Snažilky, tehuľky a mamičky z okolia Pezinka. Dáme stretko?

kalupinka
21. aug 2006

Ahojkajte uplne nahodne som nadabila na tuto stranku...vacsinou chodim na ine mamickovske fora
inak som Sonka mam 3 a pol rocnu dcerku a byvame v Modre ja mam 24r
uz robotkujem
keby sa tu nasla nejaka mila fajn maminka budem rada mozme si popisat o com kolvek
po pripade hodit stretko 😅
tak sa teda ozvi 😉 oki?
PA PA PAAA

zrzulka
26. jún 2008

dakujeme kocky🙂 aj my s muzom verime ze to bude stale lepsie a lepsie. akurat predvcerom sme mali aj havarku. uz druhu tento mesiac tak hovorim muzovi ze teraz aspon na 50 rokov sa nam uz bude len darit. limit toho zleho co nas postretavalo sme uz precerpali🙂))

ivet my byvame na 1.maja. To je uplne pri plavarni. Z balkona vidim na hladinu bazena🙂) pekny pohlad. takze kusok od teba a dadky. 🙂))Pokial viem tak tu nerobia kurzy plavania.Ako spomenula dadka tak len na tom severe. Vola sa to plavecke jaslicky MOKO. My sa tam tiez chystame. Ale este nemozeme. tak cakam kym dostaneme zelenu. Verim ze malej aj to plavanie pomoze na svalstvo. vela mamiciek povedalo ze po plavani videli vyrazne zmeny u babetiek co s atyka pohybu.

dadka a ty si chodila na to plavanie peso? da sa to? ja ani neviem kde to je, hambim sa ale ja poznam len centrum a blizke okolie panelaku🙂)
Ja sa bojim soferovat:((( A teraz po tych havarkach uz duplom. to sme si kupili nove (ojazdene) auticko. hovorim muzovi ze asi je prekliate ked uz druha havarka tento mesiac. A ani jednu nezavinil moj muz. sakra ☹

Silvi a ty kde byvas?

dadka212
26. jún 2008

Zrzulka, chodila som tam pešo, a je to úplne v pohode, lebo malý cestu tam nejako vydržal (on neznášal byť v kočíku) a cestou naspäť vždy zaspinkal lebo ho to zmordovalo 🙂 a to sme chodili v novembri a bolo to fajn, určite to zvládnete aj bez auta aspoň sa prejdete 😉
A tiež vám prajem aby ste sa mali len a len lepšie a už žiadne nepríjemné udalosti 😉

Aj ja som si hovorila, že snáď už bude malému len lepšie, lebo už mal toľko chorôb, čo ja za celý život ☹ ale našťastie to nebolo až také vážne zvládli sme to všetko doma....začala som mu dávať čajík na posilnenie odolnosti organizmu a odvtedy klop klop žiadna choroba ani len soplík 🙂

ivetkakov
26. jún 2008

Jeeej Dadka, tak to je super! Mozno na seba narazime potom na detskom ihrisku! 🙂 Inak toho, ze budeme mat v byte teplo som sa bala aj ja. Hlavne ked sme pod strechou. Ale uz sme si to v tychto horucavach boli vyskusat a zistili sme, ze nam tam svieti iba doobeda - je to orientacia juh a vychod tusim - takze sa to da prezit vcelku v pohode... Poobede chladok... 😎

Zrzulka mi to s tym autom mame ako vy... 😢 Tiez uz radsej nesoferujem... 🙄 Kupili sme nove (ako vy tiez ojazdene) auticko a mam pocit, ze je fakt nejake zakliate alebo co. Za rok 3 havarie - pokazde vrazili do nas. Raz nam to babenka napalila do zadnych dveri odparkovaneho auta ked cuvala... No comment... ☹

dadka212
26. jún 2008

Ivetka určite sa tam niekedy stretneme 😉
a my máme asi ten istý byt ako vy, teda ak máte 3-izbák a nie 4-izbák, lebo tiež nám svieti len do takej 10 hod. a potom super chládok 🙂

