Snažilky, tehuľky a mamičky z okolia Pezinka. Dáme stretko?

kalupinka
21. aug 2006

Ahojkajte uplne nahodne som nadabila na tuto stranku...vacsinou chodim na ine mamickovske fora
inak som Sonka mam 3 a pol rocnu dcerku a byvame v Modre ja mam 24r
uz robotkujem
keby sa tu nasla nejaka mila fajn maminka budem rada mozme si popisat o com kolvek
po pripade hodit stretko 😅
tak sa teda ozvi 😉 oki?
PA PA PAAA

greta24
26. aug 2010

@mimikyky Dakujem mimikiky, dufam, ze to zazije co najmenej mamiciek

dadka212
26. aug 2010

@heni79 kým nemá v deň nástupu 3 roky ti dieťa pravdepodobne nevezmú...ja rátam s tým, že mi malého vezmú až keď bude mať 5 rokov na predškolskú to ho budú musieť zobrať a vtedy mi končí aj materská tak by hádam zobrali oboch naraz....
@greta24 to je super, aj to máš blízko domu 🙂

heni79
26. aug 2010

Dievčatá, ďakujem vám za informácie. Ste super. 😉

minitrouble
26. aug 2010

@greta24 blahozelam k uspechu 😉 🙂 ...mohli by otvorit este daku skolku aj na buduci rok zase novu 😎 😀

maria30
26. aug 2010

@akinu ahoj.. neviem ako je to v iných pôrodniciach, lebo prvé dve som rodila na Zochovej, ktorá už neni, ale ak Antolskú, tak len so zazmluvneným lekárom... inak žiadny záujem... ja mám dobré skúsenosti s doc. Korbelom...

greta24
28. aug 2010

Dakujem 🙂 Budeme to mat blizko, lrn prve dva mesiace bude chodit na Holubyho, lebo Bielenisko sa este len preraba, su tam nove plastove okna a teraz sa vyberaju kachlicky... tak som zvedava na vysledok 😵

mimikyky
28. aug 2010

ahojte kočky 🙂
tak škôlky už sú vysvetlené 😉
ja tu bývam vyše 13 rokov, a decká som zapisovala hneď ako mali pridelené rodné číslo!!!! najstarší do škôlky nechodil,nezobrali mi ho nikde ako 4ročného...
dokonca aj Majkiho som mala zapísaného odo dňa narodenia, a ledva mi ho zobrali!!!

a tento rok nastala zmena v zapisovaní detičiek do škôlok, kočky to tu už vysvetlili 😉

a nejaká nová škôlka, dokonca aj dve by sa tu ešte určite uživili!!!!

katarina28
30. aug 2010

@dadka212 kokso, tak to je sila s tymi kamoskami 😒 nasa mala je narodena v oktobri, tak neviem, ako to bude s nami....

katarina28
30. aug 2010

@dadka212 teraz som docitala, tak to bude tak, ako som si myslela, mala este nebude mat 3, tak na skolku budeme moct asi zabudnut 😖 no co uz...a to aj my rozmyslame o druhom dietati, takze dalsi dovod, preco malu nezobrat, no tak bude doma so surodencom pomahat 😉

katarina28
30. aug 2010

este som rozmyslala aj nad skolkou v blave, niekde v blizkosti mojej roboty...tak ale to je este dlhy cas, no aj taka moznost tu je, a mozno este realnejsia ako v pk

dadka212
30. aug 2010

@katarina28 Čo viem kamošky keď sa bavili o školkach tak v BA je to ešte horšie...v PK ti skôr zoberú malú ako v BA hlavne ak tam nemáš trvalý pobyt...

greta24
30. aug 2010

@katarina28 Katka, aj my sme davali prihlasky do Blavy, ale je tam prisna rajonizacia, nevezmu ti dieta. kamoska byva na Kramaroch a nechceli jej vziat malu ani do Horskeho parku !! Takze, velke sance nevidim. Treba davat vela staznosti na skolsky odbor a primatorovi, aby ich to donutilo vaznejsie riesit tento oooooooobrovsky problem. Co viem, tak okolo 70 deti sa tento rok nikam nedostalo... 😖

katarina28
30. aug 2010

...tak ste mi zobrali vsetky iluzie baby 😖
@greta24 na kramaroch mam robotu 😀
...ale nevadi, ved aj tak mame este min 2 roky cas, kazdopadne diky za info 🙂

madalah
2. sep 2010

Milé babenky, tak na tomto fóre som prvýkrát a ako vidím, riešili ste otázku, ktorá dosť ťaží aj nás... bývame v PK od decembra a tiež sme dávali prihlášky do MŠ...to som ešte nevedela, že s tým bude až taký problém. Totiž tu nemáme trvalé bydlisko - my sme obaja Východniari a popravde tam o takomto probléme nie je ani počuť. Pri prvom synovi som šla do práce, keď mal rok a myslela som, že aj pri druhom pôjdem, keď bude mať rok. Preto sme aj dávali prihlášky, hoci mladší bude mať rok v januári, ale predpokladala som, že cez rok mi staršieho nikto do škôlky nevezme. Trochu ma to mrzí, pretože sme sa sem nesťahovali z vlastnej vôle (aj keď som rada, že sme vypadli z východu), ale manžela tu preložili, keďže je vojak . Mali sme na výber, buď prídeme sem, alebo príde o prácu. A to, ako je to s prácou na východe, je príslovečné, takže zbytočne o tom písať... V každom prípade na škôlku môžeme pokojne zabudnúť, keďže, ako vidím, tak rodené Pezinčanky s tým majú problém. V každom prípade je to ozaj na zamyslenie a stálo by za to, aby sa tu otvorili nejaké škôlky. No a ako pozerám, tak aj s Blavou je to problém...nevedeli by ste mi poradiť, kde na blízku by s tým bol problém menší a staršieho by mi do škôlky vzali? Zrejme nás o chvíľu finančná situácia donúti o tom, že sa budem musieť vrátiť do práce, reálne uvažovať... ?Mimochodom, ak by ste niektorá mala dieťa, ktoré by potrebovalo doučovať slovenčinu, pokojne mi dajte vedieť. Som učiteľkou SJ. Nejde mi o peniaze, skôr o to, aby som nevyšla z cviku 😉

