Sú tu mamičky z Podunajských Biskupíc?

sisa29
28. apr 2009

halo halo su tu niake mamaminky s podunajskych biskupic???ak ano ozvyte sa mozme pokecat popripade pokocikovat.ja mam jednu 3,5 rocnu slecnu a jednu 9 tyzdnovu.

pridate sa niekto?

zuziq
16. feb 2010

malicky je otoceny dole uz davnejsie a je vraj aj dost nizko,len sa mu asi velmi nechce. Pri poslednej kontrole 2 tyzdne dozadu mal 3140g ale +- 460g cize teraz to moze byt kludne aj do 4000g 😀 tiez dufam, ze nebude moc velky... 😕 Zajtra ideme na poradnu, tak som zvedava 😵

katkav
17. feb 2010

tak potom daj vediet, som zvedava ako podrastol. 🙂 v brusku mu je dobre, tam je teplucko, nemusi vymyslat s papanim, vsetko tam ma, tak co by sa ponahlal. 🙂 ked uz bude vonku, tak tam to bude horsie. Ked sa Tomasko narodil on normalne az panikaril, ked sa nahodou pokakal, ze mal spinavu plienku, plakal ako nepricetny, ze co sa to deje, teraz uz mu to je jedno viac-menej. Este sa bude musiet aj naucit papat od maminky, ma pred sebou kopu roboty 😉 urcite ste uz zvedavi, na koho sa bude podobat, ako vyzera 🙂

zuziq
18. feb 2010

no tak krcok mame skrateny, otvorny sme na spicku prsta, nejak extra to nevyzera ale ze by sa ponahlal 🙄 snad sa cez vikend umudri, lebo ak do buduceho tyzdna do piatku neporodime tak ideme na vyvolavacku a to by som nerada 😕

katkav
18. feb 2010

zuzi, ja ze uz rodis 🙂 ja som tiez tak bola a mne sa to rozbehlo behom par dni, ved este ma cas do terminu 🙂 tak sa vela prechadzaj, nech pomozes zosuvu babatka dole 🙂 gravitacia urcite pomoze 🙂 vyvolavacka asi nie je prijemna, to by som ani ja nechcela. Snaz sa trosku oddychovat, aby si mala sil na porod. 😉 nas maly ma dnes 6 mesiacov, tak dnes zaciname s prvou mrkvickou, asi budeme musiet vymalovat celu kuchynu 😉

zuziq
18. feb 2010

no sranda je ze on je uz dole tak, ze mu nevedel lekar namerat hlavicku a aj ho citim uuuplne dole 😀 tak dufam, ze je to teda na dobrej ceste. dnes budem skoro cely den na nohach - upratujem, tak snad sa posunie este nizsie 😵 A gratulujem k polrocku 😉 daj potom vediet, ako mu mrkvicka chutila. Kamoska ma tiez malu asi pol roka a uz davaju prikrmi, chuti jej vsetko od zeleninky cez zemiacky a kuracie masko, akurat jej totalne pohrdla ryzou s mrkvou 😀

katkav
18. feb 2010

dakujeme 😉 tak to uz dlho nebude vymyslat, ked je uz pri EXITE 😉 vidim, ze mas aj syndrom pripravy "hniezda", ked chystas velke upratovanie 😉 niektorym mamickam sa vraj stane, ze upracu a ked maju pocit, ze vsetko je tak ako ma byt, tak to na ne pride...ked sa malicky narodi zajtra bude mat rovnako narodky ako moj manzel 😉 tak drzim palce, nech uz vas tolko nenatahuje...neprezen to, lebo ja som tiez neoddychovala, mala som taky priliv energie a potom na sale som nevladala, bola som unavena z celodennych behaciek 😉 Tomino bol plne kojeny doteraz, tak nieco ine ako mliecko bude riadna zmena...som na jeho reakciu hrozne zvedava 🙂

zuziq
19. feb 2010

tak ako, chutilo malemu?? 😅

katkav
19. feb 2010

no spapal 4 lyzicky, ale trosku ho z toho naplo chudacika...hold materske mliecko chuti inak...dnes ideme na druhe kolo, snad to bude lepsie, ta mrkva je velmi sladucka, tak neviem, co sa mu nepacilo 😉 akurat som spravila manzelikovi tortu a idem dat maleho spinkat 😉 uz mas upratane a vsetko vybliskane? 😀

