Snažilky, tehuľky a mamičky z okolia Pezinka. Dáme stretko?

kalupinka
21. aug 2006

Ahojkajte uplne nahodne som nadabila na tuto stranku...vacsinou chodim na ine mamickovske fora
inak som Sonka mam 3 a pol rocnu dcerku a byvame v Modre ja mam 24r
uz robotkujem
keby sa tu nasla nejaka mila fajn maminka budem rada mozme si popisat o com kolvek
po pripade hodit stretko 😅
tak sa teda ozvi 😉 oki?
PA PA PAAA

iinuska
30. sep 2010

@ivkab dakujem 🙂

heni79
30. sep 2010

@ivkab
A koľkej by tá burza mala byť? A ako to tam funguje? Ak by si mohla, bola by som vďačná za info. 🙂

andelik8
1. okt 2010

@ivkab juuu... to ma zaujima, tiez prosim o viac info 🙂

heni79
1. okt 2010

@andelik8
Zatiaľ som vyzistila toľko, že to je od 9.00 do 17.00.
V Kulturáku.
Ráno veľa národa, ale aj najlepší výber.
😉
A kamoška ma uistila, že býva viac dobrých vecí pre dievčatá. 😀
To sa nám hodí, že?

ivkab
1. okt 2010

Ahojte baby nestiham sem chodit je to tak ako heni napisala. V kulturaku na prvom poschodi do lava. Oplati sa prist. Ono je tam celkovo vacsinou vela malinkych veci pre vacsie deti tam nieje az taky vyber.

alca85
2. okt 2010

baby, nikto nič? ☹ nemôžte popri tej burze zbierať aj podpisy pod petíciu? 😒

andelik8
2. okt 2010

no tak som tam zbehla... 15min. som cakala na kosik, 15min. som sa tam trosku pomotkala, nic moc som nenasla, akurat taku podlozku do postielky na polohovanie s plysovym mackom za 3eura, ale ked som videla tu radu k pokladni, kde by som stvrdla asi aj hodinu, tak som to vzdala a isla som domov. Inac babatkovske veci nic moc. pre vacsie deti by sa tam dalo skor vybrat

prettybaby
2. okt 2010

@alca85 keby som isla do ulic, urcite zbieram. Ale neviem,ci sa mi podari. Ale uz nejake podpisy mam .-)

prettybaby
2. okt 2010

@alca85 tym som chcela teda zareagovat na Tvoj prispevok(aspon ja teda .- ), zbieram zbieram .-))))

prettybaby
2. okt 2010

@andelik8 jeeeej andelik, uz si maminkaaaa.)gratulujeeeeem, hadam niekedy pokocikujeme .-) aj ked skor uz chodit a chodit - my , ale tak vies .-)

minitrouble
2. okt 2010

@andelik8 co zhanas ake veci pre malu? my sa vsetkeho postupne zbavujeme ak by si nieco potrebovala daj vediet 😎 😀 mozno najdes aj v nasom "bazare" 😅

andelik8
2. okt 2010

@prettybaby dakujem 🙂
@minitrouble nic konkretne som nehladala, chcela som sa iba pozriet co tam maju. veci mam dost od sestier, chybalo mi sice nieco malinke teraz na chladnejsie dni, ale to som uz kupila v tesku overal a svetrik. ale do bazarika nakuknem. ked niekde natrafim na pekny kusok tak nikdy neodolam 😉

alca85
2. nov 2010

Oznam:
17.11. 2010 nahlasený štrajk proti zníženiu RP v PK, od 14.00-17:00
primator mesta Pezinok pan Solga prislubil stanok, kotol na varenie caju a vina!!!
hladaju sa dobrovolnici na vypomoc 🙂

heni79
5. nov 2010

@alca85
Ahoj.
Aký by to malo mať priebeh? Je stanovená nejaká pevná štruktúra? Čo presne je cieľom štrajku? Je to totožné s petíciou, ktorú sme podpisovali? Zníženie RP - aby zostalo 256,-€ tým, čo už majú, alebo aj do budúcnosti? Dúfam, že to druhé.
V čom spočíva výpomoc? Priamo na mieste, alebo niečo pripraviť vopred?
Ja tam určite prídem aj s mužom, jedine, že by lialo ako z krhly. 😕
Ale i to by sa možno dalo nejako zariadiť. 😉

alca85
5. nov 2010

@heni79 tak v prvom rade nikdy sa nebojovalo za to, aby zostal zvýšený RP len tým, ktorý ho už poberajú alebo začnú poberať do konca tohto roku. T znamená, že bojuje sa za toto:

