Snažilky, tehuľky a mamičky z okolia Pezinka. Dáme stretko?

kalupinka
21. aug 2006

Ahojkajte uplne nahodne som nadabila na tuto stranku...vacsinou chodim na ine mamickovske fora
inak som Sonka mam 3 a pol rocnu dcerku a byvame v Modre ja mam 24r
uz robotkujem
keby sa tu nasla nejaka mila fajn maminka budem rada mozme si popisat o com kolvek
po pripade hodit stretko 😅
tak sa teda ozvi 😉 oki?
PA PA PAAA

dadka212
28. apr 2011

a zas dcéra je úplne iná, tej stačím ja...velmi rada sa učí baví ju to 🙂

katavinka
28. apr 2011

@dadka212 tak mám za sebou prvé stretko v škôlke. Na Sever sa vraj hlásilo 67 detí a prijali 40, takže naozaj sme super obišli, keďže sme boli tušim 36-sty v poradí na zápise, - tak nejak 🙂 Riaditeľka spomínala, že tiež uprednostňovala súrodencov či čo. Normálne sa toho nástupu bojím 😖 Taktiež hovorila o adaptácii, že vlastne najväčší problém majú s deťmi, kt. nastúpia až vo veku 4,5-5 rokov, tie mladšie sa vraj rýchlejšie zabehnú a so staršími je to hrôza, lebo sú vlastne takmer 5 rokov iba doma s rodičmi. Ale však..akoby rodičia za to mohli!?
@rutie myslím, že máš skvelý nápad, jednoznačne sa s tým musí dačo robiť a neverím, že by to mesto začalo riešiť samo od seba.

dadka212
28. apr 2011

@katavinka aj kamoška sa mi už bola pochváliť 😖 no veď uvidím či vyjde tá súkromná, ešte mám jednu babenku čo opatruje detičky formou škôlky, je to v prírode, tak dúfam, že aspoň jedno z toho vyjde....tiež je to za 200eur len to musím vybaviť cez kamošku jej dcérka tam chodí, len ešte musím pobehať msú lebo vraj sa má znova narýchlo niečo otvárať...jáj je to na nervy...lebo presne toho sa bojím čím neskôr pôjde tým to bude horšie 😝

katavinka
28. apr 2011

@dadka212 júj, tak Ti veľmi, veľmi držím palčeky, nech Ti niečo z toho vyjde. Bolo by mu tam dobre, má už fakt na to vek. Bola som aj s druhou kamoškou a riaditeľka jej povedala, že keby neostáva na materskej, tak jej isto malého vezme a teraz sa bojí, že najbližšie 2 roky nebude mať zase šancu, keďže ešte 3 roky bude s mladším doma.

dadka212
29. apr 2011

@katavinka dík...hádam niečo vyjde...

dadka212
30. apr 2011

dnes sme boli pozrieť na tej burze 🙂 škoda, že som musela so sebou ťahať aj deti, lebo som si nemohla moc popozerať ale inak vyzerá to fajn určite pôjdem aj nabudúce a možno aj niečo skúsim predať 🙂
@kamilka22 nebola si tam náhodou? sa mi zdalo, že som ťa videla ale potom si mi zmizla z dohladu, teda ak si to bola ty 😀
som tam musela behať za deckami teda hlavne za Danielou tam chytala zástrčky, utekala mi na schody atď...už im tam bolo dlho sme tam vyše pol hodiny stáli v rade....potom spustila brutálny rev, lebo chcela kočík 😀 no ale už má doma 3 s ďalším by ma tato asi vyhodil z domu....

kamilka22
30. apr 2011

@dadka212 ano bola som, aj som tam v piatok nejake veci odniesla po Kamilke. Ja som bola len so synom, dceru som mala u mojej maminy - na chvilku. A ten moj certik vynimocne chcel sediet v kociku a potom som ho supla do nosica, tak vydrzal. Nieco som aj kupila, tak sa mi oplatilo tam ist. Ja som si Ta zial nevsimla. Bolo tam dost ludi. A nakupit sa tam celkom da. Zohnala som peknucku mikinu pre dceru a nejake trojo nohavic pre Michala - ani nebolo vidno, ze su nosene.