Tak to máte obe smolu s tými autami.
My sme tiež kúpili ojazdené zo Švajčiarska a zatiaľ nič, len tato raz rozbil zadné sklo keď cúval si nevšimol konár stromu 😀 ale inak chvalabohu nič 🙂

mishka711
27. jún 2008

sylvi diki sa bonz ale v poho 😉 🙂 hej hej som teda mam este stale trvaly poby v MODRE ale ziejem v Irsku uz cez 3roky no a inak sa to celkom da po dlhsej pauze zase pracovat ja robim s detmi takze ked sa snimi zahram atak hned je 6hodin a konec nasledujuce 2yz ma cakaju blbe hodiny sme otvoereny 8-10 a potom od 15-18 co asi tazko rano predycham kedze Sebko tak zle spinka no ale tak zase koncom jula sme zavrety na 3tyz platena dovca 😀 a inak na matersku som sa ani ja nevedala a uz mam aj po nej sakara 😀 a nemate skusenosti ked vam osobitna matrika vystavy rodny list za ako dlho pride postou ta ziadost o prispevok pri narodeny dietata?cakam cakam a mozno nestihnem kedze 17 jula budeme mat 6mes no ale stale dufam lebo otec mi to musi poslat sem a ja im naspet 😒 potvrdene od dr sylvi nepametas si???lebo rodny list uz mame po 3,5mesiacoch ale ta ziadost este nic najlepsie by bolo ist tam osobne ale dovolat sa tam neda a precestovat prispevok to tiez nie 😀

mishka711
27. jún 2008

sorry za chyby 😀 za bonz to malo byt

sylvie
27. jún 2008

dadka, to som velmi rada, ze je to hned vedla a budeme sa stahovat postupne a nie v priebehu 2 dni ako predtym.. 😉 ozaj kocky, co ste brali hypo uver, zaujimalo by ma kedy banka vyplati peniaze kupujucemu? ked je peciatka na zmluve od katastralnehu uradu, ze je na byte plomba alebo az ked prebehne vklad na katastri?
dakujem

zrzulka, to je teda pech, 2 havarky.. my sme tiez mali take obdobie ze v priebehu asi 1 roka sme to iste auto buchli, ja, moj brat aj manzel..
inac, my byvame v Modre na Vajanskeho.
a mam pre teba info ohladom tej hudobky.. vcera som bola s tou kamoskou.. tak hovorila, ze vraj tam upratuju, ale ze tam nie je 100-percentna cistota.. ze ked tam 1.krat prisla a videla kam ma polozit maleho, na aku zinienku, tak bola trochu zhrozena, ale ze si uz zvykla.. dalsia vec je to, ze su tam nejake hracky s ktorymi sa deti hraju, vsetky to davaju do pusy a beru tie hracky krizom krazom.. potom hovorila, ze ta hudobka je dobra, ale ze sa to dost opakuje stale dokola to iste, lebo vraj deticky maju radi pravidelnost a rovnake veci.. ona sa tam uz nudi, ale ze maly je z toho nadseny a ked mu zacne spievat nejaku pesnicku, ktoru spievaju aj tam, tak sa hned ukludni.. myslim ale, ze by si sa tam mala ist sama pozriet ako to tam vyzera, vraj to teraz zacali cele prerabat, takze v septembri by to tam malo uplne inac vyzerat.. v septembri by mala byt aj nejaka ukazkova hodina.. jaj, a este hovorila, ze teraz mali poslednu hodinu s nejakou Andy z MC a ze ta hodina bola este lepsia.. tato Andy vraj bude viest tie kurzy co zacnu v septembri..

mishka, nam ziadna ziadost postou neprisla, vsetko som si sama musela vybehat, bola som tam osobne.. ale to bolo este v BA, neviem ako je to tu..

sylvie
27. jún 2008

sorry, aj ja som sa pomylila, tu sumu samozrejme banka vyplaca predavajucemu a nie kupujucemu.. 😉

aida
28. jún 2008

Ahojte
Ja som tiez chcela ist na tu hudobku ale ked hovorite ze nic moc no uvidim. 🙂

sylvie
28. jún 2008

aida, ja som nepovedala, ze nic moc.. kamoska bola spokojna, len ona ma zdraveho syna a zrzulka si musi davat na to prostredie kam chodi s malou..

