aj väzy nezlomil 😔 no kebyže mu ju dám teraz tak ju neznesie na hlave lebo nie je zvyknutý by len nervačil a trieskal sa ešte viac 😖

Ja nehovorím o adopcii nič zlé, ja to obdivujem keď si niekto adoptuje dieťatko, ale ja by som to nedokázala a ani drahý, proste ja mám zasa na toto iný názor....

sylvie
1. júl 2008

Ahojte,
keby som nemohla mat vlastne deti, tiez by som si urcite dieta adoptovala.. myslim, ze ani moj muz by s tym nemal problem.. neviem si predstavit zivot bez deti..

Dadka, s tym hadzanim hlavy dozadu, to je uplne normalne, vela deti to robi.. to je jeho prejav nesuhlasu, alebo ked sa mu nieco nepaci.. aj Ejko to este obcas robi, hlavne ked si ho posadim na kolena a on nechce na mne sediet.. ale ked bol vo veku ako Matusko, tak to robil casto..hlavne ked som ho obliekala..

No a dalsie dieta chcem urcite aj ja, ale zatial sa na to necitim.. a Ejko sa podaril tiez hned na prvy sup.. 😉 a druhe by som tiez chcela dievcatko, aby som mohla kupovat saticky a zaplietat vrkocky, ale jasne ze budem lubit aj chlapceka..

Anka, Aida predsa nie je nova.. ja si ju pamatam, este ked bola zalozena tato tema.. len tu asi dlhsie nebola..
a s tou prilbou je to naozaj dobry napad.. my sme boli aj v nemocnici kvoli pade na hlavicku, nic sa nestalo, len nas nechali 3 dni na pozorovanie..

dadka212
1. júl 2008

Sylvie ja viem, že sa deti hádžu, ale som nevedela, že smerom dozadu, si ma troška ukludnila tým, že aj tvoj Ejko to robil a že už prestáva...

krajcoanka
2. júl 2008

sylvi, no ja ajdu nepoznám, takže som ju uvítala osobne 😉
tu prilbu som mu naschvál kupila teraz a už si na ňu zvykol, takže som hapy.čo sa týka hádzania dozadu, môj st. ma 3 roky a tiež to niekedy robí, ale nie ked je na zemi. to vie, že by ho to bolelo 😔

sylvie
2. júl 2008

anka, v pohode.. 😉

zrzulka
2. júl 2008

nasa mala zase zacala do stran hybat s hlavou🙂 tiez sme na to pozerali ze co ju to napadlo. uz by sme s nou bezali k neurologovi ale snad je to ok. No my s muzom sme uz psycho z toho vsetkeho. nieco sa nam nezda a letime na pohotovost. to ste mali vidiet ked sme namerali pred 2 mesiacmi teplotu. dali sme cipok a leteli na pohotovost do ba.

dadka chapem🙂 nie kazdy si dokaze adoptovat babo. Mozno je to tym ze ja osobne poznam manzelov co si adoptovali dievcatko. mala je uzasna.Ale cisto sebeckych dovodov by som chcela byt este raz tehulka.tak verim ze sa to podari🙂Aj prvy krat som verila🙂 Sice sme si pockali dva roky ale vyslo to🙂 A tiez by som chcela opat dievcatko. Moj muz tiez. mala je jeho princeznicka. Uz teraz jej stale hovori ze jej dame sestricku🙂 Ale jasne ze ked bude syn tak sa rovnako potesime.

sylvie
4. júl 2008

Ja si myslim, k tej adppcii, ze keby bol niekto v takej situacii, ze uz naozaj vyskusal vsetko a aj napriek tomu nemoze mat deti, ze by sa na to pozeral uplne inac.. jasne ze kazdy chce mat vlastne dieta a zazit ten pocit, ze mu nieco rastie v brusku.. ale urcite je lepsie si dieta adoptovat,ako prezit zivot bez deti.. ja si vobec neviem predstavit, ze by som nemala deti..

sory za mudrovanie.. tot len moj nazor.. 😔 😉

a s tym behanim k lekarke kazdu chvilu mam aj ja svoje skusenosti..ked bol Ejko mensi, tak som tam tiez bola kazdu chvilu.. najlepsie bolo, ked doma mi maly stale plakal, prisla som k lekarke a tam bol cely vyrehotany.. 😉

dnes sme boli v banke podpisat tu uverovu zmluvu a aj na katastri, tak som zvedava ako dlho to bude trvat..

aida
5. júl 2008

Ahojte.
Zrzulka dakujem neboj aj tvoja bude zachvilu sediet. 😉

Anka dakujem ale ako ti uz sylvia povedala nie som nova len som nemala dlho doma pocitac tak som nepisala ale aj tak dik. 🙂