dadka212
1. máj 2011

@kamilka22 no ja som si ťa všimla a hneď na to Maťo kričí že Daniela uteká von na schody...tak som bežala a potom som ťa už nevidela....tiež som kúpila, ale ja plnú igelitku 😀 chcela som niečo na piesok, nech mi nie je lúto, že to poničia, ale kopu takých pekných vecí, že vôbec nie je vidno nosenie a hlavne dosť lacno 😎

kamilka22
3. máj 2011

No baby, dnes som dcere dala instruktaz, ako si utriet zadok 😀 Na prvy pokus vcelku dobre. Tak snad za pat mesiacov
to este vylepsi a v skolke nebude chodit s vystipanym zadkom. Najest sa naje sama a aj obliect sa vie - len este zips si nezapne a plus je obcas - velmi casto.... dooost leniva a tvari sa v style, ze ved Vas to pestane bavit na mna cakat a nakoniec ma niekto oblecie. Ako su na tom vase deticky? Kamilka ma 3 roky a 7 mesiacov.

elvirkams
4. máj 2011

@kamilka22 Gratulujeme! Urcite to nepotrva par mesiacov, decka su sikovne, ked chcu a musia. 😀 Moji obaja zacali chodit do skolky 2 r a 7 mesiacov a zvladli oba zadky v pohode. 🙂
@dadka212 Tiez som Ta videla, tusim predvcerom pri Lidli aj s detmi.
Bola som na tej burze celkom uspesna, 80,-eur pre mna. Inak mi uz pani ucitelka po synovi poslala pozvanku na prvacke rodicovske teraz v maji, takze mala je urcite prijata do skoly, mozno na tom rodicovskom nam daju rozhodnutie alebo este pride postou.

anaxamon
4. máj 2011

@magimary ja len chcem podakovat za ten sobotny bazar, velmi sa mi pacilo a fajne som si nakupila a neprekazalo mi ani slimacie tempo v rade na zaplatenie 😵

magimary
4. máj 2011

@anaxamon jéééj, teším sa, že sa páčilo 😵 😉 🙂
aj my organizátori sme boli spokojní...
keď píšeš, že si stála v rade, tak si asi bola doobeda, ja som tam bola až poobede (+piatok a pondelok celý deň 😅 😝 😉 ), takže sme sa nestretli asi, ale i tak sa tomu teším-e... 😉 🙂
aj ostatným, ktorí boli a páčilo sa im 😉 🙂

najbližšie bude niekedy v septembri-októbri, ale už na inom mieste, ešte uvidíme, kde sa nám zadarí, ale v kulturáku už nie 😝 😉 ...

určite dám vedieť, kedy "zbuchneme" jesenno-zimnú 😉
krásne dni! 🙂

katulienka.
4. máj 2011

ahojte´, tiez sa mi na burze pacilo, aj ked mozno sa neratalo s takym poctom veci a potom sa tam aj tazko hladalo 🙂 Ale hodnotim ozaj velmi pozitivne. Chcem sa opytat, ci niekomu nechyba taka mala zelena kabelka. mala som ju pobalenu medzi mojimi vecami a zistila som to az dnes , ked śom si triedila nepredane veci. dajte mi vedie´t do ip a dohodneme sa, kde vam ju prinesiem 🙂

dadka212
5. máj 2011

@kamilka22 Maťo si vie utierať zadok asi od 3 rokov, vlastne vie úplne všetko okrem zapínania zipsu, on to vždy slabo nasadí a potom sa mu to od spodu "pára"...ale na ten zadok potrebujem aspoň polovicu toaleťáku 😀 no poslednú dobu velmi zlenivel a proste si ho nechce utierať, musím ja, lebo on dovtedy bude hučať zo záchoda kým mu to neutriem....aj sa mu vyhrážam, dohováram, nič neuspeje...povedal mi minule: A načo mi to nechceš utreť? lebo ani ja si ju neutrem a potom ti ohovním sedačku 😝 ja už neviem čo s ním...
a s obliekaním, mu to musím hovoriť miliónkrát lebo on má práve vtedy dôležitú robotu, alebo sa začne hrať...nechce sa mu a hlavne sa mu nechce chodiť von, potom robí naprieky oblieka si všetko naruby, topánky naopak a podobne....my kým sa vytrepeme z domu trvá čoraz dlhšie....

jankaslamka
5. máj 2011

Baby mam otazku..mame ist na sono klbikov a ja netusim kde to v PK je..viete mi prosim poradit? ze niekde v poliklinike kde su detske dr..ale kde tam presne? vraj tam ten dr. nebyva casto..da sa ist aj niekde inde?

