Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

dadulaa
23. mar 2009

Fialllka, skopírovala som ti sem tú stránku s fotkami z pôrodnice, ktosi ju dal do témy Pôrodnica PB, ja ju mám v záložkách do budúcna. 🙂
http://pagetest.tiramisu-design.sk/fotogaleria.htm

zuzka99
23. mar 2009

aj ja som tie fotky našla, keď ste o nich písali 🙂 no ja som to tam také zažila, ale zažila som aj druhú stranu ☹ to tam radšej nedali. Ale úspech je aj to a super, ja by som kľudne tam išla rodiť znova. Nehrabala by som sa do Trenčína, ani Ilavy ani nikam inam. Ale to len pre moju skúsenosť s prvým pôrodom, možno niekto má inú skúsenosť.
Zajtra ráno idem ku kaderníčke a musím zobrať malého so sebou, som zvedavá ako to prežijeme, lebo idem aj farbiť, tak čo bude on robiť, fakt netuším. Asi prídem so zelenými vlasmi

zuzka99
23. mar 2009

ja som nevzdelaná, čo je vyvolaná ovulácia?

zuzka99
23. mar 2009

teda ovulácia viem, ale vyvolaná?

zuzka99
23. mar 2009

myslíš vyvolaná liekmi - hormónmi? Som myslela že to robia len keď nemožeš otehotnieť a ty píšeš, že ani nevieš ako. 🙂

dadulaa
23. mar 2009

miselin, vidím, že si pri snažilkovaní nenechala nič na náhodu 😀 o tom, že lahnut na brucho som ani ja nepočula. Ja som otehotnela asi mesiac po svadbe, keď som sa vykašľala na počítanie plodných a neplodných dní. 🙂

Zuzka, inak ten Ambrobene dávaj aspoň 7-8 dní, aj keď kašel prestane, aby to malo účinok, tak som dávala aj ja kedysi.

miselin
23. mar 2009

To aj ja chcem vedieť čo je tá vyvolaná ovulácia 😲
Fialka, ževraj sa má potom ešte ležať na bruchu aby to nejako lepšie došlo do cieľa. Ja som o tom tiež pčula prvý krát ale jej to radil nejaký gynekolók a ja aj tak spím najradšej na bruchu takže som to mala v podstate aj za jedno 🙂 hlavne, že mi to vyšlo 😵

miselin
23. mar 2009

Zuzi a ideš na bledšiu farbu?

zuzka99
23. mar 2009

mne nakoniec pomohlo meranie bazálnej teploty. Doktor mi dal taký kalendár, kde sa všetko značilo a o 3 mesiace to bolo. A vedel presne na hodinu, kedy sa to stalo. Tak nemali problém potom určiť ani presný dátum pôrodu. No ja som chodila do ČR a nedá sa to porovnať. Ten lekár bol slovák z Trenčína, ale sa tam oženil a otvoril si prax. No myslím, že mi veeeelmi pomohol aj potom v tehotenstve a škoda, že je tak ďaleko, pri druhom by som tam šla znova.

miselin
23. mar 2009

Dadulka ja som taký plánovač, ja keby som si niečo nenaplánovala tak ma asi vystrie 😀 len keby mi tie plány aj vždy višli 😀 Dúfam, že mi to pôjde aj pri druhom tak ľahko ako pri Domči

fialllka
23. mar 2009

zuzi: moj gynekolog to nazval vyvolanou ovulaciou .... silny sexualny zazitok ti moze vyvolat ovulku skor 😝 co bol nas pripad, lebo ja som mala vtedy este neplodne dni a ovulka mi posunula plodne skor ... ale mozem vam povedat, ze do tyzdna uz som tusila, ze som tehotna a to mi nemeskala este mrcha a ani ine priznaky som nemala, len ma tak strasne zacali boliet prsia ako este nikdy predtym 😖 😀 nezniesla som ani podprdu na sebe, a dotknut sa ich ani nahodou ... to boli pre manzela tvrde a tazke dni 😀 😝 😀

dadula: diky, idem kuki 😵

miselin
23. mar 2009

Bambulka ako ti spali deťúrence po Včielke?

zuzka99
23. mar 2009

no chcel by som nejakú medovú alebo svetlo hnedú. Ja som tiež plánovač, ale už toto nebudem, potom je človek každý mesiac nešťastný.
Na druhé sme ani nepomysleli a stalo sa, ale... 😢

zuzka99
23. mar 2009

fialka, aha. Už som myslela, že sa vám nedarilo 😉

fialllka
23. mar 2009

zuzi: si uz prilsa o mimi? 😕 😢

zuzka99
23. mar 2009

hej, o druhé 😢

dadulaa
23. mar 2009

Zuzka, to som ani nevedela, to ma mrzí,čo sa ti stalo, fakt ☹

zuzka99
23. mar 2009

sa aj preto bojíme ešte snž

zuzka99
23. mar 2009

to bolo hneď na začiatku nejaký 9tt - mised abortion

dadulaa
23. mar 2009

zuzi, neboj, poznám viac takých báb, čo prišli o druhé mimi, a potom sa to už podarilo 🙂

zuzka99
23. mar 2009

ja viem, ja si teraz už ťažkú hlavu nerobím, akosi je to ľahšie, keď mám Slávka. Keby sa mi to stalo pri prvom, tak som asi na psychiatrii. No a Slávko mal vtedy 9 mesiacov, som ho kojila, bola tehotná, zle mi bolo, unavená, ... možno to to telo nezvládalo, tak sa príroda rozhodla takto...

fialllka
23. mar 2009

zuzi: to mi je luto .... asi nebol ten spravny cas a mozno by bolo mimi postihnute alebo chore .... isto sa to stalo len preto, ze sa muselo, nic sa nedeje bez priciny aj ked to boli a na psychike a dusi to zanecha stopy .... ale isto sa netreba bat snazilkovat 😉

tiez mam kamosku, ktora mala MA v cca 9-10 tt a asi o 2-3 mesiace na to otehotnela .... a to cakala prve babatko a aj manzelova sesterka mala druhe MA a teraz ma uz Nelka druhorodena 4 roky 😉

zuzka99
23. mar 2009

ja jak som bola na kontrole po zákroku, hneď sa ma pýtali, či chceme skúsiť znovu. Vraj je všetko OK a možem, ale je dobré počkať tie 2 - 3 cykly. tak uvidíme 🙂

zuzka99
23. mar 2009

by som bola už v 8. mesiaci, 4. mája som mala termín. Ale úprimne, neviem ako by som to zvládala dve takto po sebe. Ale zas o také 2 roky by nám bolo sveta žiť 🙂

fialllka
23. mar 2009

zuzi: tak to ano ... do mna svokricka hned hustila, ze kedy druhe ... ze pri prvom sa zvezie aj druhe ale nehrozi ... si predstav, ze ona mojho manzela porodila v januari a v decembri toho isteho roka sa jej narodil druhy syn, teda svagor moj .... no ti poviem, ze ja som sa rozhodne "opakovat" nechcela 😀

fialllka
23. mar 2009

no idem do hajan, dobru nocku babulky 😉

zuzka99
23. mar 2009

ty kokso, to mi ktosi hovoril, že pozná 2 bratov narodených jeden rok 😀 Ale pátram kto?

zuzka99
23. mar 2009

aj ja idem, ešte asi prelistujem Mama a ja. brúúúúúúúúúúúúúúúú

dadulaa
23. mar 2009

dobrúú babule 🙂

jankabambulka
23. mar 2009

ahojte
nedalo sa mi skôr písať. ako spali asi 10 min katka a 20 miško ☹
vyvolaná ovulácia je to - že sme nemohlimať bábatko tak sme najskôr išli na vyšetrenie ja priefuky,... a Radko mal ísť na spermograf /ale už nebolo treba 🙂 /. po mojich vyšetreniach mi dali tabletky lebo priefuyk nezabrali a mala som ich inak Ok . a dokino hovorí skúsi vyvolať a podporiť ovuláciu - lebo antikoncepcia na niektoré ženy majú po nich problém otehotnieť... a stalo sa čakali sme 3!! tak naše dvojky nám ušetrili 50tis za UO a jedno fučanie do ucha od chlapa 😀 😀
no inak dokino hvooril, čím ďalej tým viac báb po antikoncepcii nemôže ostať tehu a preto je teraz toľko dovjíčiek..