Snažilky, tehuľky a mamičky z okolia Pezinka. Dáme stretko?

kalupinka
21. aug 2006

Ahojkajte uplne nahodne som nadabila na tuto stranku...vacsinou chodim na ine mamickovske fora
inak som Sonka mam 3 a pol rocnu dcerku a byvame v Modre ja mam 24r
uz robotkujem
keby sa tu nasla nejaka mila fajn maminka budem rada mozme si popisat o com kolvek
po pripade hodit stretko 😅
tak sa teda ozvi 😉 oki?
PA PA PAAA

dadka212
22. jún 2008

Ahojte 🙂

ďakujem za vysvetlenie ste zlaté 🙂

sylvie
22. jún 2008

dadka, nemas za co.. 😉

zrzulka
24. jún 2008

ahojky pezincanky. neviete poradit nejakeho dobreho zubara?. zislo by sa zajst na prehliadku ale velmi to tu nepoznam a zase nechcem ist k hocikomu. vdaka🙂

a este otazocka. kam sa da ist na prechadzku okrem parku a rozalky (ci ako sa to vola?)
Park je fajn miesto. mame to tam radi ale obcas by to chcelo zmenu🙂))

A chodite niektora to MCcka? Zaujal ma hudobny projekt ktore MC ponuka. Nechodite nan niektora? da sa este prihlasit?

Asi vela otazok ale budem rada ked napisete🙂 papa

dadka212
25. jún 2008

Ahoj Zrzuzulka,

veľa ľudí si chváli zubárku Andelovú 😉 zlé som na ňu ešte nepočula

a tu nablízku sa teda nedá vyberať kam ísť na prechádzku asi iba tie 2 možnosti , čo si spomenula 😒

Ja som bola v MC-čku, ale nejako ma to tam nezaujalo, také špinavé je to tam pre malé deti, čo všetko dávajú do pusinky, potom tam hulákajú a "robia zle" väčšie deti mamičiek čo chodia na kurzy a deti si tam "odkladajú" 😝 ale to je možno iba môj názor lebo som tam bola iba 2x, ale mne osobne stačilo....

zrzulka
25. jún 2008

dadka dakujem za odpovede, hlavne tu ohladom mc. tak asi pojdem na tu hudobnu skolu do BA. som sa celkom potesila ze aj v Pk su taketo moznosti ale ked pises ze to nie je vhodne pre male deti kvoli spine tak dakujem neprosim🙂)))
mala mi bola vazne chora,raz stacilo🙂)) na to teraz davam pozor. velkyyyyyy 🙂

no skoda ze sa velmi neda ist inde na prechadzky 😒 celkom sa mi pacilo dolu na grinave. je tam jazero, priroda vinice, len dost daleko ist tam pesi s malou v kociku...

dadka212
25. jún 2008

Zrzulka presne, predtým som mala taký názor, že veď dieťa musí aj piesok ochutnať 😝 , ale odkedy sme chytili svinstvá ako E-coli a salmonelu tak teraz dávam na čistotu väčší pozor, už sa ho aj do piesku bojím púšťať, ale sem tam tam ideme, ale už len vidím náznak hnačky tak mám nočné mory 😔 aj keď je to chvalabohu teraz zo zúbkov 🙂

Ono v širšom okolí je veľa miest kam sa dá ísť na prechádzku, ale ako hovoríš je to dosť ďaleko trepať sa tam pešo s kočíkom 😖 aspoňže ten park a rozálka sú tu 😉

ivetkakov
25. jún 2008

Ahojte maminky z Pezinka a okolia! 🙂
My budeme coskoro cerstvi obyvatelia Pezinka. Chcela by som poprosit o radu pri vybere detskeho lekara. Ku komu chodite vy a ako ste spokojne? Nasa bambulka sa narodi v polke septembra a asi by som si mala pomaly nejakeho vybrat, len netusim ktoreho, ked sme tu novi. 😖

dadka212
25. jún 2008

Ivetka, ja chodím k Orlickej no dosť ludí na ňu nadáva, ja som zatiaľ spokojná, lebo sa mi páči, že nepredpisuje hneď lieky, ale najprv vyskúša homeopatiká keď to vyzerá, že by mohli zabrať, keď nie tak nám dá aj ATB, ale zasa sa mi nepáči, že tam často nie je 😖 ja som k nej chodila odmalička tak som tam dala aj malého

Vraj najlepšia je Križanová, ale tá neberie nových pacientov, pokial nebývaš v obvode ktorý jej patrí lebo má strašne vela ludí...

