Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

jankabambulka
23. mar 2009

misel- mi nenôžeme s tej tvojej babuľky ako krásne ťa pslúchla a vložila pečivo do tej nádobky... 😵 😵

kaciatko68
23. mar 2009

Teda babule. Ja tu na to čumím 😕 ako ste sa snažili ...
A to ja stará baba som sa snažila len tak, že sme si nedávali pozor a to sme ešte ani nepočítali plodné dni. A otehotnela som dva krát. Prvý krát asi po troch mesiacoch - tehotenstvo skončilo na silvestra MA. Potom sme sa snažili po 3 mesiacoch - vzhľadom k môjmu veku sme nečakali dlhšie a zostala som tehotná do dvoch mesiacov. Myslím, že keby som si vypočítali plodné dni a vtedy sme sa snažili, tak otehotniem hneď.
Fialllka : tú tortičku som mala vybratú aj ja a nakoniec boli z toho dve, lebo sme ju na tú väčšiu nevedeli premiestniť a biela poleva bola dosť zlá - buď moc hustá, alebo zasa z nej presvitalo tmavé cesto.
Ale snáď sa raz dopracujem k tomu, aby vyzerala tak, ako tá na obrázku.
Škoda, že sme nemohli dnes do včielky ☹.

kaciatko68
23. mar 2009

Zuzka : to ja mám kamarátku z nadstavby, ktorá porodila v jednom roku tri deti. Najskôr dvojičky dievčatá a potom ešte syna. A to ešte vtedy vyvárali plienky v hrnci - asi by ma z toho piclo.

jerryjanka
23. mar 2009

janka - tak to si asi brala kombinaciu 3-7 DC clostilbegyt a 15-25 DC duphaston 😉
mam to aj ja teraz - a moc by som brala aj dvojičky . ale ešte si počkame 😉

jankabambulka
24. mar 2009

vitaj medzi nami JerryJanka 🙂
hej takú kombináciu sme mali. ako sm ti písala v IP- tak naozaj aj ja , keby som si mala po skúsenostiach zvoliť či byť mono maminka alebo double tak beriem bez váhania dvojíčky. 😵 😵 😵 😵

miselin
24. mar 2009

Bambulka ja som zase vravela hneď mužovi, že ako ti pekne dvojky stojkajú a sa držia a keď sa im nechce tak si pekne sadnú, tak to u nás veru nehrozí, herečka zamrnčí a maminka musí zmeniť polohu 😀 za sekundu sa rozhodne zase inak tak maminka musí zase skákať kolo ritky 😀 No mne spala poobede 2,5 hodiny ale vrátila mi to zase v noci, som vstávala do tretej 11 krát, potom už konečne spala až do rána

miselin
24. mar 2009

Kačiatko tak to ja by som už trénovala skoky z okna mať 3 deti do roka, by som jej aj medailu dala a chlapa kopla do zadku, za to že ich tolko narobil 😝

miselin
24. mar 2009

Vitaj Jerryjanka 😉 Držím palce na tie dvojičky 😉

zuzka99
24. mar 2009

S tou HAK súhlasím, ja som brala 8 rokov a po vysadení takéto problémy.
Kaciatko 😢 a na Silvestra si bola v nemocke, ti robili zákrok či zistili? Viem o jednej, čo jej na Štedrý deň zobrali dieťa. Neviem ako akútne to bolo, že nemohli počkať pár dní, ale mňa napr. keď zistili MA ešte poslali na týždeň domov, že pre istotu to ešte skontrolujú či nezačne rásť. Keďže som kojila, asi mysleli že nemajú presný dátum oplodnenia a nevedeli kedy aké to dieťa má byť velké

zuzka99
24. mar 2009

Bambulka, vy ste čakali 3? Ak nechceš písať, nepíš o tom. Ignoruj ma. Ste o tretie prišli na začiatku?

dadulaa
24. mar 2009

Jerryjanka, vitaj medzi nami 🙂

normálne som sa zľakla,keď čítam , aké ste mali a máte všeliaké problémy otehotnieť, dúfam, že sa nám to podarí na prvý šup, ako pri malom.