Stále bojujeme za všetky mamičky, budúce mamičky aj mamičky dvojičiek trojičiek. Sme proti zjednoteniu rodičovského príspevku, chceme aby rodičia, ktorí pracovali a odviedli štátu dane a odvody mali viac. Sme proti zníženiu hornej hranice 256€ a trváme na ponechaní tejto výšky do 3 rokov veku dieťaťa. Súhlasíme so zvýšením minimálnej výšky príspevku zo 164€ na 190€.
Ak sa však nepodarí presadiť dve výšky rodičovského príspevku, budeme trvať na zvýšení jednotnej sumy na viac ako 190€. Naďalej požadujeme pridať rodičom, ktorým sa narodí dve a viac detí naraz.
Po rokovaniach máme verejný prísľub ministra a premiérky, že sa bude predlžovať a zvyšovať materská - v čom je preukázateľná zásluhovosť, ako aj to, že sa zruší zákaz pracovať. Dodržanie týchto verejných prísľubov budeme kontrolovať. Plusom je príspevok na škôlku a opatrovateľku až do 350€ podla preukázaných nákladov, čo je tiež významné pre tie ktoré matky, chcú ísť pracovať pred dosiahnutím 3 rokov veku dieťatka.

Cieľom štrajku je zviditeľniť náš nesúhlas, tým že prídeme na určené miesto a snáď vo väčšom množstve ako to bolo doteraz.
Priebeh by mal byť samozrejme kľudný....každý by mohol napísať odkaz našej vláde, ktoré sa potom spoločne odošlú. Neviem či príde aj Jojka alebo iná televízia.
Za tú výpomoc sa ešte opýtam dotyčnej čo to vybavuje, že či treba nahlásiť, kto je ochotný pomôcť....ale skôr si myslím, že sa to bude riešiť na mieste....Najlepšie by bolo, keby maminy protestovali a mužíčkovia ponúkali časj a vínko 😅 😅

heni79
5. nov 2010

@alca85
Ja som tiež v tomto duchu celý ten protest (i petíciu) chápala. Že sa bojuje aj do budúcnosti. 😉 V tvojom avíze ma však zmiatla jedna veta, že sa bojuje "proti zníženiu RP". Tak preto som sa pýtala. Som sa zľakla, že som to chápala nejako idealisticky, alebo čo.
No ty si to zrejme už napísala ako rutinnú skratku. Ako znalá veci. 😉

Ešte jeden detail - počíta sa medzi tie pracujúce aj DNP? Lebo doteraz to tak bolo. Ale neviem, s čím sa ráta do budúcnosti.
Jasné, to je otázka skôr na ministra a jeho zámery.

Ja som napr. pracovala roky. Od skončenia VŠ takmer nepretržite (bola som medzi dvoma zamestnnaiami 2 mesiace na úrade práce. Pred siedmimi rokmi.). A teraz som nezamestnaná, na RD. Prac. zmluva mi skončila počas trvania MD a napriek tomu, že som sa chcela vrátiť do práce skôr ako po troch rokoch, mi ju nepredĺžili. S odôvodnením, že mám dieťa. A dovolila som si zostať na MD viac ako tie povinné 2 mesiace. A povedala som, že by som možno ostala doma do pol roka malej. A to prišlo vhod mojej priamej nadriadenej, ktorá osobne iniciovala nepredĺženie mojej zmluvy. Nehodila som sa jej, lebo nie som typ. ktorý drží "hubu a krok", keď sa dejú prechmaty (verejne som vystúpila proti jej viacerým, nie tak celkom "normálnym" ,praktikám). Ale to je úplne mimo témy, ja viem. Len ma to stále štve.
No na druhej strane, užívam si malú. A to ma napĺňa. No strata sociálnej istoty v zmysle nemožnosti návratu do zamestnania je pre mňa stále desivá.

maxara
9. nov 2010

@alca85 @heni79 jaaaj babyyy, ja by som prisla, keby... mm ide do roboty a este vecer odchadzame na dovolenku.. navyse doobeda musim absolvovat este Senec, Bratislavu a domov.. Ale mozno ak by som to stihla, pridem protestovat a napisat nieco vlade.. 🙂

alca85
9. nov 2010

@maxara 17.11. je voľno 😉

maxara
9. nov 2010

@alca85 🙂 ja viem, ale on ide do prace, aj prveho bol a potom si tie sviatky nahradi ten nasledujuci stvrtok 18teho a piatok a vlastne preto aj odchadzame v stredu poobede prec.. 😒 tak by som to mala mrte nahusto, ale mozno neodolam a pridem sa im vyhucat do telky 😀 😀 😀 zartujem

heni79
17. nov 2010

@alca85
Tak ako? Bola si do konca? Aká bola napokon účasť?
My sme boli s mm a malou hneď od druhej asi tak do tretej. Sme tam prechádzali, keď si prišla - myslím si podľa fotky, že si to bola ty.
Boli sme aj s našou susedou a jej 3 chalanmi (dvaja malí sú dvojčatá).
Veľmi ma mrzela tá mizerná účasť. Aspoň na začiatku. To je vážne v PK tak málo ľudí, ktorí chápu?...
Veď bolo aj nádherné počasie, tak sa to dalo využiť ako prechádzka, keď už nič iné. 🙂
Hm, normálne ma to sklalamlo. Ten prístup ľudí. ☹
Všetci by chceli VIAC (teraz nehovorím iba o peniazoch), no málokto zdvihne zadok a ide.
O to viac sa samozrejme teším tým ľuďom, ktorí prišli a podporili dobrú vec. 🙂

alca85
17. nov 2010

@heni79 no my sme tam prišli tak okolo 14:40 a boli sme do 15:30....veru účasť nič moc na to, že bolo veľmi pekne a v iné dni vidím teda oveľa viac mamičiek s kočíkmi prechádzať sa po meste...ale veď to sa dalo čakať, že všetci sú múdri len pri PC 😠 ....média sme zmeškali, tak sme aspoň napísali odkaz vláde 😉

prettybaby
17. nov 2010

my sme boli okolo 16tej

luciaf13
17. nov 2010

@heni79 😎ahoj suseda
@alca85 veru veru ucast nic moc a stve ma pristup ludi....frflu frflu a nic z toho, ked treba prist!

heni79
18. nov 2010

Dievčatá, to čo tie televízie z toho spravili?????
Pomoc. 😖 Normálne som znechutená.

maxara
24. nov 2010

Baby ja sa ospravedlnujem 😔 ja som to naozaj nestihala.. ja by som prisla.. mozno keby to bolo v iny den..alebo keby som sa to skor dozvedela ☹ by som si to inak zariadila..

tehulka4
30. nov 2010

ahojte kocky, chcem sa avs spytat, pocula som, ze v pezinku alebo niekde pri pezinku vraj je nejake centrum podobne parndorfu, alebo este len bude..co je na otm pravdy? dakujem veeelmi pekne..

poppy1
30. nov 2010

@tehulka4 tak o tom teda neviem 😀 v Pk je len obchodne centrum Molo- ale to nie je na styl parndorfu, mozno myslis OC Raca, ale tam je par obchodov: BRENDON pre deti, DEICHMANN- obuv, TAKKO, KIK ci take daco, DM drogeria tam je, obchod pre zvierata a tusim este nieco...no a vedla je KAUFLAND...

maxara
30. nov 2010

@tehulka4 mozno ten niekto, kto ti to spominal si povedal, ze v Pezinku sa tak dobre nakupuje ako v Parndorfe 😀 Veru ani ja som o nicom takom nepocula.. mame tu len hypernovu s Kikom, to spominane molo a vedal neho tesco a lidl a v strede mesta je PLUS, co je nieco ako malilinky Polus ale naozaj malilinky, ale zas je tam asi vsetko potrebne, vratane DMky, lekarne (len neviem, ci ju nahodou este stale neprerabaju), asi tri obchody s hrackami a detskymi obleceniami, ak nie aj viac, knihkupectvo, galanterka, domace potreby, posta, butiky a skratka vsetko..

iinuska
30. nov 2010

ale take nakupne centrum by nebolo zle 😀

minitrouble
1. dec 2010

@tehulka4 ma sa stavat nieco take medzi Sencom a Pezinkom - neviem sice kde presne ale uz je na to vypracovana studia...treba si pohladat na nete - ale to tak skoro nebude a ako poznam slovensko tak to tam aj tak podla mna bude pekne predrazene 😝 😅