Snažilky, tehuľky a mamičky z okolia Pezinka. Dáme stretko?

kalupinka
21. aug 2006

Ahojkajte uplne nahodne som nadabila na tuto stranku...vacsinou chodim na ine mamickovske fora
inak som Sonka mam 3 a pol rocnu dcerku a byvame v Modre ja mam 24r
uz robotkujem
keby sa tu nasla nejaka mila fajn maminka budem rada mozme si popisat o com kolvek
po pripade hodit stretko 😅
tak sa teda ozvi 😉 oki?
PA PA PAAA

katavinka
2. mar 2011

@dadka212 on je tiež septembrový 😝

dadka212
3. mar 2011

@katavinka ak máš prácu a malý bude mať v septembri 3 tak prečo nie veĎ splňaš podmienky mali by ho zobrať...na sever býva tuším najväčšia tlačenica ale do tej druhej čo ste vybrali možno vezmú 🙂

katavinka
3. mar 2011

@dadka212 jáj, si ma zas "potešila", že najväčšia tlačenka 😖 Sa mi aj snívať bude o tom..

dadka212
3. mar 2011

@katavinka neviem či tlačenka,ale myslela som to tak, že vraj sa tam hlásieva najviac detí 😝

kamilka22
3. mar 2011

Cau baby, tak aj ja som bola na zapise, mala som poradove c. 175, tak ak mi ju vezmu, budem to povazovat za velky zazrak... A Dadka, ja som mala ist od maleho do prace a nepomohlo mi minuly rok ani to, takze nie je to tak, ze ked mamina ide urcite do prace, tak Ti dieta vezmu. Poznam viacero mamiciek, ktore pracuju a dieta v skolke nezobrali. Je to svinstvo...

katavinka
3. mar 2011

@dadka212 no veď aj tak, ale tú by sme mali fakt blízučko, bolo by to super..

@kamilka22 Kami, ale ak si na materskej ešte, asi ťažko, teda mňa sa hneď pýtala, či nie som na MD náhodou a aj keď som povedala nie, tak sa ma ešte zo 2 razy spýtala 🙄

dadka212
4. mar 2011

@kamilka22 je to svinstvo to je pravda 🙄 ja zas poznám také čo nepracujú a majú decko v škôlke ☹ ja už neviem čo je toto za systém, teraz budem mesiac v očakávaní, ale som optimista takže nádej stále žije 😀 😀 😀

kamilka22
5. mar 2011

Katavinka, to, ze ked je zena na materskej, tak jej dieta do skolky nevezmu je podla mna len vyhovorka. Poznam nespocetne vela mamiciek, ktore su doma s druhym dietatom a prve chodi do skolky, a casto su to deti mladsie nez je moja Kamilka.... A ja od septembra nastupujem do prace. Maly bude u mojej maminy, takze tak. Ale dve deti by v jej veku urcite nezvladla, takze ak mi Kamku nevezmu, tak ma naozaj asi trafi slak....

minitrouble
5. mar 2011

@dadka212 podla mna tebe maleho musia zobrat uz len kvoli veku
my tiez nervozne budeme cakat ci nam romanku zoberu, obaja pracujeme aj sme im dolozili potvrdenie, romanka uz mala 3 roky - mna sa riaditelka nepytala vobec nic, tak uvidime - bola som 4ta v poradi nakolko som musela bezat do prace na 8.30 a aj tak uz som nestihala ☹ ...tak som zvedava ze ci to dako zavazi 😕 😝

katavinka
6. mar 2011

@kamilka22 nie je to výhovorka, ale podmienka škôlok, kedže chcú zúžiť výber, lebo je veľa detí, ale potom by to mali aj dodržiavať. Uvádzajú, že také dieťa vezmú len v takom prípade, že je voľné miesto, čo v PK isto nehrozí. U nás celkovo (SR) je všetko na hlavu a nikto sa nestará (len o cigáňov) 😖 Tých dajú ihneď do TV, ak prídu o strechu nad hlavou..., o nás by ani nezakopli...

greta24
7. mar 2011

@dadka212 , takych vidim v skolkach viac, napr. aj 2,5 rocne dieta s dudlom. Nikto ma nepresvedci, ze sa tam dostalo podla predpisov .... 😒

greta24
7. mar 2011

@minitrouble - poradie, key si podala prihlasku, vobec nerozhoduje, tiez som ju podala 27. v poradi a nedostalo sa medzi 45 deti !

greta24
7. mar 2011

@dadka212 , drzim palce, nech ti ho vezmu 🙂

katavinka
7. mar 2011

Mám jednu asi debilnú otázku 🙄 Je pravda, že sa dá proti rozhodnutiu o neprijatí odvolať?? Čo by to akože pomohlo 😕 ?

minitrouble
8. mar 2011

@greta24 nemyslela som na to poradie ze ci nieco zavazi - skor na to ze uz davno pracujem a ze romanka uz mala 3 roky na rozdiel od vsetkych deti co boli v rade okolo nas a este tie deti 3 roky len budu mat 😉

dadka212
8. mar 2011

@minitrouble veĎ uvidíme....a tebe myslím Romanku vezmú určite, kde ste ju dávali?