Baby neviete o nejakom 2-3 izb. byte v Pk?

sylvie
7. júl 2008

caute, aida, bohuzial neviem.. uz som to prestala sledovat, kedze sme si konecne nasli ten svoj byt.. inac som byty v PK a Modre sledovala skoro 2 roky... mala som aktivovaneho klienta a chodili mi vzdy nove inzeraty zo stranok www.reality.sk a www.reality.sme.sk

dnes nam prislo vyjadrenie so skolky, ze Ejka prijimaju do skolky od septembra.. tak sa tesim, ale sa aj bojim, hlavne kvoli tomu, ze este nie je uplne samostatny, hlavne nie v chodeni na zachod, lebo bez plienky je len doma.. von a na spanie este davame plienku.. 😖

ozaj nie je tu nahodou niekto koho dietatko bude tiez chodit do skolky na Vrsky v Modre? Ale asi nie je, lebo ma nikto nenapada.. 😒 vsak nevadi, mozno sa tu este niekto objavi.. 😉

krajcoanka
7. júl 2008

no ahojte!
tak my sme sa dnes akurat vratili z nemocky-4 dni.Davidko ma prasknutu lebku, lebo spadol. Držal sa stoličky, aj som mu išla hladať prilbu a medzitým spadol. Starší mu k tomu trošku dopomohol-zdvihnutím prstov a kedže sam ešte nestoji, tak sa prekotil. Už si prešiel aj Lubko svojim, lebo som mu to dva dni vyčítala-chudatkovi.
Inak paradox je , že Lubko mal presne to iste v tom istom veku.
Musím podotknuť že sa plne venujem svojim deťom a preto som väčšinou na konikovi ked oni spia.Takže žiadne nezanedbávanie z mojej strany!!! 😝

Dufam že ma tu nebude ohovarať nieaka dobra duša že sa tu všade chvalim ako si môj malý ublížil, ale toto patrí iba dievčatám z PK!!!!!

mimikyky
8. júl 2008

krajcoanka

držkám palčeky a prajem Davidkovi skoré uzdravenie 🙂
ja Ťa nikde ohovárať určite nebudem, viem aké to je, moju dcéru zrazilo ako 5ročnú auto kúsok od bytovky ☹
a pritom sa tiež starám ako najlepšie viem (a dokonca som pred 6timi rokmi dostala titul matka roka na markíze)
takže, stáva sa...

dadka212
8. júl 2008

Anka to je mi lúto 😔 prajeme skoré uzdravenie 😉 pozrela som aj fotečky z nemocnice, chudatenko maličké...
neboj tu ťa nikto ohovárať nebude 😉 ja som si to už zlízla a teraz si nemyslím, že tak skoro budú niekoho ohovárať 😀 😝
jasné, že sa staráš, aj my sa staráme ale detským úrazom sa proste nevyhneš 😒

sylvie
8. júl 2008

Anka, aj mne je to luto.. a neboj sa, nikto ta nebude ohovarat.. pri takychto detoch staci sekunda a sup, uz su dolu.. aj mne Ejko padol, dokonca 2 mesiace po sebe, ked mal 10 a 11 a to som mala oci na stopkach.. ale proste som mu raz chystala nieco na papanie, stale som ho sledovala, sedel v stolicke pri mne.. len na sekundu som sa otocila, a zrazu bum a bol tam.. ☹ ale nastastie jemu sa nic nestalo, len sme museli lezat 3 dni v nemocnici..

dadka, a teba tu nebodaj niekto ohovoril? 😨

dadka212
8. júl 2008

Sylvie áno 😀 kvôli hrče asi na 4 stranách 😀 ale čo keĎ nemá niekto čo robiť 😖

sylvie
8. júl 2008

dadka, takych mudrlantov mam "rada".. 😠 prt o tom vedia.. mna tiez nasr..a zenska na Kramaroch kde sa prihlasuje na rentgen, ked mi povedala, ze ci mi nevadi, ze moje dieta musi ist v priebehu mesiaca znovu na rentgen.. tak som jej povedala svoje a odisla som..
ale inac fakt mam pocit, ze tu na MK nema niekto co robit a tak vrta do ostatnych.. je tu zopar takych typkov..

dadka212
9. júl 2008

Sylvie čo už, každý je nejaký, len nechápem, čo z toho majú keď zapárajú 😖
a na tom rentgene šak keď musí tak musí, čo je koho do toho, šak vás tam poslal lekár a ten musí vedieť čo robí...

sylvie
9. júl 2008

dadka, liecia si komplexy.. 😉

a ta zenska na tom rentgene chcela tym asi povedat, ze som zla matka.. 😒

mishka711
9. júl 2008

Ahojte tak zase som tu na skok maly mi zaspal a to ma cas kupania no ale co uz snim 😀 rychlo mi to uteka tie dni este rychlesjsie ako ked som bola doma s malym boze ved za par dni ma pol roka uz 🙂 mna vytacaju na uradoch clovek ked chce nieco vybavit tak nevybavy lebo milostive nedvihaju tel a ked to zdvihnu unudenim hlasom ze prosim ta ta...uz som chytila nervy 2tyzdne som sa snazila dovolat na matriku do blavy a neuspesne az minuly tyz sa podarilo no hruza a o prispevok som uz prisla lebo na nasj slov ambasade mi nedali vyplnit tlacivo ci co ze xcem aby mi ziadost poslali na moju adresu tak tak dosla som kvoli nim o 16tis ale co uz nebudem sa uz nervacit no nie??? 😀 a co ziadne nove teulky?lebo v mojom okoli sa to mnozi a mnozi 😀

sylvie
10. júl 2008

mishka, no skoda, ze si sa nezacala o to zaujimat skor.. 16 tis. je dost.. 😖

tehulky ziadne nove, aspon za seba mozem povedat.. 😉

krajcoanka
10. júl 2008

dievčence, diki za podporu, pomaly sa dostávame do normálu. Ešte že si zobral muž tento tyždeň dovču, aspoň mi pomôže s deťmi a ja si porobím čo som zameškala.

dadka212
11. júl 2008

Mishka no to je škoda 😖

ja ešte nie som tehulka a ostatné neviem 😀

Anka blbá otázka, ale ako si zistila, že Davidko má prasknutú lebku 😕 robili mu rentgen?

dadka212
11. júl 2008

Inak baby, čo bol ten poplatok za uvítanie do života, tak už som prišla na to prečo som platila tisícku, pretože sme to mali v starej radnici, kebyže to máme na mestskom úrade tak je to zadarmo, a nikto mi to nepovedal, len som to náhodou našla na nete 😠

mishka711
11. júl 2008

babule no co uz ja som sa uz skor o to zaujimala len som nevedela ze to treba vypisat nieco myslela ze si to mozem vytlacit sama ale omyl a na rodny list som cakala cez 3 mesiace no skoda reci kazdy mi inak povedazl takze tak

sylvie
11. júl 2008

mishka, to mas inac pravdu, ze na tych nasich uradoch je to hroza.. skoda reci.. 😖

dadka, urcite rentgenom.. aj ejkovi kvoli tomu robili RTG ked spadol zo stolicky, ale jemu nastastie nezistili prasknutu lebku.. inac ani raz som s nim nebola na RTG, lebo som vtedy este kojila.. takze som len pocula strasny rev, akokeby ho z koze drali.. chudatko male vytrpel si..

dadka, tak aspon ste to mali krajsie, nie? aspon predpokladam, ze na starej radnici je to krajsie ako na mestskom urade.. ale to je len moja domnienka, nebola som na ani jednom mieste..

dadka212
11. júl 2008

Mishka tu je stále birokracia 😖

Sylvie áno mali sme to krajšie tam je to omnoho krajšie a modernejšie ako na MÚ 🙂
ja som sa preto pýtala, lebo malý keď sa buchne do hlavy tak nejdem pokaždé k doktorke, ale to by som asi zistila, keby mu niečo také bolo, či nie? 😕

A dnes sa jedným kamošom narodil synček, taký macko, tak musel ísť sekciou 4700g a 55cm 😎

sylvie
11. júl 2008

dadka, asi by ste to nezistili.. ved preto sa robi RTG, lebo ani doktori to nevedia len tak povedat..

dadka212
11. júl 2008

no asi mu nič nie je, ja len pre budúcnosť

sylvie
12. júl 2008

dadka, pokial nejde o nejaky velky pad, tak nemusis ist zakazdym na pohotovost.. treba dieta sledovat a ak by zvracal, alebo sa nejak vyrazne zmenilo jeho spravanie, tak vtedy treba ist urcite..

krajcoanka
13. júl 2008

ahojte, som dlhšie nebola. No ja som to zistila tým, že na druhy deň mal taku velku podliatinu(nie hrču) a na dotyk to bolo mäkke-ako gel.Tak som si hned myslela ´že tam od niekal určite tiekla krv, alebo čo. Samoška že zistiť sa to da len RTG. Ale ako som už hovorila, starší mal to isté, takže som nevahala a išla som do nemocky.
Tam mu robili len vyšetrenia. Chvala Bohu, nič važne sa mu nestalo. Zajtra ideme na KO.

krajcoanka
16. júl 2008

boli sme na KO, všetko je v poriadku. 😝