Ešte je vraj dobrá Vargicová, ale neviem z vlastnej skúsenosti...

ivetkakov
26. jún 2008

Dadka,
dakujem za tip. Skusim sa porozpravat s tou Orlickou a uvidim, aky na mna urobi dojem. Ta liecba homeopatikami by ani mne vobec nevadila, aj ja ich casto vyuzivam - najma teraz v tehotenstve ked na mna nieco lezie... 😉

sylvie
26. jún 2008

ahojte, vcera vecer som pisala jeden prispevok, ale kym som ho dopisala, tak zacala ta strasna burka a vypadol mi internet, takze som poslala prt.. 😉

zrzulka, kamoska chodi na tu hudobnu a je spokojna.. ta hudobka sa nekona priamo v mc, ale vo vedlajsej budove.. je tam take nieco ako telocvicna, neviem presne.. ja som ich vzdy chodila len cakat po hodine.. kamoska nespominala nejaku spinu a ona je dost hakliva na tieto veci.. teraz prebieha kurz od aprila a teraz niekedy by mal koncit.. ci bude cez prazdniny neviem.. ale dnes by som mala byt s tou kamoskou, tak sa jej spytam..

dadka, to je dobre, ze vasa dr.nedava hned ATB.. ale podla mna by kazdy lekar mal mat ten pristroj (teraz si nespomeniem na nazov), ktory na zaklade odberu krvi, vyhodnoti, ci ide o virusove alebo bakterialne ochorenie. lebo zase ked je treba, tak ich treba dat.. nasa dr. ho ma, ale ta je v ba.. tiez sme zatial nevybrali lekara tu v okoli.. zatial byvame vacsinu tyzdna v ba, tak nam to vyhovuje, ale od septembra ked pojde Ejko do skolky tu v Modre, tak asi budeme musiet tiez zmenit lekara..

ivetkakov, a kam sa stahujete? priamo do Pezinka?

mishka711
26. jún 2008

ahojte ivetka zrzulka vitajte ja mam menj casu nakuknut uz od pondelka zarezavam v praci na 5hod denne no ale dasa celkom mi to rychlo ubieha a niesom uz taka nervoazna s deciek ako prestym po dlhsej pauze som trpezlivejsia uviidime do kedy 😀

ivetkakov
26. jún 2008

Ahojte,
Sylvie budeme byvat v Pezinku pri Mole, tusim sa to vola sidlisko juh - kupili sme podstresny apartman - na 12. poschodi panelaka! 😀 😀 😀

sylvie
26. jún 2008

ahoj mishka, tak super, ze sa ti v praci paci.. ja chodim do prace tiez relaxovat.. 😉

ivetka, no to je sranda, akurat vcera sme boli u kamosky v ba v dnv a rozpravala som sa s jej susedou a ta sa tiez bude stahovat tam kde vy.. 😉 vraj najprv zvazovali senec a potom sa nakoniec rozhodli pre Pezinok.. som hovorila, ze je to dobra lokalita, lebo to nie je daleko do centra a z druhej strany zase Tesco a Molo.. oni sa stahuju v septembri.. a vy sa kedy stahujete?

zrzulka
26. jún 2008

K Orlickej sme chodili aj my. Ona bola v pohode ale mali sme velmi vazne problemy tak sme sa rozhodli dat malu radsej do sukromneho centra. chodime do BA. Tu v pk nie je vela detskych lekarov na vyber vedela by som ti velmi dobre povedat od ktorej mas utekat co najdalej. Zial my s nou mame velmi zle skusenosti a preto radsej s malou sem nechodime. Celkovo to stredisko na mne zanechalo velmi zly dojem. A u tej Krizanovej? to som s abola pytat ked som bola este tehotna a take rozbroje tam boli kvoli tomu ze tam prisla mamicka s babetkom ktore malo 40tky teploity. A nikto ju nechcel pustit. Ja som sa chcela len opytat a cakala som tam asi hodinu. Ona ma strasne vela ludi. Ale pocula som na nu len same dobre chvaly. je velmi mila. A ta sestricka je tiez perfektna.