@greta24 Ďakujem 🙂 no netrpezlivo čakáme či sa tentokrát podarí, alebo pôjde až do predškolskej....

minitrouble
8. mar 2011

@dadka212 dali sme na 1miesto Bystricku, lebo tam mame babku a my nebudeme stihat asi vzdy vybrat romanku zo skolky a babka nema auto + bude musiet este chodit aj so simonkou, tak aby to mala blizko - ona byva tam hned 1minutu od skolky a navyse som tam na Bystricku chodila aj ja a tie ucitelky co tam su ucili este aj mna kedysi 😀 - tak aj to je jeden z dovodov 🙂 a na 2he miesto sme dali tu na muskate, co by som nebola rada ale zase lepsie ako nic 😎

minitrouble
8. mar 2011

@dadka212 podla mna ti fakt uz musia zobrat maleho, sak ak by bol nahodou nejaky extra nadany tak by v 5tich mohol ist do skoly predsa ne? - tak to musia zohladnit ze tam uz je moznost ze dieta moze ist aj skor do skoly 😕

dadka212
8. mar 2011

@minitrouble to je super, že vám babka pomôže 🙂
ja tiež na 1. Bystrická a potom na 2. Za hradbami...to mám blízko z mesta 🙂 lebo nemám vodičák, tak musím zohladňovať aj to, keĎ bude zima alebo pršať a podobne, nech nechodíme takú dlhú cestu pešo s dvomi krpcami 😝
ale občas aj tato môže odviezť - priviezť....
...no neviem či je nadaný skôr nie 😅 ale mám obavu, že keď pôjde až do predškolskej tak sa bude adaptovať velmi zle...

minitrouble
8. mar 2011

@dadka212 no presne ten vodicak sme zohladnovali my pri babke + navyse ona uz ma 60 rokov, tak uz ani tolko toho nevladze chodit 😎 tak snad nam to vyjde, inak jej budeme musiet vybavit asi rychlokurz na vodicak 😀
a s tym nadanim nikdy nevies 😉 romanka vobec nerozpravala az kym nezacala chodit do skolky, sme si mysleli ze bude mat s tym dost problem a odkedy chodi do skolky tak zazracne rychlo zacala recitovat, spievat a dokonca minule nam psychologicka hovorila ze co sa tyka rozpravania a jazykovych schopnosti ze je popredu 😎 😀 😀 😀 tak sme na nu obaja vyvalili oci ze ci hovori o nasom dietati, ktore doma nic nechce moc hovorit 😝
takze kym ho nezaclenis do kolektivu tak nevies, preto si myslim ze uz by ho mali zobrat lebo uz je velky a doma nema moznost ukazat co vie (to akoze nic proti tebe, len z vlastnej skusenosti 😉 🙂 )

inak si myslim ze cely tento system je chory, podla mna by deti mali chodit do skolky od 2 max 2.5 rokov, vacsina deti je v 2och rokoch uz dost vyzreta na to aby sa zaclenili do kolektivu a viac im prospieva byt v skolke kde maju odborny rozvoj zrucnosti a schopnosti a kde sa dostavaju do interakcie s inymi detmi a ucia sa tak aj socialnej adaptacii na ine prostredie a kolektiv 😎

dadka212
8. mar 2011

@minitrouble máš pravdu...doma sa mu nič nechce, alebo ho to baví 5 minút a keď sa mu venuje niekto cudzí tak zázračne sa mu chce...tiež som hovorila, že v 3 rokoch je už najvyšší čas ísť do škôlky niektoré deti to potrebujú už skôr...Danielka ešte vyzretá na to nie je bude mať zachvílku 2 roky, ale bezo mňa nevydrží bez plaču ani hodinu ☹ velmi je na mňa citovo naviazaná...

kamilka22
8. mar 2011

Baby, tak ja som sa dozvedela, ze do jednej skolky chodi dokonca dieta, co este nema3 roky a este nosi aj plienky - tak toto nech mi niekto vysvetli.... 😠 a moja kamoska sla do prace, je osamela matka a syna jej do skolky neprijali. A na otazku, co ma teda robit, len mykli plecami. Nenavidim tento system. tisko sa modlim, aby to tento rok vyslo. Inak som jemne povedane nahrata. Kama ma v septembri 4 roky. Tak ako pise Minitrouble, strasne potrebuje kolektiv. Dadka, tvoj maly ma v septembri 4,5? t. j. ze pocas skolskeho roka dovrsi 5 rokov? Potom Ti ho predsa musia zobrat nie?

dadka212
8. mar 2011

@kamilka22 držím palce 🙂
tento systém je "bohovský" sa tvária ako všetko robia pre mamičky, ale asi pre tie, ktoré majú prachy, aj jednej známej chceli prijať syna minulý rok (je na materskej s dcérkou) keď im prerobia kúpelky v škôlke 😝 ale nakoniec sa na to vykašlali, lebo kamošky sa na ňu naštvali...
presne Maťko mal teraz v sobotu 4 roky, čiže v septembri bude mať presne 4 roky 6 mesiacov 😝

minitrouble
8. mar 2011

@dadka212 musis ju postupne zacat privykat, aj simonka bola vyrazne citlivejsia ako romi a ked som isla prvykrat plavat a nechala ju u babky tak mi 50min babka volala ze to sa uz neda vydrzat ze ona vkuse place a place a nevie ju utisit...postupne sme ju ale stale nechavali varovat a teraz ked som bola 2 tyzdne v praci od rana do vecera, tak uplna pohoda - horsie to znasala ta starsia ako simonka. ta bola spokojna a co som sa bala ze v noci nebude spat, tak uplne v klude dokonca tusim raz prespala celu noc 😉 🙂
aj ked urcite si bude tazsie zvykat na skolku ako romanka, ale treba naozaj take citlivejsie deticky cim skor ucit na to ze nie su vzdy s maminkami 🙂
@kamilka22 no to som aj ja pocula uz rozne pripady 😒 potom clovek nevie co si ma o tom mysliet celom, tiez poznam v PK pripade ked mamicka nemohla nastupit do prace lebo jej nezobrali dieta do skolky ☹ a nie kazdy si moze dovolit platit sukromne jasle 😖 tiez z toho nie sme nadseni ze ich musime platit a tie peniaze co tam davame by sme mohli vyuzit urcite efektivnejsie 😒

dadka212
8. mar 2011

@minitrouble ja chodím už 2 mesiace 3x do týždňa asi na hodinku a pol cvičiť sem do posilky spinning a to stále reve, je pravda, že keď ma nevidí odchádzať tak niekedy je v pohode ale keď ma vidí tak to plače skoro celý čas...a to je s tatinom a Maťkom, niekedy keď ju nechám samú s tatom a ja idem s Maťom niekam tak to je des bes...v nedelu sme išli ja a Maťko do BA a ona 4 hodiny za nami plakala ☹ tato s ňou robil všetko čo má rada, ale nezaberalo nič...uvidíme ako to bude neskôr...som najprv myslela, že je to tým, že kojím ale pred mesiacom som prestala a aj tak je to skoro rovnaké 😝

minitrouble
8. mar 2011

@dadka212 no u nas to trvalo strasne dlho, najprv mohli byt len vonku - to ked s nou bola babka vonku bolo v pohode, a postupne prechadzali dnu, ...potom byvala vzdy s nimi aj romanka a postupne sa naucila ze uz aj sama vydrzi byt hocikde - ale bol to dlhy proces fakt ..
aj doma byvala na mne stale prilepena a postupne som ju ucila nech sa hra sama a je samostatna a po dlhom boji sa to podarilo a to som si spociatku myslela ze budem musiet aj pracu zavesit na klinec ako bola na mne zavisla 😎

katavinka
8. mar 2011

@kamilka22 to učiteľky tolerujú plienky??? Normálne neverím; kurnik, známa má choré dievčatko, strašne je zlatá a šikovná, nijak nezaostáva za ostatnými, ale má nejakú poruchu a neudrží moč, proste jej hrozia plienky až do dospelosti a tiež jej ju nevzali, že to nie je ich náplň práce, aby prebaľovali deti 😠 Chápem, nemá tam také dieťa čo robiť, ale ak je to zo zdravotných dôvodov, oko neprižmúria a pri iných prípadoch to dokážu 😠

minitrouble
9. mar 2011

@katavinka podla mna keby sa ta znama odvolala na nejake vyssie miesta tak jej musia malu okamzite zobrat, teraz je podla mna dost silna politika na "zdravotne" postihnute deti a aj ked ta malinka je inak zdrava ale ma takuto poruchu tak ju musia integrovat, takze podla mna by sa mala odvolat na min.skolstva alebo na nejaki kontrolnu instituciu 😉 a urcite uspie a dieta jej budu musiet zobrat, najma ak ma k tomu papiere

dadka212
9. mar 2011

@minitrouble no uvidím ako dlho to bude trvať u nás 😝

@katavinka súhlasím s minitrouble 😉

minitrouble
9. mar 2011

@dadka212 no uz je dost velka takze asi dlhsie ...my sme zacali v cca 5-6 mesiacoch tak to islo asi trosku rychlejsie 😉 ..ale ak ti mozem poradit zacni fakt co najskor aj ked to bude bolestive (nechavaj ju aj na par hodin aby si zvykla), aby ste potom nemali v skolke strasny problem - to moze potom vyustit do vselicoho, mali sme taky pripad v romcinej skolke a teda nic moc 😔 🤐 ani neviem ako sa to dalej potom vyvijalo lebo ju prelozili inam to decko 😝