Stretko júnovčatok 2007

jaduska
12. jan 2009

Takže babky, aj keď je možno skoro, tak sa treba pomaly začať dohadovať a hlavne začať šetriť korunky 😀

Malé zhrnutie, o čom sme sa už bavili:

Lokalita: Bojnice
Termín: leto 2009-asi nejaký predĺžený víkend

jaduska
autor
19. mar 2009

baby pozerajte smer Prievidza, odtial už len na skok do Bojníc

sticker
19. mar 2009

No my odtiaľto pôjdeme asi cez Bánovce nad Bebravou...... Minimálne s "Lenkovcami" pôjdeme ako chvostík 😀 😅

lusinda2000
6. apr 2009

babenky,posuniem aj túto tému,lebo ostala v pozadí. jani, neviem prečo je ohrozená vaša účasť v bojniciach, ale naša je tiež. tešila som sa,ale chceme cez leto,teda vlastne už teraz na jar začať prerábať izby, chceme urobiť malej izbu z jednej veľmi zapratanej a to nás bude dosť stáť.teraz nám ešte začalo dochádzať niečo na aute,tak sa teraz vráža doň. je to ťažké,no malej by som tú izbu určite chcela,a ako samé viete,to je zasa nábytok, posteľ,podlahy, omalovať....kopec práce a financií.ale chcela by som ak to stretko mňe nevýde, čo asi nevýde, takže zrejme nepôjdeme podľa všetkého, no chcela by som ísť teda aspoň v ten víkend do zoo do bojníc,aby som vás aspoň tak "stretla". lebo som na vás zvedavá a teda hlavne na malé slečinky.či sa to podarí,neviem,ale keby sme išli iba do zoo na otočku, tak by to bolo lacnejšie a rýchlejšie. takže u nás to dopadlo takto.
len teraz neviem dokedy a kto dá vedieť presne počet izieb,aby sa naša účasť mohla zrušiť.fakt ma to mrzí ale keď tú izbu neurobíme v lete,tak v zime určite nie a zasa toľko čakať na rok, to sa nedá, chcem aby mala všetko na poriadku,aj hračky, aby sa mala kde hrať a cez deň aj spávať, podľa všetkého.

dadulik
6. apr 2009

no luci, myslela som, ze snad nedajboze niekdo zomrel 😲
akoze baby, my mame tento rok v plane tiez strasne vela veci, aj auto kupovat, do domu vrazat, ale urcite sa nemienim vzdat toho stretka, kazdy rok sa vzdavam dovolenky, tak preco teraz dvoch noci ???? 😒

sticker
6. apr 2009

Luci ono je to väčšinou o peniazoch... Mne tým, že teraz ukradli tú peňaženku, tak tiež preto. Mala som tam naozaj slušnú sumu peňazí + peniaze na vybavovanie.... No čo vám budem hovoriť, odrevala som si to dostatočne 😔 . Ale nechcem si pripustiť, že nepôjdeme ☹ Aj keď netuším ako to spraviť, keďže peniaze idú aj na nové auto a Edo nosí domov pravidelný príjem, čiže zväčša to isté každý mesiac.... ale stále čakám na nejaký zázrak....
Julik a ako to vlastne je. Tá pani sa potom ozve?

lusinda2000
6. apr 2009

no my to máme dosť komplikované, chalupa jak blázen veľká/kocka/, okien milion päť a roboty vyše hlavy. ja ako sama ženská v chalupe a popri malej mám čo robiť. preto chcem konečne nahnať chlapov,aby sa tá jedna izba konečne spravila,lebo malá bude mať dva rôčky a všade sú jej veci,hračky...takže aj preto by bolo super,keby sa nám podarila tá izba tento rok.

zuzla2
6. apr 2009

luci ja,ze sa nieco stalo 😔
ono my ideme na 70percent..zvysnych 30 nexavam keby sa fakt nieco nepredvidane stalo..to clovek nikdy nevie...auto...to co bola xyba,tak sa mm podarilo rozbehat...studoval cele dni net, riskol to a vyslo to... 🤐 ale aj tak nam ho treba dat opravit...dole blatnik..no pokial je pojazdne tak neva 😎 tiez som xcela aj preto zrusit Bojnice,ale mm mi to zakazal 🙂 asi kvoli tomu,ze stale vyplakavam,ze kazdy si xodi po dovolenkax, len my musime doma sediet...
ale v podstate suhlasim s dadulik..tiez mame naplanovane urcite veci okolo bytu...hold kupit neprerobeny byt je sice super, ale pre toho kto ma este v hotovosti aspon pol melona 😖 a tak vzdy po kuskoch cosi robime, na kkolko vyjde..a i tak potom cloveka este poohvaraju...ale to je o inom...
kriza sa asi prejavuje vsade..ale tiez to nebudeme rusit..ked tak zrusime prerabku v byte... 😎 a i tak mozno buduca dovca nebude,lebo nebude z coho nasporit..teda ked to pojde tak ako to ide...mala sice detsku urobenu ma..ale ma tam akurat tak stolicky a stol a koberec ..no a samo plno hraciek..nabytok vobec netusim,kedy sa bude kupovat...aj ked ten nesuri..postel by bodla..ale ta, ktoru mam vyhliadnutu stoji 10t...samo,ze kebyze zrusime Bojnice,tak by nam stacilo uz len dolozit 4t a ma ju...ale kym mame len ju,tak nam to neva cize moze spat s nami v spalni...taze tak...
no a na zazraz cakame aj my...teda na daku financnu injekciu..mm stale podava a nic..asi nam nnie je sudene 😀 musi nam stacit to co mame..teda,ze mame kde byvat a mame co jest...a samo,ze sme zdravi...nic viacej nam netreba 😀 😀

ono by asi bolo dobre, definitivne napisat,kto na tych 70 percent fakt ide a kto nie a dat to vediet do penzionu...totizto tym padom, by mohli ponuknut izbu/izby niekomu inemu...to je len taky moj navrh 😉

denisse
6. apr 2009

jaaaaj, baby ... to by ma veeelmi mrzelo, kebyze sme sa nestretli .. ja sa uz taaak velmi tesim ... ani u nas to nie je bohvieako s peniazmi, ale nestradame, tym ze aj ja chodim do prace, tak co to aj usetrime ... a clovek si potrebuje oddychnut, odreagovat sa, aby mohol robit .... ja urcite pochopim ked to niekomu nevyjde ale verim, ze vsetci sa snazime, aby nam to vyslo ...
my s tym zatial pocitame, moja segra zatial tiez ... myslim, ze julca hovorila, ze koncom maja mame zaplatit zalohu, tak dovtedy snad budeme vediet presnejsi pocet ...

lusinda2000
6. apr 2009

no pravda je,že by sme mali dať dokopy ten stav, pre každý prípad...
takže nám to nevýde,tú izbu chcem určite robiť tento rok,ale ja sa budem veľľľmiii snažiť prísť ten víkend,teda asi sobotu aspoň pozrieť do tej zoo,čiže nie na víkend spať,to u mňa padá...ak pôjdeme do zoo-nech má malá aspoň nejaký zážitok. do zoo sa chystáme už dávno,len nám to nevychádzalo a bolo by super,keby som s vami mohla byť aspoň ten jeden deň troška, že sa osobne spoznáme. bolo by to super.

julca80
6. apr 2009

presne ako deni pisala, tak koncom maja sa mam tej pani ozvat, cize vtedy bude treba zaplatit zalohu 😕

lenca13
7. apr 2009

ahojte ste tu toho popisali 🙂 my na stretko ideme ak nam nebude v tom nic ine branit 😉
Myslim ze tie peniaze vsade hraju urcitu rolu my tiez pomaly prerabame ale je pravda ze nemame ziadnu hypoteku kedze byt nam nechali nasi 😉 ak neratam pozicku zo stavebneho 😉 ti
Tiez neviem ci este tento rok na nejaku dovcu pojdeme tak mame aspon zatial Bojnice 😉
Jarino zatial robi ale tiez je kazdu chvilu doma co nemaju robotu ale snad to dajako zvladneme

lusinda2000
7. apr 2009

takže sa tu ideme asi každá vyjadriť k stretku.
no u mňa to teda padlo,nakoľko budeme robiť izbu malej,čo sú s nábytkom a vlastne s celou úpravou tej izby dosť veľké náklady. mm tiež robotu zatiaľ má, ale nemôžeme sa spoliehať len nato,lebo nevieme dokedy bude kríza a ja si hneď na budúci rok budem hľadať prácu,ibaže je to ťažké, nikam neberú,tak preto ideme troška šetriť,aby sme niečo mali pre každý prípad.kríza tu ohrozuje každého, nielen nás, v našej téme, týka sa to všetkých ľudí. a je to teraz ťažké s robotou, kto vie,čo bude za rok? my splácame auto a je to dosť mesačne,takže u nás teraz dovolenka nehrozí, veď som ani nijakú nemala v pláne len s vami do bojníc...no lenže je to tiež nejaký ušetrení peniaz a na izbu sa veľmi hodí.
taktiež keby vám to stretko ostatným vyšlo, do ZOO pôjdeme, ale len pozrieť zvieratká,aby teda mala kiuška nejaký výlet,keď nikam nechodíme. takže vlastne pôjdeme na otočku do ZOO do Bojníc. no a keby ste to stretko predsa len mali, tak by sme sa možno aj mohli stretnúť tú sobotu, respektíve ak sa bude dať. samozrejme,že nie kvôli mňe by ste išli do zoo, len keby ste tam boli a my tiež,tak sa am snáď stretneme. veď napokon mobili existujú.
takže moju trojizbovú izbu môžeš potom julik zrušiť, prosím ťa... a ďakujem.
úprimne povedané,je to teraz veľmi ťažké, každému sa podľa mňa nejaká korunka /nejaké euro/ navyše hodí.
myslím si teda aj,že každý tu máme na tú dovolenku v bojniciach na dve noci, len je na nás,kde teda tie peniaze teraz najlepšie investujeme. ja ich budem investovať do detskej izby, nakoľko si myslím,že je to dobrá investícia, keďže malá už bude mať dva roky a konečne sa aj urobí izba, ktorú tu máme zapratanú samými haraburdami už xy rokov. takže roboty je v nej vyše hlavy,keď si predstavíte,že tam bola pred 22 rokmi kuchyňa, čiže sú tam staré obkladačky,ktoré bude treba vysekať a tak. ja už túto robotu poznám, je to prplačka, robili sme tak aj kúpeľku keď sme prerábali, no mylsím, že o tom všetky vieme svoje. ale to je o inom, jednoducho tým chcem povedať, že fakt teraz nám nevýdu bojnice na nocľah, iba ZOO. mrzí ma to, nakoľko som tu nie moc dlho, a všetky ste super, taktiež mám rada deti, tak som sa tešila na každé slniečko...no možno nám to výde nabudúce.
len aby modrý koník ešte dlllllllho fungoval🙂

lusinda2000
7. apr 2009

SORI ZA DLHŠÍ PRÍSPEVOK 😉 😉 😉

dadulik
7. apr 2009

lusi, ty pises, ze "keby ste to stretko predsa len mali "😲 😲 😲
akoze uz ma to serie, jasne sme sa dohodli, vsetky tesili,a teraz sa zacina do toho zase rypat.
To ze nepojdes ty, neznamena, ze nepojdeme ostatne 🙄 neviem, ale tiez mame velku hypoteku, tiez sme malej robili izbu, manzelov prijem je ubohy, ideme kupovat ojazdene auto, ale naco to stale rozoberat ???? bojnice nas vyjdu 4-5 tis so vsetkym, a to podla mna je unosne, obetovat tolko na slovensku 3-dnovu dovolenku.
Viem urcite, ze zuzka, lenka, deniska a ja sa tam na beton stretneme 😎 a riadne si to spolu uzijeme 😉 vsak zeny 😅