dadka212
28. jún 2008

ja som bola na tej úvodnej hudobnej hodine a teda boli tam chumáče prachu, špinavá podlaha, špinavé lopty a žinienky....určite to nie je vhodné pre malé dieťa, ktoré ešte nechodí a dáva všetko do pusinky...ja teda nie som žiadna citlivka na poriadok ale to bolo podľa mňa až moc nato že tam chodievajú malé detičky, išli sme odtial ako zo záhrady 😅 😀 a to malý už dávno chodil len proste sem tam sa šmykne na zem a vyzeral ako prasiatko...
inak to spievanie bolo fajn, len Maťa to nebaví 😝

Mishka aj ja som si musela tie žiadosti všetky vybehať 😒 akurát keď sme si šli pre rodný list tak tam mi dali ten papier na príspevok pri narodení dieťaťa to bolo tých nejakých 4000, ale ten jednorázový to bolo vtedy tých 11000 som si musela vybehať na sociálke, to si musíš dať potvrdiť u ženského, že je to tvoje prvé dieťa a u detského, že sa dožiilo tých 28 dní 😖

Sylvie veru neviem ako je to s hypotékami 😒

sylvie
28. jún 2008

dadka, nevadi, snad niekto iny bude vediet.. aj tak dakujem..

tych 4000 to ste dostavali od mesta? my sme dostavali od mesteskej casti ale tusim len 2 tis. a az po 3 mesiacoch po narodeni.. na to nas upozornila nasa pediatricka a pre papier som musela ist na miestny urad.. a 11 tis. od statu nas uz zial nezastihlo.. 😠

sylvie
28. jún 2008

dnes som dost rozbita, boli sme oslavovat v PK v Travel cafe kamosovu 30-ku.. Isla som spat asi o 4:00.. teraz to budem tyzden dospavat.. 😒 😉 ozaj a robia tam vyborny tatarak.. a celkovo tam dobre varia..

zrzulka
28. jún 2008

silvi my sme podali navrh na vklad do katastra spolu s kupnou zmluvou, potom sme isli do banky tiez s kupnou zmluvou. banka nasledne zariadila tarchu na byt a ked kataster dal tarchu v prospech banky, tak vtedy banka vyplatila peniaze predavajucemu. cele to trvalo asi pat dni. len ja som bola na nervy z toho lebo s to ledva stihlo. ale vyslo nam to🙂

mishka my sme si to tiez musleli vybehat. a urcite sa to da len do polroka lebo my sme to tiez stihli len taka tak. ta pani na socialke mi prizvukovala viac krat ze nech sa poponahlam. Uz ani neviem ze sme nejaky prispevok dostali. my sme tiez mali este tych smiesnych 11 tisic 😝 a tiez som k tomu potrebovala potvrdenie od pediatra ze sa dieta dozilo 28 dni co v tvojom pripade splnas a od gynekologa ze si prvorodicka🙂

kocky ma zaujima ci vam nieco dalo aj mesto? nas nikto nikam nevolal co som teda dost prekvapena alebo viem ze Ba a jednotlive mestske casti robia "uvitanie do zivota" Niezeby mi na tom nejako speci zalezalo ale ma to prekvapilo ze okresne mesto nic nerobi.Ved je to mila ked si mesto takto ucti novych obciankov nie?🙂 Ale boli sme v pezincanovi a hned prvy tak to nam musi stacit🙂))))

Dadka vdaka za info ohladom MC este raz. teraz som presvecena ze do toho MC nevlezem s malou. Mozno na nejaku prednasku kde ju budem mat na rukach a nepustim z ruk🙂))(ja som tak trosku psycho z toho. Nosim dezinfekcny prostriedok so sebou a ked dajme tomu platim v obchode alebo chytam meso tak dezinfikujem ale inak zijeme normalne🙂. Teraz bola zaujimava s logopedickou. Ale prepasla som to. Ale na kurz ani nie. A to som sa chystalo aj na fitlopy. Ale fitlopty robi aj Judo hala a to mam kusok od bloku🙂

zrzulka
28. jún 2008

Silvi tak si si pekne uzila. 🙂) joj jak mi to niekedy chyba nocny life. Aj teraz je Cibulak v meste zeby sme sli kuknut.
Ale neva za par rokov. teraz ked pozriem na moj maly poklad tak si poviem ze ona stoji za to odriekanie. radsej budem cucat doma s nou a pozerat ako spinka. vyzera ako sladky anjelik vtedy🙂

sylvie
28. jún 2008

zrzulka, dakujem velmi pekne za info ohladom hypoteky..