Ivet vitaj v PK. Aj my sme sa pristahovali cca pred 2 rokmi. je tu perfektne. Dobry vyber. Btw byvame tiez na Juhu🙂))

Sylvi vdaka za info ohladom hudobnej skoly. Asi to skusim aj ked neviem ako nam to bude vyhovovat kedze s malou neustale behame po lekaroch:((( Neviem kolkokrat do tyzdna to byva a pod.Musim tam niekedy skocit ale nikdy mi to nevyjde vytrepat sa z domu doobeda:(

dadka o salmonelle mi nieco hovor. Kvoli nej sme lezali mesiac a pol na infekcnom:((( Prave preto sa bojim tychto veci. viem ze mala je uz vacsia a ma uz aj vybudovanu imunitu ale to co sme my zazili neprajem ani najvacsiemu nepriatelovi a mala ma aj celozivotne nasledky:((((( To ma stve asi najviac:(((( Preto sa ju snazim chranit akoviem. AJ ked ani prilisna sterilita nie je to prave orechove. tak teraz si vyber🙂))

zrzulka
26. jún 2008

Misha dakujem za privitanie a ty si pezincanka, pozeram ze mas ine zahranicie vo vizitke??
to je blbe ze uz musis zarezavat v praci. ja by som si nevedela predstavit odist od malej. Ale zase my sme iny pripad. Ja musim s malou neustale pracovat od vojtovky az po stimulaciu sluchu. Mozem byt s malou 6 rokov doma (podla zakona mam na to narok) ale urcite budem menej. Uvidime ako sa bude vyvijat mala. Aka bude a podla toho sa zariadime. Inak chceme aj druhe babo v co najkratsej dobe takze nevylucujem ze nakoniec tych 6 rokov ostanem.

sylvie
26. jún 2008

zrzulka, byva to jeden krat za tyzden.. teraz to bolo tak, ze male deticky do 18 mes. to mavaju v pondelok o 9:00, co je dost narocne stihat taku skoru hodinu, hlavne pre kamosku ked musi cestovat s Modry autobusom.. po nich o 10:00 su vacsie deticky..
dnes rano som jej volala, lebo som chcela ist s malym von a vravela, ze akurat cestuje do Pezinka, na hudbonu.. spominala nieco, ze teraz to maju 2 krat do tyzdna kvoli tomu, aby to stihli do 30.6., ale nerozumiem pre co to nestihaju.. poobede snad pojdeme spolu von, tak budem mudrejsia.. 😉
ta kamoska zacala chodit s malym aj na plavanie 2 krat tyzdenne, tak ma toho dost..

zrzulka, a mala sa narodila predcasne, ked musis robit tie cviky? prepac, dufam ze moja otazka nie je nevhodna.. ak nechces, nemusis mi odpovedat..

sylvie
26. jún 2008

a mishka je modranka, ale zije momentalne v Irsku, ak ju mozem bonznut.. 😎 😉

ivetkakov
26. jún 2008

Sylvie, Zrzulka, tak to ste ma potesili, ze sme sa dobre rozhodli! 🙂

My sme s drahym zo Senca a pozerali sme byty aj v Senci, ale nejako nas nic neoslovilo. Ceny pomaly ako v Blave, ale stav tych bytov nic moc - do tych neprerobenych by sme museli este kopu penazi investovat... 😒

Tak sme sa rozhodli pre Pezinok. Kupili sme byt prerobeny aj so zariadenim (nie sice uplne podla nasich predstav, ale na prvych par rokov to staci, ved mala aj tak ponici 😀 ) A ten juh sa mi paci prave preto, ze je tam vsetko poruke - obchody, skolka, tusim tam mame aj plavaren pod oknami... No spica... 😎 A este aj ta vzdialenost od Senca je v pohode - nasi mozu dobehnut za 10 minut na aute a svokra, ktora nesoferuje, aspon u nas nebude kazdy den! 😠

Inak Sylvie a Mishka, celkom vas obdivujem, ze chodite do prace relaxovat. Ja uz len ratam dni do nastupu na matersku! Ale uvidime, co bude po par mesiacoch materskej - mozno mi ta otrocina normalne zacne chybat, ze? 😉

ivetkakov
26. jún 2008

Este pre Sylvie - my sa stahujeme uz od minuleho vikendu. 🙂 Teda zatial malujeme a prenasame krabice, ale dufam, ze tak o tyzden dva, uz budeme fungovat normalne. 😉

katka76
26. jún 2008

ahoj zienky, ja som s malou chodila na hudobnu, teraz konci kurz a novy by mal zacat od septembra. v lete ziadne kurzy nebyvaju, pretoze kopa ludi je mimo a po dovolenkach.
MC robi viacere akcie, no my sme chodili cvicit do judo haly na juhu a uz sa tesim na september, ked zacne novy kurz

sylvie
26. jún 2008

ivetka, s tou pracou to pochopis casom.. ja som rada, ze som bola na materskej a ze som si uzila maleho, ale po case ten stereotyp a to ze nechodis do prace a mas pocit, ze nie si schopna povedat ani suvislu vetu ta bude tahat naspat do prace.. ja som len na polovicny uvazok, chodim do prace len 2-3 dni v tyzdni a mam od firmy aj notebook s pripojenim, takze kedykolvek mozem povedat, ze nepridem do prace a ze budem robit z domu.. takymto sposobom sa to da. nikde nie som dlho, ani doma, ani v praci.. dlho som bola len doma a venovala sa len malemu.. ked mal maly 1 a 3/4 roka som isla do prace.. ked budes tak dlho doma, tak ta to bude urcite tahat niekam inam.. ja som napr. pred rokom zacala chodit na brusne tance.. proste som sa musela venovat aj niecomu inemu, lebo by som sa asi zblaznila.. teraz od januara som okrem prace zacala chodit aj na francuzstinu a robit pre jednu kozmeticku firmu, takze mam toho dost, ale zvladam to a bavi ma to.. som zvedava dokedy ma to bude bavit.. mozno po case si poviem, ze je toho dost a budem chciet dalsie babo, a pojdem zase na matersku.. uvidime.. 😉 boze, som sa dobre rozpisala, dufam ze vas nenudim.. 😉

ivetka a Pezinok je fakt super.. male mesto, vsetko mas blizko (hlavne z toho juhu) a je tam vsetko.. ja keby som nebyvala v Modre, tak urcite v Pezinku..

jaj, a este si pisala, o nejakej otrocine, tak to len este uvidis, co je otrocina.. 😀 ja som nikdy nechapala, ked zeny hovorili, ze si chodia do prace oddychnut, teraz uz chapem.. 😉

moj drahusik spinka, tak ja idem makat do prace..

sylvie
26. jún 2008

ivetka, tak to je super, ze uz sa stahujete.. my sa budeme tiez stahovat, do vedlajsieho vchodu, ale asi az tak za mesiac.. buduci tyzden ideme do banky podpisat zmluvu.. ale uz by som to tiez mala rada za sebou, hlavne tie upravy co planujeme este pred nastahovanim a kopu veci budeme musiet dokupit, ako sedacku, stolik do obyvacky, jedalensky stol, stolicky, atd..

ivetkakov
26. jún 2008

Sylvie, tak to klobuk dolu. Zvladas toho dost! Ja to zatial vidim tak, ze zostanem doma rok a potom sa uvidi. Asi tiez najskor nejaky part-time. Aj ked vo firme by ma moj sef videl najradsej spat uz po sestonedeli! On je Anglican a vraj to v Anglicku takto robi vacsina zien... 😕 Esteze sme na nasom zlatom Slovensku! 😉

A stahujete sa do vacsieho? Inak tie behacky s bankou som rada, ze uz mame za sebou. Par dni sme trpli, ci schvalia tolko kolko potrebujeme alebo neschvalia... Clovek aby sa pomaly tesil z toho, ze mu umoznili sa na 30 rokov zadlzit... 😖

My sme museli do bytu kupit iba nove matrace a chladnicku a pracku, vsetko ostatne nam byvali majitelia nechali. Nemusime behat po obchodoch, ale ked ja by som aj celkom rada... Nakupovanie nabytku ma bavi... 🙂 Vyhoda je, ze si mozte vybrat presne to co sa vam bude pacit... 😉

zrzulka
26. jún 2008

ivetka aj my mame okna priamo na plavaren🙂) tak to sme susedky🙂 kde ste kupili ten apartman? tu v okoli som si ziadne nevsimla. tiez byvame v 12 poschodaku.tiez sme zvazovala aj senec ale nakoniec sme sa rozhodli pre Pk a parada. Sme tu velmi spokojni. Aj ludia su to taki ini. My sme byvali v Ba a to sa neda ani porovnat.

aj my chceme chodit na plavanie ale este nemozeme:( tak uz len cakam kym nam lekarka da papiere a sup do bazena. mala vodu zboznuje a ja tiez🙂 my sme take zabky.

Silvi mala sa narodila normalne v 39tt. Cvicit musime kvoli tomu ze ako trojtyzdnova dostala bakterialnu meningitidu. ta potvora bakteria co to sposobila bola salmonela. No a uz to slo jedno z druhym. mala sa toci len na jednu stranu tak musime cvicit aby zacala pouzivat aj pravu cast tela. Zislilo sa ze nasledkom choroby prisla o sluch takze teraz skusame sluchatka. Vlastne aj pre to chcem tu hudobnu skolu. ona teraz potrebuje velmi vela podnetov aby zacala vnimat zvuky okolo seba. No je to nadlho tak len takto v skratke🙂

zrzulka
26. jún 2008

ivet co sa tyka tej banky tak ta uplne chapem. my sme tiez zadlzeny na 20 rokov. pardon uz len na 18 a pol🙂)) jupiiiiiiiiiiiiii🙂 ak neratam este dalsie pozicky na okna a pod. tiez to bolo o drzku ale hlavne ze to mate za sebou. teraz sa uz len tesit z noveho byvania a chystat pekny domov babetku co sa ma narodit🙂)) uz viete co to bude?

zrzulka
26. jún 2008

ja truba teraz som pozerla na vizitku. Kristinka🙂 to asi ta laktacna demencia. alebo z tepla🙂

ivetkakov
26. jún 2008

Zrzulka, mame klasicky panelakovy byt na 12. poschodi, ziaden apartman! 😀 😀 😀 Len my s drahym mu hovorime "luxusny podstresny apartman", pre lepsi pocit, ked uz sme za neho tolko zaplatili! 😀 😀 😀

A byvame v druhom panelaku od Lidla, ulica je.... hmm, teraz rozmyslam... tusim Bystricka... Boze ja uz ani neviem, kam sa to stahujeme... Fakt aj mne asi makne mozog z toho tepla... 😲

Kde byvate vy?

A malinkej Misky mi je uprimne luto... Boze, clovek sa cele tehotenstvo pri kazdom tom krepy teste modli, aby bolo vsetko v poriadku, potom sa boji, aby porod bol v termine a dobre dopadol a ked uz si mysli, ze nic zle sa nemoze stat, tak nejaka bakteria! No hroza pomysliet! ☹

A nevies, ci to plavanie pre male deticky robia aj v Pezinku na tej plavarni? Viem, ze je v Senci v Aquaparku, ale o Pezinku neviem. Chcela by som tiez neskor s malou chodit.

sylvie
26. jún 2008

ivetka, ano do vacsieho sa stahujeme.. mame tu prenajaty 2-izbovy byt a budeme sa stahovat do 3-izboveho..
Bystricka je pri Lidli, takze mas asi pravdu.. presne na tu istu ulicu sa bude stahovat ta kamoska..
A to plavanie byva aj v Pezinku a viem, ze tam chodili aj baby z Ba a boli tam spokojne.. ale teraz poslednu dobu som pocula aj nejaku krtitiku, tak aj na to sa spytam kamosky.. 😉 maju aj stranku, myslim, ze moko.sk

zrzulka, suhlasim s tebou, ze su tu ludia uplne ini ako v BA.. mne tam vadil hlavne ten ruch.. tu je ovela vacsi klud.. a dakujem, ze si mi vysvetlila co sa stalo malej a je mi to luto.. drzim palce, aby sa vam podarilo dat vsetko do poriadku..

sylvie
26. jún 2008

pardon kamoskina suseda sa bude stahovat na Bystricku.. 😉

dadka212
26. jún 2008

Ahojte 🙂

Ivetka ja bývam hneď vedľa v bytovke 🙂 a chvalabohu nemáme slnečný byt inak by ma tu porazilo od horka 😝 ale inak je tu fajn 🙂

Zrzulka chúďa Miška tá si toho vytrpela, ale snáď už bude všetko v poriadku a bude vám robiť len radosť 🙂

Tu na juhu na plavárni sa žiadne plávanie pre bábätká nerobí, len na severe to je cca 30 min. pešo s kočíkom v miernom tempe 😀 my sme chodili, ale malý mal problémy s uškami tak sme sa na to vykašlali 😝

Sylvie aspoň sa nesťahujete ďaleko, takže si nemusíš znova zvykať 😎