zuzka99
24. mar 2009

tak poďme na veselšiu tému, lebo ešte všetky snažilky od nás ujdú, keď sme sa tak svorne zišli 🙂 Ale zase na druhej strane, je to pre ne povzbudenie, že aj po veľkých problémoch príde to krásne a vytúžené 😵

miselin
24. mar 2009

Dadula podarí neboj a ak nie na prvý tak na druhý 😉

miselin
24. mar 2009

Veď to a o to si ho človek viac váži 😵 Ja už tiež teším na druhé a dúfam, že bude dobručké aby som si hop mohla dosýtosti užiť, lebo Dominiku som si moc neužila, som bola len unavená a vystresovaná tak nebolo kedy. Ale druhé si už upučím a ubočkávam dosýtosti 😀 😵 Júúj sa tak teším, že by som si už dala aj povedať 😀 Ale to len preto, že Dominika je už dva týždne najlepšie dieťa pod slnkom 😀 Asi zase chystá niečo veľké 😅

jankabambulka
24. mar 2009

zuzik-v poho mi sa na tom smejeme a povzbudzujeme sa tým , že sme mali mať 3. keď už sme so silami na konci z nevyspatia /viete ako zel mi spia/zo zúbkov.. tým nechcem odradiť jerry -lebo stále tvrdím a neprestanem - že tieto veci neznamenajp nič v porovnaní, keď vidím ako sa k sebe túlia-pokiaľ katku miško necápe 😀 , hrajú, štebotajú ... 😵 😵 😵 😵 to je ťažko opísať... 😵 😵 😵 😵
začalo to tým že už konečne som zistila , že som teho - po nevydarenom oznumení Radkovi , že čakáme ... sme si užívali ŽE KONEČNE som v tom. no prišiel deň, keď som vybavovala objednávky na bezpečnostné dvere .. a chlap išiel po borku na plavecký. už bol niekde na chodbe a ja mu volám, že som začala krvácať ale to tak , že to somňa striekalo, plakala som ako tur. to už všetcia doma skákali a balili ma do nemocky. opred odchodom sa situácia zopakovala.
prišli sme do nemocky - hneď ma brali na sono- chlap nervózny na chodbe ja urevaná v ambulancii.
pozerá ma a kruti hlavou, sestrička ma ukľudňuje , že nemám sa báť, nemusí to znamenať nič ..
pýtam, sa keď krutite hlavou tak asi odišlo, že??? a slzy ako krokodíl sa mi valili , že podomnou bola tá palchta mokrá.
on hovorí nebojte sa nestresujete, lebo si privodíte ešte niečo /hovorím si ty kôň, ty hovno vieš ako sa cítiť a čo je to ,prísť o vytúžené bábatko/
a v tom spustil
plod A - akcia plus účož som vydedukovala že asi je živé.
ten kamaň čo mi padol zo srdca by bolo počuť asi až na prízemia ak náhodou aj nevyvolal na opačnej strane zemegule sezmografické otrasy ..
a v tom ten dokino pokračuje plod B akcia plus ja oči ako žaba keď naňu asdne dlon, a hovorím , čože????????????? 😨
on vy o tom neviete???
hovorím skade ? veď som len v 6tt.
a v tom počkajte plod C - no moment je vzadu vak ale nevidno či tam niečo je , musíte ísť na iné podrobnejšie sono hore vedľa rongenu, ale necháme to zatiaľ na pondelok, aby sa dali rýchlo stiecť infúzky a ták.
vyšli sme z anbulancie a ja na vozíku
chlap pribehol , no čo ??, čo je ??
ja som sa nezmohla ani len na slovo , len mu na prstoch ukazujem 3 a bučím zasa ako tur aj on šťastia aj od nešťastia čo bude ďalej ... veď 3deti, rozostavaná chata, malý byt na 4 deti, a toho boo veľa čo sa mi honilo v hlave
on do mňa hovor konečne čo ??? hovor, bože ...
ja ešte väčší plač a prsty mu ukazujem stále 3.
v tom mu to zaplo
Trojíčky?????
začal aj on plakať a tiež od šťastia ale aj ako on tvrdil , že tiež mu napadlo, že úver, chata......
no a takto nás nechali pekných pár dní v tom že čakáme trojčatá

jankabambulka
24. mar 2009

chodili na izbu na mńa pozerať ako na oipcu od sesstričiek , doktori, cez pacientky nielen z gyndy.. cítila som sa blbo ako v ZOO. prosila som o samostatnú izbu, al e vraj nemám nárok a pritom izby na odd. neboli ani z ďaleka preplnené a ešte v ten deˇn mi dali na izbu babu čo si to stoj čo stoj chcela dať zobrať a nepomáhalo ani naliehanie jej partnetra, že on chce aby si to nechali.. ten rozhovor ma bolel a nakoniec si to dala zorbať a ten chlap viac za ňou neprišiel. na ďaľší deň prišla jedna super kočka - tiež sa im nedarilo, vždy o to m prišli a nakoniec som zistila že to je žena môjho spolužiaka zo ZŠ s ktorým som sedela. a tá na 2eň hospitalizácie oň prišla - tak som v svojom trápení, ju snažila sa poza slzy /aby ich nevidela/ snažila sa povzbudzovať... ale teraz už konečne sa dočkali a mujú chlapčeka...už mi ajďakovala , že som jej tam psych. pomáhala ale až keď bola doma tak po čase si uvedomila , že som sa trápila ... ale to je o inom , vráťme sa k trojkám

tak a prišiel ten osudný deň sona. nervózan čakámmmmmmm a ľahnem na stôl . dokino ma pohladkal a hovorí, nebojte sa . hovorí plod A- akcia plus , plod B - akcia plus vak tretí je prázdny a pýta sa ma či chcem vedieť k tomu tretiemu neičo bližšie. hovorím nie. nechcem sa trápiť, tak neviem či tam bolo niečo na začiatku alebo len prázdny vak . to som už viac neriešila máme DVOJČATKÁ a sme šťatsný . borka ako mám uvedené v albume bol ataká šťastná , že už ani nič nechccela pod stromček a všade vyhlasovala :ŽE JE KONEČNE AJ ONA NORMÁLNA 😀 A MÁ SÚRODENCA úa dokonca dvoch/

jankabambulka
24. mar 2009

mis- áno oni pá sekúnd ustoja ale keď ma vidia tak je ok , nesmiem sa doma stratiť z očí, inak je hunbuk, preto aj miško začal biť katku. lebo to je taký cecek a stále chce aby ma videl a astále aby som sa nań kukala a ja na to nemám toľko času, vceď treba variť, upratať... a začal si vynucovať pozornosť tým, že začne katku biť - a zistil , že ho vtedy napomínama a on sa na tom rehoce a je najšťastnejší človek na svete , že si ho maminka opäť všimla 😀 je to riadny vypečenec

zuzka99
24. mar 2009

bambulka, čo mi to robíš, som už namaľovaná ku kaderníčke, teraz sa musím premaľovať 🙂

ale som happy, že to takto dopadlo, a tie stresy si nechcem a neviem predstaviť 😢

hasleerka
24. mar 2009

no baby ale ste sa tu riadne rozpísali, ved som to ledva prečítala ... so pozerala aj tie fotky, paráda, žeby som sa odhodlala aj na tretie 😀

kaciatko68
24. mar 2009

Zuzka : deň pred silvestrom mi to zistili - náhodne, mala som len takú malú krvavú vlásočnicu na nohavičkách a išli sme radšej na pohotovosť. tam povedal doki, že musím do nemocnice, tak som sa išla zbaliť, ešte ráno kontrolovali, ako to vyzerá. Ale ja som to chcela mať čo najskôr za sebou, tak ma robili na silvestra doobeda a asi okolo 16.00 ma pustil doki domov. To bol teda silvester ☹.

jerryjanka
24. mar 2009

každy mame svoje trapenie - ja som ešte ani nezažila za ten dlhy čas pocit ake to je najsť tie dve paličky na teste
každy mesiac dufania a sklamania. škoda reči. ale verim tomu že časom sa to zmení. a ked budu dvojky nebudem smutná prave naopak dvojnásobne šťastná 🙂

miselin
24. mar 2009

Ja som zase mala tehu bezproblémové, ale u nás to začalo keď sa malá narodila. Dosť bola pridusená no a keď sa narodila v piatok tak jej všetky vyšetrenia robili až v pondelok a ja som nič iné nepočúvala iba, že nevedia povedať či bude mať trvalé následky, pokiaľ nebude mať vyšetrenia hotové, takže 3 dni som nevedela ako to vôbec dopadne a do toho mi stále omielali, že vypadá, že je o 3 týždne skôr narodená, čo nemohlo byť, lebo ja som hneď bežala k dokine a keby bola o tri týždne skôr tak by mi to tehu v tej dobe ešte nezistila. A ešte keď som odchádzala z nemocnice tak ma Dr dorazil keď spustil "Musíte ísť na kontrolné vyšetrenie zo sluchom lebo podla vyšetrenia nepočuje, takže musíte prísť aby sa urobilo vyšetrenie znova, tak isto na očné či nemá poškodený zrak(lebo mala očká podliaté krvou) a ešte mala na krčku taký malý pupienok, tak na to mi povedal, že to môže byť len pupienok, alebo sa nemám zlaknúť ak je to vývojová vada a má to dierku v krku zarastenú tenkou kožičkou, no a to som už skoro padla na riť, lebo mi to hovoril ako keby to bolo všetko úplne normálne 😠 K tomu bola ešte aj hrčatá a namodralá, tak som bola úplne vystrašená, že ako to bude ďalej. Mužovi som ani nevravela, čo mi všetko ešte ten doktor hovoril, lebo by odpadol 🙂 Ale našťastie všetko dobre dopadlo a malej nič nieje a všetko má v poriadku tak som si poriadne vydýchla 😵

jerryjanka
24. mar 2009

niekedy zbytočne vystrašia tí debili. hlavne že ste v poriadku 😵

miselin
24. mar 2009

Dnes som bola s Domčou vonku bez kočíka si len tak pobehať pred vchodom, ale vydržala iba po hodinku 😀 Bola naobliekaná a v topánkach tak bola ťažká 😀 A stále len chodník chcela chytať, no a neboli vonku žiadne deti tak sa nemala na čo pozerať 😀 Keď behá doma tak behá aj dve hodiny bez prestávky, potom si sadne na 15 minút a ide sa ďalej, tak som bola prekvapená, že sa jej vonku tak nechcelo

miselin
24. mar 2009

Jerry a keby to aspoň hovorili šetrnejšie až sa človek tak nevystraší, ale im to je jedno 😒

jerryjanka
24. mar 2009

miselin hej ja to poznám neboj sa.
niekedy su takí necitliví - hovädá su to 😠
uplní mäsiari niekedy fakt 😀

zato napriklad v heliose - to je uplne ina kava 😵

miselin
24. mar 2009

A to kde alebo čo je ten helios? 😅

dadulaa
24. mar 2009

Zuzka, dnes som náhodou zistila, že máme spoločnú kamošku - Lenku Danihlíkovú 🙂

Dnes sme boli na výtvarnej a malý sa tam zas predviedol, dnes nemá akosi svoj deň, len stále rýpal do jedného chlapca, až to skončilo plačom ☹ tak teraz seká dobrotu, lebo chce ísť s nami poobede na pizzu.

Jankabambulka, ja som to včera tušila, čo sa vám stalo, keď ste obaja vraveli o trojičkách 😒

zuzka99
24. mar 2009

hej? A odkiaľ ju poznáš?

zuzka99
24. mar 2009

vlastne ona bývala na Rozkvete za slobodna, asi odtiaľ?