ty pises, ze ste dostali od statu smiesnych 11 tis., my sme dostali este 4 tis.od statu 😖 o a od miestneho uradu Devinska nova ves tie 2 tis. co som tu spominala, ale to az ked mal maly 3 mes. a to nas nikto nikam nevolal.. keby nas na to neupozornila doktorka, tak o tom nevieme a mali by sme prt makovy..

je mi luto, ze nemozes chodit na tu hudobku.. ja sa spytam kamosky, co tam presne robia a potom ti dam vediet, aby si to mohla aspon doma skusat..

no a ten nocny life.. som si od toho uplne odvykla.. bola som vonku po sto rokoch.. moj manzel isiel teraz vecer na nejaky dzezovy koncert do radnice v PK, ma byt az do 2:00.. ja uz by som dve noci po sebe nezvladla..
no idem este aspon pol hodinku nieco pozehlit a potom hajde do postele.. dobru noc..

dadka212
29. jún 2008

zrzulka keď chceš uvítanie do života, treba ísť na matriku tam zaplatiť 1000,- Sk a vyberieš si termín a hodinu a urobia ti ho, my sme tak mali....

Sylvie tak ste si užili 😵 aj ja by som mala, keďže sa chystáme na druhé tak potom zasa nebudem môcť aspoň 2 roky 😝

aida
29. jún 2008

Ahojte.
Dadka dik za info ohladom hudobky ja som tiez neni citlivka ale mala vsetko dava do pusy asi pockam ked bude vacsia.
Zrzulka ja idem na tie fitlopty do judo haly ale myslim ze maju volne az od septembra.

sylvie
29. jún 2008

dadka, tak vy sa uz chystate na druhe? 😉

mimikyky
29. jún 2008

ahojte kočky

my sme mali uvítanie do života zadarmo, normálka nám prišla pozvánka, a hotovo, došli sme,zapísali nás do knihy, dostali decká darček,ja kvetinku 😀

aida
ja som chodila na tie fit lopty do judo haly, je to tam strááášne super 😉

dadka212
29. jún 2008

Sylvie áno už sa začíname snažiť, ale zatiaľ iba tak mierne, lebo tato má ešte veľa roboty a chodí domov až o 22 takže tak "normálne" začneme od budúceho mesiaca 🙂

zrzulka
29. jún 2008

dadka a to preco ze 1000Sk si mam zaplatit? to kaslem na to. ja som myslela ze to viac deti volaju a robia hromadne ako v Ba. Tusim som zaspala dobu🙂)

Silvi dakujem aj ja za infosky ohladom hudobky. Si zlatucka🙂)

Aidi tak sa mozno v tej judo hale stretneme🙂) Aspon budem niekoho poznat🙂)) Len ja som sa pytala rehabilitacnej na tie fitlopty a ona nebola velmi nadsena z toho. takze nam zatim ostava cvicit len vojtovku:( A uz ste boli na plavani v MOKU???
Pozerala som v albume fotky. Vanesska uz krasne sedi, super. Aj ja uz chcem🙂

zrzulka
29. jún 2008

Dadka tak drzim palec. Aj ja by som uz chcela🙂)) Snad sa dockame🙂

dadka212
29. jún 2008

Zrzulka neviem, proste to bol poplatok zato, že ti urobia uvítanie 😖 a ďakujem, snáď sa podarí čo najskôr, Maťo bol na prvú šupu tak uvidíme ako bude s druhým 😝 a určite sa dočkáte aj vy súrodenca pre Mišku 😉

zrzulka
29. jún 2008

tak to je sila, a to si ozaj zaplatila? aspon to stalo za to??? toto citam prvy raz. som v soku priznam sa. takze mesto si z babetiek spravilo dobry biznis...