zuziq
19. feb 2010

asi si musi zvyknut este, pripadne mozno skusit primiesat aj inu zeleninku 😵 vyupratovane uz je, vcera som mala este aj navstevny den, najprv brasko a potom svokra so svagrinou a komplet rodinkou 😀 Dnes mam aj navarene, takze sa asi budem cely den nudit 😖 alebo tiez nieco napeciem ale ked to takto pojde dalej, nezmestime sa s manzelom ani do postele, lebo cele dni len vyvaram a vypekam 😀

katkav
19. feb 2010

ved potom skusim cukinu, brokolicu, dnes som pozerala v Tescu sladke zemiaky, minule som ich tam kupila, dnes nemali ☹ tak uz sa babka s dedkom a cela rodinka urcite nevedia dockat. Mozes cely den oddychovat a lenosit aj to treba sem tam. Ja som tiez taka, ze stale vypekam, ale uz si to zatrhnem, lebo ide leto a maly zacne chodit, vsak za nim nebudem vladat utekat 🙂 taktiez som sa uz pekne vyzrala, o par dni sme s manzelom 6 rokov (svoji sme skoro 3) a za ten cas som pekne pribrala, ani nebudem hovorit kolko vela, asi sme spokojni a mame sa dobre, ked tak rastiem. 😒 Najhorsie na tom je, ze pred asi 7 rokmi som mala asi o 40 kil menej, siat co mam z tych cias sa nemienim vzdat, tak som si povedala, ze tento rok mam 30, tak musim nieco schudnut, ved to takto dalej nejde. Kojenie mi nejak kila zatial neberie, snad to pojde lepsie, ked budem moct zase vsetku zeleninu ako pocas tehotenstva, lebo teraz mozem tak mrkvu, petrzlen, celer, niekedy trosku papriky, uhorky a hriby. 🙂

zuziq
19. feb 2010

no vaha je aj moj vecny problem 😀 ale mne velmi pomohla 90dnova dieta.. velmi som si zvykla na ten styl stravovania a potom som sa aj dokazala drzat aj ked som s nou skoncila. Akurat teraz v tehu som zas pribrala, ale to neriesim. Uvidime ako to bude po tehu, spolieham sa na to, ze pochudneme pri kojeni, vsetky kamosky chudnu tak som zvedava 😀 a najma ked nebudem moct vela veci jest 😕

katkav
19. feb 2010

90 dnovu dietu som este neskusala, mozno skusim. Mne len velmi chyba zelenina, tak dufam, ze coskoro budem moct jest vsetko. Dnes to uz bolo s mrkvickou lepsie. Ja som pocas tehu pribrala 6 kil, lebo som sa ladovala zeleninou, ovocim a jedla som zdravo a pravidelne, chcela som v tom pokracovat aj teraz ale malemu robi vela veci zle, tak musim pockat, kym si na vsetko zvykne. Jedna moja kamoska schudla za prvych 8 mesiacov po porode 23 kil, tak to ja nestiham uz ☹ asi s nim pojdem von, lebo vymysla, mal spinkat a miesto toho sa chce jasit. Kocik ho uspi.

zuziq
20. feb 2010

no tak este stale sme 2v1 😀 dnes sme boli nakupit aj navstevu sme stihli a nevyzera to na to, ze by sa malemu uz chcelo. Zajtra skusime nejaku prechadzku, mozno sa umudri 😕

katkav
20. feb 2010

to vazne? ja, ze uz mas odrodene 🙂 tak Ti zostavaju schody alebo znasilnenie manzelika 😀 to robili moje kamosky na urychlenie porodu 😉

claudinka
20. feb 2010

zuziq sak mas este dva dni, uzivaj si ten pocit volnosti a slobody, kym mozes 😀

zuziq
21. feb 2010

katkav skusame prechadzky aj to druhe 😀 tak uvidime
claudinka no len mam dojem, ze ani o tie dva dni to ine nebude 😀 ani lekar sa naposledy netvaril, ze by sme sa chystali rodit... hold, chlapi su uz pred narodenin lenivy 😅

katkav
21. feb 2010

zuziq, neboj, on z tadial raz musi vyjst, uz tam urcite dlho nebude, on caka presne na 22.2.. Akurat od nas odisli sestra so svagrom a nasim krstniatkom 🙂 tie decka hrozne rychlo rastu

zuziq
22. feb 2010

tak dnes je kraaasny den, dnes by sa prechadzalo s kociarikom, skoda len ze je prazdny 😀 som akurat dopiekla osie hniezda skoricove a idem zehlit. Mam nejak vela energie dnes 😅

katkav
22. feb 2010

to lebo to uz pride 😉 pozicala by som Ti moj aj s malym, ale spinka, tak mozno zajtra, ak dovtedy neodbehnes do porodnice 😉 dnes by to bol krasny datum. neboj, coskoro budes kocikovat aj Ty. Nejakych poslickov si mala? Ja asi trikrat nez to bolo naozaj 🙂 trosku aj oddychuj, nebudes vladat rodit 😀

zuziq
22. feb 2010

no ja mavam poslickov neustale... uz asi od 6.mesiaca a posledny mesiac niekolko krat denne akurat ze to furt prestane 😠 takze zakazdym sa sledujem, ci sa to opakuje, po akom case a furt to prejde 😀

katkav
22. feb 2010

tak uz si na porod aspon trosku pripravena, vies, co Ta asi caka, aj ked to bude asi trosku "veselsie", ked to naozaj pride. Maly je uz hore, nieco si rozprava, smeje sa a snazi sa liezt, je strasne zlaty, spal asi pol hodinku, ma picne z toho, ideme asi na prechadzku. 🙂 uz mas ozehlene?

zuziq
22. feb 2010

bol tu moj brasko od obeda varila som a piekla a potom uz nezehlila. Necham si to na zajtra, aspon sa nebudem nudit. dnes sa mi uz nejak nechce 😅

claudinka
22. feb 2010

ja som rodila 5 dni pred terminom a maly mal 4040 gramov 😀 a dva tyzdne predtym som behala tusim na 6 prstvo ci kolko otvorena a CP 10 😝 😀 😀 a poslickovia ziadni, ani po prichode do nemocky, ked mi odtiekla voda 😀 az potom sa to rozbehlo 😀

katkav
22. feb 2010

claudinka 4040 gramov je dost, to si uz asi mala riadne brusko 😉 aj Tomino mal byt septembrovy. chystate sa aj na druhe babo?
dnes bolo vonku krasne, tolko kocikov sa vyrojilo von..vsetci maju vanicku este, tak to budu este asi male babatka. 🙂 mladsie ako moj Tomino (sice Tomasko je dost dlhy, preto sme uz vanicku vymenili).
zuziq, len pekne oddychuj, hlavne sa este dobre vyspi, ked to pojde. 😉 za chvilku tu budes mat noveho sefa, dlhy spanok nehrozi. 😀

zuziq
24. feb 2010

no tak my sme stale 2v1 😅 dnes ideme na poradnu, tak som zvedava, co nam doki povie a ci neurobi nieco zazracne, aby sa to rozbehlo 😀

katkav
24. feb 2010

😉 mu tam je asi velmi dobre. ale uz mu tam dlho nedovolia byvat, neboj, za chvilku ho budes mat v naruci. 🙂

claudinka
5. máj 2010

Kam s detmi v Bratislave - http://sdetmi.wordpress.com/

jana.hcsba
12. máj 2010

tak tu tiež 🙂

kamaratka_ba
24. aug 2010

Nájde sa kamoška - mamička z Bratislavy, najlepsie z II. obvodu, vek od 25-35 rokov? Som mamička na materskej, máme 1-ročnú babulku, byvame v Podunajskych Biskupiciach a radi by sme spoznali nové tváričky.. Napíš, pokial mas zaujem . Email: kamaratka_ba@gmail.com alebo sem na fórum 🙂.

fana12
20. nov 2010

Ahojte maminy, neviete mi poradit nejaku dobru opatrovatelku v Biskupiciach alebo v okoli, alebo babicku na dochodku co by si rada privirobila opatrovanim mojej 3 rocnej dcerky pocas choroby, nakolko sme nastupili do skolky a sme dost casto chory sice mame len sopliky, ale v skolke je to uz problem. Tak ak mate nejake tipy sem s nimi. Dakujem.