dadulik
7. apr 2009

tym som chcela povedat, ze mi je uuuuuplne jedno, kto si to ako vysvetli, skratka my, co tam chceme ist, tam pojdeme, a ziadne rusenie ani zmena planu neprichadza do uvahy ! 😠

lenca13
7. apr 2009

Dadulik my ideme urcite ved som to uz napisala 🙂 🙂 🙂 peniaze mame uz nasetrene 🙂

julca80
7. apr 2009

aj ja ideeeeeeeeeeeeem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Sak som nejaka ta "organizatorka", ta nieeeeeeeee ?! 😀 😀 😀 Ak bude funkcny tatos (co ja dufam, ze bude fungovat este najblizsich 5rokov 😅 😅 😅 ) tak budeme tam ako na Koni. 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂

denisse
7. apr 2009

ja sa pridavam a tiez slubujem ucast 🙂 🙂 🙂 🙂 a pevne pevne verim, ze okrem dadu, zuzky, julky a lenky a nas to vyjde este aspon janke a danke 🙂

julca80
7. apr 2009

deni, a sestra s rodinkou pride? 😉

denisse
7. apr 2009

zatial tvrdia ze ano 🙂 tak pocitam, ze ak sa nic dramaticky nezmeni, tak pridu ... vedia, ze zavazne to treba potvrdit na konci maja ...

jaduska
autor
7. apr 2009

ejha daduš, si sa rozohnila 😀 😀 😀 😀 ja osobne som nechcela nikoho znechucovať, ani nič meniť, viem, že sme sa už dohodli, ale mení sa doba, tak sa menia aj rozhodnutia. Mňa to napadlo iba kvôli babám, ktorým sa niečo skomplikovalo, že sú aj lacnejšie alternatívy dovolenky na Slovensku...
takže z mojej strany zatiaľ všetko platí, ak bude bábo v pohode a ja tiež, tak prídeme...

sticker
7. apr 2009

Tak sa idem aj ja vyjadriť 😅

sticker
7. apr 2009

Mňa ani len nenapadlo, že by sme nešli do Bojníc! ☹ Ja som si odkladala nejaké juráče bokom a mala som ich s tým, že ak bude treba niečo viac kúpiť malým, tak kúpim a postupne to vrátim....
Ale to som nerátala s tým, že sa nájde dobrák, ktorý mi ukradne peňaženku. 😠 😒 ☹ 😔 Tým sa veľa zmenilo, lebo som tam mala cca 80€ (50€ bolo mojich a Edo o nich nevedel) Tak mu to ani nehovorte 😅 😝 . No a to uznajte že je skoro 70% z dovolenky..... Navyše sme tiež vzali úver na auto na 10 rokov. Ale ja sa budem moc, moc snažiť niečo vymyslieť. Netuším ešte ako to spravím, ale ja zatiaľ neruším účasť, pretože neviem, či niečo vymyslím, alebo nie.
Je to irónia, lebo najprv som bola nešťastná, že nemáme auto a neviem ako sa tam dostaneme....
A teraz auto mať budeme, len ostatné peniaze sú "vo hviezdach" ☹ 😔

denisse
7. apr 2009

jani, ja velmi velmi dufam, ze sa ti to podari nejak vymysliet ... bola by to skoda, keby ste neprisli ... 😢

lusinda2000
7. apr 2009

dadu,prepáč, ja som ťa ani niktorú z vás nechcela uraziť, samozrejme,že chcem aby to stretko vyšlo, i keď tam napr. ja nebudem, ty si myslíš, že nechcem aby vám to vyšlo? tak som to zle napísala alebo to zle vyznelo,tak sa všetkým ospravedlňujem. samozrejme,že účasť nemôže ani jedna z nás potvrdiť na 100%, pretože sa nedaj bože môže niečo stať ešte dovtedy...
nemôžeš sa na mňa dadu hnevať,ak som sa konečne rozhodla urobiť malej izbu. my platíme mesačne 10tisíc/na SK/ šeky len za auto a poistky,k tomu som ešte nepridala stravu a ostatné...ale to je naša a každého svoja vec,asi si myslím.
takže ešte raz ma mrzí,ak som niektorú urazila, nemala som to v úmysle.