Jaj to je super ze vam to takto vyslo.Urcite vyjde aj druhy krat ... treti....🙂)) my sme si na Misku pockali 2 roky. uz sme boli rozhodnuti podat ziadost o adopciu, ak by to do konca roku nevyslo...no verim tomu ze sa dockame sestricky pre Misku🙂))). Urcite ano. neostane predsa sama ako prst🙂

dadka212
30. jún 2008

no zaplatila 😒 to nám prišiel papier od primátora, že nám gratulujú k narodeniu syna a keď máme záujem o uvítanie do života nech prídeme na matriku a tam sme si dohodli termín a hodinu zaplatili 1000 a bolo 😝 to uvítanie trvalo asi 20 min. a bolo to celkom pekné, malý dostal knižku a ja karafiát...

a detí chceme len 2 🙂 tak dúfam, že to bude dievčatko, ale jasné, že sa potešíme aj chlapčekovi 🙂

Vy ste uvažovali o adopcii? no môj drahý by s takým ničím určite nesúhlasil...

mishka711
30. jún 2008

ahojte dadi no pekne neviem ci sa mi t zda ze si nedano spominala ze nad rdruhym este neuvazujete hihi no ja viem oo to pride aj mna to chyta ale sebko zle spava takze by to blo o to tasie tak radsej pockame tiez druhe xeme dievcatko ale co bude to bude len nech je t zdravucke 🙂 a stou adopciou vies ked niekto nemoze otehotniet par rockou tak potom uvazuju o adopcii moja znama nemohla dieta donosit vzdy v 3mes potratila tak si adoptovali chlapca neskor dievcatko a su stastna rodinka 🙂

krajcoanka
30. jún 2008

ahojte , tak som tu po dlhej dobe. zvladam toho málo, lebo Dávid sa už dvíha a pokúša sa už aj spraviť krôčik, len zatial mu to neide (ja by som bola najradšej, keby s tým ešte počkal)
Inak vítam nové členky Pk Klubu 😀 -zrzulku, aidu, ivetkukov... 😉
Ste sa rozpísali, že vás nestíham čítať.
No, my mame strašne málo času. Davidkovi som kupila novú prilbu na hlavu, aby si ju nezranil ked sa dvíha a pada. síce sa trocha potí, ale vždy lepšie ako sa zraniť. Starší mal 8 mes. ked mal prasknutu lebku, takže preto som zvolila tuto metodu. Istota je gulomet!
Skusim hodiť foto, aby ste to mohli vidieť.
Inak som bola na zmrzke a uplne sa mi zastrel hlas, takže super že si píšeme a nemusím hovoriť. 😀

krajcoanka
30. jún 2008

dadka, u nás bolo uvítanie zadara pri oboch. To čo má byť? Oni by mali zaplaťiť vám a nie vy im!!!! 😠

zrzulka
30. jún 2008

Krajcoanka dakujeme za privitanie v klube🙂

Dadka ano uvazovali sme nad adopciou lebo ja by som na IVF nesla. mam na to svoje nazory, ktore tu rozpisovat nebudem takze jedina moznost by bola adopcia co nevylucujeme kedze este nevieme ako sa nam bude darit pri Miskinom surodencovi a urcite jej surodenca dat chceme🙂 nevidim na tom nic zle ked si ludia adoptuju deti. Poznam niekolko parov co tak spravili a su to stastni rodicia.Moj muz "tieto veci" nechal na mna. jasne ze chcel aj on mat "vlastne" ako kazdy iny chlap ale on by ma do IVF "nenutil" aj ked mal na to iny nazor ako ja🙂 Ale priznam sa ze som velmi stastna ze jedno babetko sa mi podarilo vynosit. tehotenstvo a porod bolo pre mna aj muza najkrajsim obdobim. Samozrejme aj teraz je to super ale som rada ze som mohla prezit tehotenstvo s Miskou. Bolo to krasne🙂