Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Sú tu mamičky z Bratislavy Dúbravky?

tehulka21
1. nov 2011

🙂

amouramour
1. nov 2011

ja som z Dubravky🙂

tehulka21
autor
1. nov 2011

@amouramour a odkial si konkretnejsie ak sa smiem spytat..? 🙂

amouramour
1. nov 2011

@tehulka21 my byvame v tej novostavbe pri bille🙂a vy?

tehulka21
autor
1. nov 2011

ja som dole s nasimi na Hanulovej skoro pri skleniku 🙂

andrejka1974
1. nov 2011

ahoj ja som tiez z dubravky byvam na zubekovej

tehulka21
autor
1. nov 2011

jeeej to som rada ze je nas viac 🙂)
@andrejka1974 ani neviem kde je ta zubekova ale hlavne ze v dubravke 🙂))

nikolet_89
1. nov 2011

@tehulka21 ja som z petrzalky

tehulka21
autor
1. nov 2011

@nikolet_89 tiez niesi z daleka 🙂

tehulka21
autor
1. nov 2011

@amouramour
@andrejka1974
@nikolet_89
opytam sa takto hromadne ...ako sa citite baby???ako to prezivate resp. ako si to uzivate? 🙂

andrejka1974
1. nov 2011

ja si uzivam kazdy den mam 4 deti cakam 5 inac zubekova je na druhej strane cesty ako je samoska

tehulka21
autor
1. nov 2011

@andrejka1974 jeeej tak ty mas radosti habadej 🙂)) to je krasne mas velku rodinu 🙂 😉 takze ty mas uz odskusane vsetky triky a nemas uz nejaky problem ako napr. ja ze mam stres z porodu :P hm? 🙂
samoska myslis oproti skleniku?

andrejka1974
2. nov 2011

@tehulka21 hej oproti skleniku strach mat nemusis urcite to zvladnes

petraj19
3. nov 2011

Ahojte, ja som tiez z Dubravky.Byvam na Gallayovej, hned za Saratovom. Som rada, ze tu existuje aj tato skupina. Mam termin na vianoce, no pravdupovediac uz by som to chcela mat za sebou. Uz nevladzem. Ale este chvilu si pockam 🙂

tehulka21
autor
3. nov 2011

@petraj19 ahoooj no sme na tom rovnako 🙂) my mame tiez takmer vianocny termin 🙂) 28.12 🙂))

petraj19
3. nov 2011

@tehulka21 ahoj, ja mam termin 25.12. Som zvedava ci to tak aj bude. Mozno vtedy prideme domov z porodnice. ale aj tak krajsi vianocny darcek sme vymysliet nemohli. to uz nepretronfneme 😀 kde budes rodit?

czechzuzanaba
3. nov 2011

Ahojte baby, aj ja su z Dubravky. Ale urcite tu uz tato tema je 🙂
Jak to vidite s porodem? Ja mam porad jakysi divny pocit, jestli tam ti doktori teda budou nebo ne 🙂 V patek jdu na poradnu, tak se musim poradne zeptat, ze co a jak.
Jinak ze v Dubravce vic fuci a je vetsi zima nez ve meste??? 😅

tehulka21
autor
4. nov 2011

@petraj19 aj ja pocitam s tym ze to pride skor 🙂)) a na Vianoce by som chcela uz maleho v rukach 🙂)) mne ked prvy krat oznamili ze mam termin okolo Vianoc tak som skoro odpadla..tiez som necakala ze okrem neplanovaneho tehu budem rodit cez sviatky 😝

tehulka21
autor
4. nov 2011

@czechzuzanaba ja sa nato tesim aj sa bojim :P ale tak co urobim..zijem s tym ze krpca musia nejako dostat von a snad to pojde ako po masle :D ja mam poradnu az o 2 tyzdne takze sa tiez chystam vsetko pozistovat...snad uz pri tych meraniach mi povie konkretne ako to vyzera 🙂))
a s tou Dubravkou mas uplnu pravdu...v meste tak nefuka..tu je o dost chladnejsie a tie veci teple ma uuuplne rozculuju lebo ked mi treba cikat co mi treba skoro stale lebo mi krpec asi sedi na mechure a kym sa vypracem z toho oblecenia tak trpnem ci to stihnem alebo nie :DD

tehulka21
autor
4. nov 2011

@andrejka1974
@amouramour
@nikolet_89
@petraj19
@czechzuzanaba
baby a co treba vlastne so sebou do porodnice? Ja planujem Ruzinov cez ten Gin Fiv co k nim chodim...tak snad tam stihnem dojst :D

czechzuzanaba
4. nov 2011

@tehulka21 Ja si du akorat tasku balit 😀

tu je napr. seznam
http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl...