zuzla2
7. apr 2009

no tolko som toho mala na plane napisat poobede,len mala sa zobudila tak nebol cas 😒 a zrazu ani neviem co 😀
no aj my sme mali tento mesiac neplanovane vydavky,co nam narusili rozpocet (len ja o tom verejne pisat nexcem)..ale ked sme sa raz rozhodli ist,tak nebudem to rusit...jedine fakt len kvoli autu..pretoze kebyze byvame tak max. 50km od Bojnic,tak nie je problem..niekto by nas zaviezol...ale v tomto pripade asi tazko...no nemalujme certa na stenu...hadam nam tiez este aspon 3roky bude jazdit tak ako ma,pretoze my sme bez auta ako bez duse, jednoducho ho potrebujeme 😎
ono vezmime si to aj z tej druhej strany...mali sme to stastie,ze v tom penzione neziadali zalohu hned...co by sa bolo stalo,kebyze zalohu musime zaplatit hned..Lusi tiez by si sa rozhodla neist a prepadnut tie peniaze??predpokladam,ze nie...ale samozrejme respektujem tvoje rozhodnutie 😉 ..len ak ste mali v plane prerabat izbu (a sa mi mari,ze to si pisala este skor,ze mali),tak to bolo treba napisat hned,ze pocujte baby..ja by som rada isla,ale mame take a onake plany...takze vas prideme pozriet iba v sobotu trebars..
je treba sa nato pozriet aj zo strany julci,ktora komunikuje s penzionom, ona im tam bude posielat peniaze...pretoze ak sa zrusia este dajme tomu 2,3 izby, ona im bude musiet dat vediet,ze sorry, ale pocet je mensi ako sme predpokladali...sorry,ze sme vam drzali miesto a vy ste to mohli ponuknut niekomu inemu....ako sa asi ona bude citit????
ja len teda dufam,ze nas pojde aspon 5rodin...aby aspon o niecom to stretko bolo 😉

lusinda2000
7. apr 2009

no zozi uznávam, lenže ja som sama ženská s chlapmi a to asi každá viete,aké je ťažké konečne chlapov na niečo ukecať...jednoducho to v každej rodine funguje inak, tak pardon...

dadulik
7. apr 2009

uplne suhlasim s tebou zuzka, lus ja sa na teba nehnevam, ale treba veci povedat na rovinu a na zaciatku, a mne sa zdalo, ze vy nemate najmensi problem prist na stretko, kedze si este aj postel pre otca chcela 😒 ziadna z nas nemoze ucast potvrdit na 100%, my zatial na 99%, lebo 1% je tu vzdy, keby sa nedajboze vyskytli nejake nepredvidatelne ale vazne udalosti, napr. v rodine, alebo choroba ☹ ☹ ☹
ja tiez dufam,ze aspon zo 5 rodiniek si tam polebedime 😎

lusinda2000
7. apr 2009

dadu, úprimne, nemali sme najmenší problém dojsť na stretko, ale chcela som malej urobiť izbu už dávno,len som nevedela,kedy sa odhodláme. vyšlo to teraz,tento rok, tak to nechcem odkladať. fakt ma to mrzí...ani si neviete predstaviť jak...škoda,že sa nedá všetko urobiť len tak, jedným luskom na ruke☹

sticker
7. apr 2009

Luci ja to chápem. Tiež by som chcela pre Jul izbu a viem, že keby ju ideme robiť, tak fakt neprídem na stretko. Naši chlapi nezarábajú také peniaze, aby sme mohli hocikedy kúpiť čo chceme a ísť kam chceme.
Ak my pôjdeme, tak budem rada, ak sa vám podarí aspoň na chvíľu sa ukázať a prísť za nami. 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre