Snažilky, tehuľky a mamičky z okolia Pezinka. Dáme stretko?

kalupinka
21. aug 2006

Ahojkajte uplne nahodne som nadabila na tuto stranku...vacsinou chodim na ine mamickovske fora
inak som Sonka mam 3 a pol rocnu dcerku a byvame v Modre ja mam 24r
uz robotkujem
keby sa tu nasla nejaka mila fajn maminka budem rada mozme si popisat o com kolvek
po pripade hodit stretko 😅
tak sa teda ozvi 😉 oki?
PA PA PAAA

minitrouble
4. apr 2011

@jankaslamka oki tak na buduce ti ich pribalim ked prides na kafe 😀 😀

jankaslamka
4. apr 2011

@minitrouble super 🙂 budem sa tesit 🙂) uvidim ako dopadnem zajtra na poradni a potom sa ked tak ozvem ked nebudes v praci 🙂

magimary
4. apr 2011

@minitrouble v pohode aj tie topánočky, nie je o čom 😉 🙂

katavinka
4. apr 2011

To človek čaká jak na vykúpenie a oni si to zas predĺžia, no jak retardovaní, isto už rozhodnuté majú, čo im mám ísť pomôcť strčiť to do obálok alebo čooo 😠 !?? Všetky kamošky už majú vyrozumenia zo škôlok, len ja si pripadám jak šiši.

dadka212
4. apr 2011

@katavinka nie len ty...asi ozaj čakajú či im niekto niečo ešte nestrčí 😝

heni79
6. apr 2011

@magimary
Vďaka za podrobné informácie. 😉
Možno teda niečím prispejem i ja. Ešte sa musím rozhodnúť. 🙂

maria30
6. apr 2011

@magimary ahoj... chcela by som sa opýtať, že do akej veľkosti je možné priniesť detské veci.. mám napr. dvoje šatky č. 146 po Domke ( čo mala na 1.sv.príjmaní), že či aj takéto väčšie môžu byť.. dik 🙂

magimary
6. apr 2011

@maria30 áno, maji, jasne 😉
ale väčšie veci sa vždy menej predávajú, s tým treba rátať 😉 ,
ale predávajú 😉 🙂

maria30
6. apr 2011

@magimary ok... Ďakujem.. ja tam nechcem nosiť nejaké veľké veci, len tieto dvoje šatky.. inak všetko len malinké... 🙂 a očakávam, že aj ja si niečo povyberám a kúpim.. 😀 a som prekvapená, že si v zozname písala aj kočíky.. tak možno už aj k nejakému prídem.. 😀 teda dúfam, že sa mi tam podarí dostať aspoň na chvíločku, lebo som znova v nemocke..

magimary
6. apr 2011

@maria30 vážne 😲 v nemocke 😕 😔
čo sa deje? 😕
moooja, len sa držte! 😔

ja si práve myslím, že tieto "špeciálne" šatky majú vysokú šancu na predaj 😉

maria30
6. apr 2011

@magimary nič také vážne (mám skrátený krčok, ale že je to cekom normálny nález pre štvrtorodičku).. aspoň to tak dr. hovorí a ja jej plne dôverujem.. som tu len na pozorovanie... 🙂

magimary
6. apr 2011

@maria30 no, dobre, ešteže tak 🙂 😉
tak, či onak, držkajte sa obaja 😉 🙂

mimikyky
8. apr 2011

jéjda, tu to zase fičí??

dadka212, skús si zavolať do tej škôlky 😉

dadka212
8. apr 2011

@mimikyky včera som sa dozvedela, že budú posielať vyrozumenia do 30.4. kvôli tomu, že niektoré deti čo idú na zápis do školy tak nenastúpia a majú predlženú MŠ a potom bol chaos v tom, že prijali deti do MŠ ale keďže tam niektoré deti čo mali ísť do školy zostali tak ich nemohli prijať a tak...takže budeme čakať 😝

mimikyky
8. apr 2011

@dadka212 jéjda, aké "caviky" tak držím palce 😉

elvirkams
8. apr 2011

@dadka212 tiez cakame na vyrozumenie, ale do skoly, ma prist do 30.4., takze preto aj tie skolky cakaju. Co uz.

katavinka
8. apr 2011

@dadka212 @elvirkams to sa akože stáva aj také, že nevezmú dieťa do školy???????? 😨 😨 😨

katavinka
8. apr 2011

...no a ak zo škôl posielajú do 30.apríla, tak škôlka začne až po tom dátume.

dadka212
8. apr 2011

@katavinka ja neviem, ale asi aj školy majú určité kapacity...alebo sa proste niektorí rodičia rozhodnú nechať dieťa ešte v MŠ 😒

minitrouble
8. apr 2011

@dadka212 moznost B je spravna, momentalne je straaasne "moderne" nechavat dieta v skolke o 1 rok dlhsie 😖 ...no nebudem sa k tomu radsej vyjadrovat, ale mam na to svoj nazor .... momentalne co poznam tak pomaly kazde 2he dieta ide do skoly o 1 rok neskor - a vzdy to je z rozhodnutia rodicov ...

dadka212
8. apr 2011

@minitrouble no fasa...ja len dúfam, že mi môj Maťo v škôlke dozreje teda ak ho vezmú tento rok, lebo ak by až budúci, tak neviem či bude zrelý na školu po jednom roku v škôlke...či získa schopnosti, čo mal získavať 3 roky za 1 rok 😖 ale uvidíme možno ma prekvapí 😵

heni79
8. apr 2011

@dadka212
Úplne od veci, ale včera som ťa tuším stretla v DM v Pluse. Aj s deťmi. A nevedela som zaradiť odkiaľ ťa poznám. 😀

heni79
8. apr 2011

@minitrouble
@dadka212
Baby, problém je v tom, že náš školský systém je nastavený tak, že o zrelosti dieťaťa na nástup do školy rozhoduje vždy rodič! Čiže aj keby napr. učiteľky v škôlke povedali, že nie a rodič áno, dieťa do školy ide. A funguje to aj opačne. Žiaľ. 😖
Sú samozrejme prípady, kedy to je odôvodnené, ale už som sa stretla aj s "argumentom" matky, že dieťa pôjde do školy neskôr, iba aby mu predĺžila detstvo. A neprekážalo jej, že syn v škôlke rok stagnoval a robil zlotu. 😠 Lebo sa nudil.

dadka212
9. apr 2011

@heni79 môže byť boli sme tam 😀

no o školstve už sa asi nebudem vyjadrovať ☹

kamilka22
13. apr 2011

Baby, moja dcera je septembrova, takze tiez asi bude v skolke o rok dlhsie. Ja si nemyslim, ze toto je ten najvacsi problem, ze su tam deti, ktore uz mali byt v skole, skor je problem to, ze sa nic nepodnika v tom smere, ze by sa vybudovali aspon 2 nove skolky. Mam pocit, ze mesto je slepe a hluche a nema zaujem riesit tento problem. dalsim riesenim by mozno boli zakonom nariadene psychologicke posudky zrelosti na nastup do skoly. Pocula som, ze niektore skoly v BA to uz vyzaduju . Tak ale nechat doma dieta, co malo 6 rokov niekedy pol roka pred septembrom, sa mi zda chore.

dadka212
13. apr 2011

@kamilka22 súhlasím...

no ja sa už neviem dočkať toho vyrozumenia, ešte čakať nejaké 2 týždne 😝

anaxamon
13. apr 2011

@magimary ahoj chcem sa este k tomu bazaru spytat ci tam zvyknu mamicky doniest aj latkove plienky? ci ste tam uz taky tovar mali a ak ano ako velmi sa predaval, ci sa mam ponahlat potom hned rano 😀

heni79
13. apr 2011

@kamilka22
Dievča, máš recht, že Pezinok by zniesol aj dve ďalšie škôlky. Však keď si vezmem demografický vývoj mesta, ktorý zverejňuje aj Pezinčan, tak by to malo byť kompetetntným zrejmé. Ale nie je. ☹
No k tomu veku - no, ono sa môže statť, že aj 6,5ročné dieťa nie je na školskú dochádzku zrelé. A môžu to spôsobiť rôzne faktory, o.i. zdravotný stav a pod.. A na druhej strane máš to, že napr. ty máš septembrové dieťa, ktoré môže byť šikovné a bude musieť trčať rok v škôlke. Ak malá bude v tom čase tak zrelá, že by do školy pokojne mohla ísť, môžeš o to požiadať. Jasné, pozerám, že to máš ale ešte "trochu" času. 😀
Psychologické posudky - škola môže žiadať, ale konečné slovo má rodič. Ak škola nemá "plný stav" a dieťa je navyše z rajónu, nemôžu ho odmietnuť.

katulienka.
17. apr 2011

@magimary
a ako to je prosim vas s ze ked chcem predat napriklad supravicku - ciapocka, rukavicky a salik.. ako celok... tak to k sebe tak trosku prisijem ??? alebo ako sa to riesi???
dakujem moc. KATKA

magimary
17. apr 2011

@katulienka. áno, presne 🙂
napríklad tak...prešiť to jedným stehom 😉