dadka212
5. máj 2011

@jankaslamka Jani bývajú tam tuším v utorok a piatok? neviem presne a je to ako sú detské doktorky v tom dvore, ako ideš aj ku svojej tuším Križanovú si spomínala, tak nepôjdeš dovnútra, do budovy ale pôjdeš ďalej a tam na konci napravo sú ešte jedny dvere, tam vojdeš a napravo má ortopéd čakáreň, podla mňa to ide celkom rýchlo, treba si zobrať poradové číslo choď tam aspoň pol hodinu pred začiatkom ordinačných hodín alebo nech ti muž alebo niekto vezme poradové číslo dávajú ich asi hodinu pred začiatkom

minitrouble
5. máj 2011

@jankaslamka neoplati sa ti ist inam jani, normalne tam ako su detske lekarky tak v tom dvore - na pravo ako vojdes do dvora su detske lekarky hned prvy vchod a potom za tym v rohu na pravo su take mensie dvere a tam je Palko (lekar) tak tam vojdes - nezabudni si zobrat poradove cislo ...oplati sa ti ist tak 20min pred koncom
on ma 3 dni v tyzdni zvacsa na babatka a ide to velmi rychlo
je podla mna fakt dobry a zbytocne by si bezala niekam inam 😉 🙂

minitrouble
5. máj 2011

@dadka212 ja mam skusenost ze skor prist tesne pred koncom ordinacnych lebo on zobere kazdeho a aspon tam nemusi tak dlho cakat 😎 😀

jankaslamka
5. máj 2011

@dadka212 ahaa..jezis super si zlata 🙂 ano krizanovu mame.. tak uz viem kde to teda je, len ja som tam bola v stredu na poradni a isla som sa tam kuk a tam bolo zamknute a jedine co bolo vidno, ze tam je zubna alebo nieco take..proste nie ortoped 🙂 ..ona mi napisala ze robi utorok, stvrtok a piatok..ale len hodinu v ten den..dobre supis..som rada 🙂

jankaslamka
5. máj 2011

@minitrouble ty neze tam pojdem a nakoniec ma nezobere 😀 jezis Palko? to je ten 2metrovy dlhan co sa nezmesti za stol?? 😀

minitrouble
5. máj 2011

@jankaslamka hej ten byvaly basketbalista 😅 😅 no ja som isla vzdy podla toho ako som mala cas a ako my baby spali
idealne tam ist v ramci prechadzky 😉

jankaslamka
5. máj 2011

@minitrouble no buduci tyzden vo stvrtok to bude ideal... na jedenastu odvezem psa na operaciu a potom sa tam prejdem a pridem kedy pridem 🙂 hadam ma neposle prec

dadka212
6. máj 2011

Je normálne, že mi ešte neprišlo vyrozumenie z MŠ z mesta? 😕 som skúšala volať nezdvíhajú...asi sú vonku, ale veď to už som mala dávno mať aj keď negatívne....

minitrouble
6. máj 2011

@dadka212 to asi len skolky posielaju nie mesto - ci? teda konkretna skolka ti napise ze prijali/neprijali - alebo som to zle pochopila? 😕

dadka212
6. máj 2011

@minitrouble hej ja viem, že škôlky, ale ja som hlásila na bystrickú a do mesta do škôlky to je alokovaná trieda Mš za hradbami 🙂 a odtial mi ešte neprišlo vyrozumenie z bystrickej mám už dávno

minitrouble
6. máj 2011

@dadka212 jaaaj aha tak to som potom zle pochopila ako si napisala 😅 tak mozno sa este rozhoduju 😕

dadka212
6. máj 2011

@minitrouble hej som to trocha blbo napísala 😅 ale veď to mali posielať do 30.4....no aj keď nič pozitívne nečakám, tak to chcem vidieť...ani osobne tam nemôžem ísť, ani na úrad sa spýtať, sme všetci nakapatí, teda okrem Danielky tá má superimunitu 😀 zato Maťko je úplná skapacinka, no chlapec ten to velmi zle znáša

jankaslamka
7. máj 2011

@dadka212 akurat som dnes komentovala kamoske nieco na FB a pozeram, ze tam je koment a pri nom znama fotka ..a to si ty 🙂 tak som zistila, ze sme chodili do jednej skoly (obchodna)..mali sme vzdy triedu nad vami ..sranda aky je ten svet maly 🙂

dadka212
7. máj 2011

@jankaslamka hej chodila som na OA 🙂 sranda 😀