heni79
2. sep 2010

@madalah
Ahoj. Skús pozrieť predošlú stranu. Tam jedna ponúkala opatrovanie dieťaťa v súkromí. Viem, škôlka to nie je, ale možno by ti to vyhovovalo. 🙂

madalah
2. sep 2010

@heni79 ďakujem, si zlatá. Nemala som čas čítať tie predchádzajúce strany, len som ich preletela...no ja som myslela, že opatrovateľku na zopár hodín budem hľadať k mladšiemu synovi a staršieho dám do škôlky, tri roky už mal...ako vravím, to som nevedela, že s tým bude taký problém. No dať opatrovateľke obe detí...tak to by bolo asi dosť náročné finančne. To by mi ani doma neprešlo, keďže platy učiteľov sú dosť žalostné. To by asi ani nemalo zmysel...Aj tak vďaka 😉 🙂

shaharazad
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heni79
5. sep 2010

@shaharazad
Ahoj. To ma celkom zaujíma. Aké sú tam podmienky? A ako je to cenovo? My sme chceli s malou chodiť plávať, ale keďže má atopický ekzém, klasická chlórovbá voda je tabu. Vieš dať nejaké bližšie info? Prípadne kontakt? Ak áno, pošli cez IP. Vďaka. 🙂

akinu
7. sep 2010

@shaharazad ja by som tiez poprosila blizsie info. Velmi ma to zaujalo.

shaharazad
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krajcoanka
9. sep 2010

Ahojte babenky!
Dadi a ty cakas tretie? 😲
Tak to i chcem pogratulovat... 🙂
My takisto...termin mam v marci a ty?

krajcoanka
9. sep 2010

Dadi, ospravedlnujem sa za moje zbytocne otazky...ono je to tu nieake vynovene a hodilo ma to na prvu stranku 😀 😀 😀
nechodim sem az tak casto, takze sa tu v tom trochu nevyznam 😀 ..uz som myslela ze cakate tretie 😀
Inak co mate nove?

heni79
9. sep 2010

@shaharazad
Vďaka. Som to hneď aj pozerala. Vyzerá to dobre. A je to lacnejšie ako v BA, navyše nepoužívajú chlórovú vodu. No, budem musieť prezistiť konkrétnosti. 😀
Inak, ja som ako tehotná chodila tiež plávať. Ale normálne na plaváreň tu u nás v Pezinku. Bolo to super. V posledom trimestri som už ale nešla. Ani neviem prečo. ☹ No teraz chodím zas. Som vďačná, že máme babku, ktorá malú postráži. 😀

katavinka
13. sep 2010

@greta24 toto bude hotová nočná mora s tou škôlkou ☹ Ale je skvelé, že sa vám to nakoniec podarilo. Náš malý je tiež strašne rád medzi deťmi a teda by ma riadne štvalo, keby ho vzali až do predškolskej. Veď uznajte, 5 rokov sa každý deň mordovať len s mamou 😀

dadka212
14. sep 2010

@krajcoanka Anka gratulujem hádam sa Vám teraz podarí princezná 🙂
no tiež som si tuto vynovenú stránku zo začiatku musela vselijako preklikať ale už je to ok 🙂

@katavinka ja už teraz vidím ako sa malý nudí on sa chce so mnou stále hrať ale ja na to nemám čas veď mám aj Danielku no tá školka mu velmi chýba

mimikyky
16. sep 2010

@krajcoanka,
gratulujem, a držím palce 😉

greta24
16. sep 2010

@katavinka , drzim palce, nech sa vam to podari 🙂 🙂 🙂

iinuska
29. sep 2010

ahojte zienky, neviete mi poradit nejaky dobry second hand v PK, kde maju aj detske veci?

alca85
29. sep 2010

Pezinčanky, vedeli by ste niečo poriešiť priamo v PK, a Modranky v Modre?
Ide o petíciu proti zníženiu RP

takze, peticne harky su na svete....

http://www.pieskovisko.sk/strajk/

tu je ale pokec k nim, prosim, citat

kazdy, kto bude zhanat podpisy musi

1. vytlacit info i tabulku /nedavat podpisovat bez infa!/
2. nevypisovat por. cislo, vypise si Alenka
3. nevypisovat v infe Počet priložených podpisových hárkov, to dopsie Alenka
4. necislovat jendotlive tabulky /listy/, ocisluje si ich Alenka

podpisat smie :

- osoba nad 18 rokov, s trvalym pobytom na SR
- termin poslania harkov je 06.10.2010 na adresu, ktoru mate v infe, a to na Alena Lelovičová, Pribinova 45, 920 01 Hlohovec - poverená na zastupovanie v styku s orgánom vybavujúcim petíciu

pozor!
mozete peticiu podpisat len raz, a to bud na pepieri alebo v elektronickej forme /ta bude dostupna asi od zajtra/

ivkab
29. sep 2010

@iinuska ahoj teraz v sobotu bude v kulturaku bazar detskych veci skus sa zastavit isto si vyberies