Snažilky, tehuľky a mamičky z okolia Pezinka. Dáme stretko?

kalupinka
21. aug 2006

Ahojkajte uplne nahodne som nadabila na tuto stranku...vacsinou chodim na ine mamickovske fora
inak som Sonka mam 3 a pol rocnu dcerku a byvame v Modre ja mam 24r
uz robotkujem
keby sa tu nasla nejaka mila fajn maminka budem rada mozme si popisat o com kolvek
po pripade hodit stretko 😅
tak sa teda ozvi 😉 oki?
PA PA PAAA

dadka212
1. apr 2011

@elvirkams aha 🙂 ale ona už je väčšia,takže to nie je také hrozné mať to v mc donalde....sa zahrajú a nemusíte stále striehnuť 🙂

elvirkams
1. apr 2011

@dadka212 To ano, uz je velka baba 😅 , len som chcela nieco krajsie ako mekac, ale co uz...deti budu urcite spokojne a o to ide.

dadka212
1. apr 2011

Baby máte už vyrozumenia zo škôlky? ja ešte stále nie ani z jednej 😕

minitrouble
1. apr 2011

@dadka212 ani my nemame vyjadrenie 😠 😠 😠 ale zato mame daky svinsky bacil v nose 😝 😅

dadka212
1. apr 2011

@minitrouble odlahlo mi...už som sa pýtala muža či ozaj bol malého zapísať 😅 😀 chudák som ho takto obviňovala....prajem skoré uzdravenie 😉

minitrouble
2. apr 2011

@dadka212 takze odpoved budu posielat do 30.4., ze dostali nejake oficialne nariadenie som sa dnes dozvedela 🙂

dadka212
2. apr 2011

@minitrouble ďakujem za info 🙂 no tak to teraz aby som ešte mesiac tŕpla 😖

wolf88
4. apr 2011

Zdravím, My sme z Dubovej, okres PK. Ja mám skoro 23 rokov a princeznička bude mať 3 roky. s prácou máme problém, so škôlkou tiež, lebo micka je tvrdohlavá a nech robím čokoľvek, nechce na šerblík ísť. a teraz sme ešte aj choré, no lekárku máme až v BA a na cestu žiaľ teraz nemáme. máte niekto dáku radu ako preliečiť zápal priedušiek po domácky? Najprv to vyzeralo ako nachladnutie ,prešlo ju to a teraz ju to zas chytá ☹

dadka212
4. apr 2011

@wolf88 fúha no má aj teploty? ja teda nie som lekár ale kým krpci nemajú teploty nejdem k lekárke väčšinou...ale veď musíš vidieť ako na tom malá je....neviem žiadne domáce recepty, používam lieky čo mám doma....neviem ako ste na tom finančne, tak ani neviem čo ti mám poradiť či lieky,alebo ísť na pohotovosť do Modry, Pezinka
...jedine ma napadlo od kašlu cibulu nakrájať na malé kúsky, zasypať cukrom alebo medom a potom tú šťavu dávať malej...

magimary
4. apr 2011

🙂 pezinčanky a okolie, ak chcete, tak na konci apríla bude opäť burza 🙂
môžete si pomaly chystať veci na predaj, alebo peňaženky na nákup 😅 😉

Srdečne Vás pozývame na tradičnú jarno-letnú predajnú akciu použitého detského ošatenia a potrieb, ktorá sa uskutoční v dňoch 29.4. - 2.5.2011 v Spoločenskej sále Kultúrneho centra na Holubyho ulici č. 42.
zber tovaru: piatok 29.4.2011 9,00 - 17,00
predaj tovaru: sobota 30.4.2011 9,00 - 17,00
výdaj tovaru: pondelok 2.5.2011 9,00 - 11,00 a 15,00 -17,00 hod.

Tovar prosíme priniesť označený značkou, poradovým číslom,
cenou v € a k tomu priložiť zoznam všetkého tovaru na predaj.
Tešíme sa na Vás.

minitrouble
4. apr 2011

@magimary mozem tam doniest aj hracky? 😕 😅 a je tam nejaky limit kolko krabic veci tam mozeme doniest? 😎 😀 😀

magimary
4. apr 2011

@minitrouble jasné, že AJ hračky 😉 😎
tie sa predávajú najlepšie 😉
aktuálne, keďže máme veľké priestory, nie je žiaden limit 😉 (ale býval)

minitrouble
4. apr 2011

@magimary ok super, lebo mam strasne vela veci, ktorych sa chcem zbavit, tak to tam supnem za symbolicky cenu. Teda ak dovtedy na to nezabudnem 😎 😅

anaxamon
4. apr 2011

@magimary vdaka za infosku🙂 mozem ist nakupovat🙂

magimary
4. apr 2011

@minitrouble super 😉 😵 ,
nezabudneš, ešte pripomeniem 😉

@anaxamon s radosťou 😉
tak sa tam potom stretneme 😉

heni79
4. apr 2011

@magimary
Odkiaľ získam poradové číslo? A akú značku? Celkom nerozumiem. 😅 Môžem prosím dostať bližšie vysvetlenie? Vopred ďakujem. 🙂

magimary
4. apr 2011

@heni79 jasne 😉
je to celkom jednoduché:
-doma si urobíš SVOJ zoznam so svojimi vecami, na ktorých-na každej bude štítok (veeeľmi dobre pripevnený, lebo keď nám spadne, sme stratené a nevieme, komu a na akú vec ho priradiť) a
-na každom štítku budú TRI informácie: cena, tvoja značka a poradové číslo vecičky, ktoré je zhodné s poradovým číslom v
-zozname vecí, ktoré si tiež pripravíš doma

- s týmito dvoma vecami (veci na predaj+zoznam) prídeš do "kulturáku", zložíš si tam tašky, odovzdáš nám zoznam a môžeš ísť preč 🙂 ,
prídeš až v sobotu na nákup, alebo v pondelok na výdaj nepredaných vecí a utŕžených peňazí 😉

a ešte k tvojim otázkam priamo:
-poradové číslo nepotrebuješ, myslí sa teda len p.č. na jednotlivých kúskoch oblečenia 😉
-značku si určíš sama, môžu to byť tvoje iniciálky, nick, meno...čokoľvek (napr. voláš sa jozefína malátna, tak si dáš napr.značku: JM a na každej veci-na štítku bude JM, č. 78, 5€), pod touto značkou ťa budeme viesť a podľa nej spoznáme aké veci sú tvoje 😉

ešte nejaké otázky? rada zodpoviem 🙂 :

magimary
4. apr 2011

inak aby som to ešte doplnila, túto burzu robíme v rámci MC, resp. Centra pre rodinu a robíme to už nejaký ten (ôsmy) rôčik 😉 😎 , takže máme obrovskú klientelu mamičiek, resp. rodičov a celých rodín, ktoré chodia nakupovať, takže celkovo býva burza veľmi úspešná (aj čo sa týka utŕžených peňazí, aj čo sa týka nových úlovkov do šatníka 😉 ),
burzy inak robievame 4x do roka (ako jarnú, letnú, jesennú a zimnú)-čiže každé tri mesiace, ale
teraz odkedy sme v kulturáku, musime sa prispôsobovať ich voľným víkendom a tak sa teraz stalo, že sme museli burzu spojiť na jarno-letnú, lebo sme skôr nemali voľné priestory...
čiže, konečne po mnohých rokoch máme na burzu miesta dosť, ale sme zase trochu limitovaní časovo 😒 😉
ale nevadí, podstatné je, že fungujeme ďalej 🙂

no a bližšie info sú tu (v najnovšom príspevku):
http://www.pezinskerodiny.sk/index.php?option=c...

kamilka22
4. apr 2011

Ani my vyrozumenie zo skolky zatial nemame a tiez som pocula, ze sa to posuva do konca aprila. Takze opat nas caka cakanie....

kamilka22
4. apr 2011

@wolf88 ak sa jedna priamo o zapal priedusiek, tak tam si asi bez liekov neporadite. Ak je len prechladnuta a kasle, tak nam vzdy zabera calcium sirup a thymomel - 3 x denne. Len zalezi, ci to mas doma, ked nie su peniazky.... je to tazke. Drzim Vam palce.

dadka212
4. apr 2011

heh ja sa stále na tú burzu chystám, ale ešte som tam nikdy nebola 😅

@kamilka22 ja som z toho čakania taká nervózna...

minitrouble
4. apr 2011

@magimary ked nieco ostane (nepreda sa) a nahodou uz o to nemam zaujem, tak nemate aj nejake rodiny ktorym by sa zisli pre nas uz "nepotrebne veci"?
teda ze dam napriklad penove puzzle co sa pouzivaju na zem - hodim tam cenu ze 2eura, nikto nekupi - nezide sa to potom napriklad do MC? alebo tak? a aj tie hracky 😎 - fakt sa toho chcem zbavit, takych tych babatkovskych hraciek a asi za jeden kos plysakov co uz mame a su fakt v "kosi z IKEA tom latkovom" a baby ani nevedia ze su (nepouzite, ako ich dostali tak som ich tam rovno supla vacsinu lebo uz to nemame mat ani kde ulozene 😎 😀 😀

magimary
4. apr 2011

@minitrouble máme také rodinky a aj centrum rado prijme a najmä, veci, ktoré ostanú a maminky už ich nechcú späť, hneď veziem do nášho decáku 😉 😎

minitrouble
4. apr 2011

@magimary ok super, dufala som ze to napises 🙂 lebo uz dlhsie patram ze komu posunut veci, ktore nie su zle ale uz nie su zase ani predajne a tak sa mi to tu kopi lebo mi je luto to vyhodit
🙂

magimary
4. apr 2011

@minitrouble super 😉 🙂

"skalné" mamičky to už vedia, mávame to tam aj vyvesené, ale niekedy mamičky "neprečítajú" dobre a prinesú aj veci 30-40 ročné a ešte aj pre dospelých a s tým potom máme problém, že kde to dať 😝 😉 ,
tak preto to už nepíšeme ani na plagáty a kto chce si to prečíta priamo na burze, alebo sa spýta 😉

magimary
4. apr 2011

teda predáva sa všetko, čo s deťmi súvisí:

(-tehu oblečenie 🙂 )
-oblečenie vždy k danej sezóne (teraz teda jarno-letné)
-hračky
-kočíky, skejtíky
-autosedačky, sedačky na bike
-kolobežky, odrážadlá, trojkolky a bicyklíky, chodítka
-vaničky, nočníky, prebaľováky
-postieľky, ohrádky, matrace, kolísky...
-plachtičky, detské návliečky
-húpačky, šmykľavky...
-fľašky, ohrievače na fľašky, plienky a pod. dets. kozmetika
-rôzne sezónne "záležitosti"- (detské) lyže, korčule, sánky...
-...
🙂

magimary
4. apr 2011

a samozrejme: detská OBUV 😅 😉 🙂
skrátka všetko, čo súvisí s deťmi 😅

minitrouble
4. apr 2011

@magimary no presne som prave isla napisat - mam doma topanocky aj po simonke aj po romanke (moja mama nedovolila aby simi nosila po romanke prve boticky) - ale oni maju take osuchane spicky trosku - ale inak nie su ani vycaptane ani spinave ani nic, len ako chodili po 4och (aj simi stale obcas chodi) tak to je trosku osuchane ....take sa zidu este? ci to vyhodim? 😕

elvirkams
4. apr 2011

zalozila som sukromnu temu pezinok a okolie, kto ma zaujem, rada ho uvitam. 🙂
@magimary som rada, ani som o niecom takomto nepocula. Dufam, ze do konca aprila, dam vsetko dokopy.

jankaslamka
4. apr 2011

@minitrouble ak mas tie penove puzzle tak ich mozes posunut mne 🙂 ja sa potesim 😀