tehulka21
autor
4. nov 2011

@czechzuzanaba eeeeeej vyborne dakujem moc hned som kludnejsia ked viem co mam mat zo sebou .d ja som pocitala tak nocnu koselu zubnu kefku nejake papuce a hlavne veci pre maleho tie doklady by ma urcite ani nenapadli :D

czechzuzanaba
4. nov 2011

@tehulka21 tech kosili si vem urcite vic, ja sem minule mela jenom jednu, pak sem poslala manzela koupit a koupil mi po dvaceti eurech kosile z nakyho obchodu a byly vel. XXL a ja mam S..... 😀 Letos mam nachystane 4 🙂

tehulka21
autor
4. nov 2011

ja zboznujem na chlapoch tuto vlastnost oni to tak dobre myslia ale pomotaju to 😀 strasne mile 🙂 a to naco si mam brat tolko???

petraj19
4. nov 2011

ja som si planovala zobrat tiez len jednu koselu. no vidim, ze ich bude treba viac. keby som mala poslat mojho draheho kupit neaku, tak by to dopadlo napodobne. staci ked ide spravit len nakup. tristo telefonatov, aj ked ma zoznam. klasika.
ja sa tiez chystam rodit v ruzinove, dufam ze ta situacia okolo lekarov nebude taka zla. to si ani nemozu dovolit. mama mi to tam zistovala. zatial povedali, ze nebudu niako obmedzovat porody. tak dufajme ze tento postoj im vydrzi.

czechzuzanaba
4. nov 2011

@petraj19 Ahoj 🙂 A proc nejdes na Kramare?

@tehulka21 no toz naco tolko, budes tam minimalne 4 dni, a tece tam krev 😀 Ja sem se sprchovala co chvila, a je to fajn potom se prevlect do cisteho.....

Jinak nemozu jaksi nic najit, co sem mela uz nakoupene 😀 A zjistila sem, ze mi dost veci jeste chybi. Jako plinky pro prcka, krem s lanolinem...atd. A tentokrat si zabalim aj nejake jidlo, pac minule sem mela hrozny hlad a jak sem dosla na pokoj, tak sem nic nemela a do bufetu me jeste nepustili.....

hradnapani
4. nov 2011

ahojte zienky,
tiez som z Dubravky, od maja to uz mam ale stastne za sebou.
padla tu otazka, na co tolko nocnych kosiel: uz sa spomenulo, ze je to trochu krvava zalezistost 🙂 , ale takisto sa budete po porode ovela viac potit (hormony), ked sa vam na 3.-4. den spusti mliecko, tak je pravdepodobne, ze pretecie... nam sa stalo, ze ma drobec aj ukazkovo ocikal a potom aj ovracal 😀 ...takze, len si pekne dajte potom doniest suche kosele.
Drzim vam palce!

petraj19
4. nov 2011

@czechzuzanaba najprv som nechcela ruzinov. ale nakoniec som sa rozhodla, ze pojdem tam. a mama tam pracuje . tak to vyuzijem, kedze priatel nechce byt pri porode. a ked budem potom nieco potrebovat, aspon nebudem mat s tym problem. nebudem musiet draheho nahanat z domu.

czechzuzanaba
4. nov 2011

@petraj19 tak to mas super 🙂 to by se mi taky libilo, kdyby v porodnici byla mama 😵

tehulka21
autor
4. nov 2011

@hradnapani jeej tak to gratulujem 🙂) a v len v dobrom zavidim 🙂) mna uz niekedy to brusko rozculuje..hlavne ked sa neviem prevalit uz ani v postely :D a mozem otazku? ja som absolutne neznala..a tak sa pytam pre niekoho banality pre mna zaujimave...ako je to s tym mlieckom?kedy to vlastne cele zacne? 😝

hradnapani
4. nov 2011

@tehulka21 ahoj 🙂 vseobecne je to tak, ze cca prve dva dni sa babatko krmi kolostrom (take prve mliecko, hustejsie, zltkaste) a potom sa rozbieha tvorba riadneho mlieka, na nejaky 3-5.den, a moze ho byt az neprijemne vela (prsia mozu stvrdnut a byt bolave) a vtedy ten nadbytok aj volne odteka (ja som zmacala aj polovicu kosele, lebo vlozky do podprsenky mi boli nanic, tak som to riesila bavlnenou plienkou).
casom sa s babatkom zladite a mnozstvo mlieka sa upravi na potrebnu mieru 😎

jaaj, pamatam si, ze aj mne to brusko zavadzalo... tolkymi vankusmi som sa podkladala, zlava, sprava, pod bruchom, vedla brucha, pod kolenom a taaak 😀 teraz sa na tom uz smejem, ale vtedy mi do smiechu uz ani nebolo.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli