Sú tu mamičky z oblasti Košice Mier?

simbbaa
19. nov 2008

ahojte vsetky mamicky....volam sa ivka a rada by som spoznala zopar sparavnych mamiciek,pisem uz len preto,pretoze sa prveho dec.stahujeme s manzelom a syncekom na uplne nove miesto kde nikoho nepoznam,tiez by ma nebvilo chodit kocikovat sama,,,budem rada ak tu najdem nejake super baby..piste ....piste budem len rada cmuk 😉

slniecko222
29. mar 2010

ahoj vy ste uz taky velky

slniecko222
29. mar 2010

kto sa k nam prida

janka1874
29. mar 2010

a akú tému chceš vytvoriť?

slniecko222
30. mar 2010

ahoj len tak si pokecat napriklad vcera som zacala prvy krat prikrmovat kupila som HiPP karotka zo zemiakom a malemu velmi chutilo dnes vyskusam dat mu detsku vyzivu broskynovu tak som zvedava ci mu bude chutit a vy ste ako zacali prikrmovat

janka1874
30. mar 2010

slniecko ja ešte neprikrmujem malú kojím tak načo a nezačala si nejako moc skoro veď ešte nemáte ani 4 mesiace a neviem ste na UM no a začínať sa má postupne a 3 dni rovnaké aspoň tak teda viem ja aby sa vylúčila alergia

slniecko222
30. mar 2010

zacali sme skoro a mali je baculko a vela papa kojila som len mesiac potom som dostala teploty a tak som nemohla kojit bolo mi to velmi luto ze maleho nekojim a kupili sme malemu sunar a velmi mu chuty vypije uz 210ml on je taky papkac a preto som vcera vyskusala tu vyzivu HiPP a velmi mu chutila. tak to je dobre ze kojis aj prvu si kojila

luciaanna
30. mar 2010

Ahojte. Ak sa môžem pripojiť do debaty.... Ja malú tiež ešte kojím a s príkrmami som začínala pomaly a postupne. Nie je sa kam ponáhľať, v štyroch mesiacoch sa mi to zdá priskoro. A kombinovať jeden deň zelenina a už druhý deň výživa....No neviem.
Ja som začínala prvé tri dni varená mrkvička, potom som pridala zemiak, petržlen atď....Pri každej novej zeleninke som počkala aspoň dva, tri dni, či malá nejako nezareaguje, a až potom som skúšala nejaky nový druh zeleniny. A ovocie som do stravy zavádzala asi mesiac po zelenine, nie som veľký zástanca detských vyživiek (aj ked jasné,že teraz už aj ja ju malej sem tam šupnem),keď si prečítaš aké je vo výžive zloženie, tak teda okrem iného, tam veľký podiel toho ovocia nenájdeš. Radšej malej dávam čerstvé ovocie.

janka1874
30. mar 2010

luciaanna jasné že sa pridaj aspoň táto téma ožije
ja som presne tak isto postupovala ako ty a výživky kupované som jej začala dávať dosť neskoro najprv normálne len ovocie a podrvená piškota a aj teraz to tak budem robiť nové veci ako ovocie mäsko a tak som po mesiaci pridávala

zatiaľ kojím aj staršiu som rok kojila tak uvidíme ako to bude teraz

luciaanna
30. mar 2010

Tak držím palce,aby ste kojili čo najdlhšie. My si to dojčenie obe užívame,aj keď je to niekedy obmedzujúce, ale nevadí 🙂 , vydržíme. S tými príkrmami som začínala ťažko,nemal mi kto poradiť,nevedela som sa pohnúť, ako začať,ale pomohli rôzne články na nete a aj diskusie na fóre. Mama na mňa kričala, keď malá mala asi 5 a pol mesiaca,že jej nič nedávam,iba ju kojím, dlho do mňa hučala, že iné deti už dávno jedia to a to, ale ja som sa riadila podľa seba a malej. Dostatočne priberala na váhe, tak načo sa ponáhľať? Všade sa píše,že dojčené deti sa majú začať prikrmovať po 6.mesiaci, deti na UM po piatom. Niečo na tom bude 🙂.

janka1874
30. mar 2010

luciaanna presne ako píšeš mne síce mama dala pokoj v tomto smere lebo ona nás nekojila tak to bolo iné a mama si to našťastie aj uvedomuje tam mi do toho nezasahovala a našťastie Sendy bola v tom úžasná zjedla všetko čo som jej dala (zato teraz už špekuluje no čo už veď má viac ako 2 roky) 😀 😀
uvidím ako nám to pôjde u Viki zatiaľ jej to stačí tak som rada

janka1874
30. mar 2010

žienky odkiaľ presne z mieru ste

luciaanna
30. mar 2010

Ale aby som nepôsobila príliš učebnicovo 🙂 , aj my občas zhrešíme 😉 , veď pravidlá sú tu na to, aby sa niekedy aj porušili 😎 .

luciaanna
30. mar 2010

Hm, dúfam, že sa na mňa nenahneváte, ale ja nie som z Mieru ☹ . Bývame na Furči.

slniecko222
30. mar 2010

ahojte stou vyzivou radsej pockam dakujem za radu ja som z veziaku a vy jasne ze sa mozes zapojit sme tu len dve ale to mas pravdu ze cerstva zeleninka je zdrava a inac janka koj co najdlhsie ked mozes

slniecko222
30. mar 2010

nie a preco by sme sa mali ved v pohode a vy nemate niejaku temu na furci

luciaanna
30. mar 2010

Baby, obe už máte po dve detičky. Nemali ste problém s tými staršími, čo sa týka strachu z cudzích ľudí? Andrejka sa strašne ale prestrašne bojí cudzích,stačí, ak sa jej niekto prihovorí v potravinách a neviem si s ňou poradiť. ☹ . Alebo ak k nám príde niekto na návštevu..., hoci aj niekto z rodiny, iba plače a plače. Bojím sa s ňou niekam chodiť, aj keď vonku sme každý deň.

slniecko222
30. mar 2010

ja som s prvym malim nemala ziadne problemy on chcel byt stredobodom pozornosty a stale sa len smial on by isiel aj s cudzim clovekom asi tvoja mala je naviazana na teba a ma strach s cudzich ludi ako pises stale si snou 24 hodin je na teba naviazana chodis snou aj niekde medzi deti.

luciaanna
30. mar 2010

No, medzi deti nechodíme,keďže nemám žiadne kamošky s malými detičkami, a tak aj kvôli malej sa snažím nadviazať kontakt s nejakými maminami, aby si malá našla nejakých kamarátov (kamarátky),aby si postupne zvykala a aby sme sa zbavili toho strachu,lebo je to veľmi ťažké. Viem,že časom z toho vyrastie, ale čo ak ju budem chcieť dať do škôlky v dvoch rokoch(napríklad), potom si s ňou neporadím. Chcela by som, aby sa trošku oťukala, aby bola smelšia.

slniecko222
30. mar 2010

tak to mas pravdu mala ti pojde na skolky a nebudes si dat rady s nou bude plakat len aby si ju tam nedala ale mozno stoho vyrastie dobre by bolo keby si chodila niekde medzi mamicky s detmi

janka1874
30. mar 2010

v pohode nevadí že si z furče ja len tak že či sa nestretávame vonku napr. v parku s detičkami

slnieco tie rady o papaní dúfam, že neberieš v zlom
no ja mám také kojace stropy minimálne do 6 mesiacov potom že do roka a po roku už mi to je jedno kedy skončím 😀

luciaanna tak také problémy sme zatiaľ nemali moja staršia sa zabaví aj s cigánom jej je fakt jedno niekedy mi príde až moc odvážna až sa bojím že mi niekam pôjde a ani si nevšimnem a stratí sa a mladšia zatiaľ tiež nevyzerá že by sa bála no uvidíme
a myslím že je tu aj téma furča ale vôbec nevadí že si tu 🙂

slniecko222
30. mar 2010

nechce sa k nam niejaka mamicka pridat

janka1874
30. mar 2010

no táto téma je nejako prachom zapadnutá ako keby mamičky v tejto časti mesta ani nebývali

slniecko222
30. mar 2010

no ved to a pritom su tu vela mamiciek a ty si odkial presnejsie

slniecko222
30. mar 2010

ale baby nijaka sa tu nenajde

luciaanna
30. mar 2010

Do témy Furča som sa zapojila, mám sa s jednou kočkou aj stretnúť, teším sa. K vám som sa pridala,lebo slniečko začala s tým,že chce začať nejakú novú tému a kto sa pridá.... 🙂. Do zabehaných tém som sa nechcela miešať, baby sú tam už zohraté. Som rada, že mám s kým pokecať a na "Anču" sa mi možno niekedy aj podarí dostať 😵 Chodíte tam, nie?

slniecko222
30. mar 2010

ano chodime na anicku je tam dobre az na psov tak ty drzim palce nech ty to vyjde

slniecko222
30. mar 2010

inac neviete ako je to s ockovanim

janka1874
30. mar 2010

čo by si potrebovala ohľadom očkovania vedieť?
na Anču chodíme často lebo bývame tu pri križovatke Hlinkovej tak to máme blízko 🙂

slniecko222
31. mar 2010

ahoj chcela by som sa spitat mozno mas stym skusenosty po velkej noci ideme na ockovanie proty pneumokokom no ja neviem ako je to moj prvy syn nebol proty tomu ockovany ale teraz je po novom takze je to povinne a neviem ci je ta ockovacia latka dobra tak to mas blizko na Ancu chodis tam casto

janka1874
31. mar 2010

no či je dobrá to ti nepoviem neviem ale očkuje sa do nôžky nám to robili nedávno a máme za sebou už druhú dávku no mám skúsenosti len pri mladšej staršia to nemala povinné a ja nič okrem povinného nedávam ona dostala len jednu dávku aj to už mala viac ako rok ale obe mi po nej mali trošku telotu a mali to opuchnuté treba na to dávať studený obklad a bude dobre nemáš sa čoho obávať