Snažilky, tehuľky a mamičky z okolia Pezinka. Dáme stretko?

kalupinka
21. aug 2006

Ahojkajte uplne nahodne som nadabila na tuto stranku...vacsinou chodim na ine mamickovske fora
inak som Sonka mam 3 a pol rocnu dcerku a byvame v Modre ja mam 24r
uz robotkujem
keby sa tu nasla nejaka mila fajn maminka budem rada mozme si popisat o com kolvek
po pripade hodit stretko 😅
tak sa teda ozvi 😉 oki?
PA PA PAAA

aida
1. aug 2008

sylvi ano spominam dobra nahodicka ten isty byt 😀

pisem do Luznej lebo mi tam mame uz 17 rokov zmrzku tak aj tam poznam dost ludi. 😀

sylvie
1. aug 2008

jaaj, tak preto.. aj kolegyna byva v Luznej.. ma 2 synov, jeden ma 2,5 roka a druhy sa narodil teraz v aprili.. Filip a Fedor, ona sa vola Milica, taka tmava.. tak mozno aj ju poznas, ved Luzna nie je velka.. 😉

to je teda dost, ze 17 rokov, musi byt ta vasa zrmzka super, ked sa tomu venujete tak dlho..ja ani neviem ako sa vyraba, ale hlavne ze mi chuit.. 😉 hlavne cokoladova je moja naj.. ta musi byt vzdy.. a ty tam aj niekedy pracujes? alebo len chodis manzelovi robit spolocnost?

aida
1. aug 2008

kolegynu nepoznam.
V luznej mame zmrzku od roku 1998 takze 20 rokov som sa sekla ze 17 ja tam uz pracujem od svojich 15 brigadne kazde leto no a teraz prve leto nepracujem kedze som na materskej a to sme otvorili teraz v marci tu v Pezinku zmrzku takze im hrozne chybam ale na buduce leto uz budem trosku robit teraz si chcem uzit malinku a manzelovi chodim robit spolocnost a trosku kontrolovat brigadnicky. 😀

sylvie
1. aug 2008

no len si pekne uzivaj, pokym mozes.. 😉 pocuvaj a este ti chuti zmrzlina, ked si uz tak dlho pri "koryte"? lebo vies ako sa hovori, ze obuvnikove deti chodia bose.. 😉

aida
2. aug 2008

sylvi chuti mi dokonca si niekedy balim aj domov 😀

sylvie
2. aug 2008

aida, tak to je super, ze ti chuti.. ozaj ake druhy robite? aj nejake take nezvycajne chute? ty mas ake najrdsej? u nas pri robote robia aj take, ze pina colada alebo kavova, karamelova,tiramisu, limetkova, melonova.. a rozne ine, teraz si viac nespomeniem..

aida
2. aug 2008

robime hocijake ale ludom niekedy nevyhovies to by sme museli mat aspon 100 druhov 😀
ja mam najradsej visnu s cokoladou, karamelovu, bananovu, matu s cokoladou a teraz najnovsie snickers a este kokos s cokoladou u mna je to tak ze vzdy tie nove mi najviac chutia az kym sa ich neprejem 😀

vsak pridi na zmrzku a uvidis 😉

greta24
3. aug 2008

aida, musim velmi pochvalit GREPOVU, moj muz bez nej neodide 😀

sylvie
3. aug 2008

urcite pojdem ochutnat ked budeme v PK.. 🙂 ta visnova a matova s cokoladu znie velmi dobre.. mnam.. 😝 😀

aida
3. aug 2008

gretka dik.
sylvi kedy sa naucil maly Erik chodit a na nocnik?
gretka Alex uz chodi?

sylvie
3. aug 2008

aida, teraz v juli.. na spanie ale este stale plienku ma.. preco sa pytas? 😉

greta24
3. aug 2008

alex este nechodi, ale zacal sa plazit, velmi sa mu to paci 🙂 Rad poskakuje na nozickach, ked ho drzime. On je taky macko, takze vsetky tieto otacania robi neskor, je sam sebe tazky. Inac, tiez si s nami "dava" zmrzku, dostane kornutok je blazeny jak steniatko 😀 😀

aida
3. aug 2008

Sylvi ja len tak pre zaujimavost ze na co sa mam pripravit a kedy zacal behat?
Gretka aj malinka je taka michelinka a lozit este nevie ani asi nebude ale uz si vie sama sadnut. 😉

sylvie
4. aug 2008

aida, k tomu cikaniu do nocnicka.. mne dr. povedala, ze nema zmysel davat dieta na nocnik skor ako 2-2,5 roka, pretoze sice sa mozno nahodou do nocnicka vycika, ale nie je to vedome, pretoze v mladsom veku to nevie este ovladat a zadrzat..
k tomu chodeniu, na nozicky sa zacal stavat ked mal asi 11 mesiacov, ale to len tak, ze sa niecoho chytil napr. nabytku a najprv stal pri nom a potom aj popri nom chodil tak, ze sa ho pridrzal.. uplne sam zacal chodit az okolo 15. mes... ja som ho nikdy nevodila za rucicky, aj k tomu mi dr. povedala, ze sa dieta nema nutit chodit, pretoze ked to nedokaze samo to znamena, ze este nema dostatocne pevnu chrbticu a keby som ho nutila napr. tym, ze by som ho vodila za rucicky, tak by pomol mat potom problemy v dospelosti s chrbatom.. ale dievcata vraj zacinaju chodit skor.. 🙂

dadka212
4. aug 2008

ahojte

no mne malý už doma nenosí plienočky ja som mu dala nočník na jedno miesto v obývačke lebo tam sa zdržujeme najviac a vysvetlila som mu čo sa tam robí a teraz keď potrebuje ide si sadnúť pekne si zatlieska a ideme to vyliať 🙂 ale na spinkanie a na von nosí plienku lebo sa nevie pýtať on to sadanie na nočník robí sám od seba...

a k tomu chodeniu malý začal so všetkým strašne skoro stavať sa mi začal už v 5 mesiacoch a v 9 doma lietal jak šíron pekne bez pomoci 😝

sylvie
4. aug 2008

dadka, tak to som este nepocula.. mas vynimocne dieta, gratulujem.. 🙂 je super, ze uz chodi na nocnik.. aspon ti odpadnu stresy predtym ako pojde do skolky, ze ci sa dovtedy odnauci od plienok.. tak ako to mame my teraz, ze o necely mesiac ide do skolky a na spanie ma stale plienku.. 😒

aida
4. aug 2008

no baby vydim ze kazde dieta je uplne ine a kazdy hovori inac s tym ucenim na nocnik.
dadka maly je sikovny.

ja uz davam malu na nocnik kazde rano sa mi tam pekne vykaka a vycika viem ze asi neuvedomele ale lepsie sa jej tam kaka ako do plienky. 🙂
No a chodit to som zvedava kedy zacne zatial vie iba sama sediet a sama si sadnut.

dadka212
4. aug 2008

No neviem či je nejak extra šikovný proste začal skôr chodiť ako je bežné 😝 ale dakujeme za pochvaly 😵

Sylvie ja som pôvodne chcela nechať ten nočník kým bude mať 2 roky, ale som si povedala, že vyskúšam teraz je leto tak môže chodiť bez plienky a on to pekne pochopil...

Aida veď keď Vanesska neprotestuje tak aj ja by som ju tam dala vykakať a vycikať aspoň potom bude vedieť čo tam má robiť 😀 ja som tak skúšala, ale boli hukoty-vreskoty tak som sa na to vykašlala

aida
4. aug 2008

dadka malej sa tam celkom zatial paci a mi to pripada akoby kazde rano na to cakala ze ju tam dam zacne robit eee a trosku tlacit a uz vie ze prinesiem nocnik. 😀

dadka212
4. aug 2008

no si zvykla, asi nemá rada hovienko v plienke 😀

aida
4. aug 2008

asi nema do plienky dokaze urobit len taku bobku a do serblika taaaaku kopu. 😀

dadka212
4. aug 2008

To je dobré 😉
mne malý síce ciká do šerblíka, ale na kakanie si prinesie plienku lebo on sa chudatko bojí svojich hovienok, ked ich zbadá strašne plače 😅 takže s kakaním ešte počkáme

aida
4. aug 2008

jej to je zlaze ze sa boji hovienok to som este nepocula 😀
mala sa boji vsetkeho ale hovienok zatial nie 😅

mishka711
4. aug 2008

Ahojte dadi si ma pobavila ze sa boji sovojich hovienok no deti su uz take pametam si ze segrin maly teda uz bude mat 8r tak dlho cikal do serbla aj kakal lebo mu bol zachod nesimpaticky no nepacil sa mu aj sa ho trochu bal takze dlho serbloval no co uz 😀 a ako si uzivate leto?my tu take leto nemame ale je to oka aspon sa tak nepotime strasne moc chystate sa s detickami na dovcu ci uz ste boli?ako to zvladali ?

greta24
5. aug 2008

Alex este nocnik nepozna, musime kupit 😉 Mne nevadi, ze este nechodi, aspon ho nemusim nahanat. Ved to pride, ked bude zrely na to, aby to robil sam. Inac, v nedelu ideme na dovolenku na Oravu, tak som velmi zvedava, ako to bude znasat

sylvie
5. aug 2008

Ahojte,
aida, to mas pravdu, kazde dieta je ine.. niektore sa nauci nieco skor, ine neskor, takze sa netreba toho striktne drzat.. treba vyskusat a podla toho sa zariadit.. 😉

Inac, aj Ejko neviem ci sa boji hovienok, alebo sa mu hnusia.. lebo on ked sa vykaka, tak vyskoci na nohy a zacne ukazovat na nocnik ze "fuj, fuj".. 😀

greta, vsak nemusis sa s tym tak ponahlat.. mne by sa inac ani do toho odnaucania nechcelo, ale prinutilo ma to, ze ide v septembri do skolky, tak musim..
tu dovolenku zavidim.. Orava je krasna,ale uz som tam velmi dlho nebola.. tak si to tam uzite.. mate nieco zabezpecene?

mishka, neboj sa, ani nase leto tento rok nie je tym pravym letom.. na dovcu sa nechystame zatial nikam, pretoze mame kopu roboty s tym bytom.. a potom v septembri uz musim makat na uzavierkach.. mam sice vypisanu dovolenku na 2 tyzdne, ale asi budeme s Ejkom doma..

sylvie
5. aug 2008

aida, nieco pre teba. budete mat kopu novych zakaznikov na zmrzke.. 🙂
http://reality.etrend.sk/byvanie/v-dunajskej-lu...

greta24
5. aug 2008

Sylvie, chodime tam kazdy rok, lebo znami tam maju domcek - v Parnici. Je tam uzasne, stale sa da niekam ist a ovci syr s korbacikmi je supeeeeer 🙂

aida
5. aug 2008

sylvi fiha vsak luzna bude zachvilu vacsia ako pezinok a ze dedina.
mishka mi sa nechystame na dovolenku mala je este mala ale isla by som straaaasne moc. ale asi v zime pojdeme na lyzovacku.
gretka dnes sme sa videli 😀

7zdenka
5. aug 2008

Zdravim Vas damy! 😉 Som strasne rada, ze som nasla toto forum. V Pezinku byvame uz vyse roka a tale mam pocit, ze tu nikoho nepoznam. Verim vsak, ze sa to coskoro zmeni, pretoze uz v decembri pribudne nas najdrahsi chrobacik, a ja budem viac casu travit v Pezinku- a co je dolezite- spoznavat hlavne maminy s ich ratolestami a tiez buduce maminy. No a aby som sa nezabudla predstavit - volam sa Zdenka, mam 28 a robim este do novembra